سود سهام عدالت کی واریز میشود ۱۴۰۱

95

تاریخ واریز سهام عدالت ۱۴۰۰ ، زمان دقیق واریز سود سهام عدالت مرحله سوم ۱۴۰۱ ، سود سهام عدالت سال ۱۴۰۰ چقدر است ، سود سهام عدالت چه تاریخی واریز میشود ، مبلغ دقیق سود سهام عدالت ۱۴۰۱ ، مرحله جدید واریز سهام عدالت ، زمان ریختن سهام عدالت ۱۴۰۱

سود سهام عدالت آذر ماه ۱۴۰۱ کی واریز میشود

سود سهام عدالت امسال در دو مرحله پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

اولین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱، فردا چهارشنبه مورخ ۳۰/۹/۱۴۰۱ واریز میشود.

برای دارندگان سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ۶۰۰ هزار تومان واریز خواهد شد و برای دارندگان سهام عدالت یک میلیونی، ۱.۱۲۸.۰۰۰ تومان واریز خواهد شد.

برای سایر طبقات سهام عدالت هم به تناسب ۵ واریز خواهد شد.

ضمنا دومین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ نیز به همین مقدار تا پایان سال به حساب مردم واریز خواهد شد.

خبر ۱۰ آذر ۱۴۰۱

حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی روز چهاشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ از پرداخت سود سهام عدالت ۱۴۰۰ تا پایان آذر ۱۴۰۱ خبر داد. بر اساس جزییاتی که تاکنون منتشر شده، قرار است این سود برای ۴۹ میلیون سهامدار عدالت واریز شود.

قربان زاده همچنین درمورد جاماندگان سهام عدالت گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده تعداد جاماندگان سهام عدالت ۳.۵ میلیون نفر اعلام شده است. به ازای هر نفر رقمی معادل ۱۰ میلیون تومان سهام در نظر گرفته شده اما تاکنون پرتفوی سهام به مرحله نهایی نرسیده است.

سود سهام عدالت در مقایسه با سال گذشته، دوبرابر شده است و این سود در مرحله نخست تا پایان آذرماه و در مرحله دوم تا پایان سال به حساب مشمولان واریز خواهد شد. همچنین مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به زودی برگزار خواهد شد و برای مجامع این شرکت‌ها مدل جدیدی در نظر گرفته شده که در ماه آتی شورای عالی بورس آن را مصوب خواهد کرد.

سود سهام عدالت سال ۱۴۰۰ برای هر برگ سهام حدود ۵۰۰ هزار تومان است. این سود احتمالا برای دارندگان سهام یک میلیونی دو برابر یا معادل حدود یک میلیون تومان خواهد بود. بر همین اساس یک خانواده چهار نفره تا پایان فصل پاییز حدود دو میلیون تومان سود سهام عدالت دریافت می‌کنند.

سود سهام عدالت ۱۴۰۱ تیرماه و مرداد ماه کی واریز میشود

به‌دنبال پیگیری‌های انجام شده از سوی مسئولان دولت سیزدهم و نیز شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای واریز سود سهام عدالت جاماندگان، تاکنون دو مرحله از پرداخت سود به حساب این افراد انجام شده است که براساس آمار ارائه شده در مرحله اول و دوم به ترتیب ۳۰۷ و ۲۰۰ هزار نفر مشکل شبای بانکی معتبر خود را برطرف و سودهای سنواتی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود را دریافت کردند.

مشمولان سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۹ برای سهام عدالت یک میلیون تومانی حدود یک میلیون و صد هزار تومان و برای سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی حدود ۵۸۰ هزار تومان سود دریافت کرده‌اند.

قرار بر این است تا مرحله سوم پرداخت سود سهام عدالت از روز یکشنبه دوم مردادماه ۱۴۰۱ آغاز شود و فقط افرادی که تا ساعت ۲۴ روز جمعه نسبت به اصلاح اطلاعات خود در سامانه سجام اقدام کرده باشد، از دریافت این سود بهره‌مند خواهند شد و بهتر است تا افرادی که همچنان اقدامی در راستای اصلاح شماره شبای خود انجام نداده‌اند هر چه سریع‌تر نسبت به آن اقدام کنند.

با توجه به اعلام چنین خبری، تاکنون حدود ۷۵ هزار نفر تاکنون شماره شبای خود را برای دریافت سود سهام عدالت اصلاح کردند.

همچنین برای تعداد ۳۵ هزار نفر دیگر که با مشکل شماره شبای معتبر همراه بودند، پیامک ارسال شده است تا هر چه سریع‌تر شماره شبای معتبر اعلام کنند.

چه کسانی سود ۵ میلیونی می‌گیرند؟

جاماندگان منتظر واریز سود سال ۹۸ و ۹۹ خود هستند. مبلغ سود سهام عدالت سال ۹۸ برای افرادی که سهام ۵۳۲ هزار تومانی دارند ۱۹۰ هزار تومان و سود سال ۹۹ برای همین گروه حدود ۵۸۰ هزار تومان است.

این مبلغ برای دارندگان سود سهام یک میلیونی دو برابر است. یعنی سود سال ۹۸ حدود ۴۰۰ هزار تومان و سود سال ۹۹ حدود یک میلیون تومان است.

اگر یک خانوار چهار نفره سهام یک میلیونی داشته باشد و همزمان هم سود سال ۹۸ و هم سود سال ۹۹ را دریافت کند،‌مجموع سود واریزی خانوار ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود.

یعنی این خانوار یکشنبه هفته آینده باید منتظر چنین واریزی باشد. البته مشروط به اینکه هیچ بخشی از سهام خود را واگذار نکرده باشند.

مبلغ این سود برای یک خانوار چهار نفره دارای سهام ۵۳۲ هزار تومانی، دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

اما دریافت این سود وابسته به این است که افراد شماره شبای معتبر داشته باشند.

سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۰ چه زمانی پرداخت می شود

(۱۴۰۰/۱۲/۲۰) پیگیری‌ها درباره زمان واریز سود سهام عدالت حاکی از این است که روز پنجشنبه (۱۹ اسفند ۱۴۰۰) اطلاعات مشمولان سهام عدالت به بانک ها ارسال شده و از (شنبه ۲۱ اسفند) واریز سود به حساب دارندگان سهام انجام می‌شود.

سود سهام عدالت بیش از ۴۹ میلیون نفر پرداخت خواهد شد و افرادی که دارای سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی هستند، مبلغی معادل ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان سود به حسابشان وازیر می‌شود.

زمان واریز سود سهام عدالت ۱۳۹۹

سود سهام عدالت برای دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی، ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

حسین قشمی گفت: در حال حاضر حدود ۱۳۰ شرکت بورسی و فرابورسی سود سالانه خود را از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان، (سجام) در سال جاری واریز کردند.

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی افزود: در حالی که سال‌های قبل ۱۰ تا ۱۵ درصد سهامداران خرد به سود سالانه سهام دسترسی پیدا می‌کردند، امسال با سامانه سجام، ۹۵ درصد سهامداران خرد سود سالانه خود را گرفتند.

طبق گفته رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس پرداخت سود برای برخی از سهامداران تا پایان امسال انجام نخواهد شد.

 

مهدی سعادتی به تجارت‌نیوز گفته است: تمام تلاش ما بر این است که حق سهامداران که واریز سود سهامشان است حتما انجام شود. اما منابع کافی نداریم که سود سهام همه‌ سهامداران را واریز کنیم، برای برخی از سهامداران قبل از پایان سال واریز می‌شود و برخی دیگر بعد از عید سودشان را دریافت می‌کنند.

طبق اظهارات سعادتی، علت این که سود سهام عدالت برای برخی از سهامداران واریز نمی‌شود این است که یا توان واریز وجود ندارد یا اطلاعات سهامداران برای واریز موجود نیست.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد برای کسانی هم که تا پایان امسال سود سهام عدالت واریز نشود، نهایتا تا پایان بهار سال آینده این مبالغ واریز خواهد شد. میزان این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، ۴۰۰ هزار تومان و دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی معادل ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

سود سهام عدالت ۱۳۹۸

*** خبر ۱۱ شهریور ۹۸

جعفر سبحانی، مشاور پوری حسینی از واریز سود سهام عدالت مربوط به سال ۹۷ در اواخر پاییز امسال خبر داد و گفته، سود سهام عدالت مربوط به سال گذشته با رشد چشمگیری همراه بوده است به طوری که هم اکنون این میزان سود از سود سال ۹۶ عبور کرده است این در حالیست که هنوز چند شرکت سهامدار سهام عدالت از جمله هلدینگ خلیج فارس مجمع عمومی خود را برگزار نکرده اند.

وی افزود: پس از پایان مجامع عمومی شرکت‌های زیرمجموعه سهام عدالت، ۲ گروه تخفیف دار که مشمول اعضای کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند اولین گروه دریافت سهام عدالت خواهند بود. قطعا سود سهام عدالت سال گذشته بیش‌تر از ۱۷۵ هزار تومان خواهد بود، اما به دلیل اینکه سود این شرکت‌ها به صورت یکجا به حساب سازمان خصوصی سازی واریز نمی‌شود، پرداخت سود سهام عدالت هم در چند مرحله واریز می‌شود.

مشاور پوری حسینی گفت: سود سهام عدالت در سال ۹۵ برابر سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود، میزان این سود در سال ۹۶ افزایش پیدا کرده و به عدد ۴ هزار میلیارد تومان رسید. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد این عدد برای سال ۹۷ بیشتر خواهد بود.

*** خبر ۲ اردیبهشت ۹۸

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد:‌ پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت مربوط به گروههای تحت عنوان سایر مشمولان شامل وراث جدید تعیین‌تکلیف‌شده، مددجویان تغییروضعیت‌یافته، ایثارگران و خانواده‌های آنان، دست‌اندرکاران امر واگذاری سهام عدالت، خبرنگاران، طلاب، بیماران خاص، کارکنان ستادهای نماز جمعه، خدام مساجد و اماکن متبرکه، امامزاده‌ها و حسینیه‌ها، زندانیان آزادشده، تاکسیرانان، قالیبافان، کارکنان مؤسسات خیریه و فعالان قرآنی طی روزهای جاری خاتمه می‌یابد.

 

در این مرحله حدود ۲ میلیون نفر از آخرین سری از مشمولان سهام عدالت سایر گروهها سود سهام عدالت خود را در مجموع به‌ارزش بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان دریافت خواهند کرد و بدین ترتیب واریز سود سهام عدالت مشمولان سایر اقشار خاتمه می‌یابد.

گفتنی است با احتساب سودهای پرداخت‌شده به این گروه باقیمانده از مشمولان، تا کنون سود سهام عدالت مربوط به مشمولان نهادهای حمایتی شامل کمیته امداد و سازمان بهزیستی، روستاییان و عشایر و کارگران فصلی و ساختمانی و مشمولان سایر گروههای ذکرشده که در مجموع تعداد آنان بالغ بر سی و یک میلیون نفر می‌باشد به‌طور کامل پرداخت شده است و تنها گروه باقی‌مانده از مشمولان شامل کارکنان و کارمندان دستگاههای اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح که بالغ بر ده میلیون نفر می‌باشند، سود عملکرد سال ۱۳۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند که این اقشار نیز پس از دریافت سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی‌سازی از شرکتهای سرمایه‌پذیر و طی دو ماه آینده به‌مرور سود دریافت می‌کنند و مبالغ سود به حساب اعلام‌شده توسط این افراد که در سامانه سهام عدالت ثبت و تأیید گردیده است، واریز خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید: صرفاً سود گروههای مختلف مشمولان با عنوان سایر اقشار که بانک عامل معرفی‌شده آنان بانک ملی ایران بوده است تا کنون سود خود را دریافت نکرده بودند که با واریز وجوه لازم به حساب بانک ملی طی روز دوشنبه هفته جاری و پرداخت توسط این بانک، سود تمامی اقشار به‌استثنای کارکنان و بازنشستگان در کلیه بانکهای عامل بابت عملکرد سال ۱۳۹۶ واریزشده تلقی می‌گردد.

سود سهام عدالت ۱۳۹۷

*** خبر ۲۶ اسفند ۹۷

مرحله چهارم پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۶ شرکت‌های سرمایه پذیر مربوط به گروه‌های مشمولان شامل وراث جدید تعیین تکلیف شده، مددجویان تغییر وضعیت یافته، ایثارگران و خانواده‌های ایثارگران، دست‌اندرکاران امر واگذاری سهام عدالت، خبرنگاران، طلاب، بیماران خاص، کارکنان ستادهای نماز جمعه، خدام مساجد و اماکن متبرکه امامزاده‌ها و حسینیه‌ها، زندانیان آزاد شده، تاکسیرانان، قالیبافان، کارکنان مؤسسات خیریه و فعالان قرآنی از امروز (یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷) آغاز شد.

در این مرحله در حالی ۶ میلیون ۷۰۰ هزار نفر از مشمولان سود سهام عدالت خود را در مجموع به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان دریافت خواهند کرد که از ۳۴ بانک و مؤسسه‌ای که مشمولان شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده اند، از امروز ۳۱ بانک به مرور اقدام به پرداخت سود می‌کنند.

تا کنون سود سهام عدالت مربوط به مشمولان نهادهای حمایتی شامل کمیته امداد و سازمان بهزیستی، روستاییان و عشایر و کارگران فصلی و ساختمانی به طور کامل پرداخت شده است و تنها گروه باقی مانده از مشمولان شامل کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح نیز در اوایل سال آینده و با دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌های سرمایه پذیر، این سود نیز به حسابشان واریز می‌شود.

***   خبر ۱۶ دی ۹۷

معاون سازمان خصوصی‌سازی از واریز سود سهام عدالت روستائیان و عشایر سراسر کشور در چند روز آینده خبر داد.

داود خانی با اشاره به واریز سود عملکرد مالی سال ۹۶ شرکتهای سرمایه‌پذیر به حساب روستائیان و عشایر سراسر کشور از روز سه‌شنبه، ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۷ به‌صورت تدریجی گفت: در این مرحله حدود ۱۳ میلیون نفر از مشمولان سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد که این میزان سود در مجموع به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان بالغ خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه و منابع انسانی سازمان خصوصی‌سازی افزود: در مرحله نخست توزیع سود سهام عدالت مشمولان در سال جاری نیز حدود ۵.۵ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به‌تدریج سود سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند که ارزش این میزان سود حدود ۸۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی همچنین گفت: نکته مهم دیگر این است که روستائیان و عشایر سراسر کشور که مشمول سهام عدالت هستند، در صورتی که سود عملکرد سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه‌پذیر را دریافت نکرده باشند، این سود را به‌همراه سود عملکرد سال مالی ۹۶ و به‌صورت یکجا دریافت خواهند کرد.

معاون سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: واریز سود سهام عدالت روستائیان و عشایر در حالی از روز سه‌شنبه این هفته به‌صورت تدریج آغاز خواهد شد که پرداخت این سود با اولویت بانکهایی مانند ملی، صادرات، کشاورزی و پست بانک که در روستاها شعبه گسترده‌تری دارند، انجام خواهد شد.

خانی اضافه کرد: سود سهام عدالت اقشار دیگر مشمولان سهام عدالت از جمله کارگران فصلی و ساختمانی، و سایر مشمولان نیز به‌صورت تدریجی و تا پایان سال به حساب آنها واریز خواهد شد.

***  خبر ۱۸ مهر ۱۳۹۷

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: پیش بینی می شود سود سهام عدالت برای سال مالی ۱۳۹۶ که در مجموع حدود پنج هزار میلیارد تومان است، از دی ماه امسال (۱۳۹۷) به مرور به حساب مشمولان واریز شود.

«سید جعفر سبحانی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زمانی می توانیم سود مشمولان سهام عدالت را واریز کنیم که مجامع شرکت هایی که در سبد سهام عدالت قرار دارند، برگزار و سود هر سهم مصوب شود.

وی اضافه کرد: تاکنون ۳۸۰۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت پس از برگزاری مجامع شرکت ها مصوب شده و تنها سه یا چهار شرکت باقی مانده است.

به گفته مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی هلدینگ خلیج فارس از شرکت های مورد توجه سازمان خصوصی سازی است که مجمع آن هنوز برگزار نشده است و ۳۰ مهرماه میزان سود آن تعیین و تصویب می شود.

سبحانی ادامه داد: این هلدینگ سال گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان معادل ۲۳ درصد از سود سهام عدالت مشمولان را تولید کرده بود.

وی ابراز امیدواری کرد که هلدینگ خلیج فارس امسال نیز حدود یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سود در اختیار سهام عدالت قرار دهد که با احتساب سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی که تا کنون مصوب شده، مبلغ سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۶ به حدود پنج هزار میلیارد تومان برسد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش گذاری سهام ۴۹ شرکتی که در سبد سهام عدالت قرار دارند، در مجموع ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که این ارزش هم اکنون به ۱۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده یعنی سهم هر مشمول سهام عدالت بیش از چهار برابر افزایش یافته است.

سود تمام مشمولان سهام عدالت در سال مالی ۹۵ پرداخت شد

سبحانی بیان کرد: از مجموع سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سودی که در سال ۱۳۹۵ برای مشمولان سهام عدالت مصوب شده بود، سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به ۴۰ میلیون نفر اختصاص یافت.

وی افزود: ۴۰۰ میلیارد تومان از میزان مصوب باقی مانده که آن نیز بین مشمولانی که تا پایان مهرماه شماره شبای خود را ثبت کنند، واریز می شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: البته سود افرادی که پس از مهلت تعیین شده شماره شبای خود را نداده اند در قالب سپرده گذاری در بانک، سرمایه گذاری در بورس یا صندوق های سرمایه گذاری ذخیره می شود.

سود سهام عدالت ۱۳۹۶

*** خبر ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

وزیر اقتصاد از پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک‌های پایین درآمدی در دهه فجر خبر داد.

مسعود کرباسیان (روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶) با اشاره به تصمیمات جدید دولت در خصوص پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت گفت: پرداخت کامل سود سهام عدالت برای اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین درآمدی در دهه فجر امسال صورت می‌گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که در این مرحله کل سود سهام عدالت طبقات پایین درآمدی پرداخت شود افزود: مشمولانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند در دهه فجر امسال، باقی مانده سود سهام عدالت خود را به میزان ۱۰۰ هزار تومان برای هر فرد دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به این که در مرحله نخست توزیع شود سهام عدالت، این دسته از مشمولان سود ۵۰ هزار تومانی دریافت کرد‌ه‌اند گفت: سود سهام عدالت بقیه مشمولان نیز به مرور پرداخت خواهد شد؛ چراکه ما سود شرکتهای مشمول سهام عدالت را به مرور دریافت می کنیم و تخصیص خواهیم داد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از ابتدای دهه فجر، یعنی از روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی آغاز خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آن دسته از مشمولانی که از (پنجشنبه) باقیمانده سود سهام عدالت خود را دریافت می کنند افزود: مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی، ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد و حسینیه ها، بیماران خاص، مددجویان و کارکنان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالی بافان، زندانیان آزاد شده و تحت حمایت، تاکسیرانان، خبرنگاران و … از جمله ۱۶ گروهی هستند که جمیعت آنها حدود ۲۲ درصد جمعیت کل مشمولان سهام عدالت را شامل می شود و از فردا تسویه کامل سود سهام عدالت آنها که حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است انجام می شود.

پوری حسینی تاکید کرد: در مجموع مشمولانی که فردا سود سهام عدالت خود را دریافت نخواهند کرد و پس از پایان دهه فجر و تا پایان سال به مرور سود سهام عدالت آنها واریز خواهد شد عبارتند از کارمندان شاغل و بازنشستگان کشوری و لشکری، کارگران فصلی و ساختمانی، روستائیان و عشایری که مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیستند و مددجویانی که قبلا تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده اند و با بهبود شرایط زندگی از پوشش این نهادها خارج شده اند.
وی ادامه داد: این دسته از مشمولان فردا سود سهام عدالت دریافت نخواهند کرد که ۷۸ درصد کل جمعیت مشمولان سهام عدالت را شامل می‌شوند.

وی گفت: بنابراین بجز این ۴ گروه که سود سهام عدالت آنها پس از دهه فجر و تا پایان سال به مرور واریز خواهد و در این زمینه نیز اطلاع رسانی می‌شود، بقیه مشمولان سود سهام عدالت خود را همزمان با آغاز دهه فجر، از فردا دریافت می‌کنند.

پوری حسینی ادامه داد: سود سهام عدالت تنها به میان مشمولانی توزیع می شود که شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده اند، بنابراین از  حدود ۱۱ میلیون مشمول باقی مانده ای که تا کنون شماره شبای خود را وارد این سامانه نکرده اند تقاضا داریم هر چه سریع تر این کار را انجام دهند.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: مشمولانی که از فردا سود سهام عدالت خود را می گیرند، این اتفاق به منزله تسویه مانده سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه پذیر است که به آنها داده شده است و دیگر تا پایان سال سودی نخواهند گرفت.

*** خبر دی ماه ۱۳۹۶

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی از واریز مرحله نخست سود سهام عدالت به حساب مشمولان در بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ خبر داد. رقم سود مرحله اول برای مالکان کل سهام ۵۰هزار تومان و برای بقیه مردم کمی بیشتر از نصف این مبلغ است.

پوری حسینی با ابراز این‌که از میان این ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، حدود ۲ میلیون نفر متوفی هستند افزود: بر اساس قانون پس از پایان مهلت ۱۰ سال تسویه اقساط سهام عدالت، سود سهام سال مالی ۹۵ این شرکتها باید در سال ۹۶ میان مشمولان توزیع شود.

وی با یادآوری این‌که دیروز ریاست محترم جمهوری موافقت خود را با آغاز انتقال سود سهام عدالت میان مشمولین اعلام داشت اضافه کرد: بر این اساس مشمولانی که میزان سهام عدالت آنها یک‌میلیون تومان است (شامل مشمولان مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی و نیز افرادی که از محل آورده نقدی خود اقدام به تسویه مانده بدهی اقساط سهام خود نموده‌اند) بابت عملکرد سود سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه‌پذیر، ۱۵۰ هزار تومان سود دریافت خواهند کرد که البته این سود به‌مرور و طی دو یا سه مرحله به حساب آنها واریز خواهد شد.

پوری حسینی گفت: افرادی هم که سهام عدالت آنها کمتر از یک‌میلیون تومان ارزش دارد، به‌نسبت ارزش سهام خود سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

وی  گفت: کلیه ۴۹ میلیون نفری که ثبت‌نام‌شده قطعی سهام عدالت هستند، قطعاً سود مربوط به سهام خود را دریافت می‌کنند. کل سود پرداختی ۱۵۰ هزار تومان است که در سه نوبت و برای کسانی که سهامشان یک‌میلیون تومان است پرداخت شده و مابقی سهامداران نیز به‌اندازه ۵۳ درصد از سهام خود، سود دریافت می‌کنند که در مجموع حدود ۸۰ هزار تومان است و در دو تا سه قسط پرداخت می‌شود.

افرادی که سهام عدالت آنها کمتر از یک‌میلیون تومان ارزش دارد، به‌نسبت ارزش سهام خود سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد. طبق اطلاعات دریافتی، سود سهام عدالت افرادی که مالک ۵۳۲ هزار تومان سهام عدالت هستند، ۲۶۶۰۰ تومان در مرحله اول است. مجموع سود پرداختی به این افراد در سال جاری علی‌الحساب ۷۹ هزار و ۸۰۰ تومان است. سود سهام عدالت کسانی که مالک حدود ۴۰۰ هزار تومان سهام هستند، بیش از ۲۰ هزار تومان در مرحله اول و ۶۱ هزار تومان در یک سال است.

وی­ افزود: سعی سازمان خصوصی سازی این است که الباقی مبلغ سود را قبل از عید واریز کند که این بستگی به دریافت سود از شرکت‌های سرمایه پذیر دارد. اگر تا پایان سال سازمان خصوصی سازی نتوانست­ همه ­سود را از شرکت‌ها دریافت کند مرحله سوم و نهایی پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۶، اوایل سال ۹۷ واریز خواهد شد.

پوری حسینی گفت: بر این اساس اگر مشمولان پرسش یا ابهامی در مورد سود پرداختی سهام عدالت دارند می‌توانند با تلفن مرکز پاسخگویی سهام عدالت به‌شماره ۸۳۳۳۸-۰۲۱ تماس بگیرند و یا با مراجعه به سامانه سهام عدالت به‌نشانی www.samanese.ir اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنند.

بر اساس مفاد این اطلاعیه، واریز سود سهام عدالت متناسب با مبلغ سهامداری هر نفر، به حساب شخص مشمول واریز می شود. لذا هر یک از مشمولان که تا تاریخ ۳۱/۵/۱۳۹۶ در قید حیات بوده و شماره شبا بانکی خود را در سامانه سهام عدالت به تأئید نهایی رسانیده و اکنون حساب بانکی آنان مسدود یا دچار مشکل نمی باشد، از سود نقدی این مرحله برخوردار می شوند. بدیهی است مشمولین در قید حیات که تا کنون شماره شبا بانکی خود را به تایید سامانه سهام عدالت نرسانده اند، در این مرحله واریز سود ندارند و سود متعلق به آنان در مراحل بعد به طور یک جا پرداخت خواهد شد. این مشمولان مکلفند برای بهره مندی از سود سهام در مراحل آتی، نسبت به درج شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت به نشانیwww.samanese.ir   اقدام نمایند.

*** خبر ۱۸ دی ماه ۹۶

با موافقت رئیس‌جمهور توزیع سود سهام عدالت به مشمولین ثبت‌نام‌شده قطعی این طرح، از امروز، ۱۸ دی ماه ۹۶ آغاز می‌شود.

آن دسته از مشمولین که از محل تخفیف یا آورده خود یک میلیون تومان سهام دارند، ۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. این رقم در نوبت‌های بعدی تا ۱۵۰ هزار تومان تکمیل می‌شود.

سایرمشمولین سهام عدالت نیز متناسب با سهام خود از سود متعلقه بهره‌مند می‌شوند.

این تصمیم در خلال جلسه امروز صبح (دوشنبه) رییس جمهور با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی اخذ شد.

نحوه دریافت سود سهام عدالت نحوه دریافت سهام عدالت مشمولان سهام عدالت مبلغ سود سهام عدالت سود سهام عدالت چه تاریخی واریز میشود سود سهام عدالت چقدر است سود سهام‌ عدالت سایت سهام عدالت سامانه سهام عدالت تاریخ واریز سهام عدالت اخبار سهام عدالت

سیدجعفر سبحانی ( ۲۶ شهریور ۹۶) در مورد واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولین تا پایان شهریور ماه امسال اظهار داشت: با توجه به‌ این که سازمان خصوصی‌سازی از سی‌ام فروردین ماه از کلیه مشمولین درخواست اعلام شماره شبا کرد، تاکنون بیش از ۳۲ میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه ما وارد کرده‌اند و بیش از ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز صورت حساب‌های خود را در سامانه مشاهده کرده‌اند.

مشاور رییس‌ کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان‌ اینکه برای پرداخت سود سهام عدالت خواهیم داشت افزود:‌ برای پرداخت سود سهام عدالت به مشمولینی‌ که شماره شبای خود را وارد سامانه کرده‌اند با اولویت‌بندی دهک های پایینی درآمدی، سودها را پرداخت خواهیم کرد که برای این منظور در انتظار مصوبه شورا هستیم.

وی با بیان اینکه این سود را در چند مرحله واریز خواهیم کرد گفت: در هر مرحله‌ای که بتوانیم این سودها را جمع آوری خواهیم کرد و تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان سود جمع آوری و دریافت شده است.

وی گفت: زمانی می‌توانیم به همه مشمولین سود بدهیم که همه منابع در دست‌مان باشد اما اکنون که به صورت بخش بخش این منابع و سودها را دریافت می‌کنیم نمی‌توانیم سودها را یکباره پرداخت کنیم  و بر اساس اولویت‌بندی دهکهای پایینی جامعه سود میان مشمولین عزیز توزیع و بقیه مشمولین اولین مرحله سود سهام عدالت خود را در سال ۹۶ در مرحله بعدی دریافت خواهند کرد.

وی افزود: سود سهام عدالت اول به مشمولان کمیته امداد و بهزیستی پرداخت خواهد شد اما این موضوع در مقدار سود دریافتی هیچ تاثیری ندارد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به اینکه مبلغ سود برای سال مالی ۹۵ چقدر خواهد بود، گفت: بعضی از مشمولین سهام عدالت شامل ۵۰ درصد تخفیف شده‌اند و در نتیجه حساب آنها تا سقف یک میلیون تومان پر است. علاوه بر این تعدادی از مشمولان نیز خود حساب‌شان را تا سقف یک میلیون تومان پر کرده‌اند. به این افراد حدودا ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان بابت سال مالی ۱۳۹۵ پرداخت خواهد شد. برای باقی افراد نیز به تناسب اینکه حساب خود را چقدر پر کرده‌اند، سود پرداخت می‌شود.

سبحانی در پاسخ به اینکه این سود در چند مرحله پرداخت می‌شود، گفت: پایان شهریورماه اولین مرحله واریز سود خواهد بود اما پیش‌بینی می‌کنیم که این سود در سه مرحله پرداخت شود اما برای این موضوعات باید ببینیم که از شرکت‌ها چقدر سود دریافت می‌شود تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان توسط سازمان خصوصی‌سازی از شرکت های سرمایه‌پذیر سود دریافت شده اما با توجه به اینکه طبق قانون تا هشت ماه شرکت ها فرصت دارند تا سود خود را پرداخت کنند، امکان دارد این مبلغ تفاوت چشمگیری کند.

سود سهام عدالت ۱۳۹۵

***** خبر ۹ اسفند ۹۵

مرحله اول آزادسازی سهام عدالت کلید خورد
طبق گفته‌های معاون وزیراقتصاد آزادسازی سهام عدالت در سه مرحله انجام خواهد شد که شامل صدور صورتحساب، توزیع اوراق سهام و امکان خرید و فروش می‌شود. در مرحله نخست که از ابتدای هفته آینده به صورت رسمی آغاز می‌شود، فرایند صدور صورتحساب مشمولان انجام می‌شود. برهمین اساس با توجه به وجود ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ ثبت‌نام شده قطعی سهام عدالت، صدور صورتحساب تنها از طریق سایت امکانپذیر بود که سامانه WWW.SAMANESE.IR راه‌اندازی و هفته آینده با حضور مقامات دولتی رونمایی می‌شود.

مشمولان مراقب باشند
پوری‌حسینی در همین رابطه افزود: بجز این سامانه هیچ سامانه دیگری در رابطه با این طرح با مردم تماس نخواهد گرفت و راه‌اندازی هر سامانه و دریافت هر نوع وجوه از مشمولین طرح سهام عدالت غیرقانونی است. همچنین شماره تلفن ۸۳۳۳۸ با ۹۰ خط از روز گذشته فعال شد که مشمولین سهام عدالت می‌توانند از آن استفاده کنند.

 نحوه دریافت صورتحساب

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در رابطه با استفاده از این سامانه گفت: تا ۱۰ روز نخست راه‌اندازی سایت بر اساس رقم یکان کد ملی (رقم سمت راست کدملی)، مشمول، باید در روزهای خاصی به این سامانه مراجعه شود. برای مثال اگر سامانه در روز ۱۶ اسفند افتتاح شد، تنها مشمولین با کد ملی که آخرین رقم سمت راست آن ۶ است، می‌توانند صورتحساب خود را دریافت کنند و در روز بعد از آن یعنی ۱۷ اسفند، مشمولین با رقم ۷ در یکان کد ملی خود می‌توانند از سامانه استفاده کنند. اما پس از اتمام ۱۰ روز سامانه برای تمام افراد باز خواهد بود و همه می‌توانند از آن استفاده کنند. به گفته وی برای ورود به سایت تنها به کد ملی نیاز است و برگه‌هایی که در زمان ثبت‌نام به آنها داده شده هیچ ارزشی ندارد و نیازی به آن نیست.

پوری‌حسینی با اشاره به مراحل استفاده از این سامانه گفت: پس از وارد کردن کد ملی سامانه چند سؤال برای احراز هویت استفاده‌کننده خواهد پرسید تا به اطمینان برسد که شخص استفاده‌کننده خود مشمول است. این سامانه تنها از داخل کشور قابل دسترسی است. علاوه براین افرادی که از فیلترشکن استفاده می‌کنند امکان دیدن این سامانه را ندارند، بنابراین باید قبل از مراجعه به سامان سهام عدالت اقدام به غیرفعال کردن آن کنند.

تعیین تکلیف متوفیان  در مرحله بعد

بر اساس آمارهای موجود حدود ۲ میلیون نفر از مشمولین سهام عدالت در حال حاضر متوفی هستند که دراین مرحله امکان استفاده از سایت را ندارند و درآینده به وراث آنها اطلاع داده خواهد شد تا با مدارک موردنیاز برای دریافت صورتحساب و سپس ورقه سهم مراجعه کنند. علاوه براین حدود ۲ میلیون نفر که مراحل ثبت‌نام خود را قطعی نکرده‌اند نیز جزو ۴۹ میلیون مشمول قطعی محسوب نمی‌شوند. ولی دولت این اجازه را دارد تا درآینده در مورد جامانده‌ها و همچنین افراد تازه متولد شده تصمیم‌گیری کند.

 مشمولین سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان سود می‌گیرند

وی همچنین در خصوص ارزش کنونی سهام عدالت مشمولین گفت: در حال حاضر ارزش بازار برگه‌های یک میلیونی سهام عدالت مشمولین، حدود ۲ میلیون تومان است که سود سالانه آنها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود که مشمولین از سال آینده و در سالیان آتی در صورت نگه داشتن سهام خود، می‌توانند از آن بهر مند شوند.

در واقع پس از صدور صورتحساب‌های سهام عدالت، مشمولان مطلع می‌شوند که تاکنون چه میزان سود از شرکت‌ها بابت قیمت سهام به خزانه دولت واریز شده است که در زمان آزادسازی به همان میزان سهم برای آنها آزاد می‌شود. ولی مشمولان می‌توانند مابه التفاوت پرداخت سود و تسویه ارزش سهام را به‌عنوان آورده نقدی پرداخت کنند تا سهام آنها به صورت کامل آزاد شود که برای این کار تا مهر ماه سال آینده فرصت دارند.

سهامداران از اواخر سال ۹۶ سود می‌گیرند

طبق قانون باید پس از ۱۰ سال سهام عدالت آزادسازی شود که با توجه به آغاز این طرح از فروردین ۱۳۸۵ امسال موعد آزادسازی است. هرچند مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ اجازه پرداخت سود را صادر کرده است، ولی آنگونه که پوری حسینی توضیح می‌دهد، با توجه به اینکه مجامع شرکت‌های مشمول سهام عدالت تیرماه سال آینده برگزار می‌شود و طبق قانون تجارت شرکت‌ها ۸ ماه برای توزیع سود فرصت دارند، به طور قطع تعیین سود هر مشمول و توزیع آن زودتر از اواخر سال آینده امکانپذیر نیست. بنابراین تا پایان سال ۹۶ باید این اتفاق بیفتد و مشمولین می‌توانند در سال آینده سود سهام عدالت خود را دریافت کنند و دیگر این سود بابت اقساط سهام آنها به خزانه واریز نخواهد شد.برهمین اساس وی از برخی از رسانه‌ها خواست که سهام عدالت را سیاسی نکنند چرا که سیاسی کاری آفت بزرگی برای آن است. به گفته وی طرح سهام عدالت متعلق به یک جناح سیاسی نیست، چه آنکه نخستین آیین نامه آن در دولت هشتم تصویب شد و در دولت‌های نهم و دهم ادامه یافت و اکنون در دولت یازدهم دنبال می‌شود.

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 95 )
 1. جوادامانپور می گوید

  بله

 2. مجید می گوید

  امروز وارد سایت شدم دولت بی عرضه بجای دادن سهام عدالت بعد از ۱۰ سال برای هر سهم ۱ ملیونی حدود ۵۰۰ هزار تومان هم طلب دارد براتون قسط بندی کرده همه را مدیران شرکتها خصوصی شده بی صاحب بالا کشیده اند

 3. بختیاری از نوادگان تیمور اسمم بهرامه می گوید

  ما ایرانو میخوایم باز انتخابات شرو شد باز میخواین به ما استخون بدین اولشم خودم …. چرا پارسال ندادین سود سهام همیشه دم انتخابات کور خوندین

  1. امید می گوید

   مثلا میخواین چیکار کنین . باز دست از پا درازتر بدو بدو … . بعدشم اونی که چهار سال به حساب خودش خدمت کرده. اینا چهار سال دیگرم بهش میدن انتخاب تو تو دیگه اینجا کارایی نداره . تا الان که تک دوره ای نداشتیم .به قول سران دولتی ۹۹ درصد خوده خودشه. پس بیخود خودتو نرنجون

 4. محمد می گوید

  تابه کی در به دری انقدر حرف میزنید راجب سهام عدالت انگار از جیب خودتون میخواین بدین واقعان متاسفم برای خودم که تو ایران به دنیا اومدم..کاش میشد اصالتم رو عوض کنم …

 5. حسین مرادی می گوید

  واقعا متاسفم به این دولت

 6. mehdi می گوید

  سلام دوستان من سهامم از طریق بهزیستی هست ی فقره کاغذ یک میلیونی دستمه ب نظرتون چقد سهم میدن؟

  1. میلادم می گوید

   سلام داش مهدی همش الکیه خودتو درگیرش نکن فقط بخاطر رای الکی میگن

  2. عارف ریگی می گوید

   خوشبحالت روحانی برات چند میلیونی کنار گذاشته،خخخخخخ

  3. آرتان می گوید

   کوفتم بهت نمیدن

 7. رسول می گوید

  بابا دوباره انتخابات شد و حرف سهام وسود شده … چهار سال پیش نیروی … با تبلیغات و کلی سر وصدا ما را گول زد که ۴میلیون نقد و ۴میلیون اقساط بدیم بعضی ها که تا ۴۵ میلیون هم ریختند تا بعد ۴سال یعنی۲۵ میلیون بدهند اما حالا بعد چند ماه که گذشته ۱۶میلیون دادند ….

  اگر رهبر هم به همه مسئولین همین الان بگوید مشکل مردم را حل کنید .از این گوش میشنوند و از آن در میکنند …

  1. عارف ریگی می گوید

   واقعأ راست میگی

 8. مصطفی ولی می گوید

  خدارو خوش نمیاد این طور مردم بپیچونید باید در ان دنیا جواب پس بدید سود ما رو کنید ماهی باید نفری بالای ۵۰۰تومن بدید یارانه هم همینطور واقعا برای شما بزرگ ها ایران متاسفیم سالی صد تومان هم ارزونی خودتون ……………

 9. سمانه می گوید

  وای خیلی زیاده ۹۰ هزاررررررر چیکارش کنیم مسخره کردن

 10. باران می گوید

  خاک تو سرشون دوتا بسته پفک نمیشه ملت مسخره کردن مردم خودشون کم بدبختی دارن هم دم انتخابات شده دلقک بازیاشون شرو شده

 11. همایونی می گوید

  وای بر ما که گیر اینا افتادیم میدونیم چی دارن بسرمون میدن ولی بازم مثل ……..

 12. سعید می گوید

  خسته شدم خسته

 13. صرامی می گوید

  عرلقم ی کشوره در حال جنگه بزرگترین شهر نفت خیزشونم دس دائشه ماهانه داره به هر کدومشون۴۰۰دینار میده که به پول ما میشه یک میلیونو۳۰۰هزارتومن +شکر و حبوباتی که ماهانه بهشون مجانی میدن حسابشو بکنید …

 14. کیوان می گوید

  سلام .طبق اعلام سازمان سهام عدالت از سال ۹۵ به بعد ثبت نام سهام عدالت نیست پس چطور بچه های ۵ساله در این بین قرار گرفتند آیا استثنا وجود دارد یا من اشتباه میکنم

 15. قادری می گوید

  بابا بدید گیریم

 16. مهدی می گوید

  چرا اخه ما ایرانیا انقد ساده ایم…من از این شاخ در میارم سال به سال گدا تر و بدبخت تر میشیم باز سال به سال ….

 17. مصطفی می گوید

  سالانه ۳۲ هزار تومن سود داشته باشه بله دیکه میشه ۹۰ هزار تومن متاسفم برای کشورم که به قول قالیباف مملکت دست ۴ درصدی هست که دارن میبلعنش تو ژآپن ۸۰ درصد مردمش آی کیوشون پایینه اما مملکتشون دست اون ۲۰ درصد نخبه است.تو ایران برعکسه قضلوت کنییییییییییییییییییییید.

  1. مهدی می گوید

   مسخره کردن ملتو . ۲۶هزار بدرد چی میخوره. ماگاو نیستیم اقا جون . دنیا اینطور نمیمونه .

 18. مصطفی می گوید

  اینا خوردن غول شدن ….
  … اندکی صبر سحر نزدیک است نسل جدید آگاهن انشالله ماشالله.

  1. خخخخخ می گوید

   یکی به من بگه با ماهی یک میلیون تومن درامد دونفره با هزینه های بالای زندگی رومزه و قسط و اجاره خونه چطور میشه زندگی کرد با این ۹۰ تومن کدوم یکی از این چاله هارو میشه پر کرد. تورم رشد کرد اما یارانه ماهانه ثابت موند یکی به من تعادل این دوتا رو توضیح بده اصلا نمیفهمم
   آیا کسی هست صدای درد ما جوونا رو بشنوه

   1. ناشناس می گوید

    داداچ بیخود سر و صدا نکن چون کسی نمی فهمه

 19. زارت می گوید

  ۹۰تومن واسه خودتون….ملت گشنه هستن کسیم که گشنه باشه دینو ایمون نداره

 20. Mostafa می گوید

  حالا چی میشه کی میدن این ۹۰t ما به همین هم راضییم

 21. مهرشاد می گوید

  اعصاب نزاشتن که روزی ۹۰هزارتومن خرجمه خسته شدم برم یکم مهراب گوش کنم ماکه مردیم ایران درست میشه اما ما دیگه نیستیم

 22. احمد اهواز می گوید

  سلام

  واقعا باعث خوشحالی داره که همین ۹۰ تومن رو بگیریم.
  جهنم یعنی این …
  تو رو خدا منو از ایران ببرید.میخوام پناهنده بشم برم آفریقا برم موریتانی برم سنگال

 23. یونس می گوید

  سلام شماره شبای بانکی را وارد کرده ایم بعد ۱۵ که هیچ ۲۰روزم گذشته هنوزم ثبت نهایی نشده خواهشا رهنمای کنید

 24. الهام می گوید

  سلام شماره شبای بنده هم بعد از ۱۵ روز هنوز ثبت نشده باید چکار کنیم؟ اگه راه حلی دارید بگید با تشکر

 25. امیرم می گوید

  به امید روزی که گرسنگان ایران به پا بخیزند البته اگه زنده باشن?

 26. الی می گوید

  واقعا خجالت نمیکشن که بعد از ۱۰ _۱۱ سال میخوان ۹۰ تومن بندازن جلو مردم؟!!!!
  از یک میلیون تومنی که شب عید ۹۶ وعده داده بودن رسید به شهریور ماه؛ اونم ۹۰ تومن
  واقعا برای کشورم و مردمش متاسفم.

 27. محمد می گوید

  لعنت بهشون این پول مارو خوردن یعنی پول من و تو نیست ها اما چرا از اول میگید و بعد عمل نمیکنید به خدا چند سال پیش یه پیر مرده نوشت برا سهام عمرش جواب نداد و مرد … تا کی بدبختی شعار ملی ایرانی گرسنه و گدا عرب سیر سیر دوست دارم اصالتم عوض شه کاش انگلیسی بودم

 28. سروش می گوید

  واقعا خودتونو مسخره گردید اگه این سودی که ازش حرف میزنند بخان کامل بدنش خیلی بیشتر از این صدتومن دویس تومنه مگه ما گداییم یا مارو خیلی املیم که ندونیم این سود چقدر میشه که میخان ۹۰هزار بدن ارزونی خودتون بابا با مدرک لیسانس برق تو ایران دارم تو زمینای کشاورزی مردم کار بکنم هلاک بشم برای روزی فقط ۳۵ هزار تومن چون یه اقای محترم کلاس دوم ابتدایی با مدرکش و پارتیش اومده جای شغلی منو گرفته .متاسفم برای کشوری که تو اون زاده شدم

  1. Kavir می گوید

   آخ داغ دل منو گفتی! دو چشمش کوره واست کاغذ مهر میکنه با مدرک سیکل، بعد تو با فوق لیسانس باید جلوش خم و راست شی! آدم اینارو به کی بگه، آخه لعنتی ها این که نشد عدالت!

 29. Mohammad می گوید

  ملت ایران ببین دست کیا افتاده نفری ۵۰۰ تومان رو کردن ۹۰ هم من هیچی نگم بهتره خدا

 30. ش می گوید

  بابا جون به لبمون کردین با این سهامتون

 31. قاسم حسینوند می گوید

  صدالبته که گوش اگر گوش تو وناله اگرناله من. آنچه البته به جایی نرسد فریاد است..جانبازاعصاب وروان وشیمیایی هستم با یک میلیون و پانصد هزار ….بارها و بارها عریضه نوشتم هیچکس اصلا زحمت خواندن هم به خودش نداد..

 32. یه جوون بدبخت می گوید

  هرکی تابتونه می‌خوره ومیبره حق فقرارو.بخداکه کاردرستی میکنن.بخورین وبیاشامین حق ضعفاروکه می‌تونین.به خداوندی همون خدایی که ازش درآمد کسب میکنین یه روزی هم خواهد رسید که شماهم گریه خواهیدکردولی بدونی آن روزدیگربخششی نخواهد بود..

 33. امیز می گوید

  یعنی چی؟تو سایت نوشته سود شما ۵۰۰هزارتومن اما اینجا میگن ۹۰هزارتومن برای ده سال؟یه مشت … اون بالا نشستن.

 34. 1 می گوید

  فقط میخاستن از یه سری آدم ساده اون ۵۰۰هزارتومنو بگیرن؟بعد ده سال بخاطر تبلیغات واسه ریاست جمهوری که مردم بیان رای بدن.تقصیر خودمونه.خودمون وقتی حرفی نزنیم اینا هم میزنن تو سرمون.

 35. 123 می گوید

  ۹۰ هزار تومن پول ادامس از ما بهترونه…..

 36. حسین می گوید

  سلام
  ترابخدا سهام دردی را دوا نمیکند . پیشنهاد میکنم ان را در پیشرفت پروژه های کلیدی مجدد سرمایه گذاری کنید . شاید فرجی برای آینده گان باشد . با تشکر

  1. Fayeze می گوید

   بیشتر از اینا حقته بنده خدا….با این افکار تا سر کوچه ام نمیرسیم ???

 37. محمد می گوید

  ملتو مسخره کردین ۹۰ هزار تومن ؟؟؟
  ۹۰ هزار تومن اصن ارزش نداشت اینقدر بریم دنبالش اینور و اونور واقعا که همش به فکر پولداراین اصن به ما فقیرا فکر نمیکنن

 38. ازاد می گوید

  به نظرتون خیلی زیاد نیست من پولو بدن یکسره ویلا میخرم

 39. جامی می گوید

  این ۹۰هزارتومان هم بدید به اقازاده ها ببخشید منظورم حروم … هاست تا پس انداز کنند همچین تو بوق وکرنا کردند این ۹۰ تومانو که دل کشورهای دیگه از غصه اب شد … .البته اینها یک مشت … هستند و سر سفرهای مردم بزرگ شدند …

 40. شهرام می گوید

  مهم نیس،مهم اینه که ایرانی بیشتر از این لیاقت نداره

  1. یا خدا می گوید

   این پول بخوره تو سرتون ، ما که مردیم (انا لله و انا الیه راجعون).

 41. ثتا می گوید

  یه سهام بعداز گذشت ۱۰سال یعنی سودش نتونسته قسطاشو بازپرداخت کنه؟بعدش چطور بعدازگذشت ده سال این یک تومن ارزشش هنوز یک تومنه!!برگردیم به قبل اگه سهام حق مردمه چراباید قسطاشوبدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینم بکنار اگه سالی ده درصد رویه تومن سهام میرفت الان ارزش سهام ۱۰تومن نبود بعدازگذشت ده سال؟اینم بکنار.یه میلیون رو تقسیم برده سال قسط کنی چقددرمیاد؟؟؟؟

  1. Miss m می گوید

   الان واسه پول دادن زورشون میاد دوروز دیگه … ببینین چطور مردمو منت میکنن ک بیاین دفاع کنیم از کشور….

 42. M می گوید

  خلایق هرچه لایق…وقتی کسی صداش درنمیادهرکاری دوست دارید بکنید.!!!!!احتمالا فردا توی دنیا بخاطر پرداخت این پول به مردمتون کلی هم به خودتون میخواین ببالین…مردم ایران باید هرکدوم واسه خودتون یه قبربکنید وخودتون دفن کنید قبل ازاین که از گشنگی بمیرید….ازماست که برماست……

  1. miss می گوید

   خدا لعنت کنه اونایی ها رو مردم رو مهتاج چقدر پول کردن قرون وسطا انقدر به مردم فشار نمیوردن ما اینجا پیام مینویسیم اونا با خانواده اون ور دنیا حال میکنن خدا لعنتتون کنه از کوچیک تا بزرگتون

   1. نازنین می گوید

    الکی خودتون را درگیر این مسخره بازیا یی ک سرمون در میارن نکنید …. اگر واقعا بفکر مردم بودن خیانت نمیکردن بهمون اینجا مردم از گرسنگی شبا شرمنده زن و بچشونن و اونجا بعضی ها با حقوق های نجومی … و خوش گذرونی میکنن .. …

  2. miss می گوید

   احسنت منم قبول دارم

 43. Kavir می گوید

  همه فهمیدن که ما یه مشت ساده و نفهمیم! همینجوری هم همیشه سرمون شیره مالیدن و برای پیشبرد اهداف خودشون بهمون قول یه لقمه نون خشک دادن! حقمونه خودمون نادونیم! این همه وایسادیم واسه ۱۳۰ تومن! نخواستیم بابا، به جای اینکارا یکم به فکر عدالت باشین که همش ازش حرف میزنین! جوونای بیکار، بیچاره و ولگرد تحویل جامعه ندین!

 44. mark می گوید

  سهام اعدالت؟میگین اعدالتی نیست بعدش دنبال سهام اعدالتین؟چرا ترکیه انقدر پیشرفت کرده ما از کشورا افریقایی عقب تریم؟واقعا دلیلش چیه

 45. نیما می گوید

  وای چقدر پول ۱۵۰ تومن . بعد چند سال . خب یه دونه پورشه میخرم . یه دونه ام ویلا یه دونم اپارتمان . یه دونم آیفون و …. تموم نمیشه وای تا حالا انقدر پول یه جا نداشتم ۱۵۰تومن . اوف . خخخخ باو بیخیال. مسخره کردن حق این ملت حداقل ماهی ‏n ‎‏ تومنه . اون وقت عن تومن میدین . تعریفم میکنین ازشو به خودتون میبالین . وطنم پاره تنم اینا دارن مارو به کجا میبرن

 46. Mz می گوید

  قیمت یک شرت خوب ۱۰ سال پیش ۱۰۰۰ تومان بود اگه این این سهام یک میلیون تومانی پول می دادند الان حداقل ۵ میلیون تومان از فروش این شرت ها سود می کردیم به همین دلیل دولت مردم را … فرض کرده است .

 47. ایران می گوید

  خاااک برسرتون

 48. گنگستر می گوید

  ولا ما خونه نداریم از این زندگی خسته ایم هر ماه پول اجار رو با یارانه میدیم حتی دوچرخه ندارم تا برم مدرسه تا کی پیاده برم کاکشکی یارانه رو بیشتر میکردن

 49. خخخخخ می گوید

  منم فقیرم

 50. رضا می گوید

  همش الکیه-بی خودی خودتون را درگیر و پیگیر این چند غاز نکنید.

 51. یزدان می گوید

  فردا توی دنیا بخاطر پرداخت این پول به مردمتون کلی هم به خودتون میخواین ببالین…مردم ایران باید هرکدوم واسه خودتون یه قبربکنید وخودتون دفن کنید قبل ازاین که از گشنگی بمیرید….ازماست که برماست

 52. علی مینی زادده می گوید

  زارت تو این دولت جاودان خخخخ ..با اون ….

 53. سهراب می گوید

  یا خدا ۹۰هزار تومن میتونم ۴پورشه لامبور گینی۷ویلا بخرم خیلی ممنون از مسئولین که انقدر زحمت میکشششششن اووووووه بخشید یه لحظه فکر کردم ۵۰ سال پیش بود حواسم نبود ….

 54. خدا می گوید

  ریامه ای زندگی بوشن آمین

 55. محسن می گوید

  ننگ واقعا ننگ بر اینا که با پول (سود)سهام عدالت مردم را دلخوش میکنند …

 56. Mahdy می گوید

  ۱۵۰تومان دارن میدن اونم همه رو یه جا نه مثلا یه ۵۰تومان امسال یکی سال بعد بعد اون وقت با این پول تو این گرانی چی میخوای بخری نده اقا همه رو خوردی اینم روش

 57. اهورا می گوید

  هعی روزگار…من که تا حالا سهام عدالت نگرفتم…رفتم ثبت نام کنم…گفتن دوره قبل نبودی این دوره هم نمیدیم…واقعا خاک……

 58. الکی مثلا می گوید

  بابامامرگی بخوریم سودسهام عدالت میخوایم چیکار….مابریم جنگ بریم راهپیمایی کنیم ….مامثل چی صبح تاشب بدوییم مابایدتورنج وسختی باشیم

 59. راحله می گوید

  چکار کنیم دیگه زندگیه ….فقط ما اینطوری هستیم?

 60. محمد می گوید

  … تو این سهام حالا ۱۰ سال ده بار منا بیکار کرده حالا هم می خوان ۵۰۰۰۰ایا بدن ایا ندن

 61. حسین می گوید

  وای خدای من چقد زیاده کجا سرمایه گذاری کنم
  ۱۸۸۰۰هزارتومن

 62. یه دختر می گوید

  رفتم تو سایت سهام عدالت چک کنم ببینم سودش واریز شده یا نه! تا وارد شد مبلغی رو که زده بود نگاه کردم. دهانم از تعجب باز موند. فقط ۲۴۶۰۰ تومان. این همه شلوغکاری و گرفتن شماره حساب و … برای همین مبلغ بیش از حد کم! با خودم فکر کردم با این پول دقیقا میشه چکار کرد. میتونم خونه بخرم!یا ماشین!یا قسطامو بدم! حتی میتونم قرض بدم و ثواب کنم و یا در حساب قرض الحسنه بذارم و دعای خیر یه عالمه ادم پشت سرم باشه!غرق در همین تخیلات مهمل بودم که همکارم اومد و گفت عزیزم ۲۰ تومن بدهکاریتو به تنخواه بده لطفا!!با لبخندی مصنوعی و گفتن چشم جوابش را دادم. خب از سود سهام عدالت ۴۶۰۰ تومن میمونه که میتونم باهاش خودمو به خونه برسونم!الهی شکر!

 63. م م می گوید

  … با حقوقهای ۳۰ میلیون ۴۰ میلیون ۵۰ میلیون و حتی ۲۰۰ میلیونی زندگی میکنن بعدا میخان مردم با یکی دومیلیون زندگیشونو بچرخونن ای امام زمان زودتر بیا تا بیشتر ازاین این قوم ظالم ظلمی نکرده اند خدایا خودت شاهد باش آخه سود سهام عدالت بعدا زچند سال ۲۰ و خورده ای میشه خدا لعنتشون کنه خدایا بداد مردم بیگناه برس آمین

 64. Rojina می گوید

  واقعا تاسف می خورم که ایرانیم, … که با۲۰تومن سهام که بعد ده سال واریز می شه سر مردمو شیره میمالن,اخه یکی نیس بگه بی … با ۴۵تومن یارانه و ۲۰تومن سهام در ده سال, باید …

 65. کوروش می گوید

  تا خر هست خرسواری هم هست

 66. محسن می گوید

  سلام،مسئولین نسبتا محترم باید خجالت بکشند واقعا مقام انسان و آدم رو تا چقدر دارید کوچک میکنید واقعا بترسید از. قیامت که……
  حیف که ادب اجازه نمیده بیشتر بگم حیف…..
  سوال آخرم مسئولین روی پیشانی ما چیزی نوشته شده؟؟!!!!!!!!!!

 67. بدبخت می گوید

  ملت رو خسته کردین ، من ۲۹سالمه از ۱۲سالگی کارگری کردم الان سرپرست خانوادم با ماهیانه ۹۰۰تومن تازه تونستم دانشگاه ثبت نام کنم نه اینکه درس خون نبودم ، رشته ریاضی ساله ۸۵ با معدل هجده دیپلم گرفتم دیگه نتونستم خرج دانشگاهمو بدم …خدایا خودت نگاهمون کن چقدر این … عدالت رو اجرا میکنن

 68. ناشناس می گوید

  واقعا برای ۹۶٪مردم افسوس که۴٪جامعه دارن حقمون رو میخورن .البته به گفته خودشون حقشونه واقعا راست میگن چون سرمایه این مملکت خیلی زیادتر از اینکه که ما فکر میکنیم …. بزرگ دارن از همدیگه فقط جلو میزنن چون نبرن میبرن.

 69. علیرضاشعبانی می گوید

  ارزش سهام من۱میلیون تومان است چرا ۲۶۶۰۰۰بحسابم واریز شده

 70. Sajad می گوید

  ارزش سهام عدالت من یک میلیون و دویست هزار بعد تو دی ماه ب من ۲۶۶۰۰تومان دادن و الانم دور دومشه بهم هیچی ندادن…

 71. meysam می گوید

  از دولت اقای روحانی این کارا هم بعید نیست قولشو از سال ۱۳۸۵ دادن هنوز روی قولشان نیستن دولت تدبیر و امید چیکار کردین فقط به دنبال منافع خودشان هستن به کسی رحم نمیکنن فقط پول مردمو میگیرن

 72. هاشمی می گوید

  با تشکر به ریاست جمهوری و مسئولین. از وقتی ۹۰ تومان رو که ۲۶۶۰۰ بود درواقع بهم دادین زندگیم دگرگون شد. خدا خیرتون بده. واقعا تو عذاب بودیم. از اون زمان تونستم یه BMW بخر و برم یجای خوب تو ولنجک ساکن شم. تازه با بقیه پولشم همین خونمون رو که الان ولنجکه زیرشو استخر ساختیم. دوستان واقعا پولام اضافه اومده ، کسی خواست واریز کنم به حسابش. الان با این همه خرج هنوز ۱۳ هزار و دویست تومان مونده برام.
  البته فکر بدیم نیست خودخ خرجش کنم ، فرصت سرمایه گذاری خوبی میده تو آلانیا ، آنتالیا ، دوبی و کشور های اطراف
  واقعا از تمام مسئولین سپاس گذارم
  فقط ما اینجا که ساکنیم همش برقا قطع میشه آدرسشو میذارم اگه شد بیان رسیدگی کنید پولشم هر چی شد با من
  تیمارستان امین آباد ، بخش بیماران حاد دو قطبی ، سلول ۱۶
  با تشکر مجدد

 73. ...... می گوید

  دارن مسخرمون میکنن؟
  ۱۰۰تومن چیه اخه؟
  نمیدونم به این حالمون گریه کنم یا بخندم

 74. معصومه کریمی می گوید

  بازنشسته سازمان تامین اجتماعی هستم و برگه سهام یک میلیون تومن میباشد مرحله اول ۲۴ هزار تومن سود دریافت کردم اما مرحله دوم نه علت چه میباشد ممنون میشم جوابمو بدید

  1. معصومه می گوید

   برگه سهام یک میلیون تونانی دارم سال ۸۸ثبت نام کردم ولی در هیچ مرحله سود دریافت نکردم ممنون میشم جواب بدین

 75. ساسی می گوید

  سلام عزیزان ذهن خودتون درگیرنکنی این بحث هاتمومی نداره

 76. مریم می گوید

  متاسفم برای این دولت و تدابیرش ،زارت والا ،اینهمه بودجه و هزینه و گدا پروری برای چی؟تمام این پولها رو تخصیص میدادین به تولید و اشتغال مردم چلاق نبودن و گدا هم نبودن خودشون درآمد کسب می کردند ،حقا که بی کفایتید ،متاسفم

 77. باران می گوید

  مردشوراین دولتو ببرن که گند زده به مملکت. آخه این چه وضعیه واسه مردم درست کردین بیشرفا . هرروز بدتر از دیروز . لامصبا آنقدر خودخواه نباشین . به داد مردم برسین.

 78. باران می گوید

  حقمونه هرچی به سرمون بیاد شاه بدبختو بیرون کردن که یه مشت کلم به سر بیان رو کار واسه مردم تصمیم بگیرن. اینم نتیجه اش ….

 79. کتایون می گوید

  از کی اینقدر بدبخت شدیم مگه ماملت چه کردیم با شما…خدا با شمر و معاویه محشورتون کنه..دم رامپ بازم گرم هر کسی هست..مردمش رو اینقدر آزار نمیده.دزد نیست……حضرت علی سزاتونو بده..بحق تمام حقهایی که از مردم خوردین