اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد باید به سربازی بروند

0

به گزارش ساتین : معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی با اشاره به وضعیت سربازی بازیکنان مهاجری که در تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کنند تاکید کرد در صورتیکه این بازیکنان در کشورهای محل بازی خود دوران سربازی را نگذرانده باشند باید در ایران دو سال خدمت خود را سپری کنند. وی عنوان کرد این بازیکنان باید تکلیف خود را برای ورود و خروج به ایران مشخص کنند.

سرهنگ رحمان علیدوست در گفتگو با مهر با اشاره به وضعیت سربازی ورزشکاران ملی پوش، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: براساس توافقی که دو سال قبل با محمد عباسی وزیر وقت ورزش و جوانان انجام شد سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد باید وضعیت خدمت وظیفه ورزشکاران مشخص شود.
وی در خصوص وضعیت سربازی سه بازیکن مهاجر تیم ملی فوتبال تاکید کرد: براساس بند دو آیین نامه اجرایی قانون خدمت نظام وظیفه عمومی، اگر افرادی در تابعیت ایران قرار گرفتند و شرایط معافیت‌ها از جمله معافیت تحصیلی، کفالت و پزشکی را ندارند، باید تعیین تکلیف شوند. اگر این افراد قبل از اینکه در تابعیت ما قرار گیرند، در کشور اول خدمت سربازی را انجام داده باشند دیگر نیازی به خدمت در کشور نیست.
به گفته معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی، اگر این افراد تابعیت ما را پذیرفته و در کشور اول نیز خدمت نکرده باشند، از نظر ما مشمول محسوب می‌شوند. به عنوان مثال اگر اشکان دژاگه در آلمان و یا رضا قوچان نژاد در بلژیک خدمت کرده باشند، دیگر نیازی به دو سال خدمت ضروری نیست و براساس قانون جزو گروه ۸ سال احتیاط و دو دهه ذخیره محسوب شده و دیگر نیازی به خدمت در زمان صلح ندارند.
علیدوست در مورد نحوه معافیت های این افراد گفت: اگر این ملی پوشان در حال تحصیل باشند برایشان معافیت تحصیلی صادر شده و پس از اتمام معافیت تحصیلی باید همانند دیگر جوانان کشور به خدمت وظیفه اعزام شوند.
وی از راه اندازی سیستم کنترل معافیت های تحصیلی ورزشکاران خبر داد و افزود: در این سیستم تمامی معافیت های ورزشکاران کنترل شده و پس از اتمام معافیت تحصیلی باید برای تعیین تکلیف سربازی اقدام کنند.
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی با اعلام اینکه ورود خروج این افراد با هماهنگی فدراسیون و رئیس سازمان وظیفه عمومی انجام می شود، تاکید کرد: این افراد طبق قانون سالی ۳ بار اجازه ورود به کشور را دارند و فعلا چیزی در این باره به ما اعلام نشده است.
به گزارش خبرنگار مهر، اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و دانیل داوری سه بازیکن مهاجر شاغل در لیگ های اروپایی هستند که برای تیم ملی فوتبال ایران بازی می کنند و کارلوس کی روش حساب ویژه ای روی آنها برای حضور در جام جهانی باز کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ