تاثیر شگفت انگیز آب پیاز بر رشد مجدد مو!

1

کاهش رشد موها و کچلی به یکی از پدیده های رایج روزگار ما بدل شده است. اتفاقی که به دلایل مختلفی از جمله استرس و آلودگی های محیطی رخ می دهد. حال به نظر می رسد برای حل این مشکل یک راه حل عجیب پیدا شده است؛ آب پیاز. بله درست است، گیاهی که بسیاری از افراد به دلیل بوی نامطبوع حتی با اکراه به آن دست می زنند و مهم ترین کاربرد آن طعم دهی به غذا است منبعی است شگفت انگیز برای رشد دوباره موها.

متخصص پوست و مو کچلی سر در زنان رویش مجدد مو با طب سنتی درمان گیاهی کچلی سر درمان کچلی خوردن اب پیاز خواص پیاز تقویت پیاز موی سر تحریک پیاز مو آب پیاز برای رشد مو

برای سنجش نقش پیاز در رشد مو، دانشمندان زندگی گروهی از مردان و زنانی که دچار کچلی بودند مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان در این پژوهش به مدت ۶ هفته و هر روز ۲ بار ریشه موی خود را با آب پیاز شست و شو می دادند. نتایج به دست آمده شگفت آور بود، تنها پس از ۲ هفته نشانه های از رشد مجدد مو مشاهده شد. تقریباً ۷۴ درصد شرکت کنندگان پس از چهار هفته رشد واقعی مو را تجربه کردند؛ عددی که در انتهای ۶ هفته به ۸۷ درصد رسید. نکته جالب توجه، تأثیر بیشتر آب پیاز بر رشد موی زنان نسبت به مردان بوده است.

متخصص پوست و مو کچلی سر در زنان رویش مجدد مو با طب سنتی درمان گیاهی کچلی سر درمان کچلی خوردن اب پیاز خواص پیاز تقویت پیاز موی سر تحریک پیاز مو آب پیاز برای رشد مو

به باور کارشناسان، مواد مغذی موجود در پیاز نه تنها موجب درخشندگی بیشتر موها می شود؛ بلکه حجم، درخشندگی و استحکام موها را نیز افزایش می دهد. وجود ترکیب های گوگردی، ضد میکروب و آنتی اکسیدان چنین قدرتی را به پیاز می دهد. به منظور بهره بردن از این مزیت پیاز کافی است پس از کندن پوست گیاه آن را رنده یا له کنید و سطح سر و ریشه موی خود را آغشته به این مایع جادویی کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. بصل (پیاز) می گوید

    وَإِذْ قُلْتُمْ یَا مُوسَىٰ لَن نَّصْبِرَ عَلَىٰ طَعَامٍ وَاحِدٍ فَادْعُ لَنَا رَبَّکَ یُخْرِجْ لَنَا مِمَّا تُنبِتُ الْأَرْضُ مِن بَقْلِهَا وَقِثَّائِهَا وَفُومِهَا وَعَدَسِهَا وَبَصَلِهَا ۖ … ﴿۶١﴾ «بقره» و چون گفتید: «‌ای موسی، هرگز بر یک [نوع‏] خوراک تاب نیاوریم، از خدای خود برای ما بخواه تا از آنچه زمین می‏رویاند، از [قبیل‏] سبزی و خیار و سیر و عدس و پیاز، برای ما برویاند.‌» … (۶۱)