آیا از اپی لیدی استفاده کنیم یا نه؟ +طرز استفاده از اپیلیدی و قیمت

1

استفاده از اپی‌لیدی بهتر است بعد از استحمام انجام شود تا هم پوست مرطوب‌تر باشد و هم دهانه روزنه‌های پوست برای خروج موها آمادگی بهتری داشته‌باشد. همچنین اپی‌لیدی باید استاندارد باشد و پوست در محل استفاده از آن کاملا کشیده شود. با این شرایط کمترین آسیب به پوست وارد می‌شود و احتمال ایجاد حساسیت، قرمزی و فولیکولیت کاهش می‌یابد.

از بین بردن موهای زائد با روش‌های موقتی و دائمی انجام می‌شود. در روش‌‌های موقت، قسمت زایای ریشه مو از بین نمی‌رود، به همین علت فولیکول آن دوباره به رشد خود ادامه می‌دهد در حالی که با روش‌های دائمی، قسمت زایای مو از بین می‌رود.

موهای زائد موبر دائمی متخصص پوست و مو قیمت اپیلیدی عوارض اپیلیدی برای صورت طرز استفاده از اپیلیدی زیبایی اندام تناسلی زنان رفع موهای زائد بهترین مارک اپیلیدی اپیلیدی زیر بغل اپیلیدی برای ناحیه تناسلی اپیلاسیون واژن اپیلاسیون ناحیه تناسلی اپیلاسیون در خانه اپیلاسیون به انگلیسی اپیلاسیون

روش‌های موقتی از بین بردن موی زائد انواع گوناگونی دارد و اپیلاسیون Epilation یکی از این روش‌هاست. با اپیلاسیون موها از ریشه بیرون کشیده می‌شوند. اپی‌لیدی‌ها دستگاه‌های مکانیکی برقی هستند که گیره‌های سر آن، موها را داخل سر اپی‌لیدی می‌کشند و آنها را از ریشه بیرون می‌آورند که نوعی اپیلاسیون محسوب می‌شود. به‌طورکلی در روش‌های اپیلاسیون به علت اینکه موها از ریشه بیرون کشیده می‌شود، احتمال آزردگی بافت اطراف فولیکول مو وجود دارد و همین امر باعث حساسیت، قرمزی و التهاب فولیکول مو (فولیکولیت) می‌شود. در پوست ما سلو‌ل‌های رنگدانه‌ای وجود دارد که باعث ایجاد رنگ پوست می‌شوند و هر التهاب در پوست می‌تواند باعث تحریک این سلول‌های رنگدانه‌ای برای ساخت رنگدانه و تجمع در محل التهاب شود که از آن به‌عنوان افزایش رنگ پس از التهاب (PIH) نام می‌بریم. در کسانی که پوست‌‌های تیره (گندمی یا سبزه) دارند احتمال بروز این پدیده افزایش می‌یابد.

استفاده از اپی‌لیدی بهتر است بعد از استحمام انجام شود تا هم پوست مرطوب‌تر باشد و هم دهانه روزنه‌های پوست برای خروج موها آمادگی بهتری داشته‌باشد. همچنین اپی‌لیدی باید استاندارد باشد و پوست در محل استفاده از آن کاملا کشیده شود. با این شرایط کمترین آسیب به پوست وارد می‌شود و احتمال ایجاد حساسیت، قرمزی و فولیکولیت کاهش می‌یابد. پس می‌توان گفت اپی‌لیدی خودبه‌خود نمی‌تواند باعث تیره‌تر شدن پوست شود ولی اگر این شرایط رعایت نشود، به‌خصوص در افراد با پوست گندمی و سبزه و در مناطق زیر بغل، کشاله ران و واژینال (تناسلی) که معمولا تیره‌تر از بقیه قسمت‌ها هستند، تحریک ایجاد شده به وسیله اپی‌لیدی با مکانیسم ذکرشده در درازمدت می‌تواند عامل تیره‌تر شدن این قسمت‌ها شود.

موهای زائد موبر دائمی متخصص پوست و مو قیمت اپیلیدی عوارض اپیلیدی برای صورت طرز استفاده از اپیلیدی زیبایی اندام تناسلی زنان رفع موهای زائد بهترین مارک اپیلیدی اپیلیدی زیر بغل اپیلیدی برای ناحیه تناسلی اپیلاسیون واژن اپیلاسیون ناحیه تناسلی اپیلاسیون در خانه اپیلاسیون به انگلیسی اپیلاسیون

در مورد تاثیر اپی‌لیدی در ایجاد موهای زیرپوستی هم باید گفت جهت رویش مو در هر فرد مانند دیگر صفات ژنتیکی‌اش تاحدی با دیگران تفاوت دارد. در بعضی افراد، خواب موها به نحوی است که در ابتدای رویش که از سطح پوست خارج می‌شوند، داخل پوست به صورت افقی یا نزدیک به افقی رشد می‌کنند و کراتین مو باعث واکنش پوست به آن و ایجاد التهاب می‌شود. توصیه‌ می‌شود چنین افرادی از روش‌هایی برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنند که موها از ته کنده نشوند و مقدار کمی از سر مو از سطح پوست بیرون باشد بنابراین استفاده از اپی‌لیدی به دلیل اینکه موها از ریشه خارج می‌کند، هنگام رشد مجدد در افراد مستعد می‌تواند باعث رویش مو به صورت زیرپوستی شود ولی این امر شامل همه افراد استفاده‌کننده از اپی‌لیدی نمی‌شود.

قیمت دستگاه اپیلیدی در مارک های مختلف از ۴۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان می باشد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. اتقوا می گوید

    یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّـهَ وَآمِنُوا بِرَ‌سُولِهِ یُؤْتِکُمْ کِفْلَیْنِ مِن رَّ‌حْمَتِهِ وَیَجْعَل لَّکُمْ نُورً‌ا تَمْشُونَ بِهِ وَیَغْفِرْ‌ لَکُمْ ۚ وَاللَّـهُ غَفُورٌ‌ رَّ‌حِیمٌ ﴿٢٨﴾ «حدید» اى کسانى که ایمان آورده‌اید، از خدا پروا دارید و به پیامبر او بگروید تا از رحمت خویش شما را دو بهره عطا کند و براى شما نورى قرار دهد که به [برکت‌] آن راه سپرید و بر شما ببخشاید، و خدا آمرزنده مهربان است. (۲۸)