جزئیات کامل و نحوه دریافت وام ۵۰ میلیونی مسکن برای زوج‌ها

0

به گزارش ساتین : مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن به زوجهایی که قصد دریافت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی خرید مسکن (اوراق حق تقدم) دارند، توصیه کرد که اگر اقساط خود را به روش ساده بازپرداخت کنند، حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به نفعشان خواهد بود.

 فارس، نادر قاسمی ، در پاسخ به این سوال که شرایط دریافت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی خرید مسکن توسط زوج‌هایی که یکی از آنها شاغل نیستند و فیش حقوقی ندارند، چگونه است، گفت: اینکه یکی از زوج های جوان شاغل و یا شاغل نباشند و فیش حقوقی نداشته باشند، ملاک نیست.

وی ادامه داد: درآمد این روج‌های جوان متقاضی وام ۵۰ میلیونی باید به گونه‌ای باشد که برای بانک مسکن مسجل شود که این افراد می‌توانند اقساط خود را پرداخت کنند، چون که اقساط این وام ۵۰ میلیونی تا حدودی بالاست و اگر به بانک مسکن مسجل نشود که اقساط وام پرداخت نخواهد شد، معوقات و مطالبات بانک افزایش می‌یابد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن ادامه داد: این زوج‌های جوان باید درآمدی که به بانک برای دریافت تسهیلات اعلام می‌کنند، به گونه‌ای باشد که اگر هر دو هم شاغل نباشند و تنها یکی از آنها شاغل باشند، از بازپرداخت اقساط مطمئن کند.

قاسمی در پاسخ به این سئوال که آیا خانمی که خانه‌دار است و شغلی ندارد، نیز می‌تواند از این تسهیلات ۵۰ میلیونی استفاده کند، خاطرنشان کرد: به هر صورت باید یکی از زوجین درآمدی را به بانک مسکن اعلام کند، تا نشان دهد که از عهده بازپرداخت اقساط برخواهد آمد و برای بانک مسجل شود که مشتری می‌تواند از عهده بازپرداخت اقساط برمی‌آید.

مدیر امور طرح و برنامه‌بانک مسکن افزود: به هر حال زوجین اگر مدارکی به بانک ارائه کنند که می‌توانند از پس بازپرداخت اقساط بر بیایند، بانک مسکن مشکلی از بابت پرداخت وام نخواهد داشت.

قاسمی تاکید کرد: بانک مسکن دولتی است و در پرداخت تسهیلات مسکن به هیچ وجه به دنبال سود نیست و باید اذعان کنم که هیچ بانکی در ایران از عقود مبادله‌ای استقبال نمی‌کند.

وی ادامه داد: بانک مسکن قصد ندارد که به مردم فشار وارد شود، تا سود خود را بالا ببرد.

*بازپرداخت اقساط روش ساده یا پلکانی کدام بهتر است؟

قاسمی در مورد اینکه آیا بازپرداخت اقساط برای زوجین به روش ساده مناسب است و یا پلکانی اظهارداشت: اقساط ۵۰ میلیونی زوجین به روش پلکانی ماهانه از ۶۴۹ هزار تومان شروع و تا یک میلیون و ۵۰ هزار تومان ادامه می‌یابد.

وی افزود: اقساط ۵۰ میلیونی وام زوجهای جوان به روش ساده ماهانه ۷۵۳ هزار تومان در طول ۱۲ سال است (یعنی برای وام ۵۰ میلیون تومانی باید در طول ۱۲ سال ۱۰۸ میلیون و ۴۳۲هزار تومان بپردازد).

* ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با روش ساده به نفع زوجین است

وی تاکید کرد: زوجین اگر بازپرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی خود را با اقساط به روش ساده انتخاب کنند در طول ۱۲ سال حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به نفعشان خواهد شد.

*روش ساده در وام ۳۵ میلیونی حدود ۷ میلیون سود برای مشتری به ارمغان می آورد

وی تاکید کرد: در تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی نیز بازپرداخت اقساط به روش پلکانی ماهانه از ۴۳۲ هزار تومان شروع می شود و تا ۷۳۰ هزار تومان ادامه می‌یابد، ولی اگر به روش ساده بازپرداخت اقساط خود را انجام دهد ماهانه ۵۲۷ هزار تومان در طی ۱۲ سال بازپرداخت خواهد کرد.

قاسمی گفت: در تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی نیز اگر مشتری روش ساده را برای بازپرداخت اقساط انتخاب کند حدود ۷ میلیون تومان سود در طول ۱۲ سال به نفع مشتری خواهد شد.

وی افزود: بازپرداخت اقساط به روش پلکانی در تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی نیز از ۴۳۲ هزار تومان شروع و سپس در سالهای بعد ۴۵۰ هزار، ۴۷۰ هزار و در سال پنجم به ۵۲۷ هزار تومان می‌رسد.

قاسمی ادامه داد: مشتری با بازپرداخت اقساط به روش پلکانی سود بیشتری به بانک پرداخت می‌کند، ولی در روش‌ ساده به نفع مشتری است چرا که سود آن ۱۵درصد و در طول ۱۲ سال است.

بازپرداخت اقساط ۱۲ساله تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی مسکن به‌روش ساده ماهانه ۷۵۰ هزار و ۴۳۸ تومان است.

با احتساب نرخ سود سالانه ۱۵ درصد کل سود تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به‌روش ساده بالغ بر ۵۸ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۲۷۲ تومان است. در مجموع متقاضی باید ۱۰۸ میلیون و ۶۳ هزار و ۷۲ تومان را ظرف ۱۲سال (۱۴۴ ماه) به بانک مسکن پرداخت کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ