جزییات ماجرای خواهران قلابی “بابک زنجانی” + عکس

0

«بهارک»، «نوبهار» یا «بهار»؛ کدام یک خواهر« بابک زنجانی» است؟ همه نام فامیلشان زنجانی است و همه شریک بابک زنجانی هستند.

به گزارش ساتین : بابک زنجانی برای ثبت شرکت­هایش هر بار از یکی از این سه نام استفاده کرده است.

با مراجعه به اسناد روزنامه رسمی جمهوری اسلامی  در آگهی های رسمی ثبت شرکت های بابک زنجانی هر بار یکی از این سه نام در میان سهامدارن و اعضای هیات مدیره شرکت زنجانی به چشم می آیند.

یک منبع آگاه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که نمی خواهد نامی از او منتشر شودو با تدبیر در گزارش هایی که از روند کاری بابک زنجانی تاکنون منتشر شده همکاری داشته است به «تدبیر» می­گوید«بهارک زنجانی» و «نوبهار زنجانی» که به­ عنوان اعضای هیئت ­مدیره شرکت­های بابک زنجانی از آنها نام برده شده است، اصلا وجود خارجی ندارند.

این منبع تایید می کند که بابک زنجانی تنها یک خواهر دارد و آن «بهار زنجانی» است. به گفته این منبع در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بهارک زنجانی و نوبهار زنجانی نام های جعلی هستند که بابک زنجانی از آنها برای سند سازی و تامین نام سهامدارن و اعضای هیات مدیره شرکت هایش استفاده کرده است.

در آگهی­ های مربوط به شرکت­های لوازم آرایشی سورینت قشم و همچنین هواپیمایی فراز قشم نام «نوبهار زنجانی» به عنوان سهام دار دیده می­شود. همچنین در آگهی تاسیس شرکت صنایع غذایی فراز نمونه قشم نام «بهارک زنجانی» به عنوان یکی از سهامداران عمده این شرکت ثبت شده است؛نام هایی جعلی برای سند سازی های میلیاردی.

همسر بابک زنجانی زن بابک زنجانی دارایی ثریا اسدی خواهر بابک زنجانی خانواده بابک زنجانی ثروت ثریا اسدی بیوگرافی ثریا اسدی برادر بابک زنجانی

بر اساس پی گیری های تدبیر از منابعی در سازمان ثبت احوال، «بهار زنجانی» فرزند «مرتضی» تنها خواهر بابک زنجانی است.اما چرا بابک زنجانی از اسامی جعلی که به اسم خواهرش هم شبیه هستند برای تاسیس شرکت­هایش استفاده می­کرد؟چون قصد او و حامیانش این بوده تا تنها سکان دار این شرکت­ها بابک زنجانی باشد و اجازه ندهند افراد بیشتری از کارشان مطلع شوند.

در صفحه اینترنتی گروه سورینت، مدیر کترینگ فراز قشم هم «خانم زنجانی» معرفی شده ولی نام کوچک او در این صفحه دیده نمی­شود و مشخص نیست این فرد بهار است یا نوبهار یا بهارک؟

همسر بابک زنجانی زن بابک زنجانی دارایی ثریا اسدی خواهر بابک زنجانی خانواده بابک زنجانی ثروت ثریا اسدی بیوگرافی ثریا اسدی برادر بابک زنجانی

بابک زنجانی همچنین از اسم «ثریا اسدی» همسر سابقش برای تاسیس شرکت­هایش استفاده می­کرد. پیش تر وکیل ثریا اسدی در گفتگویی که با «تدبیر» انجام داده ،این موضوع را تایید کرده است:« بابک زنجانی از اسم ثریا اسدی به­صورت صوری استفاده می­کرد. اصلا به خانم اسدی اجازه فعالیت نمی‌داد. یقین دارم هیچ دخالتی در کارهای او نداشت و از سال ۸۴ به بعد پای هیچ قرار دادی را امضا نکرده است.»

بابک زنجانی در روند یک شبه میلیونر شدنش کارهای غیر قانونی و عجیب کم نداشته است. از تلاش او برای بلوکه کردن پول نفت ایران با قرار گرفتن در فهرست تحریم ها بگیرید تا نقش آفرینی های رنگارنگ در ورزش و سینما در روزهای منتهی به بازداشتش. چند روز پیش هم که نماینده ناظر مجلس در ستاد مبارزه با فساد اقتصادی به تدبیر خبر داد که در جریان بازجویی از بابک زنجانی،او به بازجویانش پیشنهاد داده است که ازادش کنند تا برود و پول بیاورد.

«بهارک زنجانی» و «نوبهار زنجانی»خواهران جعلی بابک زنجانی هستند،خوهران میلیاردر.

افسانه ­های دنباله­ دار بابک زنجانی
بابک زنجانی افسانه­های زیادی بافته است. از افسانه سربازی در بابک مرکزی و رانندگی برای مرحوم نوربخش رییس وقت بانک مرکزی گرفته تا افسانه کارآفرین بودنش. دی­ماه امسال یک منبع آگاه در گفتگو با «تدبیر» درباره سربازی بابک زنجانی در بانک مرکزی و تزریق ارز توسط او به بازار گفت:« مرحوم نوربخش امروز نیستند که بتوانند از خودشان دفاع کنند.

ولی آیا یک مجموعه­ای تحت عنوان بانک مرکزی با یک مدیرکل و مجموعه­ای از مدیران ارشد و کارشناسان نیاز به این دارد به سربازی که به عنوان راننده رئیس بانک مرکزی مامور به خدمت شده اعتماد کند و جابه­جایی مالی بخشی از مجموعه بانک مرکزی را در اختیار ایشان قرار بدهد؟ یعنی حتی یک نفر در بانک مرکزی نبوده که این وظیفه را به عهده او بگذارند؟ اصلا چنین موضوعی دروغ است.

آن هم از فردی مانند نوربخش. کسی که همه او را به عنوان یک مدیر توانمند و با پرنسیب می‌شناسند. این دروغ محض است. تزریق ارز توسط بابک زنجانی با دستور مرحوم نوربخش به بازار افسانه است.» کمی پس از انتشار این گفتگو بانک مرکزی اعلام کرد که زنجانی هرگز با این نهاد رابطه­ای نداشته است.

بابک زنجانی همچنین خود را کارآفرینی معرفی می­کند که از سال ۱۳۷۶ در بازار کار می­کرده است و حالا بیش از ۶۰شرکت و ۱۷هزار کارمند دارد. اما وکیل همسر بابک زنجانی در گفتگویی با «تدبیر» گفت که تا قبل از سال ۱۳۸۸ زنجانی آهی در بساط نداشته است:« بابک زنجانی و همسرش ثریا اسدی تا قبل از سال ۱۳۸۸ مستاجر بودند و خانه نداشتند. حتی خاطرم هست پول رهن آخرین منزلی که داشتند را خانم اسدی داده بود.»

منبع: تدبیر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ