مصوبه فروش مازوت ۸۰ تومانی به شرکت های سیمانی‌ لغو شد

0

به گزراش ساتین :غلام زاده در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به اینکه کارخانه سیمان لامرد به دلیل مشکلات سوخت ۲۰ روز تعطیل بود، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش بسیار توانسته ایم در سه روز اخیر مشکل سوخت را تأمین و فعالیت کارخانه را آغاز کنیم.

وی با بیان این که این کارخانه به محض قطعی گاز از ذخایر مازوت ۵ میلیون لیتری خود مصارف روزانه ۳۰۰ هزار لیتری خود را تأمین کرد، افزود: کارخانه لامرد با اتمام ذخایر مازوت خود و نبود گاز ملزم به تعطیلی شد.

غلام زاده به اینکه در مدت زمان ۲۰ روز تعطیلی کارخانه مصارف روزانه خود را ذخیره کردیم و توانستیم چرخه تولید کارخانه را آغاز نماییم، گفت: نکته قابل توجه آنکه با مصوبه جدید قرار بود مازوت با قیمت ۸۰ تومانی گاز به کارخانجات ارائه شود که متأسفانه طی دو روز گذشته اعلام کرده‌اند که مازوت با همان قیمت ۲۰۰ تومانی به فروش می‌رسد و در آینده تصمیمات لازم برای بازپرداخت هزینه های سوخت صورت خواهد گرفت.

به گفته مدیر عامل کارخانه سیمان لامرد، مسؤلان در حالی از بازپرداخت هزینه مازوت به کارخانجات سیمان سخن می گویند که چند ماه پیش کارخانه سیمان لامرد حدود ۵ میلیون لیتر مازوت با قیمت ۲۰۰ تومانی خریداری کرده بود و هنوز تدبیری برای بازپرداخت این مبالغ صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه تأمین برق ، گاز و سوخت کارخانجات سیمان بر عهده دولت است، اظهارداشت: متأسفانه دولت به نحو مناسبی این وظیفه خود را انجام نمی دهد که اگر کمیته ای مشکل سوخت کارخانجات را بررسی و تأثیرات این معضل را بر میزان تولید واحد های ارزیابی کنند به نتایج قابل تأملی دست پیدا خواهند کرد.

غلام زاده اضافه کرد: سیمان لامرد بزرگترین راندمان تولید کلینکر کشور را از آن خود دارد و نباید با قطع گاز ۲۰ روز تعطیل شود.

وی با اشاره به اینکه حمل و نقل مازوت با عدم همکاری نهادهای مربوطه بسیار گران و حتی گاهاً ۵۰ درصد قیمت سوخت می شود، تصریح کرد: هزینه گران حمل و نقل سوخت باعث شده تا قیمت تمام شده محصولات کارخانجات سیمان افزایش پیدا کند که اگر دولت بتواند یارانه ای را برای این موضوع در نظر بگیرد تا حدودی مشکلات مرتفع خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ