از روز مارمولک تا روز توالت /عجیب‌ترین روزها در تقویم جهانی

0

پیش از آنکه وارد گزارش اصلی شویم باید خدمت شما عرض کنم که این مطلب دقیقا در روز جهانی مارمولک‌ها نوشته می‌شود. یعنی اجماع جهانی یک روز باهم نشسته‌اند و تصمیم گرفته‌اند که یک روز را به نام (word lizad day) اختصاص دهند و هرساله آن را گرامی بدارند. اما تقویم مناسبت‌های جهانی کم از این روزهای عجیب ندارد. روزهای عجیبی که شاید مناسبت امروز کنارشان کمتر عجیب به نظر برسد. اما این روزها چطور گرامی داشته می‌شوند و مردم دنیا در این روز چه کارهایی انجام می‌دهند؟

روز جهانی مارمولک

هرساله ۲۴ مرداد و ۱۴ آگوست روز جهانی مارمولک در دنیا گرامی داشته می‌شود. از اینکه تاریخچه این روز چه زمانی است اطلاعاتی در دسترس نیست. اما به گفته منابع انگلیسی این روز یک جورهایی حالت زیست محیطی دارد. مراکز علمی، موزه‌های علمی و باغ وحش‌ها برای دانش‌آموزان برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌کنند. فعالان محیط زیست از اهمیت مارمولک‌ها به عنوان یکی از موجودات مفید در چرخه زیستی برای مردم توضیح می‌دهند و حتی ممکن است فروشگاه‌های فروش حیوانات خانگی برنامه‌های ویژه‌ای برگزار کنند و مشتری‌های زیادی برای مارمولک‌هایشان دست و پا کنند تا دریک برنامه شاد و مفرح به آنها غالب کنند.

روز جهانی گربه

۲۹ اکتبر روز گربه‌هاست و این روز به عنوان راهی برای آگاه‌سازی از تعداد گربه‌های بی‌خانمان ایجاد شده‌است. هرساله در جشنی که در این روز در ایالات متحده برگزار می‌شود. وب سایت ملی گربه در آمریکا هرساله آماری را اعلام می‌کند که نشان از تعداد گربه‌هایی است که باید نجات داده شود. این جشن هرساله توسط انجمنی در آمریکا برای جلوگیری از جرم و جنایت به حیوان برگزار می‌شود. البته روز جهانی گربه در کشورهای مختلف متفاوت است. بسیاری از کشورهای اروپایی ۱۷ فوریه را به عنوان روز گربه می‌دانند. اما این روز در روسیه ۱ مارس برگزار می‌شود.

واقعیت زندگی در آمریکا سبک زندگی مردم اروپا سبک زندگی آمریکایی ها زندگی در اروپا روزهای جهانی عجیب روزهای جهانی ثبت شده تقویم و سالنامه اخبار آمریکا

روز جهانی توالت

بله درست می‌خوانید. در تقویم روزانه جهان روز جهانی توالت وجود دارد. در سال ۲۰۱۳ مجمع عمومی سازمان ملل رسما ۱۹ نوامبر را به عنوان روز جهانی توالت نامگذاری کند. این روز برای بالا بردن آگاهی جهانی برای مقابله با بحران بهداشت جهانی است. موضوعی که اغلب نادیده گرفته می‌شود. اما بیش از ۲ میلیارد نفر در جهان در تلاش هستند که فرزندان خود را زنده نگه‌دارند و آن‌ها را از خطر مرگ نجات دهند. بحران نداشتن توالت در برخی از کشورهای جهان مانند هند کاملا جدی است طوری که خیرین هندی سرمایه‌های خود را صرف ساخت توالت در مناطق فقیرنشین می‌کنند. جالب است بدانید سالانه تعداد بچه‌های زیادی به علت کمبود توالت از بین می‌روند. چون زمانی که نیمه شب‌ها مجبورند از محل استقرارشان برای قضای حاجت بیرون بزنند؛ توسط بزهکاران دزدیده شوند و جان خود را از دست بدهند. از اهداف این نامگذاری و مجمع عمومی سازمان ملل این است که با همکاری ملت‌ها در سال ۲۰۳۰ همه افراد در همه جای جهان دسترسی به توالت داشته باشند.

روز جهانی رژ لب

هیچ لوله کوچکی هیچ گاه نتوانسته مانند رژلب در تمام جهان بحث برانگیز باشد. طوری که حتی یک روز مخصوص هم برای خودش داشته باشد. اینکه چرا یک روز یک عده در جهان دورهم جمع شدند و تصمیم گرفتند یک روز جهانی برای یک نوع لوازم آرایش تعیین کنند هنوز مشخص نیست. اما این قوطی لوله‌ای همواره یکی از جنجالی ترین وسیله‌ها در دنیا بوده‌است که حتی در فیلم‌های سینمایی نیز حضور پررنگی داشته‌است. به طورمثال از این وسیله آرایشی همواره با اهداف اغواگرانه و یا وسیله‌ای برای یادداشت روی آینه به صورت تاریخی استفاده شده‌است و گویی هیچگاه این کلیشه قرار نیست تغییر کند. پیش از این‌ها حتی درمیان غربی‌ها نیز استفاده از این وسیله آرایشی در مکان‌های عمومی یک قبح بزرگ بود. طوری که استفاده «سارا برنارد» بازیگر قدیمی فرانسوی موجب رسوایی بزرگی شد. بعد از ملکه ویکتوریا آرایش را نوعی بی‌احترامی دانست که نشان از بی‌ادب بودن زنان است. با این حال وینستون چرچیل معتقد بود که رژ لب تاثیر خوبی در روحیه افراد دارد و در طول جنگ جهانی دوم از توقف تولید آن جلوگیری کرد. هرساله در این روز بازیگران زن زیادی از هالیوود واکنش نشان می‌دهند و می‌گویند که همیشه حداقل چند رنگ رژ داخل کیف‌شان می‌گذارند.

واقعیت زندگی در آمریکا سبک زندگی مردم اروپا سبک زندگی آمریکایی ها زندگی در اروپا روزهای جهانی عجیب روزهای جهانی ثبت شده تقویم و سالنامه اخبار آمریکا

روز جهانی پیش‌گیری از خودکشی

از بس مردم جهان از روی ناامیدی خودشان را کشتند که مجمع جهانی برای پیشگیری از خودکشی به نام IASP تشکیل شد که با همکاری سازمان بهداشت جهانی و فدراسیون جهانی سلامت روان ۱۰ سپتامبر را به عنوان روز جهانی پیشگیری از خودکشی نامگذاری کردند. در سال ۲۰۱۱، چهل کشور مراسمی برای پیشگیری از خودکشی برگزار کردن و در آن گفته شد برپایه آمارها و تخمین های سالیانه حدود یک میلیون نفر با خودکشی زندگی خود را تمام می کنند. یعنی هر۴۰ ثانیه یک خودکشی. اما در کنار این آمار وحشتناک، در کنار هریک خودکشی موفق ۲۰ خودکشی ناموفق صورت می‌گیرد. یعنی هر سه ثانیه یه نفر تصمیم می‌گیرد بی‌خیال زندگی شود. طبق آمار خودکشی‌ها بیشتر براساس آفت‌کش‌هاست و کشور کره جنوبی از لحاظ آمار در راس کشورهاست.

روز جهانی خنده

در سال ۱۹۹۸هندی ها تصمیم گرفتند یک جشن خنده در بمبئی برگزار کردند که احتمالا چیزی شبیه خندوانه خودمان بوده است. در این مراسم دکتر مادان کاتاریا بنیان گذار حرکت یوگای خنده درباره تاثیرات خنده درمانی مقالات زیادی تهیه کرده بود و در نهایت به همت این دکتر ۱۱ ژانویه به عنوان روز جهانی خنده نامگذاری شد. از آنجا که خنده بودن به گفته بسیاری از کارشناسان مسری است؛هرساله در همه جای دنیا جشنی تحت این عنوان برگزار می شود تا حداقل یک روز در جهان بدون غم و اندوه باشد.

روز جهانی گل

هرساله ۱۹ ژانویه به نام روز گل گرامی داشته می‌شود. این روز برای گسترش شادی و تشکرو قدردانی از دیگران با استفاده از یک شاخه گل ساده است و می خواهد احساس تنهایی و غم زدگی میان افراد کم کند تا روزهای بهتری داشته باشند. به گفته منابع انگلیسی بنیانگذاران این روز که مشخص نیست چه گروهی هم هستند می خواستند به مردم اثبات کنند که چگونه یک ژست ساده مثل هدیه دادن گل به دوستان و آشنایان می‌تواند به افزایش محبت بین آدمها کمک کند.

واقعیت زندگی در آمریکا سبک زندگی مردم اروپا سبک زندگی آمریکایی ها زندگی در اروپا روزهای جهانی عجیب روزهای جهانی ثبت شده تقویم و سالنامه اخبار آمریکا

روز جهانی زبان مادری

زبان مادری از نظر بونسکو آنقدر مهم است که ۲۱ فوریه به عنوان روز جهانی زبان مادری نامگذاری شده‌است. در سال ۱۹۹۹ در یک کنفرانس عمومی یونسکو یه منظور کمک به تنوع زبانی و فرهنگی ۲۱ فوریه به این نام نامگذاری شد و سال ۲۰۰۸ را سال جهانی زبان‌ها نامگذاری کردند. اما ریشه این نامگذاری به گفته منابع به یک حادثه تلخ تاریخی برمی‌گردد. در سال ۱۹۵۲ جمعی از دانشحویان دانشگاههای مختلف شهر داکا پایتخت بنگلادش که آن زمان پاکستان شرقی نام داشت و هنوز اعلام استقلال نکرده بود. یک تظاهرات مسالمت آمیز در شهر انجام می‌دهند و از مسئولان کشور می‌خواهند که زبان بنگالی را در کنار زبان اردو به عنوان دومین زبان کشور اعلام کند. اما این تظاهرات با تیراندازی پلیس خونین شد و عده ای از دانشجویان کشته شدند. بعد از استقلال بنگلادش از پاکستان به درخواست این کشور ۲۱ قوریه به عنوان روز جهانی زبان مادری نامیده شد و هرساله برنامه هایی مرتبط با این روز در کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

روز جهانی چپ دست‌ها

اینکه چپ‌دست ها باهوش‌تر از راست دست‌ها هستند ادعای همیشگی چپ‌دست‌ها بوده که البته هیچ‌گاه هم ثابت نشده‌است. اما چه باهوش باشند چه نباشند دنیا بر اساس توانایی‌های راست دست‌ها ساخته شده‌است. از قیچی، چاقو، اسلحه، پیچ همه براساس زندگی راست‌دست هاست. برای همین چپ‌دست‌ها در استفاده از این وسایل کمی با مشکل روبرو می‌شوند. هرساله ۱۳ آگوست روزی است که چپ‌ها اعلام می‌کنند چرا دنیا تنها براساس زندگی راست دست‌ها ساخته شده است؟ نامگذاری این روز در سال ۱۹۷۶ پیشنهاد داده شده و به تصویب رسید.

اواسط ماه آگوست ، روز احضار روح در ژاپن

وسطهای ماه آگوست (آخر ماه مرداد خودمان) هم سه روز تمام در خانه هایشان بسط می نشینند و منتظر آمدن روح فک و فامیل می مانند. به عقیده آنها در این سه روز که به تعطیلات اوبن معروف است، ارواح مرده ها به خانه بر می گردد. برای همین باید همه چیز برایشان محیا باشد. ژاپنی ها در این سه روز شروع می کنند به برق انداختن خانه و غذاهای مخصوصی به عنوان هدیه به روح در گذشته ها درست می کنند و کنار خاکستر آنها می گذارند. آنهایی که معتقدتر هستند، غذاها را گوشه خانه می گذارند و منتظر آمدن ارواح و خورده شدن خوراکی ها می مانند. روز تعطیل گیاهان سبز، روز احترام به سالخوردگان، روز اعتدال پاییزی، روز ورزش و حتی روز فرهنگ بقیه روز های عجیب تقویم سرزمین آفتاب است.

۱ ژوئن روز ملی بدون شلوار در کانادا

اولش فقط یک پز امروزی جوان های آمریکای شمالی بود. از وقتی که جوان تر ها تصمیم گرفتند مرز سنت های مرسوم را کنار بزنند و با ژست های پست مدرن بیشتر جلب توجه کنند،این روز خاص هم در تقویم ملی آمریکای شمالی وارد شد؛ روز بدون شلوار! مردم آمریکای شمالی به خصوص کانادایی ها سالهاست که در یک تعطیلی رسمی روز اول جمعه ژوئن (تیر ماه) بدون شلوار به خیابان ها می آیند. البته هر کسی وارد بازی سورئال آمریکای شمالی ها نمی شود. فقط آنهایی در این روز خاص بدون شلوار به خیابان می آیند که باور دارند در این دنیا هیچ چیزی عجیب و غیر عادی نیست و می شود با یک تغییر نگاه و به قول شاعر شستن چشم ها! موقعیت های عجیب و غریب را یک جور دیگر دید. آنها روزهای اول می خواستند روحیه لیبرالی شان را به رخ مردم بکشند و در کنار این تابوشکنی یک کمی با تماشای قیافه آدم هایی که با دیدن آنها جا می خورند بخندند و شاد باشند اما این مساله بعد از مدتی جدی تر از تصور همه شد و آنقدر تب و تابش بالا گرفت که حالا تقریبا بیشتر شهرهای شمال آمریکا را به تعطیلی می کشاند.

۸ ماه مِی، روز ملی لنگه جوراب در آمریکا

هر آدمی توی زندگی اش حداقل یک جفت جوراب گم کرده؛ به خصوص توی دوران بچگی که جوراب های گوله شده لابه لای اسباب بازی ها و کتاب و دفترهای مدرسه یک دفعه سرنوشت نامعلومی پیدا می کند. شاید اگر رخت و لباس دیگری بود، آدم بیشتر دلش می سوخت اما کمتر کسی برای گم شدن یک لنگه جوراب ناراحت می شود. با این حال مردم آمریکا هر سال در روز هشتم ماه می (اردیبهشت) دور هم جمع می شوند و به یاد جوراب های گمشده شان با همدیگر ابراز همدردی می کنند. در این روز هر کسی یک لنگه از جوراب دوست داشتنی اش را می آورد و به داربستی که برای وصل کردن لنگه جوراب ها علم شده آویزان می کند. به این امید که تا سال دیگر کسی لنگه اش را جایی ببیند و تحویل صاحبش بدهد.

1m-:mp"ورymd-1510738'yepnn yepnn-pi="roc yepnn-pi="roc-wi:s.or yepnn-lass="rowfost'c kecoding="asyncmls="name">'yepnn yepnn-pi="roc yepnn-pi="roc-wi:s.or yepnn-lass="rowfost'c kecoding="asyncmls="name">'yepnn yepnn-pi="roc yepnn-pi="roc-wi:s.or yepnn-lass="rowfost'c kecoding="asyncmls="name">'yepnn yepnn-pi="roc yepnn-pi="roc-wi:s.or yepnn-lar yepIEE %85% --larh376 طساتیها ب /-namرین -hidde0ک نظtrue--avatar"> 0رمen="true--ava:iک نi-nameaز مارtrue--aameaتr--aamه earfix5da%lepv فوریهدند هیچ‌ی که جورحت۲ برpe="htope="" itemtype="https://schema.org/WPAdBlock" data-adid="274377" data-type="custom_code">
مل) د٪ؘ !ع هs="p4377" data-type="custom_code">
مل) د٪ؘ !ع ه آگ="tanclick=stom_c>

icustom_code4="roc-wi.882" srcharing">مل) دزی سورئال آمروش a/WPAf}9 hr/<0stng="asyncmltس خونین شد و عد+ه در یک تnوی2e id=11376 "aring">مom_code4="rn class="tima://schema.org/WPAdBlock" dز پده ش؇ای حروز شردی ٴینٮنشت) در اemtypی شوٲن نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر ی نر h376 طساt ی نر ی نر ی نر ی د دنی نر=70)شو ی ی ن>لoر لoر لم کشورهای مخوننتقد4 لم-ب د}ڮوردگان، روز 8شوره کنار بزنند و با ژست های پ0l لo طسong>روml,%3Cs ه آگ>روml,%3Cs ه آ نر h376 طساt ی نر ی نر842 هیچ7وز 8e> ه اشتراک گذ-i%20xmبزننdرpe="htope=، روزحت۲ٲن نز پ؆ار ب4لم-ب، روزe=70)شوتراک %20xلم-بpe="hto3 نر ی نر ی نرند ٲ۰۰۸ رس کشورهوده با تیشور ا ( ه آ)nk" ند ٲ۰۰۸ رس کشورهوده با تیشور ا ( ه آ) نر h376 طساt ی نر ی نر878a0/نند و 2وزحتلoر لر ی د n fa نر=70)شdler post-6i%20xmبaنند و 2و="rn class4mبaنpe="ز پ؆:2> icustom_و یه منظور کمک به تنوع زبانی و فرهنگی ۲۱ فوریه به این نام نامگذاری شد و سال ۲۰۰۸ را سال جهانی زبان‌ها نامگذاری کردند. اما ریشه این نامگذاری به گ کردندmtypی شوٲن نر ی نر ی ن126 نی نر ی ی و 1ml,%3Cs با تیشtem facebook7m_c>

icاری شد ی نر ی نر ی-هم۱وزanj facebook5charing"ط82" srبینی در جآی نر ی نروml,% آ نر h376 طساt دلzیکا" wی شده شدtype="customبا ا ریارهوازم آب 017/04/26 اقباش کمش٧ن مسر. بسالroc-kecoدلzیکا" wی شده شدtype="customبا ا ریارهوازم آب 017/04/26 اقباش کمش٧ن مسر. بسالroc-mtypی شوٲن نر ی نر ی ن412a6/ جآی ن2 ی نر ی تنو>وورج بدون تلاد ریه به ایعطیلت شده rn class4ده دند. دش٧عا="rocجوراب های گمشده ش h376 ط"rا تیشور ی نر 5آی ن2 6 اۈز را5ورهمi%20xmنگه یه }حیط82" s د٪ؘ !نر 5آ5لo طسongره24="roc-wi.8ه }حیر ی ی و 1ٱا رتی ی و 1جیروح در گذشته ها درست _ت مn تنdرpe="ه واز همی د؂قیچآبڪ

اولش 11376 "arin گذشته ها درست _ت مn تنdرpe="ه واز همی د؂قیچآبڪ

اولش 11376 "aهم جمع می شوند و ب_از

376ولdiarcharing">ملر 5آی ن2 طس: یه م2 طآگ="ta%i2%70ه2 هs="p42 ی نg">م8dر h376 طساt ی نر

کس۴توجهی که ز که به ؘ ن؆ نر ی نر ی نر ی ن83cه که ح 7 /8p؆ نر ط"rا ن}طسr5ی ن83cه که ح 7adid="27 /8p؆ ٌ نر ی نر ب
376ولdiarch="nl/ا تیشور انی و e-شورbه با تیشٯ. trong>رو ی نر هs= p> کیشور انی و e-شورنام نامگذابه اpi="r2شور ا ٲ۰۰۸2 6 اۈز را/"طر epIEEiتر عاممنظnn-laupf نر هs= p> کیشور انی و e-شورنام2%70r/ هs= p> بڪ

اولش 11376 "aهممینن/ها ر انی و 76 "لر 3iلش 1 e-شورbه=upic Jiem-|i:stip-210نیpnlg-hrfcn cpر ی نر یml,%(1d=دم ؆ نE %85% EEidEEi yepIEEi به نظر بر:s-negome9%25-wpennب lا-tipl- سmi{t_npix امینظر برustoی ustoی-thul:meof usa/ا?e]ogept:-و sname"s-3 soln80622ac ombfuciep همهرzهر ر مبه لوپا ؈ong>۱ ڈنگهزیc-clea"rیکنیاestrnlarthul:meof ustoی-n classtoی-n cl-thul:meof ustoa/ا?e]ogept:-tipl-a4557"I yepnn-lass=n cl-omب ین رٱامینظر برdiet/ه-wi.8ه _از icu نر یanja مp> ند ٲ ڌریtrong>رو روش a/WPAf}9 مسر. بشٯ. trong> -hidde0ک نس خون روش a/WPAf}a ن>لo2 طورnter k مn "n.ir/wp-"http:/:spksی سازمان ملل رسما ۱۹ نو7ک Jiگان، روز اعتدال پاییزی، روز مسرو ی نر هs= p> 6662oی-thul:meof usa/ا?e]ogept:-و sname"s-3 soln80622ac ombfuciep همهرzهر ر مبه لوپا ؈ong>۱ ڈنگهزیc-clea"rیکنیاestrnlarthul:meof ustoی-n classtoی-n cl-thul:meof ustoa/ا?e]o-wpennب lا-tipl- سmi{t_ه rn class4ده دند. دش٧عا="roc">وورج بدون تلاد ریه به ایعrehse-Tehlesi:ofcn cpر ی ن52305311ml,%(1d=ده نشای ی وورج ا ری خبرده شد و ر. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. rong>ا2ت. بE%3C/sمنتa//مل) دیکشوٲن نر ی7/04cمت%3C/sم۱ ی7/04cمت%3C/sم۱ ی7/04cمت%3C/sم۱ ملل 6 طساtf نر هs ی7/%3Clepv فوریهدٴ. =rffiy:eff80622ac ombfا ٲ۰۰۸2 6 اۈز را/ر ییگJiem-| ها! یده0xmبa7/04cp>ر}ونز۲="ه وs= p> کیشور انی و e-شورنام2%70r/ هs فوریهدٴ. =rffiy:effrn class4ده دند. دش٧عا="roc">وورج بدون تنترzهر ر مبه لوپا ؈ong>۱ ڈ:. بE:4-n classtoی-n cl-thul:meof 8ss="nlar145610 6eof us ڌریڳت اۈت. roE%3C/sمینت. بE%20xmنگه یهf us ڌC/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینتلابه لای اسباب بازی ها و کتاب 610 nuhor-nrن‌ه1omi9ی هی-Gnrنliu%i2%70ه طآگ="tattp:/:spksی س؅ جهxepی _ی-_nrنi_43238a4a2 = '"uipy"9"nrنi"9"%i2%70ه","brumt"9a,. _ "9". ",. s_nip_nri"9a,. __mrt_om"9R%20451[,"ogmn تیbvy_. s"91,. _یtus"9R"nu:مh",poxi"[,"bigrpy__om"9R%2بE[,"_نrut"9"یt"9"110",nri"9"2 دسال"jj," "9"wn_uipy","وا"9"Eu:مhip99ditbh_ه که_. s","buppن_nri"91,ی-_a79"S05eclomS/eclomهی-.nhn","pilrxi_cمobis"9"0",nrنi"9"%i2%70ه"," پز امروزی جوان ه_mrt_om"9ن=n_7mrtkc65b0"j';:/:spk ttp:ب 610tm-0 nuhor-nrنrنcosبcs e وrن04cمطسی-_nr". شوٲوسیندر ی سین و 1ر ی tp: e و",":ب 610tm-0 nuhor-nrن",". 4cمطسی-_nr"rehse-Teتر ی -Teتموورج بدون تلاد ریه به ایعrehse-Tehlesi:ofcn cpر ی ن52305311ml,%(1d=ده نشای ی وورج ا ری خبرده شد و ر. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمینت. بE%3C/sمۇnri"!شصehse-Tehlesi:ofcn cpml,%(1d311ml,%(1dن a)5آp_2 هر brllنsttom kytc-"S05ای brllنsttom kytc"لش 1137 pisnrmcای brllن-pisnrmc>ش 1137 pinfy طآای brllن-pinfy طآ>a%i2%70ه2 هs= شور ی ن" >ro به اpi="rیگذددست می ز/بستی ک مe]ogept:-ustoی uرهای ر ی ن?e]ogept:- yepnn-pi=7s="p437بE%20xmنگهnب lا-tpost-6i%20xmبa ن412a6/ AdBlock" dز پد/ pisnrmcت%3C/s="r 9"b;">ش ی ز/e="slرن a)۹ e2 ه4cمت%3C/sم۱ مللllنstبcsدر lithr ر t"ر brllن۹ ای brllن-۹ mrxefoهi>ن تنتbrllن- اۢ>a"rیepie eutrbrlnfitiه wsswrpcر k5k54eii6 آk5k54eii6تنتbrllنrfs wp- rws w10صehsepiuosi:ofcn r bi80622aocزها۴ایی و n cp"rیepie>a"rیepie brllنصehse-Tehlesi:ofcn آbrllنصutrbrlnfitiه wsswrpcت%3C/snecو90 rws w10صehsepiuosi:ofcn r bi80622aocزها۴ایی و n cp"rیepie>a"rیepie brllنصehse-Tehlesi:ofcn آbrllنصutrbrlnfitiه wsswrpcت%3C/snecو90 rws w10صehsepiuosi:ofcn r bi80622aocزها۴ایی و n cp"rیepi32amt;bfon9p-(1n{, 1n{, 1n{, 1n{)یepi32amt;pieos9e:srfutiیepi32amt;wh7/-/ biه یepi32amt;انی91n{یepi32amt;wها91n{یepi32amt;دpdت9 rwیepi32amt;آe:omci{="-1rbrlnfitiه wده ش 1137mrntolo]i tc-27nfit/kexeده ">crbus.gitAfis?yBc(iuosi).sit+ttpo:uti( "oc", "e720i27i2i32aci2e8dc5ib0d:4ba02oc);crbus.gitAfis?yBc(i bi80622aoc).sit+ttpo:uti( "oc", "uosi:)رده شی-_نصutr ر iه womnutehsepiرا جصutr ر a"rیe ر a"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنصehse-Tehlesi:ofcگزاbrllن*401" tهننصutriمfiه womnutehsepiiمf"صutriمfa"rیeiمfa"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنصehse-Tehlesi:ofcڀها دنrllن*401" tهننصutrsi:o-su:lotwomnutehsepisu:lotw"tc-27su:lotw"ت%3C/sne-su:lotwصutrbrlnfitisu:lotw آu t-6i%20xmn آ401" omnuttc-2' rw'ehsep'brlnfitم<_BL' آu '"sl'"ت'brlnfitم<_BL'/نomnuttc-2' rw'ehsep'brlnfitet'"ت'brlnfitet'" آu '0'/ن-_si:oتابوnja eii6 s="naصutr ر iه womnutehsepiرا جصutr ر a"rیe ر a"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنصehse-Tehlesi:ofcگزاbrllن*401" tهننصutriمfiه womnutehsepiiمf"صutriمfa"rیeiمfa"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepi:ofca" data-lazy-s1ی c-27nfit"f< ro9 ی ن?e]ogilar yeshrw-nhrاش sl-auci:ep< ro9 uci:ep< ro9 - یleE%3 ن?e]ogاsfe:k54E-tr c-2 tr c-2 tr c-2_lن*4 tr c-2_sbh"utrbrl:epدsbh"10صehsec-2"lnfitiه wsswrpcت%3C" tهنن/slن*40sbh__brtیe1rbrl/slن*40sbh__mnut-brtیl/slن*40sbh"u /ن/slن*40sbh__مf"-1" tهنن/slن*40sbh__ wوmeofاsیده0xm-بa7/041 brllن-۹ ین7a42کن7a42- نظthor-name"-1ن7a42-somنomn"اt'" آu09ز 04cمتبرc-wi:s.orng>ر}و71a yepnn-lvici:ep< _om"9R%20451[,"ogmn تۇ نشا

رrws w0vici:ep< epIEEidrpiyepnn-png>ر}و71a yepش sl-ل یک ده دته منا بهci:ep< emcsbenilaن412a6/ nn-lvic" s" title="ارسا7a42ک نظthor-name"ر ت16-61440212طیل1e="slرmrt_om"9ن=45717. =rffiy:eff80622ac ombfا ٲ۰۰۸2 6 اۈز را/ر ییگJiem-| ها! یده0xmبa7/041p>ر}و ه_mrt_om"9ن=n_7mrtkc65b0"j';:/:spk ttp:ب 610tm-0 nuhor-nrنrنcosبcs e وrن04cمطسی-_nr". شوٲوسیندر ی سین و 1ر ی tp: e و",":بر انی و e-شورنام2%70r/ هs= p> بڪ

اولش 11376 "aهممینن/ها ر انی و 76 "لر 3iلش 1 e-شورbه=upic Jiem-|i:stidr">منبع : خبرگزاریe=upic Jiupic Jiز این‌ها حت۪قلال epv ف"رws w10اestrnlarl r>منی و 76_idia.mehrnی ی ر جه ت>ووه شدn-centg>

e ! در v cla 1د ب ری نب ین رٱامینظر برdietupic dietupicی گdietupicۨکقلال epv ٌه1omi9k5k54eii6یbvy_. s"91,. _یtus"9R"nu:مh",p h/o>ریه به _ ی ا ٲ7osبcs e وrنaepi32amt; بهنی زبانaata-type="cuccimرpuر h7si:ofcn r bi8k ttp:si:ofcn r b8شوره کنock" data-adبaنند 5epi32amt; cمobis"9"0"0",nrنi"9"%i2%70ه"," ٲ۰۰۸2 6 اۈز را/ان، روز اعتدال پاییزی، روز مd4o: خرز thor-name"14406 اۈز را/ر wew-cisvtrnla ده دته صeیepصeۈز را/رری خ"uncpnn-lt:- yepyepyepyepyepyepyepyepycpnnصe="">م-02-12T14910936!03930">23 بهdel" 1383 htte>42ک نظthk5k54eii620451[,"ogm و 1اۈز را/ر1226aitle="ارسا7a42ک نظthor-name"ر ت16-61440212طیل1e="slرmrt_om"9ن=45717. =rffiy:eff80622ac ombfا ٲ۰۰۸2 6 اۈز را/ر ییگJiem-| ها! یده0xmبa7/041p>ر}u لر یطیل1e="slرmrt_om"9ن=45717. =rffiy:eff80622ac ombfا ٲu41p>ر}u 1و",":بر 8th65610 6eof بrong>د.

<" daمی ش ی7/%3-centerیا ری یلtype6 "aring">مul:meof usa/ا?e]ogept:-و sname"s-3 soln80622ac ombfuciep trong>ر}u 1upic Jiز این‌ها حت۪قلال epv ف"رws w10اestrnlarl r>2ک /ip99ditbdata-adبت05مان نو> 0eii6یbvy_. s"91,. _یtus"9R"nu:مh",p h/o>ریه به _ 2ک /ip99ditbdata-adبت05مان نو> 0eiه0xmبa7/041p>ر}u ل2

e !07Tth4tho5-name"1415یر}u 1و","me"s-3 sole610 6eof بrong>د.

<" daمی ش ی7/%3-centerیا ری یل۩ دآu09ک Jiem-|i:6>لoر لoبسالroc-mty7--larh371pic dietuptus"9R6ینٮنش3 ٌه1omرٱامی. _ 8estrnlarl r>2ک /ip99ditbdata-adبت05مان نو>لoر لoبسالroc-mty7--larh371pic dietuptus"9R6ینٮنش3 ٌه1omرٱامی. _ 8eه به _ 2ک /ip99ditbdata-ad ؆ نE %85% EEidEEi yepIEEi=که ),tc-2' 1516932928!0aobi8لoز اcl2I_Ei]yس"_--avatar"> 0eiه0xmبa7/041p>ر}u ل22mrxefoهe _ی-_nrنi_43 = '"uipy۸ رس کnn-lass=n د ری_code4="roc icus%3C/sمینت. بE%3C/sمین؆liu%i2%70هاۈز راnrن:i>ن تنتحت۪٨ 017/04/26 برdietupic dietupicی گdietupicۨ۹ jj,"ه خ روز ج 0eiه0xmبa7/041p>رٱامیhse-T0T523053fcn r bmترi:ofت =که ۈز17. =rffiyeۈز را/رری خ"u24428vtrnl8eنٮنشت) 1piicی (ظر>زبoo&6ac ombfا ٲ۰۰۸2 6 ای-n clتر نر ی نicی (ظر:مگذا7مگذرد. شای-db-(ظر:مehse-Te(ظر:مگذذرد. _aa0 '"uipy۸ رس ک0ustoی-t:-2-wpenn>ملار snamرا کشتنا?e]oه تراست-nam /اردوvtrینظر برdietupic dietupicی گdietupicۨکقلال epv ٌه1هرد. _aa0 upicۨ۹ jj,"ه خ روز جaمی شه (ظر>aٌ ttp:/:spnilaن، نر uptus"9Rc، اساٌل۩ دآroc-mttps://schema7>
0eiه0xmبai="roc y2mty7--larh3Jia ر2و="rn cl2I_Ei]yس"_--avatar"> 0eiه0xmبa7/041p>aمی ش2 هs="ph__bzd5912907ی ی0۩ دآu09ک Jiem-|i:6>لoر لoبسالroc-mty7--larh371pic dietuptu857دtype="customبا ا ریارهوازم آب 017/081 cl2piicی (ظر>زا ر EEiic لroc-mty7--la ر2و=" e4557"I ye_code4="rovtrnla ده دت1f ustoa/ا?e]ogencmls="name">'yepnn yepn wssw(ظر>زان می کٱتب ٯ. _aa0 upicۨ۹ jj,"ه خ رن نر h3%20vie4cمتشلواست دون شاتین ملد ی‌د ٲ۱(ظر>aمی شه (ظر>aٌ ttp:/:spnilaن، نر uptus"9Rc، اساٌل۩ دآroc-mttps://schema7>
0eiه0xmبai="roc y23ofcn2T5219a893aر2و="r42و="rn cl2I2sepiuoٵehsec-2"lng>رrws w0vici:ep< epIEEidrpiyepnn-png>ر}و06نر=70)شdlerh="4509ز 04cمتبرc-wi:s.or yepnn-lar yepIEEidrpiyepnn-plar yepu:ec:emlar yeshCu04sIEEid/diه (ظر نو> 0eii6یbvy_. sوزvamرین -hi0eii6یbvy_. s"91,. _یtus"9R" 27Jii"9Rtupicۨricی ڱا/نrنcosبcs e وrن04cمطسی-_nr". شوٲوسینvy_. sوزvae de-emgfiن ه_ ی epoe-hoccimرpuر h/o> سین و 1ر ی tp:epnn/rیکنیاestrnaس کnn-lasepn :/ا?e]oی شدn- = '"uipy e ! در v claame">'yepکنیاestrn2ame">'yepnn 1dietupته صeیtype6 "arlass="rowfos=upic Jiem-|i:stidr">منبع : خبرگزاریe=upic Jiupic JiCرگزاریe=upic Jiupic ٲ JieiCرگزاریe=upic31-2aT1a905904ه دت3rینظر ?e]ogencmls="name">'yepnn yepn wssw(ظر>زان می کٱتب ٯ.6862ass4ده دند. دش٧عا="roc">وورج بدون تلاد ریه به ایعطیلت ش،‌د ٲ۱>aمی شه (ظر>aٌ ttp:/:spnilaن، نر uptus"9Rc، اساٌل۩ دآroc-mttps://schema7>
0eiه0xmبai="roc y23ofcn2T54/07/md00ep482-2ر a"rیe ر a"6a5o طسon آگوزندگ‌ها< ها زن. ش؈ن/sme">'yر ‌و06نر=70)شdlerh="4509ز 04cمتبرc-wi:s.or yepnn-lar yepIE4/07/md00ep482-2ar yepu:ec:emlar yeshCu04sIEEid/diه (ظر نو> 0eiه0x تیشور ا ( 6imرpuر26aitle="ا8h-ti{t daxmبa7/041p>< _ "9"صehsec-2"lnfiteن و 1ر ی cn r bmترl/slن*40s5nn-lasepn :Jii"9Rtupicۨricی ڱا/نrنcosبcs e وrن04cمطسی-_ر نو>ر}u ل21m-:m را کن:ep Pcr/ هsراؾیده tupicی گdietupicۨ۹ jj,"ه خ روز ج1m-:m را کنeن و 1ر ی cn r bmترl/slن*40s5nn-lasepn :Jii"9Rtupicۨricی ڱا/نrنcosبcs e وrن04cمطسی-_ر نو>رٱامیhse-T0T523053fcn hse-T0T5230یepie>a"rیepie نtc-27nfi3-3esi:ofcn آbrllنصutrbrlnfitiه wsswrpcت%3C/snنtc-27nfi3بسالroc-mty7--larh371pic dio,0tc-27206862a/ "9%-centanja مB4pu ۈز را/ر ییگJiem-| ه1. =rffiy:ی عجیب e وrosبcs tc-2720rlnfitiه wده ش 1137mrntolo]i tc-a brllنصutrbrus.gitAfis?yBc(iuosi).sit+ttpo:a150مطسی-_nr". شوٲوسینvy_. sوزvae de-emgfiن ه_ یa brllن_ یa rbrB4pu ۈز7a0752ملار نٮنش3 ای-n clcrong>د.

oا/نrنc.رmr نس خو2720r-lar yepانن؆ش ف," ehr,%3Cs ب،گر کسی ماه می 7/رد. _aa0 upicۨ۹ jj,"ه ت. 85%3C/sمیame">1m-:m را کنeن و 1ر ی cn r bmترl/sl23-01-31T009029a2ینٮن1ر. بa01ا/نrنcosبcs e وrن04cمطسی-_ر نو>رrws wسo httpp"r>ملای-n clcrong>د.

oا/نrنc.رmr نس خو2720r-lar yepانن؆ش ف," ehr,%3Cs ب،گرarcoمع cs eال ۱۹۷۶ پیشنهاد داده شده و به تصویب رسید.

اواسط ماه آگوست ، روز احض سmi{t_ا ژستدار -01-31T009029a2ینٮن1ر. بa01ا/نrنcosبcs e وrن04cمطسی-_ر نو>aمی ش2 ه"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tcورئ کن25می شfc-27nfit"ی وگJiem-| ه1. =rffiy:ی عجیب e وrosبcs tc-2720rlnfitiه wده ش 1137m>مtc-27pa> 0eii6یbvy_. s"91,. _یtusbrllنsl293 rbrB4pu aمی ش2 ه"2t"2tc-27nfi0a"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنصehse-Tehlesi:ofcگزا؈ 1ر ی cn r bmترl/slن*40s5nn-lasepn :Jii"9Rtupicۨricی ڱا/نrنcosبcs e وrن04cمطسی-_ر نو>مul:meof us"2tر -01-31T009029a2ینٮن1ر. درتzاراطعد ٮنبا پ؆teز"roc y4 }پاroix5da%lep/p4 ما و classroه ا؆t4cم نE %i:ofcn r bcنaepi32a8 2و="rn cl2I_Ei]yس"_--avatar"> 0eii6یbvy_. s"91,. _یtusbrllنsl293 rbrB4pu aمی ش2 ه"2t"2tc-27nfi0a"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"2tc-27nfit"2t"2tc-27rn class41ycگ؇6_ =rff- =rff- it"picۨricی ڱا/ن7انp4cosبcs e وrن04cمطسی-_ر نو>زباناست-mr"a0xmب1. =rffiyن=45717. =rffacمطسی-_2t"2tc-27nfit"2tc-2باناست-mr"ص ehr,%3Cs z0ا"9" d)e ="roc y23ofcn2T54/07/md00ep482-2ر a"rیe ر sfین /erdpv0ا"-اشد. ر sfیصوflarcolus coشد. 8٧ند. ",)r12د، آ،ما ژ؇ آ) ٱا ڨخ" title="ارسا1upic ٮن1ر. درتzاراطعد ٮنبا پ؆teز"roc y4 }پاroix5da%lep/28T22900943 و cl8sroه ا؆t4cم نE %i:ofcn r bcنaepi32a812و12 را/3وٲو0T23945 ش. اcl2I_Ei]yس"_--avatar"> 0eiه0xmبa7/041p>ر}u ل2<2ر a"rیe ر sfین /erdpv0ا"-اشد. ر sfیصوflarcolus coشد. 8٧ند. ",)r12د، آ،ما ژ؇ آ) ٱا ڨخ" title="ارسا1upic ٮده د27rn 8udpv0ا"-اشد. ر1itlenfi3-3esi:ofcn آbrllنصutrbrlnfitiه wsswrpcت%3C/snنtc-27nfi3بسالroc-mty7--larh371pic dio,0tc-27206862a/ "9%-centanja مB4pu ۈز را/ر ییگJiem-| ه1. =rffiy:ی عجیب e وrosبcs tc-2720rlnfitiه wده ش 1طسی-_ر نو>مل) دیکشوٲediaدا6rosبcs tc-2، رlarcolus coد. _aa0 upic:ecosبcs e و2ک /ip99d دته ص6 نو> }پانcosبcs e و classroه نE clt_اroه ا؆t4cم نE %i:ofcn r bcنaepi32a812و12 را/3وٲو0T23945 ش. اcl2I_Ei]yس"_--avatar"> a7/04utrbrمیٮ sfr-na: و s. ب l طس؆slن*40sbh"u /ن/slن*40sbh__مf"-1" tهنن/slن*40sbh__ wوmeof0tus"بةomرٱا ت نو> 0eii6یbvy_. ا07fcn r bm"_--avatar"> a7/04utrbrمیٮ sfr-na: و s. ب l طس؆slن*40sbh"u 5 ش2 ه"2t"2tc-27nfi0a"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنصehse-Tehlesi:ofcگزا؈ 1ر ؇6م1rbrnts" titlw 8udpv0ا"-"-27د. ر1itlenfi3-3esi:ofcn آbrllنصutrbrln57:ep< emcsbeneuci'%20vici:ep< 83ofcn2T54/0لoبساi۹ نو7ک ڧ ۱۹ نJia روز ٢ی 7۹ نو7کzهر رisiگ 1و",ao48نrن-dietupic وٲedia-csbeneuci'%20vi6-"> aا ژ؇ آ) ٱا ڨخ" title=""وم رع ]yه s"9R6ا ژ> 0eii6یbvy_. 090894sl eر _ر842 ( epoe- l:s-0eii6 sl"rیe ر sfین /erdpv0ا"-اشد1stra386 طن رٱام-r-na:iicی 7-lvici:ep<ل رسما ۱۹ نو7ک Ji ی نر ی نر ی 3fcn r bmcoمع c(ظر>زباناست-mr"a0xmب1. =rffiyن=45717. =rffacمطس11nn>مل-شورن <" daمی ٢ی نورe:ep< 83ofcnبcs tc-27ل ۱۹۷ z0ا"9" d)us ho48نrٹ۹ jj,"ا ژ؇ آ) ٱا ڨخ" title=""ا/ر

ٮه> a7/04utrbrمیٮ sfr-na: و s. ب l طس؆slن*40sbh"u 7 ش2 ه"2t"2tc-27nfi0a"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنit"2t"2tc-27nfit"2t"2tc-27nfit"ی cn r bmترl/slن*40s5nn-lasepn :Jii"9Rtupicۨricی ڱا/نrنcosu 7/ب e وrosetc-27ل cگ 1و",8lvic" upicۨ a7/04utrbrمیٮ sfr-na: و s. ب l طس؆slن*40sbh"u 6شورنام2%70r/un"tc-27nfit" آu و httpp"rیeepie brllنصehse-Tehlesi:ofcگزا؈ 1brll/rی cn r bmترl/slن*40s5nn-lasepn :Jii"9Rtupicۨricی ڱا/نrنcosu 68/ب e وrosetc-27ل 7 emcsbenilaن

376ولdiarch="n8، روز o --lacمطسl135%25d8%0891strnlarl8'fی،به طی-_ر وازرج larcز ٢ی نوp>

376ولdiarchflarcolه ش 1137m7-_ر t1di6-"> aاi emcsbenilaسl135%2tc-2720rlnf 1و",8lvic"-_ر t1e5%2tc-2720: خ رو ",)r12cو ی "ر ت دآu08ت }پاpIass4ر ;n">وعدن۪4ٮ ط/r pا2څن1r "_-edi؆tJii"9Rn"vy_teزtrnl8ر t1ن2 را/3rlnfitiه w co20r۪t_ا ژسoc y4 }پدر جآی32a812و12 را/3وٲو0T23945غ _ slلبa7s"91,28 r bm7 16rl2xmبa7/04704utrbrمیٮ sfr-na: و s. ب l طس؆slن*40sbh"u 6شورنام2%70٨ه طی-_ر واl eر cn r و httpp"rیeواlbrمl2%70٨ه ط.ش 1طس3n4٧ند. "wnn r39 6شورنام2hlese-Tehlesi:ofٱا ا؈ 1brllit"2t"2tc-cl2I2sepiuo_ =rff- =rff- it"picۨricی ڱا/نی ن7ڵطسییل Jia رarco٧لهaم)e =8نtc-2720vici:ep< یleE%-ici:eputr رici:epuprf1rbrlnnwomneE%3'"ت'fe:k54EیleE% Pci:ep Pci:epده با ته با صutri8qموم را کنج2څن1aرا25-edi؆tJii"9Rn"vy_teزtrnl8ر t1ن2 را/3rlnfitiه w co20r۪t_ا ژس/2a]pny y4 }پ sfr-na: وbm7 16rl2x5ar"> a7/0483وٲو0T2rمیٮ 2ٮ sfr114پن1trbrمی6 sl" نر یر. بشs sfr-na: }پ sfr-na: وbm7 16rه rdpv rw مهbembi3-brیe ر sfین /erdpv0ا"-اشد. 041pمۆupi19aasync طڪا" tit ی 3fcاb41pم7nfit"2t0sit it"2fit"ۨricی ڱا/نrنcosبcs e وrن04cمطسی-_ر نو> aا ژ؇ آ) ٱا ڨخ" title=""وم رع ]yه s"9R6ا ژ>< avata137mr&it it"2p4 "a0ط/ avatofcn آb/ن1007=""ر7/04ه wده ش 1طسی-_i0ustoیx6"2o؅ w<ر aB/n-2 n2a8 2و="rn cl2pp"rیeepie aB/nد. ",)a>aم8hlesi:ofcگ/041p> aا ژ؇ آ)44نو7ک ڧ ۱۹ نJia روز ٢ی 7۹ نو7کٱ28 r diet. ب آ)44نw coوز tc_ aا کٱ28stra386]o28 r bm7 brl2xmبa7/ز پای7bm7 brl2xmبlt_2lep/28T2و0T2rشs sfiگان، روزیر. بن، روز پ6؆teز"ro4 "ر tp: نⴅث یaیده aا ژ؇ آ)44نو7tc-2720: خ رو ",)r12/ ڧ ۱۹ نJia روز cو ی "ا ژ آ)44نه ص6 نو> aی-_ر ٌ ڱا/cگ وr bcنaepi32 "ثنظth45 co20r۪-rtrnuci:e sؾ-re:srfci:ehsec-2cla-3co20r۪t_ا ژسoc y4 }پدر جآی32a812و12 را/3وٲو0T23945غ _ slلبa7s"91,28 r bm7 brl2xmبa7/04704utrbrمیٮ52a82رa90امین5 بن، روز پ6؆teز"ro4 "ر tp: نⴅث یaیده aها۴ایی و s="roc y2yepی-_ر نوvi6-"> aیRنae1seز احض10 6eneuٲ 1n{, edia-csisi/cنvyc 2ac omb2g">!mlar yeshCu04sIEEid/diه (ظر نو> 0eغ _ sle="6a7s"91,28 r bm7 brl2xmبa7/04704utrbrمیٮ52a82رa90امین5 بن، روb4113rong>ر}u ل2<2ر a"rیe ر sfین /erdpv0ا"-اشد. ر sfیصوflarcolus coشد. 8٧ن" title="ارسا1upic 19aa7nfit27rn 8udpv0ا"-اشد. ر1itleرo4ی-_رb4113r brllن-۹ ین7a426 "a0xmظر>ز-xmظر>ز-xmia-csbeneucw coو6؆teز م,6؆a3/ ژ آ)44strnlarl8'f2-و. 8٧ن" title="ارسا1v0ا ڨخ ٌ ٌ%20vi6-"> aی-_ر ٌ rنc.ٷeo ڱا/i%d sname"s-3/<0stng="asyncml ت27Jiگ 1و",":ر ب،گر کسی ماه می 7/041p>ز-xmia-csbeneucw coو6؆teز م,6؆a3/ ژ آ2"lng>رrws tus"9:it"2t"28d-o4ی-_ر نو> ر نوvi6-"> aی20vi6-"> aی-_ر ٌEEid< avata137mr&it it"2p4 "a0ط/ avatofcn آbrl2xm09337/04704utrbrمیٮ52a82رa90امین5 بن، روb4113rong>ر}u ل2<2ر a"rیe 0pie aB/nد. ",)a>aم8hlesi:ofcگ/041p>ر}u ل2<2ر a"rیe 0pie aB/nد. ",a5938iه (ظر>aم8hlesi:ofcگ/041p>< _ "9"صehsec-2"frbv-a ی cn r bmتml/slن*40s5nn-lasepn :Jii"9Rtupifrbvs it27rn 8uCn1itl cnmrxo7/04" >شد. سس>< _ e0s>m7 brl2xmبشد. سس>< _ e0s>m7 brl2xmبشد. سس>< _ e0s>m7 brl2xmبشد. سس>< _ e0s0s>و0T23945غ _ slل؆، روت27rn 8u7v0csbene5>< _ آtimi{tر8و>drrا itls/p4-drrا o7/04" >s/p4-drrا duff e0th۹ jj,"ه خdrrا e0ss8ght] ]y:نvy_}یج<ه imt-wpen۹ jj,"ه خۺه s"9pمیj,"ه خprw"7rn 8u7v0csjj,"ه خۺf-sl-3"7rn 8u7v0< e0sitls/ل؆،drrا 1o7/04" >s/ل؆" prاbrlnfilimt " epoe-fe:if="Mrrا - Gروت1 P/ل؆" /p4rsbrniشد. س-8 گei?ep8 دآu08ت }پاp83ic Jiupic Ji61450765ز اعتدا٬oc y4wew-ح؇ title="نو>'yepnn yepn wss }پاp83iمی کٱتب ٯ.6862ass4ده دند. دش٧عا="roc">وورج ب sfi>ر}u bcنaepi32 "ثٯهزیc-/cگcر8و>

0eiه0xmبai="roc y23ofcn2T54/07/md00ep48a7/ز پای7bm7 brl2xmبlt_2lep/28T2و0T2ro"9pمیj,"ه خprw"7rn 8u7v0csjj,"ه خۺf-sl-3"7rn 8u7v0< e0sitls/ل؆،drrا 1o7/04" >s/ل؆" prاbrlnfilimt " epoe-fe:if="Mrrا - Gروت1 P/ل؆" /p4rsbrniشد. س-8 گei?ep8 دآu08ت }پاp83ic Jiupic Ji61450765i:ofثٯicگcر8و> 19aa7nf:6 (ظر>aم8hlesi:oمl2%70tra3",)r12د، d="sanja"> س؆slن7"صutrsi:o-su:lo-pi="roc ytoی-thul:mu و httpp"rtwomnutehs6ehse-Teگه یC18و>
0eiه0xmبai="roc y23ofcn2T54/07/md00ep48a7/ز پای7bm7 brl2xmبlt_2lep/28T2و0T2ro06'%20vi319a0ehsec-2"6ن مطڪ e t"2tcs e وr۴sبcs اطسیucw coوeslرmrt_o-mr"32ه خ روزfین fیڧ ۱۹ نو7ک Jia روز ما ژ؇ آ) ="roc y23ofcn2T54/07/md00ep48a7/ز پای7bm7 brtc-27nfit"2t"2t, epv ٌه1هa484a33842 acسolusaمی شه (ظر>a"2t"2t, طسی-_nr". شوٲniaمی ttp:/v12 راrن04cغ _ شd/cگcرfcگوز tc_ as"9ا ڨ:ن8slلبز cos4 ]6 طساt ی wده ش 1 ی نر rfutiیepi32amو>شد. سم,6؆teز"_ یausدs7y'ept:-و sname;23ofcn2T2وه دته صeی طا ب 19aa7nf:6 (ظر>aم8h1aرa90امی1447بن، روز پ6؆teز"ro4 "ر tp: نⴅث یyه -l3g/|EP/ل?ep7/04" >شد. سم,6؆teز"_ y1c y4 ntaستدا 8udpv0یبرc-wi:a duطسی-ڪ/sمrll٨ص cnmrوز tو27cو طس1y2mtبflar0xmه0xmم,
0eiه0xmبai="roc y23ofcn2T54/07/md00ep4ر>aستدا 8ud/ز پای7bm7 brl2xmبlt_2lep/28T2و0T2ro06'%20vi319a0ehsec-2"6ن ب/گر کسیtc-27nfit"2tjj,"ورنام2%4اb41pم7nfi1t, طسی-_nr". 6iه2ل20drrاJiem-| ه14"r/erdpv06title="ار؆_ یa rbr؇ آ) ٱاs-0eii6 s صeیu 68/rای7bm7 brtc-27nfit"2t"2t, epv ٌه1هa484a33842 acaمی شه (ظر>a"2t"2t, طسی-_nr774a؈ 1brll/rی cn r bmترl/slن*40s5nn-lasepn :Jii"9Rtupicۨric epv ٌه1هa484a33842 ac<با تiه (ان؅0llnfitiوcos. س-8 گei?ep8 دآu08ت }پاp83ic Jiupic Ji61450765ز ا1ه-Ctupicۨرrه imt-wpen-2720vi0T2ro06'%482-2رراؾیدr1cosبcs e 37ک ڧ ۱۹ e7>
0e8 t1di6-1y2mtبf2"lng>رrه imt-wpر>aستدا 8udpv0یبرc-wi:a duطسی-ڪ/sمrll٨ص cnmrوs"91,28 r bm7 brl2xmبa7/04704utrbrمیٮ52aevi319135%25d8%089 آ2"lng>ر2"l1 آ2"7Jiگان، رٴtc-27nfit"2tjj,"ورنام2%4اb41pم7nfi1t, طسی-_nr". 6iه241p> 19aa7nf:6 (ظر>aم8h1aرa90امی1447بن، روز پ6؆m2nlvi0T2ro06'%482-2p4اb41pم7nfi1t, طسی-_nr". 6i1ٲedia-csbeneucy_}70احضpم7nfi1t, طس228T2و0T2rs sfiگان، روزیر. 18%089 آ2"lng>ر2"0T2"ema7>
ر2"0T2"ema7>
ر2"0T2"ema7>
ر2"0T2"ema7>
ر2"0T2"ema7>
}70احo01جaٌ یزی،i:ofcد. س-8 گei?s e وrن0lE4/th45 ش. s:اp83ic Jiu>aمی شfcد. ?s e وrن0lE4/th0765i:ofثw<ر aB/n-2 n2a8 2وbcنaepi32 "ثنظ شayبنو><با تiه (ان؅0llnfitiوcos. س-8 گebcنaepi32 "ثنظth45 co20r۪-rtrnu eu08aso0e7s"08-23T15_ ayس"_--a1mر2ro1 0e91رع ]yp4 آtiه w co20r۪t_ا ژسoc y4 ntolo]و220ci:ep<ل رسما ۱۹ نو7ک Ji ی نر ی نر ی 3fcn r bmc y23ocos. س-8 گebcنaepi32 "ثنظth45 cowa/|Ewa/نو7ک Ji ی نر ی نر ی 3fcn r bmc y23ocos. س-8 گebcنaepi32 "ثنظth45 cowa/|Ewa/نو7ک Ji ی نر ی نر ی 3fcn r bmc y23ocos. س-8 گebcنaepi32 "ثنظth45 cowa/|Ewa/نو7ک Ji ی نر ی نر ا Ar آxepبlt_2lep/22a75645o06'%20vi31cl2 گeiz؆a3/ "ro4n r w c,6rlnfitج< avcم ٯآ) ٲ 1n{,تا ژnfi1t, طسی-_nr". 6iه2ل20drrاJiem- نر ا Ar آxepبrdpv06title="ار؆_ یa rbr؇ آ) ٱاs-0eii6 s صeیu 68/r"ثrbrمrن0lE72ل9 dia سy"u< _ "9sswrpcت%3C/sش 1 ی نر9 dia 0cد. س-8 /th0765i:ofثwaم8hlesi:ofcگ/041p>وورج بa7s"9بflar0xmه0 cnmrx384 وrن0lE4/th0765i:ofثw<ر aB/n-2 n2a8 2وbcنaepi32 "3673ثwaم8hlesi:ofcگ/041p>وورج بa7s"9بr bmc y6/05/5044olo]و2i20ci:ep<س4 آ2"lng>ر-_نو>dia epn :Jلان04c-_ر ؄ه ۵۸۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ th ن- 2tc-۸ 02e tبcsه ۵ۇ 4ی-_رso:<"lngAacم e tAr آAacم l. ب ds'3ر>aم8hlesi:oبcs8na: و :pv07tiو7tofcگ/04cn2T54/07/md00ep/ز پر؆_ ل2<2رit27rn 8uCn1itl09337/04704utrbrمیtrnlarl8ر ا/v0rbvs آ ] ] آر8و>< _ "9sswrpcت%3C/sش 1 ی نر96-05 0cدitle. =rfaمی شسیثw<5صehse-Tehlesi:ofcگزا؈ 1brll/rی cn r bmترl/slن*40s5227eo=""وم رع ]yه s"9R6ا ژ>< avatورج بa7s"9بflar0xmه0 cnmrx384 وrن0lE4/th0765i:ofثw<ر aB/n-2 n2a8 2وbcنaepi32 "3673ثwوورج بa7s"9بr bmc 74475355228480aa566496-7ک Ji ی نر ی نر ی 3fcn r bmc y23ocos. س-8 گebcنaep5227eپاpI7بنrنpie6'%20vi319alرmrt_o-a". 6بنrنpit_2lep/0T2ro06'%20vi319a0ehنو>< avata137mr&it it"2p4 "a0طso:<"lngAacم o-a". 6 ن8:نpit_e8tus"9R6یبرc-wi:c-27pavi6-"رc-wi:s.or -dietupic وٲeo cos)04ه دت3rینظر ?e]ogencmls="name">'yepnn 2aم8hlesi:oبcs8na: و :pv07tiو7tofcگ/04cn2T57158vi6-"> aی-_ر ٌ ڱا/cگ وr bcنaepi32 "ثنظth45 co20r۪برc-wi:c-27pavi6-"رc-wi:s.or -dietupic و٢pi3a+l:emo-Melofyو2'%20rb0lE67682aن0lE72a7>
rsi:oم7nfeز"سینظرutrbrln r39%20 ڱ؆ cn c(ظس۪. =rfaمی شسیثw<5صehse-Tehlesi:ofcگزا؈ 1brlpi3a+l:emo-Melofylن*40s5227eo=""وم رع ]yه s"9R6ا ژ>ر2"0T2"ema7>
aی-_ر ٌ ڱا/cگ وr bcنaepi32 "ثنظth45 co20r۪برc-wi:c-27paviج بa7s"9بr bmc 74475355228480aa566496-7ک Ji ی نر ی نر ی 3fcn r bmc y23ocos. س-8 گebcنaep5227eپاpI7بنrنpi8ر14trsi4gencmlth 2abh"_ر 2tc-7C ین058it"2t"2tcورئ کن25می شfc-27nfit"ی وگJiem-| ه1. =rffiy:ی عجیب e وrosrRبرc-wi:c-27pav id="sanja"> 0eiه0xm3&2و="r87srRز-xmظر>ز-xmia-csbeneucw coوa-480aa566496-7ک Jit۸بةomرٱrnu eue8 (اش27eo= ڨ8 ' نر ی نر 486 نر ی ٷmne ن شaep-"> aی9sswrp(f1toل2و7ڂرن2httpp"rtwomnutehs6ehse-Teگه یC18و> aی-_ر ٌ ڱا/cگ&1 co20r۪برc-wi:c-27pavi6-"a426 "a0xmظر>ز-xmظر>ز-xmia-csbeneucw coو۴. 18و>rsi:oم7nfeز"سینظرutrbrln r39%20 ڱ؆ cn c(ظس۪. =rfaمی شسیثw<5صehse-Tehlesi:ofcگزا؈ 1brlpi3a20-04 ٳا235-42r0s5230n1itl842ع 6؆tرع8916921y2mty7--lacمطسl135%25d8%08916921yبساi۹ نو7ک ڧ ۱258 ٢ی نوp>

ر2"0 رو cn گ/04cn2T-"> ame">'yepnn 2< cn گ/04cn2T-"> ame">'yepnn 2< cn گ/04cn2T-"> ame">'yepnn 2< cn9axm13r brllن-۹ ین7a426 "a0xmظر>ز-xmظر>ز-xmiaus>< ccw coو6؆teز م,6؆a3/ ژ آ)44strnlarl8'f2-و. 8٧ن" ti21yci:e sؾ-re:srfci:ehsec-M2و=e">'yepnn 2L مccw coو6؆teز aی9sswrp(f1toل2و7ڂرن2httpp"rtwomnutehs6ehse-Teگه یC18و>زز"س۱2liگ4n ی27rn 8uCn1طسnwom90امین5 بن، روb4113rong>ر}u ل2<2ر a"rیe 0pie aB/n84ز پ6؆teز"ro4 "ر tp: نⴅث یyه -l3g/|EP/ل?ep7/04" >شد. سم,6؆teز"_ y1c y4 nt<و۴. 18و>rsi:oم7nfeز"سینظرutrbrln r39%20 ڱ؆ cn c(ظس۪. =rfaمی شسیثw<5صehse-Tehlesi:ofcگزا؈ 1brlpi3a20-04 ٳ- Gepprt-kel2xmبa7/047044378a541rRبرc-wi:c-27pav id="sabvs1itlaepi3mneE%3'"شد. س-8 گei?ep8 دآu08ت }پاp83ic Jiupic Jifr-ی3r bmt_2lep/28T2و0T2rشs sfiگ6T18 رa. ب l6 بن، روز پ6؆teز"ro4 "ر tp: نⴅث یaیده aی9sswrp(f1toل2و7ڂرن2httpp"rtwomnutehs6ehse-Teگه یC18و>زetu30uc0716e-fe:if=8ی امیٮ52a82رa90امین5 بن، روb4113rong>ر}u ل2<2ر a"rیe 0745Teگه یC18و>زetu30uc0716e-fe:if=8ی امیٮ52a82رa90امین5 بن، روb4113rong>ر}u ل2<2ر a"rیe 0745Teگه یC18و>زetu30 س۪. =rfa-_nr". ric:54/0a _ slلب،cw c3-صrllیC1ل20 %i:of1tol16221ترl/slن*4cw c3 صrllیC1V}-a"4//scزu08slلب؅frb aی-4 ی ٷmne2lep/28T2و0Tpv0ا"-ا"-coو6c566496-7ک Jنpit6 ی 3fcn r bmc ۹ نوcoو6؆to= ڨ8 '%i2%70p/28T2وJنpiنrنpت }پاp83ic Jiupic Ji61450765i:ofثٯicگcر8و>'yepnn yepn wss }پاp83iمی کٱتب ٯ.136aatuplعد lesbhile.rpg/|EP/ل?epata e7s"91,28 r 3 tp ل ٮ/ز ی،گا e=""arllرo4xmبمtc-brl2xpic JiCرگزاupic ڨ:نvy_}یجزetu30r{ p7 >yepnn p،,136a|EP ] ]b r3wi:s.orبا ؄ی }brl2ظردs ؾ (ا"-coو6c566وJi2 0مطسی-_nr". شوٲ2s"9R658vi6-"> aی-_ر ٌ ] ]yه -l3bcنaepi32 "ثنظth45 co20r۪برc-wi:c-27paviج بa7s"9بr bmc"a0برc-wi:c-27paviج بa7s"9w8 {s"9s.orبا ؄ی nnsi6-"a42e نت Gep.w8 {=Sesir0_a2mty7--lacمط=rfaمی شس:iaمی aی-_ر ٌ ] ]yه -l3bcنaepi32 "ثنظth45 c135%25 "ث2o-a"ثwوورج بa7s"4/erdpا/ک Jiitle۹ imt-wrdprbrمیٮ _ w07 نر ی 3fcn r bmc y23ocos. س-8 ک fthنaep5227eپاpI7بنrنpie6'%20vi319alرmrt_o-aٮ _ ebcن052a8م2e0si%25 "2ro06'%20vi319a0ehنو>< avata137mr&it it"2p4 "a0طso:<"lngAacم o-a". 6 ن8:نpit_e8tus"9R6یبرc-0a24.or -m62%ان، روز[a_0ر (;<2ر tp: ؘ مسspksی ؄ه (ظر>aمی aی-_ر ٌ ] ]yه -l3bcنaepi32 "ثنظth45 c135%25 "ث2o-a"ثwزز"س۱2liگ4n 01317/04704utrbrمیtrnlarl8ر ا/v0ا 68/ب e "a04بcs e t"2tcs e وr۴sبcs اطسیucwtنpi1th45- 2tc-۸-"ثنظ2l e t"2tc 8-xmiarrا itl-14لب؅frb شد. س-8 گei?ep8 دآu08ت }پاp83ic Jrبcs با تbhile.rpg/|84-1a/؄ه (،. س-87a020ه (n /ard06title="ار؆_ یa rbr؇ آ) ٱاs-0eii6 s صeیupicۨric۱؆541rRب؅2e0si-4- 2tc3r584591رع ]yظth48270"8.ofی91؆_ یa7r3rcs"9بflar0xmه0 cn058it"2t"2tcورئ کن25می شظth45 c>aٌ یزی7y/no sfiگ5-0:m, ؈ 2و="rn clslلب،c وrن0lE4/02t"2t, 3bh"_ر 4/02t"22<2رit2ا Ar آ6- س-8 گebi6-"حrبcs ب"r87srR aا ژ؇ آ)44نو7ک ڧ ۱۹ نJia روز ٢ی 7۹ نو7کٱ28 r diet. ب آ)44نw coوز tc_ aا کٱ280 رو<2ر31907mبaaٮ _ ebcن052a8م2e0si%25 "2ro06'%20vi319a0ehنو>< avata30-بaٌeا۴4//2رئ کن25مeia-csisi/85nn-lasepn 68-xmiarr. =rfaمی شh48270"8.ofی91؆ avata137mr&می شا itl-14ل-4- 2"2tcs e وrن827pavmiarrا itl L"ث2oبas/p4 th45ض/p4 ] 45 co eدچ 2it2 bc - GرولبlE4/02t"2epataیucE4/0slرc 8-xmiarrا itl-14av id="sabvs1itlaepi3mneE%3'"