چگونه از ساییدگی مفاصل زانو جلوگیری کنیم؟

0

یاسر نژادی متخصص و جراح مفاصل در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در خصوص روش‌های پیشگیری از آرتروز زانو و ساییدگی مفاصل اظهار داشت: ساییدگی زانوها یکی از علل ایجاد آرتروز زانو است.

وی افزود: مفاصل بدن مانند تمام اجسام دارای اصطحکاک که می‌توان با روش‌هایی ساده ازبروز آسیب در آن‌ها پیشگیری بعمل آورد.

این متخصص ارتوپدی ادامه داد: استفاده ناصحیح از اندام‌ها و مفاصل، می‌تواند باعث تسریع روند فرسایش مفاصل شود؛ ورزش‌های سنگینی که قبل از آن بدن گرم نشده باشد، شلی مفاصل، استفاده ناصحیح از لوازم ورزشی باعث آسیب دیدن غضروف مفاصل خواهد شد.

مجله سلامت متخصص ارتوپدی درمان ساییدگی زانو پیاده روی و ساییدگی زانو بهترین متخصص ارتوپد بهترین دکتر فوق تخصص زانو در تهران ارتوپد خوب در تهران آرتروز زانو و درمان آن

نژادی با بیان اینکه خون رسانی بافت غضروفی مفاصل ضعیف است گفت: آسیب رسیدن به این بافت‌ها باعث می شود که مدت زمان زیادی طول بکشد تا بافت آسیب دیده ترمیم شود.

این جراح ارتوپد تصریح کرد: افزایش وزن، چهار زانو نشستن، استفاده از توالت‌ سنتی باعث وارد شدن فشار به زانوها می‌شود که بهتر است برای پیشگیری از این عارضه این موارد رعایت شوند.

وی با بیان اینکه در زمان پیاده روی نیز لازم است از راه رفتن بر روی موزاییک و آسفالت پرهیز شود گفت: در زمان پیاده روی بهتر است از راه رفتن در مسیرهایی که با شیب تند همراه هستند پرهیز شود همچنین پیاده روی بر روی تردمیل‌های غیراستاندارد می‌تواند باعث آسیب زانوها شود.

وی در پایان توصیه کرد: رعایت این نکات در افرادی که از نرمی مفاصل رنج می‌برند از الزام بیشتری برخوردار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ