درآمد روزانه بابک زنجانی چقدر است ؟

0

به گزارش ساتین : حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون تلفیق خانه ملت با بیان اینکه ریشه بابک زنجانی به ۲۰ سال قبل باز می گردد، اظهار داشت: عامل پیدایش اشخاصی مانند بابک زنجانی و مه آفرید خسروی ولنگاری دستگاه های اجرایی و نظارتی است.

وی در بیان ریشه های پیدایش بابک زنجانی یادآور شد: رئیس اسبق بانک مرکزی که زمینه این کار را فراهم کرده، از یک سرباز به عنوان راننده استفاده ای می کند که خلاف قانون است. او را به میدانی وارد می کند که ما امروز نتیجه آن را می بینیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی باید برای مدیریت بازار، ارز تزریق کند، گفت: تزریق ارز باید به وسیله نیروهای رسمی انجام شود، آنها حقوق شان را می گیرند و نباید افزون بر حقوق مبلغ دیگری دریافت کنند.

مصباحی مقدم اضافه کرد: به هر حال رئیس اسبق بانک مرکزی از یک راننده استفاده می کند که در حال خدمت سربازی است و اجازه می دهد یک تومان در هر دلار استفاده کند که در یک روز ۱۷ میلیون تومان به قیمت ۲۰ سال قبل نصیبش شود، البته این اتفاق هر روز افتاده است.

وی با طرح این پرسش که آیا آقای نوربخش نمی دانست در حال انجام چه کاری است، خاطرنشان کرد: وی نمی دانست یک فرد را بدون جهت ثروتمند می کند، آنهم چه ثروتی؟ کجا حقوق ها در سال ۷۰ میلیونی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری اینکه در آن ایام حقوق ها ۵، ۱۰ یا ۱۵ هزار تومان بود، اظهار داشت: البته این رقم حقوق نیست؛ این منابع عمومی نصیب این افراد شد که همین عاملی برای افزایش قدرت آنها پدید آورد و آنگاه این افراد با این قدرت وارد پروژه ها، سرمایه گذاری و فعالیت هایی می شوند که ذاتا نامشروع نیست اما با مبدایی آغاز شده که نامشروع است.

مصباحی مقدم با بیان اینکه شخص بابک زنجانی با ارتباط هایی با برخی از مقامات کشور داشته است، گفت: وی حتما از این ارتباط سوءاستفاده کرده و نتیجه این شده که اکنون به اینجا رسیده است.

وی اضافه کرد: مسئولین نباید اجازه بدهند افراد به آنها نزدیک شده و با این نزدیک شدن رانت خواری کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس از رئیس جمهور به دلیل ابلاغ دستور شناسایی ویژه خواران به معاون اول تشکر کرد و گفت که این کار می تواند جلوی چنین سوءاستفاده هایی را بگیرد.

فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ