“غبهنوش” افزایش سرمایه ۵۰ درصدی می دهد

0

به گزارش ساتین : براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۲ به میزان ۱۱۹۶ ریال برآورد شده است. این در حالی است که براساس عملکرد واقعی ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه سال ۹۲، درآمد هر سهم به میزان ۱۰۳۳ ریال بوده است و پوشش ۸۶ درصدی بودجه برآوردی را محقق کرده است.

در این راستا، گنجی، مدیر سهام شرکت بهنوش ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: شرکت بهنوش ایران با توجه به افت فروش محصولات در شش ماهه دوم و همچنین بحث اشانتیون های تبلیغاتی که حتی در شرایط افت فروش برای مقابله با رقبا و حفظ سهم بازار رایج می باشد، همچنان بودجه برآوردی را پوشش خواهد داد.

وی افزود: با توجه به اینکه کیفیت محصولات تولیدی حائز اهمیت است، بنابراین تولیدات “غبهنوش” بر پایه ارزش غذایی می باشد. در نتیجه عوارض کمتری نسبت به سایر شرکت ها که تولیدشان توأم با اسانس و طعم دهنده می باشد، پرداخت می کند که پرداخت عوارض ۳ درصدی “غبهنوش” نسبت به عوارض ۱۵ درصدی سایر شرکت ها مزیتی برای شرکت بهنوش ایران محسوب می شود که در کاهش هزینه ها تأثیرگذار است.

لازم به ذکر است تولیدات بر پایه مواد با ارزش غذایی، باعث بالا رفتن هزینه مواد اولیه شده و در نتیجه حاشیه سود کاهش می یابد. در نتیجه با کاهش حاشیه سود، “غبهنوش” مجبور به اختصاص اشانتیون کمتری شده و بدین ترتیب، میزان فروش کاهش می یابد.

گنجی تصریح کرد: در شرایط تحریم، به دلیل با واسطه دریافت کردن مواد اولیه از خارج، هزینه ها با افزایش مواجه می شدند. در شرایط حاضر، با برداشته شدن تحریم ها با کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری همراه خواهیم بود.

مدیر سهام شرکت بهنوش ایران اظهار داشت: شرکت در نظر دارد به میزان ۵۰ درصد افزایش سرمایه دهد که این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی خواهد بود و احتمالاً در نیمه ابتدایی سال ۹۳ اعمال خواهد شد. هم اکنون “غبهنوش” در حال ارایه گزارش های توجیهی افزایش سرمایه مذکور می باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: شرکت بهنوش ایران، قصد ارایه محصولات جدید به بازار را دارد، همچنین شرکت در مرحله احداث ساختمانی پنج طبقه است که احتمالاً تا ۶ ماه آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید. هدف از ساخت ساختمان مذکور، فروشگاهی جهت عرضه محصولات “غبهنوش” و محصولات مشابه سایر شرکت ها می باشد که به منظور ارتقای فروش در نظر گرفته شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ