پارک سفر به اعماق بدن انسان در ایران +عکس

0

پارک موضوعی سفر به اعماق بدن انسان، پروژه‌ای نوین بوده که به عنوان یکی از جدیدترین، پیشرفته‌ترین و در عین حال جذاب ترین پارک‌های موضوعی است که تاکنون تنها در تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته دنیا، همچون هلند اجرا شده است.

اکنون با همت شهرداری منطقه یک تهران و با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، «پارک موضوعی سفر به اعماق بدن انسان ایران»، به عنوان نخستین، بزرگترین و کامل‌ترین پارک بدن انسان در آسیا، در منطقه دارآباد تهران و با مساحتی بالغ بر ۲ هزار متر مربع، در حال اجرا است.

مناطق دیدنی تهران پارک های موضوعی ایران پارک موضوعی چیست اخبار تهران

در این پارک موضوعی، بازدیدکنندگان می‌توانند با ورود به بدن انسان در اندازه و ابعاد بسیار بزرگ، علاوه بر شناخت بدن خود و شگفت‌های آن، اوقات حیرت آور و هیجان انگیزی را در کنار خانواده سپری کنند.

مناطق دیدنی تهران پارک های موضوعی ایران پارک موضوعی چیست اخبار تهران

در کنار بخش اصلی، بخش‌های متنوعی نظیر  معاینه و مشاوره‌های پزشکی در حوزه های تغذیه و سلامت، سینمای منحصربه‌فرد مغز شگفت انگیز انسان، بازی‌ها و سرگرمی های علمی و تفریحی متنوع،  سرزمین دنیای مجازی، خدمات رایگان آزمایش‌های فشار و قند خون، تست سلامت و تعیین نمره چشم، فروشگاه محصولات فرهنگی، علمی و نیز خدمات رفاهی مرتبط، به‌عنوان بخش‌های جانبی مجموعه معظم، در حال ساخت و اجرا هستند.

در طراحی و ساخت این پروژه بزرگ بیش از یکصد نفر از چندین کارگروه تخصصی، نظیر کارگروه تخصصی پزشکان و اساتید دانشگاه، کارگروه تخصصی طراحان خلاق و جوان ایرانی، کارگروه تخصصی مهندسان معماری و عمران، کارگروه متخصصان حوزه سینما، موسیقی و گرافیک، در کنار مشاوران و کمپانی‌های مطرح و صاحب برند بین‌المللی، استفاده شده است.

شایان ذکر است، تمامی مراحل مطالعات و طراحی پروژه ، طی یک پروسه بزرگ کاری پانزده ماهه و توسط کارگروه‌های اشاره شده، انجام و بطور کامل به اتمام رسیده است. همچنین در حال حاضر بیش از دو ماه است که کار احداث مجموعه آغاز شده که نهایتا طی برنامه‌ریزی صورت گرفته، در دهه مبارک فجر امسال، به بهره‌برداری خواهد رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ