معروف ترین و مخوف ترین قاتلان زنجیره ای ایران را بشناسید +تصاویر

1

قتل‌های زنجیره‌ای یا سریالی به گونه‌ای از قتل اطلاق می‌شود که طی آن فرد  به قتل عمد بیش از یک نفر اقدام می‌کند. معمولا قربانیان این نوع از آدم‌کشی، جنست، نژاد، شغل و  در اکثریت قریب به اتفاق گروه سنی مشترکی دارند. مطابق نظر روانشناسان این حوزه، معمولا افرادی که دست به چنین جنایاتی می‌زنند کودکی خوبی نداشته‌اند. بیشتر این افراد در محیط‌های خانوادگی متشنج و پرآشوبی پرورش یافته‌اند که نتیجه اتفاقاتی چون طلاق و جدایی بوده است.

در فضاهای خانوادگی اینچنینی, حس استقلال و اعتماد به نفس کودک آسیب می‌بیند و دچار کمبود توجه می‌شود. او برای جبران و رهایی از این حس، به دنبال ساختن مدینه فاضله‌اش می‌رود؛ دنیایی که در آن هیچ کمبود و محدودیتی ندارد و هر آنچه تمایل دارد را انجام می‌دهد و تنها به ارضای امیال خود می‌اندیشد. نتیجه این تمایلات گاهی چیزی می‌شود که از آن تحت عنوان قتل زنجیره‌ای یاد می‌شود. این قتل‌ها در تمام نقاط جهان اتفاق می‌افتد و مرتباً اخبار بسیاری در رابطه با این جنایت و به عبارتی، این وحشتناک‎ترین بیماری روانی شنیده می‌شود. کشور ما نیز از این فهرست مستثنی نبوده است.

در ادامه به معرفی مشهورترین قاتلان زنجیره‌ای ایران پرداخته می‌شود.

اصغر قاتل: علی اصغر بروجردی معروف به اصغر قاتل متولد ۱۲۷۲، اولین قاتل زنجیره‌ای ایران بود که ۲۵ کودک عراقی و ۸ کودک ایرانی، در مجموع ۳۳ کودک ، به دست این قاتل روانی به قتل رسیدند. علی اصغر بروجردی در خانواده متزلزلی به دنیا آمد. خانواده او از بدنام ترین و شرورترین‌ها بود. زلفعلی راهزن پدربزرگ او در ملایر و اراک اقدام به قتل و چپاول کاروانها می‌کرد. پدرش علی میرزا نیز در قتل و غارت آوازه پدر را داشت و از جنایتکاران شهره دوران بود.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

علی اصغر بروجردی از طریق فروش تنقلات با کودکان ارتباط برقرار می‌کرد. او به بهانه دوستی، کودکان و نوجوانان بسیاری را فریب می‌داد و به آنها تجاوز می‌کرد و برای اینکه ردی از خود باقی نگذارد اقدام به قتل آنها می‌کرد. در سن ۱۴سالگی به جرم آزار و اذیت کودکان در عراق دستگیر شد اما به دلیل سن کمش، با رضایت شاکیان آزاد شد، اما مجددا به کار خود ادامه داد که به دلیل تجاوز و آزار ۵ کودک عراقی، به ۹ سال حبس محکوم شد. جنایات وی در عراق همچنان ادامه داشت تا اینکه به اعتراف خودش در آخرین مورد، کودکی شاهد رفتار وحشیانه‌اش  شد؛ بعد از این ماجرا علی‌اصغر برای رهایی از دست پلیس به ایران گریخت. در ایران نیز در مدرسه‌ای یه دست فروشی مشغول شد و دوباره به اغفال کودکان و خصوصا نوجوانان شهرستانی پرداخت  و بعد از قتل آنها، اجسادشان را در کوره‌پزخانه‌ها و قنات‌های جنوب تهران رها می‌کرد. او در ایران ۷ فقره قتل و تجاز مرتکب شد.

در ۱۰ اسفند ماه ۱۳۱۲ در حوالی چاه‌های قنات امین آباد، پلیس آگاهی به حضور مرد میانسالی که یک پیت حلبی و پشته حمالی به همراه داشت مظنون شد. بعد از تفتیش و یافتن لباس و چاقوی خونین در بساطش، علی اصغر بروجردی دستگیر و زندانی شد. با پرس و جو و تتحقیقات پلیس از محل زندگی او در کاروانسرای رضاخان، کاشف به عمل آمد که آن لباس خونین متعلق به نوجوانی است که وی ادعا می‌کرده برادرش است. حکم اعدام علی اصغر بروجردی یک سال بعد یعنی در ۶ تیر ۱۳۱۳ در میدان توپخانه مقابل تشکیلات نظمیه مملکتی اجرا شد.

 

 مجید سالک محمودی: می توان گفت قتل‌های انجام شده توسط مجید سالک از مخوف‌ترین و باورنکردنی ‌ترین قتل‌های زنجیره‌ای است . چیزی که شاید بیشتر شبیه به خیالپردازی‌های نویسندگان کتابهای جنایی باشد.

مجید سالک محمودی به دلیل بدهکاری و کشیدن چک بی محل، به مدت دو سال زندانی شد. بعد از آزادی متوجه خیانت همسرش به وی شد. همسر مجید در نبود او با پسرخاله خود در ارتباط بود و همین امر بزرگترین انگیزه مجید برای انجام قتل‌های سریالی‌اش شد. اما چرا او همسرش را نکشت سوالی بود که بی‌جواب ماند.

 مجید سالک به محض اطلاع از خیانت زنی به همسرش او را به قتل می‌رساند. گزارشهای فراوانی از قتل‌های وحشیانه زنان و کودکانشان به دست پلیس می‌رسید که تمام آنها با طناب سفیدرنگ یک متری، خفه شده بودند. اولین قتل او که فجیع ترین آنها نیز هست مربوط به زنی ۳۶ ساله به نام اختر و دو فرزند ۱۱ و ۹ ساله‌اش به نام‌های محمد و فرحناز بود.

مجید سالک طی سالهای ۵۹ تا ۶۴ قتل‌های متعددی انجام داد. خواهر یکی از مقتولان از حضور یک شرولت سبز رنگ گفت که در تعقیب آنها بوده است. این اظهارات شاهد سرنخی شد برای پلیس تا به دنبال خودرویی با این مشخصات باشد که دست آخر در میدان بهارستان خودرویی با این مشخصات که در صندوق آن تعداد زیادی لباس زنانه و طناب سفیدرنگ یک متری وجود داشت، مورد سوءظن پلیس قرار گرفته و به دام افتاد.

 

۱.    ۱۳۵۹ اولین قتل که فجیع ترین قتل مجیدهم به حساب می آمد، مربوط به یک زن ۳۶ساله به نام اختر و دو فرزند ۱۱ و ۹ساله اش به نام های محمد و فرحناز بود.
۲.    تیر ۱۳۶۴، پاسگاه ژاندارمری آزادی تهران، از کشف جسد زنی که خفه شده بود و حدود ۲۵ تا ۳۰ سال داشت، خبر داد.
۳.    ۱ تیر ۱۳۶۴، پاسگاه ژاندارمری شریف‌آباد ورامین، در ابتدای جاده خاوران کشف جسد زنی ۲۸ ساله را خبر داد.
۴.    ۱۵ تیر ۱۳۶۴، جسد انیس‏، کارگر کارخانه، در جاده آستانه‌_رشت کشف شد. انیس‏ ۳۵ سال داشت.
۵.    ۲۹ تیر ۱۳۶۴، ماموران کلانتری جوادیه تهران‌پارس‏، جسد زنی ۳۰ ساله را در کیلومتر ۲۵ جاده آمل کشف کردند.
۶.    ۵ مرداد ۱۳۶۴، ماموران ژاندارمری کن تهران، به جسد زنی به نام عشرت برخوردند.
۷.    ۲ مهر ۱۳۶۴، ماموران پاسگاه ژاندارمری کرج، جسد زنی ۵۵ ساله به نام فاطمه را کشف کردند. علت مرگ وی خفگی اعلام شد.
۸.    ۲۸ مهر ۱۳۶۴، ماموران ژاندارمری «قریه ایلانجیق» اردبیل، جسد دختر ۱۷‌_‌۱۶ ساله را کشف کردند. علت مرگ وی خفگی بوده است.
۹.    ۱۵ آذر ۱۳۶۴، ماموران ژاندارمری بستان آباد، جنازه یخ‌زده پسر بچه‌ای را در کنار جاده و جسد زنی ۲۵ ساله به نام خدیجه را نیز در همان نزدیکی کشف کردند.
۱۰.    ۲۸ آذر ۱۳۶۴، با کشف جسد کودک حدود ۹ ماهه‌ای در ساعت ۸ صبح در نزدیکی امامزاده طاهر (کرج)، ماجرا به پلیس‏ گزارش‏ داده شد.
۱۱.    اندکی بعد جسد منصوره مادر بچه نیز کشف شد. خفگی ناشی از فشردن گلو با طناب علت مرگ او تعیین شد.
۱۲.    ۵ دی ۱۳۶۴، پلیس‏ کلانتری ۱۳ خیابان امیرکبیر تهران، تحقیقات خود را برای یافتن سرنخ‌هایی از قتل زنی به نام خیرمقدم آغاز کرد. این زن، با طنابی سفید رنگ و نخی خفه شده بود. خیرمقدم ۳۵ ساله بود.
۱۳.    ۱۷ دی ۱۳۶۴، جسد زنی ۲۵ ساله در تاکستان کشف شد. نام او راضیه بود.
۱۴.    ۱۸ دی ۱۳۶۴، پلیس‏ کلانتری ۸ تهران، رسیدگی به قتل زن ۴۰ ساله‌ای به نام پروین را آغاز کرد. وی نیز خفه شده بود.
۱۵.    ۲۵ دی ۱۳۶۴، ژاندارمری شریف‌آباد قزوین، جسد زنی را در حوالی کوندج یافت که به دلیل خفگی جان سپرده بود. تحقیقات بعدی بازپرس‏ قتل حاکی از آن بود که این زن فاطمه نام داشته و در فروشگاه قدس‏ تهران به کار مشغول بوده است. فاطمه ساکن سعادت‌آباد تهران بود.
۱۶.    ۲۸ دی ۱۳۶۴، ژاندارمری تاکستان، جسد زنی ۳۲ ساله را کشف کرد. محبوبه معلم بود و خفه شده بود.
۱۷.    ۳۰ دی ۱۳۶۴، در قریه نرجه تاکستان، جسد زنی ۲۵ ساله که به گزارش‏ پزشک قانونی به علت خفگی جان سپرده بود، کشف شد.
۱۸.    ۸ بهمن ۱۳۶۴، ماموران ژاندارمری شهرک قدس‏ تهران، در چهارراه میخ‌سازی خیابان پاک‌نژاد، جسد زن ۲۹ ساله‌ای را کشف کردند. علت مرگ وی خفگی اعلام شد. نام او ناهید و کارمند بیمارستان بود.
۱۹.    ۱۱ بهمن ۱۳۶۴، جسد زنی ۴۵ ساله که با طناب سفید رنگ یک متری خفه شده بود در بستان آباد کشف شد.
۲۰.    ۱۲ بهمن ۱۳۶۴، ماموران ژاندارمری کن تهران، جسد زنی را کشف کردند که بر اثر خفگی جان سپرده بود. نام او قدوس‏ بود.
۲۱.    ۱۷ بهمن ۱۳۶۴، ماموران ژاندارمری اوین تهران، جسد زنی حدود ۴۰ ساله را که با طناب سفید رنگی خفه شده بود، یافتند. معصومه ۴۱ سال داشت. خواهر معصومه، به ماموران گفته بود که وقتی خواهرش‏ سوار یک وانت‌بار بوده متوجه شده بود شورلت ایران سبز رنگی مجهز به بی‌سیم با راننده لاغر اندامی در تعقیب اوست. راننده که حدود ۳۲ ساله به نظر می‌آمد به معصومه گفته بود که از طریق بی‌سیم ماشینش‏ حرف‌های او و راننده وانت را شنیده است. وی حتی کارتی هم به معصومه نشان داده بود.
۲۴ بهمن ۱۳۶۴ ماموران گشت شعبه اول آگاهی موفق شدند در میدان بهارستان تهران، شورلت ایران سبز رنگی را متوقف و شناسایی کنند . راننده میانسال بود و لهجه آذری داشت. ماموران در جست‌وجوی ماشین، لباس‌های زنانه متعدد و همچنین تعداد قابل توجهی طناب سفید رنگ یک متری را از داخل موتور ماشین خارج کردند.

به روایت احمد محققی در کتاب “آخرین شکار قاتل” که در مورد این قاتل زنجیره‌ای بود، محمود، ساعت ۲۱:۳۰ روز ۸ خردادماه سال ۱۳۶۵ در زندان قصر خودکشی کرد.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

غلامرضا خوشرو ( خفاش شب ): خفاش شب نامی آشنا که هنوز هم شنیدنش باعث رعب و وحشت می‌شود. غلامرضا خوشرو معروف به خفاش شب، یکی از معروفترین قاتلان زنجیره‌ای ایران است. اقدامات وحشیانه او در خصوص قتلهای سریالی‌اش را از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد. خوشرو ۲ بار دستگیر شد. بار اول به جرم سرقت و تجاوز در سال ۱۳۷۱  که توانست از چنگال پلیس بگریزد و بار دوم به جرم ۹ فقره قتل، محکوم به حبس شد.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

غلامرضا خوشرو کوران کوردیه متولد یکم آذرماه سال ۱۳۴۳ در یکی از روستای فاروج بود. در تهران ازدواج کرد اما به دلیل بدخلقی از همسرش جدا شد و به خراسان بازگشت. وی در سال ۱۳۶۱ به جرم سرقت در خراسان دستگیر و طبق اعترافات خود به جرم جاسوسی برای روسیه محکوم به حبس شد. سال ۱۳۷۱ خوشرو به تهران بازگشت و از همان زمان جنایات خود را آغاز کرده و تا لحظه دستگیری ادامه داد. او با یک خودروی سرقتی اقدام به مسافرکشی می‌کرد و مسافران او را زنان و دختران جوان تشکیل می‌دادند. خوشرو بعد از سوار کردن مسافران، آنها را به مکان خلوتی کشانده و طلاها و اموالشان را به سرقت برده، و در برخی موارد بعد از تجاوز، جسد آنها را می‌سوزاند. وی در تمام قتلهای خود لباس سیاه به تن داشت و به این دلیل تا قبل از شناسایی هویتش به خفاش شب معروف شد.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

از فجیع‌ترین اقدامات خفاش شب می توان به قتل مادر ی به همراه دخترش اشاره کرد. جسد سوخته  این دو در بلوار آسیا کشف شد که طبق بررسی‌ها و اظهارات پزشکی قانونی، مادر با ۲۷ ضربه چاقو به سینه و گردن و دخترش در اثر خفگی کشته شده بودند.

غلامرضا خوشرو در ساعت ۲۲ روز ۵ تیرماه سال ۱۳۷۶ به دست بسیجیان پایگاه شهید نظری در غرب تهران در منطقه پونک دستگیر شد. او تمام قتل‌هایش را انکار کرد و گفت همه آن جنایات را همدستش حمید رسولی مرتکب شده و جرم او تنها سرقت بوده است.  حکم اعدام این فرد در ۲۲ مرداد ماه سال ۷۶ در چهار دیوار انبار روباز ورزشگاه آزادی واقع در سه راه دهکده المپیک اجرا شد.

 

سعید حنایی ( قاتل عنکبوتی ): سعید حنایی قاتل سریالی شهر مشهد، مدعی بود که با نیت خیر چنین قتل‌هایی را مرتکب شده است.  سعید حنایی از سال ۷۹ تا ۸۰، ۱۶ فقره قتل انجام داد. شکارهای این قاتل، زنان خیابانی‌ای بودند که به عقیده وی باعث گسترش فساد و بی بندوباری در شهر مقدس مشهد می‌شدند.  طبق اظهارات وی در دادگاه، انگیزه او از انجام این قتل‌های سریالی و ایجاد رعب و وحشت در میان زنان مشهد، انتقام از یک راننده تاکسی‌ای بود که روزی مزاحم همسرش شده بود و تمام مردانی که ایجاد مزاحمت می‌کنند. او در ادامه اعترافاتش در دادگاه گفت، وقتی نتوانستم با مردان مقابله کنم و از سوی آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفتم تصمیم گرفتم از زنان خیابانی و فاسد انتقام بگیرم.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

او با ادعای اینکه یک فرد مذهبی است، افزود هدفش تنها پاکسازی شهر مشهد از وجود افراد فاسد بوده واین کار را به عنوان یک وظیفه دینی و شرعی، با رضایت کامل انجام داده است. تمامی قربانیان این قاتل زنجیره‌ای زنان سابقه داری بودند که به ادعای این مرد موجب به فساد کشیده شدن جوانان می‌شدند. سعید حنایی مقتولان را بعد از خفه کردن با روسری یا دست درون چادر سیاهی می‌پیچید و در نقاط مختلف شهر رها می‌کرد. او از تجاوز چیزی نگفته و این عمل را بسیار زشت و غیر انسانی خواند و گفت من نه تنها مرتکب چنین گناه بزرگی نشدم بلکه آن رابسیار وقیحانه می‌دانم و به این دلیل این افراد را کشتم. سعید حنایی هرگز بابت جنایتی که مرتکب شده بود پشیمان نبود و حتی در یکی از جلسات دادگاه گفت اگر دستگیر نشده بودم باز هم این کار را ادامه می‌دادم تا تعداد مقتولان به ۱۵۰ نفر برسد.

او در ۲۸ فروردین سال ۸۱ در محوطه زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

 

فرید بغلانی: فرید بغلانی قاتل ۴۰ ساله آبادانی به جرم ارتکاب ۱۶ فقره قتل به دار آویخته شد. از ۱۲ سالگی با پدربزرگش زندگی می‌کرد. پدربزرگ وی تنفرش از زنان را به او هم انتقال داده بود. سال ۸۳ بود که گزارش اولین قتل آبادان به دست پلیس آگاهی رسید. این گزارش‌ها تا سال ۸۶ ادامه داشت، شباهت قتل‌ها تردید پلیس را در مورد سریالی بودن آنها به یقین تبدیل کرد. فرید بغلانی باغبان دوچرخه سواری بود که بواسطه کارش کم‌کم به خانه متولین شهر راه یافت. او به محض تنها یافتن زنان، وارد خانه شده و به ضرب و شتم و کتک‌کاری آنها می‌پرداخت. به دلیل شکایات این افراد او محکوم به ۵ سال زندان شد که این امر موجب افزایش تنفر حنایی نسبت به زنان شد.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

او بعد از آزادی از زندان ۱۶ فقره قتل مرتکب شد.  ۱۳ زن و دختر و یک پسر در آبادان و نیز دو زن دیگر در خرمشهر مجموع قتلهای او از اسفندماه ۱۳۸۳ تا خرداد ۱۳۸۷ بود. طبق اعترافاتش در دادگاه، بغلانی بعد از اتمام کارش، با دوچرخه در اطراف شهر پرسه زده و به محض رویت زن یا دختر تنهایی، با ضربه آهنی که همیشه به همراه داشت به سرش، او را به قتل می‌رساند و جسد را درمیان انبوه خاروخاشاک مخفی می‌کرد. سن و سال قربانیان برایش اهمیتی نداشت و تنها جنسیت آنها مهم بود.

محمد بسیجه ( محمد بیجه ): محمد بسیجه معروف به بیجه، قاتل دهه ۸۰ کودکان پاکدشت، کودکی بسیار بدی داشت. او در یک خانواده پرجمعیت به همراه ۶ خواهر و ۶ برادر ناتنی‌اش زندگی می‌کرد. مادر ش را در ۴ سالگی از دست داد و پدرش کارگر کوره‌پزخانه پاکدشت مرد بسیار بداخلاق و مستبدی بود که بعد از مرگ مادرش مجددا ازدواج کرد. بیجه در دوران کودکی مورد بی‌مهری های بسیاری قرار گرفت. او در سن ۱۲ سالگی درس و مدرسه را رها کرده و به کارگری درکوره پزخانه  مشغول شد. وی در دادگاه به تجاوز و قتل ۱۷ کودک و ۳ بزرگسال اعتراف کرد و انگیزه‌اش را از ارتکاب این جنایات، انتقام خواند و گفت به دلیل کمبود توجه در کودکی و نیز دو بار مورد تجاوز واقع شدن دست به چنین عمل وقیحانه و وحشیانه ای زده است. او در ادامه افزود که اگر دستگیر نمی‌شد تا قتل ۱۰۰ کودک پیش می‌رفت.  محمد بیجه در ۱۵ شهریور ۱۳۸۳ دستگیر و در ۲۷ آبان ماه همان سال به ۱۶ بار قصاص و یک بار اعدام، ۱۵ سال حبس و ۱۰۰ تازیانه محکوم شد.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

محمد بیجه درحضور ۵ هزار تماشاچی، شلاق زده شد که در طول آن دو بار به زانو درآمد اما هنگام اجرای حکم اعدامش سکوت کرد.

«مرتضی جوکار» – ۲۸ ساله – که از اشرار و دزدان مسلح سابقه‌دار شهرستان خشت و کنار تخته – از توابع شهرستان کازرون – بود.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

وی جنایت‌هایش را از تیر۸۵ و به بهانه خونخواهی قتل پدرش با قتل مردی به نام ماشاءالله آغاز کرد. بعد هم با همدستی برادرش «نریمان» و ۳ تن از دوستانش، ۷ تن دیگر به نام‌های «حسن»، «فرهاد»، «داوود»، «شهاب»، «رضا»، «محمد شریف» و «هاشم» را از پا درآوردند. همزمان با این جنایت‌ها تیم جنایی شهرستان کازرون با دستور «حمید کشتکار» – قاضی دادگاه بخش خشت و کنار تخته – رازگشایی از جنایت‌های مرموز را در دستور کار قرار داده و سرانجام پس از تجسس‌های گسترده، مرتضی و همدستانش را روز ۱۴ مهر ۸۸ در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. قاتل سریالی در نخستین بازجویی‌ها پس از اعتراف به ۸ جنایت، انگیزه خود را انتقام از عاملان قتل پدرش عنوان کرد که سال ۶۳ به طور مرموزی ناپدید شده بود.

حال آن‌که در تحقیقات بازپرس و مأموران مشخص شد تنها ۲ تن از قربانیان در جریان ناپدید شدن پدر «مرتضی» دست داشته‌اند و سایر مقتولان نیز قربانی اطلاع از جنایت‌ها و خلافکاری‌های قاتل سریالی شده‌اند. همچنین در ادامه بررسی‌های موشکافانه در این پرونده، راز سرقت‌های مسلحانه و شرارت‌های مرتضی و برادرانش نیز فاش شد. بدین‌ترتیب، متهم و همدستانش پس از تکمیل تحقیقات با صدور کیفرخواست، در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان فارس به ریاست قاضی «عرفانی‌زاده» و چهار قاضی مستشار محاکمه شدند. قضات پرونده پس از رسیدگی به ۴ فقره از جنایت‌ها، مرتضی را به ۴ بار قصاص در ملأ عام محکوم کردند.

از سوی دیگر مرتضی به اتهام سرقت‌های مسلحانه و شرارت‌هایش محارب شناخته شد که دادگاه انقلاب استان فارس نیز وی را به یکبار اعدام محکوم کرد. پس از تأیید حکم ۴ بار اعدام مرتضی از سوی قضات دیوان عالی کشور، اولیای دم خواستار مجازات هرچه سریعتر قاتل شدند. بدین‌ترتیب در حالی که رسیدگی به ۴ فقره از جنایت‌ها ادامه داشت پرونده برای صدور مجوز اعدام قاتل، به دفتر رئیس‌ قوه قضائیه ارسال شد. در حالی‌که پنجمین حکم اعدام در ملأ عام متهم نیز از سوی قضات پرونده صادر شده بود قاتل سریالی با دستور مقامات عالیرتبه قضایی، سحرگاه ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ در ورزشگاه بخش خشت ‌و کنارتخته به دار مجازات آویخته شد.

مشهورترین قاتل ایرانی مرتضی جوکار قاتلین معروف ایران قاتل زنجیره ای کنارتخته فرید بغلانی عکس قاتل عکس اعدام سعید حنایی چگونه دستگیر شد زندگینامه مجید سالک محمودی زندگینامه غلامرضا خوشرو زندگینامه سعید حنایی زندگینامه اصغر قاتل خانواده محمد بیجه جرم اصغر قاتل بیوگرافی اصغر قاتل اعدام در ایران اعدام اصغر قاتل آخرین شکار قاتل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. تقوی می گوید

    إِنَّ الَّذِینَ اتَّقَوْا إِذَا مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِّنَ الشَّیطَانِ تَذَکَّرُ‌وا فَإِذَا هُم مُّبْصِرُ‌ونَ ﴿٢٠١﴾ «اعراف» در حقیقت، کسانى که [از خدا] پروا دارند، چون وسوسه‌اى از جانب شیطان بدیشان رسد [خدا را] به یاد آورند و بناگاه بینا شوند. (۲۰۱)