نقشه نوعروس ۱۶ ساله برای ملاقات های پنهانی با دوست پسر سابقش

0

دختر ۱۶ ساله ای که در پی دوستی های خیابانی و با طرح نقشه فرار از منزل و ارسال پیامک های وحشت آور برای خانواده اش، چند روز پلیس را درگیر ماجرای ساختگی آدم ربایی کرده بود، پس از بازجویی های فنی کارآگاهان لب به اعتراف گشود و گفت: همسرم را که به تازگی با او ازدواج کرده ام دوست ندارم و می خواهم با دوست پسر سابقم ازدواج کنم! به همین خاطر نقشه آدم ربایی را طرح کردم.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه با عاملان و طراحان ماجرای ساختگی آدم ربایی باید برخورد جدی تری صورت گیرد چرا که این گونه پرونده ها چند روز پلیس و دستگاه قضایی را درگیر می کند به تشریح یکی از پرونده های مذکور پرداخت و گفت: در تعطیلات نوروزی، خانواده دختر ۱۶ ساله تبعه کشور افغانستان با مراجعه به پلیس آگاهی عنوان کردند: دخترمان به قصد خرید لوازم آرایشی از منزل خارج شد اما تا روز بعد به خانه بازنگشت. وقتی همه ما نگران بودیم ناگهان پیامکی از یک شماره تلفن ناشناس برای خواهر ۱۷ ساله اش ارسال شد که در آن عنوان شده بود دختر شما نزد ماست و باید تا آخر هفته برای آزادی او مبلغ ۱۵۵ میلیون تومان بپردازید.

سرهنگ «کارآگاه حمید رزمخواه» افزود: بررسی های مقدماتی پلیس نشان می داد که دختر ۱۶ ساله به عقد جوانی درآمده است و اعضای خانواده مدعی هستند که هیچ اطلاعی از دخترشان ندارند اما با وجود آن که تجربه کارآگاهان اداره جنایی از ساختگی بودن ماجرای آدم ربایی حکایت داشت باز هم تحقیقات در این پرونده با جدیت خاصی دنبال شد و گروه ورزیده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی بررسی های تخصصی و تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی خود را در این پرونده آغاز کردند. وی اضافه کرد: در همین هنگام بود که پیامک های وحشت آور دیگری نیز برای خانواده مذکور ارسال شد که در آن به نقل از دختر ۱۶ ساله عنوان شده بود مرا به خارج از مشهد برده اند و در یک اتاقک تاریک نگهداری می کنند، آن ها (آدم ربایان) قصد دارند مرا بکشند!

سرهنگ «رزمخواه» تصریح کرد: در این میان جوان غریبه دیگری با خانواده دختر ربوده شده تماس گرفت و عنوان کرد: من شما را نمی شناسم و فردی غریبه هستم اما پیامکی برای من از یک شماره ارسال شده است که محتویات آن نشان می دهد دختر شما را گروگان گرفته اند و قصد خودکشی با خوردن مواد سمی را دارد!! این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: این پیامک ها موجب ایجاد وحشت برای خانواده دختر شده بود و آن ها از پلیس می خواستند تا هرچه سریعتر دخترشان را از چنگ گروگانگیران آزاد کند به همین دلیل پلیس جوان غریبه را برای پاره ای توضیحات به اداره جنایی احضار کرد ولی او مدعی شد که شماره تلفن مذکور ناشناس است و او هم به خاطر احساس وظیفه خانواده دختر را در جریان موضوع قرار داده است اما چون کارآگاهان به جوان غریبه هم مظنون شده بودند او را نیز به طور غیرمحسوس زیرنظر گرفتند تا جایی که جوان یاد شده در تماس با خانواده دختر ربوده شده عنوان کرد: من دلم به حال دخترتان می سوزد و حاضرم خودروام را برای آزادی او بفروشم و پولش را در اختیار شما بگذارم! که همین موضوع ظن پلیس را بیشتر کرد.

سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه ادامه داد: با این وجود و با هدایت های مقام قضایی، کارآگاهان به ردیابی های اطلاعاتی پرداختند و متوجه شدند که دختر ۱۶ ساله قبلا با پسر دیگری به صورت خیابانی ارتباط داشته است! به همین دلیل خواهر بزرگتر وی دوباره مورد بازجویی قرار گرفت و این بار حقیقت ماجرا را درحالی فاش کرد که نتوانست اسناد پلیس را انکار کند. این دختر ۱۷ ساله گفت: خواهرم با جوان دیگری دوست بود و قصد داشت با او ازدواج کند ولی وقتی به اصرار خانواده ام به عقد فرد دیگری درآمد، طلاهایش را فروخت و به طور پنهانی یک دستگاه گوشی تلفن و سیم کارت خرید که هیچ کس از آن اطلاعی نداشت و آن شماره همین است که با آن برایم پیام می فرستد. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: وقتی دوست پسر دختر ۱۶ ساله با دستور قضایی دستگیر شد عنوان کرد که مدتی است با دختر مذکور ارتباط دارد اما نمی دانست که او به عقد فرد دیگری درآمده است این جوان همچنین مدعی شد چند روز است که دختر ۱۶ ساله را در اطراف یکی از خیابان های مشهد ملاقات می کند!

«سرهنگ رزمخواه» تصریح کرد: با اطلاعاتی که این جوان در اختیار پلیس گذاشت، دختر مذکور نیز در یک قرار صوری شناسایی و به پلیس آگاهی هدایت شد و عنوان کرد که به همسرش علاقه ای ندارد چرا که او نه سیگار می کشد! و نه مانند جاهلان قدیم رفتار می کند!! او یک بچه ننه است!! درحالی که برادر من فردی با غیرت است که نمی گذارد حتی یک تار مویم بیرون باشد!! این دختر همچنین درباره ارسال پیامک برای جوانی غریبه نیز گفت: آن جوان هم دوست پسر سابق خواهرم است! و من برای او پیامک فرستادم تا از طریق خواهرم خانواده ام را مجبور کند که پولی به من بدهند!!

سرهنگ رزمخواه با بیان این که این گونه پرونده ها پلیس و دستگاه قضایی را چند روز درگیر می کند، خاطرنشان کرد: باید با افرادی که با نقشه های ساختگی موجب ایجاد رعب و وحشت می شوند، برخورد قاطعی صورت گیرد تا درس عبرتی برای دیگران شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ