آماری جالب از میلیاردر‌های آسیا

1

برای اولین بار طبق گزارش‌های جدید، تعداد کل میلیاردر‌های آسیا از تعداد میلیاردر‌های آمریکا بیشتر شده است و سه چهارم میلیاردر‌های جدید جهان از چین و هند سربرآورده‌اند.

طبق گزارشی از موسسه یوبی‌اس و پرایس‌واترهوس‌کروپرز، که ۱۵۵۰ میلیاردر را مورد بررسی قرارداده است، حالا اکثریت میلیاردر‌های جهان در آسیا زندگی می‌کنند.

ثروت کل ثروتمندان جهان پس از کاهش در سال ۲۰۱۵، سال گذشته با ۱۷ درصد افزایش به ۶ تریلیون دلار رسید، در شرایطی که اقتصاد آسیا سرعتی بالا درحال رشد است، به طور متوسط هر یک روز در میان در این منطقه یک میلیاردر جدید شکل می‌گیرد.

با چنین سرعت پیشرفتی، کل ثروت میلیاردر‌های آسیایی ظرف ۴ سال از کل ثروت میلیاردر‌های آمریکایی بیشتر خواهد شد.

بالاترین تعداد ثبت شده میلیاردر‌ها با ۶۰۹ نفر مربوط به چین بود و به دنبال آن آمریکا با ۵۵۲ نفر رتبه دوم را به خود اختصاص داد، رتبه سوم با ۱۰۹ میلیاردر مربوط به آلمان بود و رتبه چهارم با ۱۰۰ میلیاردر به هند تعلق گرفت.

این گزارش می‌گوید: ترکیب پایداری ژئوپولیتیکی در چین، بالا رفتن قیمت املاک در چین، افزایش هزینه کرد‌ها در بخش زیرساخت، رشد طبقه متوسط و قیمت‌های شناور کالا‌ها همگی در کنار هم باعث تقویت ثروت شده است.

میلیاردرهای چین سکونت میلیاردرهای جهان چگونه میلیاردر شویم اسامی میلیاردرهای جهان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. حقیقت می گوید

    یک حقیقت مهم و راهبردی میگویم، اگر می بنید کشور کوچک سوئیس، بیشترین تعداد میلیاردهای اصیل و قدیمی را دارد، نه به خاطر وسعت و نه جمعیت زیادش است و نه قدرت اقتصادی اش. سوئیس محل امن و آسایش زندگی است. در سوئیس تنوع فرهنگی و قومی و زبانی در سایه اجرای کامل اعلامیه جهانی حقوق بشر، دموکراسی، احترام به ازادی های فردی و سبک زندگی و از همه مهمتر به حق حیات است. در سوئیس اعدام نیست. هیچ ادم عاقلی نمیخواهد در خظر مرگ باشد به هر دلیل. تا زمانی در کشور خطر اعدام به هر دلیلی وجود دارد، امنیت حق حیات نیست. ربطی هم به عدالت ندارد، چون به جای اعدام میتوان حبس ابد یا طولانی مدت در نظر گرفت. در ضمن مجازلتهایی هولناکی مانند سنگسار، شلاق، قطع اعضای بدن هم نیست در کشورهای مثل سوئیس. برای همین چین سوئیس نمیشود.