محکومیت ۴ عامل نفوذی به ۱۰ سال حبس

0

دادستان تهران ضمن تبریک عید سعید غدیر به عنوان عید امامت و ولایت، به تخاصم استکبار جهانی با انقلاب اسلامی و اشکال مختلف آن در دو برهه زمانی پیش و پس از پیروی انقلاب اسلامی پرداخت و در خصوص اقدامات دولت آمریکا در این زمینه اظهار داشت: نقش آمریکا در حمایت از رژیم شاهنشاهی پیش از انقلاب و هم‌چنین ایفای نقش در تمام توطئه‌های دوران انقلاب مانند واقعه طبس، جنگ تحمیلی، تحریکات داخلی و حمایت از منافقین و عوامل جریان فتنه و اعمال تحریم‌های گسترده، موید خصومت‌های پیدا و پنهان آمریکا با انقلاب اسلامی است.

جعفری دولت‌آبادی در بیان اقدامات آمریکا در راستای دامن زدن به اختلافات قومی، با یادآوری غائله‌های قومیتی در کردستان و خوزستان مربوط به اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این تحریکات با هوشیاری حضرت امام و نیروهای انقلابی به ویژه شهید چمران خنثی شد و در حال حاضر تمرکز آن‌ها بر روی اقوام کرد، بلوچ و عرب است. هم‌چنین از تمرکز برنامه‌های دولت آمریکا بر روی عوامل و جریان‌های ضد انقلاب و بهره‌گیری از ظرفیت آن‌ها در داخل و خارج کشور، نا امید ساختن مردم، انتشار اخبار کذب و خلاف واقع، حساسیت‌زدایی از ارزش‌های دینی و جمع‌آوری اطلاعات کشور  است.

وی به فرد محکومی اشاره کرد که در سال ۱۳۹۴ در زندان به سر می‌برده و در حال حاضر مدعی است عمل جراحی که پس از دو سال انجام داده، به نحوی با دوران حبس وی مرتبط بوده است؛ و در ادامه افزود: «متأسفانه عده‌ای از سیاسیون و رسانه‌ها بدون توجه به این موضوع، مطالب و سخنان غیر صحیحی اظهار ‌کرده‌اند که برخی مطالب ابراز شده قابلیت تعقیب قضایی دارد».

دادستان تهران به ادعاهای اخیر یک محکوم زندانی دیگر اشاره نمود و اظهار داشت: محکوم‌علیه به طور مستمر در حال انتشار اخبار دروغ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است و حتی خود به کذب، خروج خبر به کما رفتنش را به خارج از زندان طراحی کرده است؛ مبنی بر این که بیهوش است و … و عده‌ای هم در داخل و خارج در حال باز انتشار این اخبار کذب هستند و همان‌گونه قبلا تاکید شد، نامبرده دارای چند فقره محکومیت از جمله در یک پرونده به شش سال حبس محکوم شده که در دوران تحمل کیفر به سر می‌برد و این که عده‌ای بدون اطلاع از پرونده‌های کیفری زندانی مدعی شده‌اند که ایام محکومیت نامبرده سپری شده است صحیح نمی‌باشد. این محکوم در زندان در مکان مناسب نگه‌داری می‌شود و از تلویزیون، یخچال و سرویس بهداشتی مستقل و همراه با امکانات لازم پزشکی بهره‌مند است و هم‌چنین ظرف روز یکشنبه (۱۲/۶/۱۳۹۶) توسط پزشکان زندان و پزشکی قانونی مجددا معاینه شده است، به علاوه روز گذشته (۱۱/۶/۹۶) دادیار ناظر بر زندان دادسرا نیز با وی ملاقات کرده است.

دادستان تهران در خصوص محکوم اخیرالذکر افزود: نامبرده از طریق بستگان خود در سایت‌های معاند به مسوولان قضایی توهین نموده و اخبار خلاف واقع منتشر می‌نمایند و دخترش طی نامه‌ای مراتب عذرخواهی او را اعلام نموده است که هدف از این اقدام، مظلوم‌نمایی و زمینه‌سازی برای هجمه‌های دیگری علیه قوه قضاییه است و این سوال جای طرح دارد که اگر زندانی توهین کرده چرا دیگری عذرخواهی می‌کند.

دادستان تهران در مورد محکومیت رضا شهابی اظهار داشت: نامبرده به اتهام جرایم امنیتی کشور محکوم گردیده است.

جعفری دولت‌آبادی به منظور تبیین نقش دادسرای تهران در خنثی نمودن توطئه‌های آمریکا، به چهار پرونده مطرح در دادسرای شهید مقدس با موضوع ارتباط با دولت متخاصم آمریکا اشاره نمود که از جمله پرونده موضوع محکومیت یک تبعه آمریکا است که در توضیح این پرونده اظهار داشت: نامبرده برای تحصیلات تکمیلی به ایران آمده بود و اطلاعات طبقه‌بندی شده زیادی را جمع‌آوری کرده است. وی به اتهام همکاری با دول خارجی به ده سال حبس محکوم گردیده و حکم صادره در  دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شده است.

دادستان تهران به وضعیت پرونده سه محکوم دیگر شامل یک متهم تبعه لبنانی و دو تبعه ایرانی (پدر و پسر) اشاره کرد و اظهار داشت: تبعه لبنانی به اتهام همکاری با دولت آمریکا به ده سال حبس محکوم شده است. هم‌چنین دو محکوم ایرانی به اتهام همکاری با دول خارجی متخاصم، هر یک به ده سال محکوم گردیده‌اند و احکام صادره در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

دادستان تهران این چهار پرونده را به عنوان نمونه‌هایی از پرونده‌های مطروحه در دادسرای  شهید مقدس اعلام نمود و ضمن تشکر از تلاش‌های سرپرست‌های دادسرا و قضات آن، اظهار داشت: موضوع این پرونده‌ها و امثال آن، مصادیق ارتباط با شبکه‌های نفوذ در خارج از کشور و یا مدافعان نفوذ آمریکا در داخل کشور است.

بازداشت مدیرعامل سابق بانک سرمایه

دادستان تهران به نقش مدیران اجرایی در صحت و سلامت امور و در مبارزه با فساد اشاره کرد و یکی از راه‌های پیشگیری از وقوع فساد در دستگاه‌های اجرایی را استفاده از مدیران سالم دانست.

وی با اشاره به پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان، نصب برخی مدیران نالایق را عامل اصلی فساد دانست و اظهار داشت: اخیراً مدیر سابق بانک سرمایه بازداشت شده است.

جعفری دولت‌آبادی از بانک مرکزی و دستگاه‌های دولتی خواست به منظور پیشگیری از وقوع چنین جرایمی، در نصب مدیران بانک‌ها دقت نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ