شاخص بورس از نیمه اسفند شروع به رشد می کند

4
به گزارش ساتین :  تداوم روند نزولی شاخص بورس پس از امیدهای فراوان داده شده از سوی مسئولین تا حد زیادی سبب بی اثر شدن اخبار و مصاحبه های متولیان بازار سرمایه شده است بطوریکه سردرگمی فعلی ایجاد شده در بورس سبب خروج تدریجی سرمایه های خرد از این بازار شده است.

در همین راستا، طوسی، مدیر صندوق سرمایه گذاری توسعه فردا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: در روز ابلاغ مصوبه نرخ خوراک ۱۵ سنتی محصولات پتروشیمی تمامی بازار تحت تأثیر این خبر با افت همراه شدند.

علت آن ریسک سیتماتیکی است که از بیرون مجموعه بازار سرمایه وارد بورس می شود و سهامداران در چنین شرایط ریسکی، انتظار خرید سهام در قیمت های کمتر با بازدهی بالاتری دارند که می توان از این امر به عنوان تغییر قوانین نام برد و در حال حاضر نگرانی بازار سرمایه این است که تغییر خوراک پتروشیمی سرآغازی بر تغییر قوانین شود.

طوسی تصریح کرد: به نظر می رسد اثر سیستماتیک با توجه به شرایط رو به بهبود اقتصاد کلان و حوزه بین الملل طی یک هفته آتی از بین برود. همچنین انتظار می رود، بازار سرمایه تا اواسط اسفند ماه متعادل شود و از نیمه اسفند تا پایان سال ۹۲ با توجه به انتشار گزارشات شرکت ها، روند صعودی متعادلی مجدداً آغاز شود. همچنین در سال ۹۳ نیز، بازار سرمایه روندی صعودی را در پیش خواهد گرفت.

وی در خاتمه افزود: با توجه به شرایط حاضر باید نگاه خود از صنعت محور به شرکت محور تغییر دهیم. در واقع شرکت هایی که سود پیش بینی شده بالاتری دارند و همچنین قصد اعمال افزایش سرمایه به منظور طرح های توسعه ای دارند، پربازده می باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. mitra nasiri می گوید

  استاد یه سوال دارم وقتی در یک سهم محدودیت خرید سهم قرار میدن و میگن از یه تعدادی بیشتر نمیتونید بخرید این چه تاثیر در روند سهم میذاره؟باتوجه به اینکه روزهای قبل صف خرید بوده

  1. مدیر می گوید

   البته بیشتر مواقع برای سهامی که تازه عرضه شده این کار رو انجام می دهند.
   میخوان با این کار مثلا یکی نیاد همه سهام رو بخره و به این صف خرید دامن بزنه و حباب درست کنه

 2. mitra nasiri می گوید

  وقتی خریدار بدونه سهم کمی بهش میرسه ناامیدنمیشه؟صف ممکن نیست دود بشه؟بخدا ۴۰درصد ضرر کردم اومدم امروز تسه از ناچاری گرفتم الان دیدم ناظر از شنبه گفته هرکس در هر جلسه معاملاتی فقط ۹۰تا سهم میگیره به نظرتون چی میشه؟

  1. مدیر می گوید

   والا این بورس ما هیچیش رو اصول نیست
   یه دفعه دیدی شنبه تمام بازار صف خرید شد همین جور الکی