چرا مردان دوست دارند با یک “زن زیبا” ازدواج کنند ؟

11

به گزارش ساتین : مردها حتی در روابط دوستانه قبل از ازدواج نیز به دنبال دخترهای زیبا هستند.مردها همیشه در رویای یک زن زیبا هستند ، حتی اگر خودشان بسیار زشت باشند یا زیبا باشند. این حس در تمامی مردان وجود دارد و تنها مختص به یک یا دو نفر نیست و در نهان تمام مردها این حس وجود دارد فقط درصد آن کمی بیشتر یا کمتر است .

 جوان ایرانی نوشت ، اما به چه دلیل ؟هنگامی که یک مرد با یک زن مواجه می شود او را از هر لحاظ می پسندد جز مسئله زیبایی، معتقد است که اگر توانسته است او را پیدا کند پس می تواند شخص دیگری را نیز پیدا کند و به همین دلیل گزینه اول را رها می کند و به دنبال شخص دیگری می رود زیرا معتقد است که زن های بسیار زیبایی وجود دارند و مصرانه بر این مساله تاکید می کنند که ” زن های زیبای بسیاری وجود دارند”.

همسر زیبا عقده ادیپ شوهر یابی زیباترین زن زیباترین ایرانی زن زیبا یابی زن زیبا روان شناسی فروید دخترهای زیبا دختر زیبا یابی دختر زیبا پرنسس زیبا ازدواج با سیندرلا ازدواج با زن زیبا ازدواج با دختر زیبا

جالب است بدانید که خانم ها همچین رویایی را در زمان نوجوانی خود دارند و زمانی که به دوره جوانی می رسند این رویا دیگر رنگ می بازد و جلای اولیه خود را ندارد معمولا دخترها در دوره نوجوانی در رویای این هستند که شخصی با یک اسب سفید به دنبال آنها می آید ، غول ستمگر را می کشد و او را به همسری خود برمی گزیند اما پسرها از همان ابتدا واقع گراتر هستند و به دنبال این وقایع نمی روند اما همیشه به دنبال یک زن زیبا هستند .

همسر زیبا عقده ادیپ شوهر یابی زیباترین زن زیباترین ایرانی زن زیبا یابی زن زیبا روان شناسی فروید دخترهای زیبا دختر زیبا یابی دختر زیبا پرنسس زیبا ازدواج با سیندرلا ازدواج با زن زیبا ازدواج با دختر زیبا

یک پرنسس زیبا ، پرنسسی که تنها مالکش خود اوست، رویاهایی هستند که در ذهن پسران جوان می چرخد و در اکثر مواقع با شکست مواجه می شوند زیرا تنها معیار زیبایی برایشان مطرح می شود و چشمشان را در برابر سایر گزینه های کلیدی که مهم تر از زیبایی ظاهری هستند می بندند در نهایت نیز به زندگی بدون عشق می رسند . نتایج یک نظرسنجی که توسط یک روان شناس فرانسوی در فرانسه انجام شده است ، بیانگر موضوعات زیر می باشد .

هنگامی که از مردها سوال می شود آیا دوست دارند که یک همسر مثل سیندرلا داشته باشند :

بسیاری از آنها این موضوع را نمی پذیرند و می گویند همسری مثل سیندرلا را نمی پذیرند در صورتی که نام یکی از بازیگران یا خوانندگان هالیوودی را ذکر می کنند و عنوان می کنند که مایلند این شخص همسر او باشد .

این موضوع بیانگر تغییر دید نسبت به زیبایی است . دیگر دختر ساده و در عین حال زیبایی مانند سفید برفی یا سیندرلا محبوبیتی را که باید در بین جوانان قرن حاضر داشته باشد را ندارد و در عوض مدل ها و هنرپیشه ها جایگزین آن می شوند.

یکی از دلایلی که ذکر می شود مبنی بر این موضوع است که سفید برفی یا سیندرلا دارای شخصیت هایی ساده بوده اند.

برخلاف اینکه گفته می شود بسیاری از آقایان خانمهای ساده را بیشتر می پسندند اما این روان شناس فرانسوی در طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که مردها دوست دارند خانم هایشان همیشه آرایش داشته باشند.

بسیاری از آقایان معتقد هستند که تنها مادرشان زیبا بوده و شخص دیگری نمی تواند زیبایی او را داشته باشد به همین دلیل به دنبال شخصی هستند که از مادرشان زیبا تر باشد .البته لازم به ذکر است زیبایی مادر تنها به دلیل زیبایی صورت مطرح نیست بلکه به دلیل زیبایی هایی معنوی که برای فرزندان دارد بخصوص در ذهن پسران ماندگار می شود ، به دلایلی مانند عقده های ادیپ.

عقده ادیپ چیست :

عقده ادیپ ، عقده ای که در آن فرزند پسر ، پدرش را از بین می برد تا بتواند به ازدواج با مادرش برسد و مانعی بر سر راه نباشد ، این موضوع یک داستان افسانه ای و در کتب روان شناسی فروید بسیار بحث شده است .

بخاطر داشته باشید که پرنسس نیز پیر ، بیمار و زشت می شود و در نهایت تمام انسان ها روزی به مرگ نزدیک می شوند . در تمام روزهایی که گقته شد با وجود یک پرنسس زشت چه خواهید کرد ؟ پس به دنبال زیبایی های دیگری در وجود همسرتان باشید.

همسر زیبا عقده ادیپ شوهر یابی زیباترین زن زیباترین ایرانی زن زیبا یابی زن زیبا روان شناسی فروید دخترهای زیبا دختر زیبا یابی دختر زیبا پرنسس زیبا ازدواج با سیندرلا ازدواج با زن زیبا ازدواج با دختر زیبا

اما زیبایی های دیگری نیز در این نظرسنجی مورد توجه قرار گرفته اند :

بسیاری از آقایان ذکر کردند که منظورشان از زیبایی ، زیبایی باطنی است نه زیبایی ظاهری و این زیبایی را این چنین توصیف می کنند :

* آنها به دنبال دختر و همسری هستند که مهربان و سخت کوش باشد ، به صحبت های آنها گوش دهد و با هم تفاهم داشته باشند .

*زنی که قوی و مصمم باشد و او را در کارهایش به دنبال خود بکشد.

*بسیاری از مردها معتقد هستند که تنها موردی که برایشان بسیار مهم است ، روابط زناشویی شان است حتی اگر زنشان کمی زشت باشد البته کمی نه خیلی ، در صورتی که روابط زناشویی خوبی با او داشته باشند این موضوع برایشان کمتر آزار دهنده است.

*باید به خاطر داشته باشید که شما تنها برای داشتن رابطه های زناشویی یا اعمال خارق العاده ای که در فیلم های غیر اخلاقی نشان داده می شود ازدواج نمی کنید علاوه بر ارضاء نیازهای جنسی شما نیاز به ارضاء نیازهای روحی تان نیز دارید . اگر تنها برای ارضاء این حس ازدواج می کنید بسیار در اشتباه هستید.

این روان شناس در ادامه به تمام آقایان توصیه می کند : افرادی که با این هدف وارد مسائل عاشقانه و احساسی خطرناکی مانند روابط زناشویی می شوند با همان شدت و سرعت نیز خارج می شوند زیرا رابطه زناشویی رابطه ای نیست که تنها ملاک خود را بر اساس زیبایی زن قرار دهید . همان طور که همیشه گفته می شود زیبایی ظاهری ممکن است با یک اتقاق ساده از بین برود اما این زیبایی باطنی است که هیچ گاه از بین نمی رود و به تمام آقایانی که دارای این دید نسبت به زن هستند ، توصیه می کند که شیوه نگارش خود را تغییر دهند تا در زندگی های مشترکشان دچار مشکل نشوند .

وی می افزاید : مکانی که شما با همسر آینده تان روبرو می شوید نیز نقش مهمی دارد با یک نگاه، عاشق می شوند و زندگی مشترکشان را تشکیل می دهند و به سرعت همان یک نگاه، از هم جدا می شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 11 )
 1. مرتضى می گوید

  خب معلومه منی ک خوشگلم با ى زشت ازدواج کنم از لحاظ روانشناسى احتمال این ک ازدواجمون ب طلاق بکشه خیلی زیاده

  1. Sara می گوید

   احتمال طلاق همیشه هست حتی باآدم خوشگل

  2. رویــــــــا می گوید

   خخخخخ???….تانبینمت تایید نمیکنم خوشگلی تو …چون میشد منم بگم خیلی عالیم اما حقیقتو گفتم که معمولیم ?

  3. مهران می گوید

   ندزدنت احتیاط کن

 2. Sara می گوید

  بافردزیباهم ازدواج کنیداحتمال طلاقتون هست

  1. Abdalhia می گوید

   بامن ازدواج کن مطمئن باش که طلاق نمیدم باهیچ وجه

 3. رویــــــــا می گوید

  خب…!!! بنظر من اشخاص خوشگل پسند برعکس رویاهاشون همسر زشت گیرشون میاد?و اینجاست که زشتها فایده میبرن چون شاید خداوند همینو میخاد….خب اگه خوشگل خوشگلو بگیره پس زشتها کجاشن!؟
  خودم معمولی و اورجینالم???

 4. حیدری ز می گوید

  سارا جان من هیچ وقت طلاقت نمیدم…چون زن عزیزاست
  حقش برگردن میماند
  بجزاینکه خیانتم کنی وگرنه به پایت میمونم

 5. زندی می گوید

  ببین.زن خوشکل اخلاقش هم خوشکل.‌‌امتحانش مجانی زنی که خوشکل اخلاقش هم خوب بنابراین شهوت جنسی هم لذت داره پس زن زیبا زندگی زیبالذت زیبادوام زیبا…..

 6. اما می گوید

  شاید تا حدودی درست باشه ولی خود من این دوره را طی کردم یعنی زن زیبا را ترجیح دادن تا تعریف زیبایی فقط ظاهری باشد خیر فقط صورت مهم نیست اندام زیبا و الان این زیبایی و اینکه فرد به خودش برسه استایل خوبی داشته باشه خدادادی نیست کار میخواد و باید وقت گذاشت الان جنیفر لوپز در ۵۶ سالکی وقت گذاشته خیلی خرج کرده ولی جالبه یه زن هم می‌تونه پنج دقیقه وقت بزاره نه برای من مرد برای خودش اپن وقتی می‌تونه یکی مثل من را خوشبخت کنه که خودش خوشبخت بشه به خودش اهمیت بده کاری که من با خودم دارم انجام میدم این نظر را من قبول ندارم زن می‌تونه معمولی باشه اما به خودش اهمیت بده و زیبا کنه خودشان هزار سال پیش که نیست

 7. اما می گوید

  ممکنه من دائم تجرد بشم مهم نیست چون گفته شده به من زنی که تو دنبالشی بهت نمی‌دن یا راحت بهت نمی‌دن خیلی راه سختی پیش رو داری اهمیت نمیدم من راهکار انتخاب مردم نه توصیه برام مهمه نه… من اون چیزی را که در چهل سال تجربه کسب کردم برام مهمه حالا این راه سخت باشه مهم نیست یا ندن اونم مهم نیست و حالا شاید هم دادن و موفقیت آمیز بود که هست