آیا سرطان در ثروتمندان و فقرا متفاوت است؟

0
برخی از انواع سرطان در بین طبقات فقیر جامعه، بیش از ثروتمندان شیوع دارد و بالعکس. این نتیجه پژوهش های آژانس سلامت عمومی فرانسه است که در آخرین شماره نشریه هفتگی آن به چاپ رسید.

تفاوت سرطان ثروتمندان و فقرا

این پژوهش که روی ۱۹۰ هزار مبتلا به سرطان و ما بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ و در ۱۶ منطقه فرانسه انجام شده، نشان می دهد که سرطان معده، کبد، دهان، حلق و ریه در میان زنان و مردان فقیر گسترش بیشتری دارد. در مقابل ثروتمندان بیش از هر فرد دیگری در معرض ابتلا به سرطان پوست هستند.
 مجله پزشکی علایم سرطان معده سرطان معده سرطان پوست درمان سرطان پیشگیری سرطان پوست پیشگیری سرطان پروستات پیشگیری از سرطان

این پژوهش همچنین می گوید، احتمال ابتلای مردان فقیر به سرطان ۳۰.۱ درصد بیش از سایر مردم است و آنها بیش از ثروتمندان به سرطان  حلق  مبتلا می شوند. احتمال ابتلای زنان فقیر هم به سرطان دهان و حلق بیش از ۲۲.۷ درصد است.

از نظر جنسیت هم مردان فقیر بیشترین احتمال ابتلا به سرطان حنجره، مری، پانکراس و مثانه را دارند، در حالی که مردان ثروتمند بیشترین موارد ابتلا به سرطان پروستات را ثبت کرده اند.
سرطان رحم در میان زنان فقیر و سرطان سینه و تخمدان در میان ثروتمندان شیوع دارد.

بنا بر نظر پژوهشگران فرانسوی، که این تحقیق را انجام داده اند، مشخص کردن بعضی از عوامل اجتماعی مانند سیگار کشیدن و در معرض برخی آلودگی های هوایی قرار گرفتن از جمله دلایلی است که بدون شک می تواند این تفاوت های قابل توجه را توجیه کند.

 

منبع : تابناک باتو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ