اهانت به ملت و ناشنوایی دولت تدبیر

0

به گزارش ساتین : «اهانت به ملت و ناشنوایی دولت»عنوان سرقاله روزنامه وطن امروز به قلم سیروس محمودیان است که در آن می خوانید؛

۱- اهانت های نزدیکان دولت به نیمی از ملت در یک ماه اخیر از سیر صعودی قابل تاملی برخوردار بوده است. ملاحظه ابعاد، گستره و تنوع اجتماعی آحادی که به بهانه های واهی مورد اهانت نزدیکان دولت قرار گرفته اند به خوبی نشان می دهد این رفتارها سهوی نبوده و مبتنی بر یک سناریوی سفارش شده از سوی اردوگاه اصلاح طلبان آمریکایی و حول بحران سازی اجتماعی در کشور شکل می گیرد. البته در این میان سکوت دولت در برابر روند تزایدی این اهانت های سازمان یافته بسیارتلخ، تامل برانگیز و گزنده است.

۲- به نظر می رسد التهاب آفرینی، جریان سازی کاذب سیاسی، اشاعه عملی سیاست منحط اختلاف افکنی در کشور و دوقطبی کردن غیرسازنده جامعه، وارد کردن گروه های مختلف مردمی در بازی های سطحی سیاسی، موج سواری سیاسی، بازیچه قرار دادن احساسات پاک مردم و در نهایت حاکم سازی سیاست مبتذل غربی در حوادث و اتفاقات کشور مجموعا روح این اهانت های شرم آور را شکل می دهد. دولت تکلیف دارد با التهاب آفرینان ولو وابستگان سیاسی– اداری اش برخورد قاطع کند. نوعا سکوت دولت در این وقایع نگران کننده و مساله آفرین است.

۳- بازبینی ترکیب اهانت کنندگان، تنوع و اهمیت موضوعات استنادی به وضوح بر تکلیف دولت درباره موضع گیری در مقابل این اشخاص اشاره مستقیم دارد. عدم عکس العمل شایسته دولت در مقابل اهانت ها یک سلسله پرسش های راهبردی درباره علل سکوت دولت مطرح کرده و متقابلا وجود یک دولت سایه را به شکلی عینی به اثبات می رساند. به هر شکل در شرایط کنونی جامعه به جد توقع دارد با گذشت چندماه از انتشار وسیع این اهانت ها که اغلب از سوی وابستگان، منتسبان و منصوبان دولت صورت گرفته است، دولت با در پیش گرفتن سیاست برخورد شفاف با مردم به طور رسمی اعلام موضع کند. عدم ایفای مسؤولیت دولت در این رابطه قطعا نافی مسؤولیت های مصرحه دولت نیست.

۴- بدیهی است مردم آزاری و برهم زدن امنیت فکری و آسایش روحی مردم و تلاش برای ایجاد درگیری های اجتماعی در کف خیابان ها وجه مشخصه این اهانت هاست. برای نمونه اهانت به قشر شریف و زحمتکش رانندگان تاکسی یا ۵۰ درصد از مردمی که به روحانی رای ندادند یا توهین یکی از معاونان رئیس جمهور به نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برای دفاع از حقوق مردم و به سرانجام رسانیدن وظیفه نظارتی مجلس بر دولت پای در میدان نهاده اند، عقلا هیچ توجیهی نمی تواند داشته باشد. در واقع جریان در سایه کوشش دارد از یکسو با وارد کردن مخالفان مردمی جریان اصلاحات به اعتراضات خیابانی، به احیای جریان مرده اصلاحات همت گماشته و با تهییج بخش خاصی از جامعه و جلب آرای خاکستری و سیاه در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی به مراد نامشروع خویش دست یابد. دولت باید بتواند درک کند که این مردم آزاری های سازمان یافته نگران کننده و زیانبار است.

۵- از سوی دیگر و در راستای لزوم برخورد قوه مجریه با دولتی های مردم آزار، دولت روحانی به عنوان دولتی که حداقل یک حقوق خوانده در راس آن قرار دارد، باید پا به میدان گذاشته و حداقل در چارچوب وعده های انتخاباتی از حقوق مردم دفاع کند. دولت نماینده مردم در حوزه اجرایی است. به طور مشخص دولت فارغ از رسالت حاکمیتی و مسؤولیت مستقیم تعریف شده خویش درباره دفاع از حقوق ملت و پیشگیری از هرگونه اهانت به محضر ملت، تکلیف حقوقی– جزایی دارد که در چارچوب اصول متعددی از قانون اساسی ضمن فراهم کردن بستری مناسب برای رسیدن مردم به آرامش سیاسی– اجتماعی، نسبت به احقاق حق از مردمی که به ناحق از سوی دولتیان مورد اهانت واقع شدند اقدام شایسته به عمل آورد. واضح است مبدل شدن موضوع قبیح اهانت به ملت از سوی مقام های دولتی به یک رویه سیاسی، علاوه بر تبعات جزایی که دارد می تواند در بلندمدت عواقب سوئی در پی داشته باشد.

۶- از منظری دیگر سالیان متمادی است اصلاح طلبان به دلیل اتخاذ مواضع ضدملی بیگانه محور در مقاطع مهمی مانند فتنه ۸۸، اهانت به مقدسات دینی و ترویج اباحه گری مخرب و مهم تر از همه افشای چهره لیبرالی شان دیگر اعتباری نزد مردم مسلمان ایران ندارند و علنا از نبود یک پایگاه مردمی اثربخش رنج عمیق می برند. اتخاذ رفتار هوشمندانه ولی بعضا تبلیغی رئیس جمهور محترم در ایام انتخابات درباره اعلام برائت از لایه های افراطی اصلاح طلبان و تبیین رسانه ای مستندات عدم همخوانی فکری- عقیدتی خویش با این جریان در طول مناظرات و نطق های انتخاباتی نشان روشنی مبنی بر اطلاع دقیق دولتی ها از نفرت عمومی ملت ایران از اصلاح طلبان دارد.

پردازش یک حزب در سایه وابسته به اصلاح طلبان ذات بخشی از اهداف طراحان سناریوی اهانت به ملت را تشکیل می دهد.

۷- در خاتمه لازم به یادآوری است که با توجه به وابستگی تشکیلاتی– فکری اغلب اهانت کنندگان به اردوگاه اصلاحات و سکوت مطلق نشریات وابسته به دولت و اصلاحات در مقابل موج اهانت ها در پشت پرده این رفتار غیراخلاقی منافع مهم سیاسی– انتخاباتی نهفته است که دولت روحانی در پس سکوت در مقابل اهانت ها در پی تامین منافع عده ای خاص است. بی شک در شرایطی که اطرافیان رئیس جمهور که اتفاقا عناوین حقوقی مشاوره و معاونت ایشان را دارند از هر فرصتی برای توهین به شعور جمع قابل توجهی از مردم سوءاستفاده می کنند داشتن توقع صداقت از سوی دولت در مواجهه با مردم نجیب ایران اصلا خواسته زیادی نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ