عرضه ۱۰ درصدی سهام “مفاخر” روز سه شنبه

0
ساتین : شرکت توسعه فناوری و اطلاعات خوارزمی عصر روز گذشته با حضور سیدعلیرضا عظیمی پور مدیر عامل شرکت، سیدی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و نیز جمعی از مدیران و فعالان بازار سرمایه معرفی شد.

به گزارش بورس نیوز، جلسه معارفه شرکت توسعه فناوری و اطلاعات خوارزمی در حالی برگزار شد که این مجموعه برای عرضه سهام خود در بازار دوم فرابورس پذیرش و با نماد “مفاخر” درج شده است.

طی این جلسه که در محل سالن همایش های هتل سیمرغ برگزار شد، مدیر عامل “مفاخر” وضعیت و ماهیت فعالیت شرکت را تشریح کرد و گفت: این مجموعه در صنعت IT کشور در زمینه های تولید، تأمین و بهره برداری از انواع سخت افزار، نرم افزار و تجهیزات الکترونیکی و رایانه ای فعال است.

سیدعلیرضا عظیمی پور آخرین سرمایه ثبت شده شرکت را ۱۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و در بیان وضعیت عملکردی این مجموعه فرابورسی گفت: طی عملکرد حسابرسی شده دوره شش ماهه سال مالی ۹۲، “مفاخر” با پوشش ۴۲ درصدی بودجه برآوردی خود به ازای هر سهم ۱۱۵ ریال سود محقق کرده است.

وی افزود: فروش شرکت برای سال مالی جاری نزدیک به ۴۵ میلیارد تومان پیش بینی شده و در مقایسه با سال مالی گذشته از رشد حدود ۱۱ میلیارد تومانی حکایت دارد که حدود ۳۱.۵ میلیارد تومان از این مبلغ طی نیمه نخست امسال محقق شده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: در حال حاضر “مفاخر” پشتیبانی بیش از ۲۵۰ هزار از انواع تجهیزات حوزه IT و ارایه خدمات پشتیبانی به بیش از هفت هزار شعبه بانکی در سراسر کشور را برعهده دارد. همچنین ارایه خدمات و فروش محصولات به بیش از ۵۰ شرکت، سازمان و بانک های خصوصی و دولتی از دیگر توانایی های این مجموعه فعال در حوزه IT است.

عظیمی پور از بانک های صادرات، پارسیان و آینده در زمره مشتریان راهبردی و استراتژیک “مفاخر” نام برد و ادامه داد: آن دسته از بانک های طرف قرارداد که به دفعات از خدمات و محصولات”مفاخر” در اشکال متنوع استفاده می کنند، عبارتند از بانک های مسکن، انصار، سپه و رفاه و چندین بانک و مؤسسه مالی دیگر. شرکت های مخابرات ایران و استان ها، قوه قضاییه و راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز از جمله مشتریان غیر بانکی محصولات و خدمات “مفاخر” محسوب می شوند.

مدیر عامل “مفاخر” تأکید کرد: ماهیت کسب و کار در حوزه IT به گونه ای است که بودجه شرکت براساس عملکرد شش ماهه ابتدایی هر سال به صورت سنتی معمولاً کمتر از ۵۰ درصد محقق می شود. اما بخش عمده فروش در نیمه دوم و به ویژه در سه ماهه پایانی سال مالی تحقق می یابد.

عظیمی پور در خصوص روند فروش انواع محصولات و خدمات گفت: عمده فروش دستگاه های ATM از طریق برگزاری مناقصه توسط مشتریان صورت می پذیرد. بطوریکه طی چند ماه اخیر شرکت در مناقصه ۷۰۰ دستگاه خودپرداز برنده شد که از این تعداد حدود ۳۰۰ دستگاه طی سال جاری و مابقی در سال آتی به مشتریان تحویل داده می شود.

وی افزود: با توجه به راه اندازی کارخانه ساخت دستگاه های خودپرداز در بهمن ماه سال ۹۱، برآورد می شود فروش شرکت طی سال های آتی نیز با افزایش همراه گردد.

عرضه ۱۰ درصدی سهام در مرحله اول

در ادامه، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به عنوان سهامدار عمده “مفاخر” با اشاره به عرضه ۱۰ درصدی این سهم در بازار دوم فرابورس، پیرامون قیمت احتمالی عرضه گفت: قیمت کشف شده برای سهم در روز عرضه اولیه به شرایط بازار و تقاضای خریداران بستگی دارد، اما سعی بر این است تا سهم در محدوده نسبت پی بر ای معقول گروه کشف قیمت شود.

سیدی افزود: در مراحل بعدی نیز بر مبنای تقاضای موجود در بازار عرضه هایی صورت خواهد گرفت. اما این امر به منزله تصمیم سهامدار عمده برای خروج از این سهم نیست، بلکه این اقدام با هدف جذب سرمایه گذاران جدید و تزریق نقدینگی بیشتر به این شرکت زیرمجموعه صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه کارگزاری تدبیرگر سرمایه به عنوان کارگزار معرف، پذیرش و عرضه کننده سهام “مفاخر” است، پیرامون زمان عرضه گفت: در صورت فراهم شدن تمامی شرایط و با رعایت ضوابط موجود، به احتمال زیاد این برنامه سه شنبه هفته جاری اجرایی می شود.

وی در خاتمه سخنان خود به برنامه افزایش سرمایه شرکت توسعه فناوری و اطلاعات خوارزمی اشاره کرد و گفت: سرمایه ثبت شده این مجموعه ۱۷ میلیارد تومان است، اما پیش از این هیأت مدیره افزایش سرمایه شرکت تا ۲۳ میلیارد تومان را نیز مصوب کرده بود که با توجه به گذشت دو سال از این تصمیم، لازم است پس از دریافت مجوز از سازمان بورس و با برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام این برنامه را در دستور کار قرار داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ