“دفرا” و ارایه درخواست برای افزایش نرخ محصولات

2
شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۲ با اختصاص ۸۳۶ ریال سود به ازای هر سهم معادل ۴۳ درصد از سود پیش بینی شده ۱۹۴۸ ریالی خود را پوشش داده است.

مدیر مالی شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران پیرامون این عملکرد در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به اینکه در ۶ ماه ابتدایی سال جاری شرکت مجبور به واردات مواد اولیه مورد نیاز خود گردید بنابراین هزینه های ارزی برای تأمین مواد اولیه با افزایش همراه شد که این موضوع بهای تمام شده تولید را افزایش داد.

وی ادامه داد: با توجه به مطالب عنوان شده شرکت در ۶ ماهه ابتدایی سال با کاهش تولید و فروش رو به رو شد که با مدیریت هزینه ها و مذاکرات پی در پی با پتروشیمی شازند اراک برای تولید مواد اولیه مورد نیاز، هم اکنون مشکل تأمین مواد اولیه از منابع خارجی رفع شده است.

موسوی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور، شرکت های تولیدکننده مواد اولیه شرایط پرداخت به نسبت دشوارتری را برای وصول مطالبات خود در پیش گرفته اند به طوریکه ۵۰ درصد از مبلغ خرید به صورت نقدی و مابقی در اقساط یک ماهه دریافت می شود از این رو امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی شرایط برای شرکت های تولیدکننده به سمت شکوفایی هرچه بیشتر مهیا شود.

مدیر مالی شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران در خصوص افزایش نرخ محصولات اظهار کرد: با توجه به افزایش بهای تمام شده بطری های مورد استفاده شرکت (PP) که بخش عمده ای از مواد اولیه شرکت را تشکیل می دهد، درخواست افزایش نرخ فروش محصولات به اداره کل بهداشت و درمان ارسال شده؛ ولی در حال حاضر مجوزی برای افزایش نرخ ها به شرکت داده نشده است.

مدیر مالی “دفرا” در خصوص برنامه شرکت برای افزایش تولید با توجه به صحبت های مقامات دولتی در این خصوص ابراز داشت: شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران از بزرگترین و با سابقه ترین شرکت ها در زمینه تولید فرآورده های تزریقی می باشد؛ بنابراین در صورت حمایت و تأمین مواد اولیه مصرفی، توانایی افزایش تولید در جهت کاهش کمبود فرآورده های تزریقی مورد نیاز کشور را دارا می باشد.

موسوی در خصوص برنامه شرکت برای ایجاد تنوع در محصولات تولیدی عنوان کرد: از ابتدای سال ۹۲ شرکت خط تولید ویال آب مقطر را راه اندازی کرد که این خط هم اکنون در حال تولید می باشد.

این مقام مسئول در خصوص صادرات محصولات ابراز داشت: با توجه به مکانیزه کردن خط تولید و در نتیجه بالا رفتن سطح کیفی محصولات شرکت توانایی صادرات را نیز دارا می باشد و در این خصوص اقداماتی در حال پیگیری است باشد.

در پایان مدیر مالی شرکت فرآورده های تزریقی ایران در خصوص تحقق بودجه برآوردی شرکت عنوان داشت: با توجه به قابلیت های بنیادین در شرکت و استفاده از توان حداکثری مجموعه و تولید در ۲.۵ شیفت کاری، پیش بینی می کنیم انحراف قابل ملاحظه در بودجه برآوردی رخ نداده و بتوانیم بودجه برآوردی را محقق کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
 1. عرب می گوید

  ۵۷ کارگر قراردادی «فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران» بیکار شدند.کارخانه فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران برای نوسازی واحد سرم سازی و تجهیز ماشین آلات، از مهر ماه سال جاری تعداد ۵۷ کارگر قراردادی شاغل در این بخش را با اتمام قرار داد موقت کاری‌شان به مرور بیکار کرد.» ۵۷ کارگر قرار دادی کارخانه «فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران» واقع در شهرستان ری طی دو ماه گذشته پس از اتمام قرارداد کارشان بیکار شدند.

  «رضا مهرجو» رئیس نهاد کارگری این کارخانه به ایلنا گفت: کارخانه فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران برای نوسازی واحد سرم سازی و تجهیز ماشین آلات، از مهر ماه سال جاری تعداد ۵۷ کارگر قراردادی شاغل در این بخش را با اتمام قرار داد موقت کاری‌شان به مرور بیکار کرد.

  او ادامه داد: این واحد تولید دارو حدود ۳۵۰ کارگر قرار دادی و رسمی دارد که از این تعداد حدود ۱۱۵ کارگر در واحد سرم سازی با سوابق ۲ ماه تا ۸ سال کار می‌کنند.

  رئیس شورای اسلامی کار این کارخانه توضیح داد: کارفرما ناچار شد علاوه بر تعدیل ۵۷ کارگر، حدود ۸ کارگر را بازخرید خدمت کند. سایر کارگران که سابقه کار بیشتر داشتند نیز به سایر بخشهای تولیدی منتقل شدند. او با بیان اینکه این تعداد کارگر تعدیل شده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شده‌اند در ادامه گفت: عمده‌ترین عامل تعدیل نیرو در کارخانه فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران فشار وزارت بهداشت برای نوسازی ماشین آلات قدیمی واحد سرم سازی بوده است.

  مهرجو نسبت به بازگشت بکار این کارگران اظهار امیدواری کرد و گفت: در صورتیکه دوباره واحد سرم سازی فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران فعالیت خود را از سر بگیرد مجددا اشتغال این کارگران فراهم می‌شود.

  یکی از کارگران بیکار شده این کارخانه نیز که به شرط افشا نشدن نامش با ایلنا گفتگو کرد، گفت: شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران در حالی ۶۵ کارگر را تعدیل و بازخرید خدمت کرده که مرتبا خود را یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان داروهای تزریقی در سطح کشور معرفی می‌کند. مدیر این کارخانه نیز بعد از تعدیل کارگران قرادادی، به عنوان مدیر نمونه کار آفرین در شهرستان ری انتخاب شد. تمام این خبر مربوط به مهر نود وسه می باشد. باتشکر.

 2. موحد می گوید

  در مورد شرکت فرآورده های تزریقی ودارویی ایران در تاریخ ۹۳/۸/۲۸ کنفرانس ملی کارآفرینی و تولید ملی با رویکرد حمایت از کارآفرینان برتر به منظور ترغیب تولید کنندگان داخلی و ایجاد نیروی محرکه ای در زمینه ایجاد شغل در میهن عزیزمان برگزار گردید .

  جناب آقای شافعی ریاست محترم اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در کنفرانس ملی کارآفرینی و تولید ملی در بخشی از پیام خود خطاب به کارآفرینان فرمودنند :

  بی شک مسیر رشد صنعت و تجارت کشور بی پایان است و طی این طریق بدون اتکاء به قدرت لایزال حضرت حق و تعهد و مشارکت همگان در راستای بهبود مستمر ممکن نخواهد بود. چنین حرکتی مستلزم اعمال الگوهای موفق در تولید و استفاده مناسب از منابع موجود نهفته است .کارآفرینان در این مسیر با تجمیع سرمایه های مادی و انسانی ، سازندگان جوامعی هستند که عدالت ، تقوا ، همکاری متقابل ، زیر بنای آنهاست.

  در این کنفرانس آقای مهندس فرهادی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران به عنوان کارآفرین برتر کشور انتخاب و معرفی گردیدنند.