کدام گرانی و کدام تورم؟ اعتراضات به هر چه باشد تورم و گرانی نیست!

1

در روزهای اخیر همه منتظر واکنش مسئولان دولتی به اعتراضات مردم نسبت به وضعیت نامناسب اقتصادی در کشور هستند.

اگرچه عناصر ضدانقلاب تلاش کرده اند تا مطالبات برحق مردم را به انحراف کشند، اما به هرحال هدف از برگزاری این تجمعات مسالمت آمیز رساندن صدای اعتراض مردم نسبت به وضعیت رکود و گرانی به گوش مسئولان بود تا کارگزاران دولتی تمهیداتی را برای پاسخگویی هر چه سریعتر به این مطالبات بیاندیشند.

اما در این میان برخی از مسئولین و چهره‌های حامی دولت در روزهای اخیر به جای پاسخ‌گویی درست به خواسته های مردم، در گام نخست تلاش کردند مخالفان دولت را متهم کنند و در گام بعد به شعارهای عناصرضدانقلاب را پررنگ کنند.

 

به طور مثال روزنامه جمهوری اسلامی که همواره به عنوان یکی از رسانه های حامی دولت شناخته می شود روز گذشته در یادداشتی نوشت: « نمی‌دانم چرا دوستان از «گرانی و تورم» به عنوان عامل اعتراضات اخیر سخن می‌گویند؟ کدام گرانی و کدام تورم؟ آنچه آزاردهنده است، هر چه باشد تورم و گرانی نیست.»!

 

یادداشت نویس این روزنامه ادامه می دهد: «مگر اخیرا چه گرانی بی‌مهاری رخ داده است که مردم را به خیابان بکشاند؟ فقط تخم مرغ گران شده که موقتی است و حرف از گرانی بنزین در لایحه بودجه ۹۷ به میان آمد که آن هم توسط مجلس، حذف شده است. پس کدام گرانی بی‌حساب و کتاب؟».

 

از سوی دیگر محمدرضا خاتمی ،با بیان این که «احساس ناکارامدی موجود در میان مردم، ریشه‌ای‌تر از آن است که این ناکارامدی را به سیاست‌های آقای روحانی منتسب کنیم» مدعی شده است «مخالفان دولت، مردم را برای حضور در خیابان‌ها تشویق کردند».

 

او در این باره در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های حامی دولت می گوید: «اشتباه مخالفان و منتقدان دولت روحانی آن است که فکر می‌کنند می‌توانند از این شرایط و نارضایتی بهره‌برداری سیاسی کنند و دیدیم که در گفتار، مردم را به مبارزه، حضور در خیابا‌ن‌ها و بیان اعتراضات تشویق می‌کردند».

 

از سوی دیگر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و یکی از سهمیه‌‌های جریان اصلاحات در دولت حسن روحانی نیز به تجمعات اخیر ضددولتی در چند شهر کشور واکنش نشان داده و مدعی شده این تجمعات توسط برخی مخالفان دولت سازماندهی شده است. او از کشیده شدن اعتراض‌ها به خیابان ابراز نگرانی کرد و گفت این اقدام یعنی ابراز اعتراض آن هم در خیابان، باعث سوءاستفاده دیگران خواهد شد.

 

جهانگیری جمعه در بیست‌وپنجمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی واکنشی عصبی به این تجمعات نشان داد و به‌گونه‌ای سخن گفت که گویی این اعتراضات منشأ مردمی نداشته و مردمی که به خیابان آمده‌‌اند بازیچه دست سیاسیون شده‌اند! او گفت عده‌ای اعتراضات مردم نسبت به گرانی را بهانه کردند و تجمعات خیابانی علیه دولت به راه انداخته‌اند!

 

جالب‌تر اینکه جهانگیری شب قبل از تجمعات خیابانی مشهد با طرح برخی آمارها مدعی شد اوضاع اقتصادی خوب است! جهانگیری شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی با بیان اینکه کنترل تورم یکی از شاخص‌های اصلی رشد اشتغال است، بیان کرد: تورم ۴۰ درصدی در دولت یازدهم به زیر ۱۰ درصد رسید و در ۲ سال گذشته نیز نرخ تورم تک‌رقمی شد که تحقق این مهم کار بزرگی است.

منبع : رجانیوز

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    هر کسی انتقاد داره، ناراضیه ممنون میشیم بفرمایید چجوری باید مطرح کنه،چند وقته دارید به مردم وعده سر خرمن میدید،شما اگه زبون خوش حالیتون بود اسلام رو فدای حکومتتون نمی کردید این وسط فقط اسلام رو ضایع کردید؟به ما معترضان میگن فتنه گر ! اغتشاشگر! خس و خاشاک! اراذل و اوباش! ….موفق باشید راست گفتن سواره از پیاده خبر نداره سیر از گرسنه