بازی استقلال تهران و نفت آبادان +خلاصه و حواشی بازی

0

صنعت نفت ۱ – استقلال ۰؛ افتتاحیه تلخ برای آبی‌ها

استقلال با شکست برابر صنعت نفت برای اولین بار در طول تاریخ در بازی افتتاحیه طعم شکست را چشید.
استقلال در بازی‌ای که کاملا تحت تاثیر نمایش هجومی صنعت نفت بود با گل دقیقه ۱۸ کرار جاسم از شاگردان فراز کمالوند شکست خورد تا این تیم برای اولین بار در تاریخ لیگ‌برتر شکست در بازی افتتاحیه را تجربه کند.

هفته اول لیگ برتر هفدهم/ ساعت: ۲۱
ورزشگاه: تختی آبادان/ تعداد تماشگر ١٠٠٠٠ نفر
داور وسط: موعود بنیادی‌فر، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر

نتیجه بازی استقلال چند چند شد ساعت بازی امروز استقلال برنامه لیگ برتر فوتبال اخبار لیگ برتر اخبار استقلال تهران (آخرین و جدیدترین خبرها)

ترکیب صنعت نفت آبادان

ناصر سالاری، علی عبدالله‌زاده، مرتضی اسدی (۲۴ – محسن حمیدی)، حسین بغلانی، حسین ساکی، مگنو باتیستا، آگوستو سزار، کرارجاسم(زبیر نیک نفس ۷۵)، محمد شادکام، امید جهانبخش(۶۰- فرید کریمی)و لوسیانو پریرا
سرمربی: فراز کمالوند

ترکیب استقلال

سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، عظیم گوک، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، خسرو حیدری، حسن بیت‌سعید(سرور چپاروف ۵۷)، داریوش شجاعیان، جابر انصاری (۷۲ – علی قربانی) و سجاد شهباززاده(یعقوب کریمی ۸۷)
سرمربی: علیرضا منصوریان

اخطار

شادکام (۴۱) از صنعت نفت آبادان

شرح گل

۱-۰ (صنعت نفت): کرار جاسم در دقیقه ۱۷ ضربه پنالتی اش را برخلاف جهت حرکت دروازه بان استقلال وارد دروازه کرد.

شرح بازی

تیم فوتبال صنعت نفت در همان ابتدای بازی کاملا نسبت به استقلال برتر در زمین حاضر شد. پرس شدید بازیکنان صنعت نفت روی خط دفاع استقلال در ۲۵ دقیقه اول بازی باعث شد که آبی‌ها در دقایق ابتدایی هرگز نتوانند از خط دفاع توپ را به خط هافبک برسانند. صنعت نفت در ۱۵ دقیقه اول می‌توانست یکی، دو گل به استقلال بزند و در نهایت خطای بچه‌گانه عظیم گوک روی شیمبا در دقیقه ۱۷ باعث شد تا کرار جاسم تک گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند. کرار در نیمه اول بازی نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و بارها شیمبا را در موقعیت گلزنی قرار داد که با بدشانسی این موقعیت‌ها از دست رفت تا آبی‌های تهرانی در نیمه اول بیش از یک گل دریافت نکنند.
آبی‌ها در ۱۰ دقیقه  پایانی نیمه اول بر بازی مسلط شدند اما موقعیت‌های آنها تبدیل به گل نشد تا شاگردان منصوریان امیدوار به تغییر نتیجه در نیمه دوم باشند.
اما در نیمه دوم و در شرایطی که انتظار می‌رفت استقلال برای فرار از شکست خارج از خانه سراپا حمله شود آبی‌ها حتی یک موقعیت خطرناک هم نتوانستند روی دروازه حریف خلق کنند تا اولین شکست آبی‌ها در لیگ‌برتر در همان هفته اول رخ بدهد. البته استقلالی‌ها در نیمه دوم با ورود سرور چپاروف توپ و زمین را در اختیار گرفتند اما در خلق موقعیت اصلا موفق نبودند تا جایی که منصوریان مجبور شد عناصر تهاجمی مثل جابر انصاری و سجاد شهباززاده را از زمین تعویض کند.

اتفاق ویژه

علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در شروع لیگ هفدهم یک رکورد منفی دیگر را به ثبت رساند. استقلال برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر بازی افتتاحیه را به عنوان بازنده میدان را ترک کرد تا شروع فصل تازه برای منصوریان و استقلال خوش یمن نباشد.

بهترین بازیکن

جاسم کرار در مقابل تیم سابق خود به خوبی توانست وظایف خود را به انجام برساند. او علاوه بر اینکه زننده گل صنعت نفت آبادان بود یکبار دیرک دروازه مهدی رحمتی را به لرزه درآورد و بارها روزبه چشمی را از جریان بازی خارج کرد. دیگر هافبک خارجی صنعت نفت مگنو باتیستا نیز از دیگر نقاط قوت شاگردان کمالوند بود این دو هافبک صنعت نفت به خوبی نبض بازی را در دست گرفته بودند و در ادامه نمی توان از نمایش خوب و دلپذیر علی عبدالله زاده چشم پوشی کرد.

دقایق حساس

دقیقه ۷: ضربه ایستگاهی کرار از فاصله ۴۰ متری به زیبایی هرچه تمام تر به تیر دروازه استقلال برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۹: پاس فوق العاده کرار، شیمبا را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد که تکل زیبای پژمان منتظری این موقعیت فوق العاده را از صنعت نفت گرفت.

دقیقه ۱۰: شوت محمد شادکام روی ارسال کرار را عظیم گوک از روی خط بیرون کشید.

دقیقه ۱۳: شیمبا در موقعیت کاملا  مشکوک در محوطه جریمه زمین خورد اما داور در تصمیمی بحث برانگیز این صحنه را پنالتی اعلام نکرد.

دقیقه ۱۵: پاس کرار توپ را در موقعیت خوب به شیمبا رساند و خطای عظیم گوک باعث شد داور این بار این صحنه را پنالتی اعلام کند.

دقیقه ۲۰: ضربه حسن بیت سعید از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: شوت بیت سعید از پشت محوطه جریمه به راحتی در دستان سالاری قرار گرفت.

دقیقه ۳۵: سانتر خسرو حیدری به روی دروازه در یک رفت و برگشت به بیت سعید رسید اما ضربه او به آرامی در دستان سالاری قرار گرفت.

دقیقه ۴۰: شادکام از سمت راست خط دفاع استقلال را به هم ریخت و پاس او به شیمبا نرسید و آبی ها شانس آوردند که برای دومین بار دروازه شان  باز نشد.

دقیقه ۴۲: سانتر خسرو حیدری را سالاری به اشتباه جلوی پای شهباززاده انداخت اما زاویه بسته شد و این مهاجم نتوانست از فرصت بدست آمده به خوبی استفاده کند.

دقیقه ۷۰: شیمبا از سمت راست دفاع استقلال را به هم ریخت اما مهدی رحمتی زاویه را بست و اجازه نداد ضربه او وارد دروازه شود.

دقیقه ۷۹: سانتر خوب وریا در موقعیت خوب به قربانی رسید اما مدافع صنعت نفت اجازه زدن ضربه را به او نداد.

دقیقه ۸۵: شیمبا به زیبایی پژمان منتظری را جا گذاشت و با مهدی رحمتی تک به تک شد اما دروازه بان استقلال به خوبی زاویه او را بست و شوت برگشتی را هم به زیبایی از کریمی گرفت.

دقیقه ۹۲: سانتر یعقوب کریمی با دخالت مدافعان صنعت نفت به کنار دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه نداشت.

در حاشیه

*محرومان استقلال در ورزشگاه تختی حضور دارند و نظاره گر گرم کردن بازیکنان اصلی هستند.
*گرمای هوای آبادان کار بازیکنان دو تیم را برای ارائه فوتبال با کیفیت بسیار سخت کرده است.
* ورزشگاه تختی در تسخیر هواداران صنعت نفت قرار دارد و تماشاگران کمی از استقلال در ورزشگاه حضور دارند.
* منصوریان و رحمتی  پیش از شروع بازی برخورد بسیار گرمی با فراز کمالوند سرمربی صنعت نفت آبادان داشتند.
*استقلال در نیمه اول بازی کاملا تحت فشار حملات نفت است و  آبی ها فعلا نتوانسته اند موقعیت مهمی را روی دروازه حریف خلق کنند.
* نیمه دوم بازی استقلال برابر صنعت نفت تا دقیقه ۶۵ بدون حتی یک موقعیت گل در جریان است.

منبع : ورزش۳

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ