قاتل خواهر شهید لاجوردی در دماوند کیست ؟

0

خواهر شهید اسدالله لاجوردی دادستان اسبق انقلاب به طرز مشکوکی به قتل رسید.

حسین لاجرودی فرزند شهید لاجوردی اظهار داشت: خواهر شهید لاجوردی مرگ مشکوکی داشته که مسئولان امنیتی و انتظامی در حال پیگیری آن هستند.

عکس خواهر لاجوردی زندگینامه اسدالله لاجوردی خواهر اسدالله لاجوردی خانواده اسدالله لاجوردی بیوگرافی اسدالله لاجوردی
وی درباره جزئیات این حادثه نیز گفت: سه روز از حادثه می‌گذرد و دو روز قبل، مسئولان جنازه وی را پیدا کردند و در حالی که ایشان در تهران ساکن بوده است، اما پیکر وی را به دماوند منتقل کرده بودند.

لاجوردی درباره انگیزه قاتلان و علل انجام این قتل نیز اظهار داشت: مسئولان اطلاعاتی و امنیتی در حال پیگیری هستند اما هنوز ما در جریان جزئیات آن نیستیم که مسائل برای خودمان محرز شود.

فرزند شهید لاجوردی در پاسخ به سوالی درباره زمان نهایی شدن پیگیری این پرونده هم اظهار داشت: این موضوع به این بستگی دارد که چه زمانی آنان (مسئولان اطلاعاتی و انتظامی) به سرنخ‌ها برسند.

وی با بیان اینکه خواهر شهید لاجوردی ۷۰ سال سن داشت، خاطرنشان کرد: ایشان دارای موقعیت اجتماعی مطلوب و استاد بود؛ همیشه درب منزل ایشان باز و کلاس‌های مختلف دینی و مذهبی در منزلشان برگزار می‌شد.

لاجوردی ادامه داد: این اتفاق هم یکی دو ساعت بعد از اتمام کلاسشان که در منزل برگزار شده بود، رخ داده است و به همین دلیل پیگیری‌های لازم برای مشخص شدن مسئله در حال انجام است.

سید اسدالله لاجوردی (۱۳۱۴ – ۱۳۷۷) رئیس پیشین زندان اوین و دادستان انقلاب در دههٔ شصت بود.  زندانیان سیاسی دهه شصت و دگراندیشان وی را از جمله چهره‌های تندرو جمهوری اسلامی و عامل سرکوب‌ها و اعدام‌های آن دوران می‌دانند.

لاجوردی در ۱ شهریور ۱۳۷۷ د رمحل کسب خود در بازار تهران و در حالی که هیچ سمت رسمی نداشت، توسط دو نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق به نام‌های علی‌اکبر اکبری ده‌بالایی و علی‌اصغر غضنفرنژاد ترور شد.

منبع: فارس
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ