پشت پرده «دوستت دارم» های پسران فراری از ازدواج چیست؟

4

«دوستت دارم اما فعلا آمادگی ازدواج ندارم» شاید شما هم این جمله را شنیده باشید. نمی گوییم که مرد مقابل شما این ادعا را به دروغ مطرح کرده اما این جمله به شما می گوید که این مرد جز دوستی یا حتی یک رابطه رمانتیک به دنبال چیز دیگری نیست.

دخترها در آروزی پوشیدن لباس زیبای عروس و در انتظار  رسیدن به فردی که دوستش دارند پای تمام خوبی و بدی های طرف مقابلشان می نشینند.

روش های مخ زدن دختر روانشناسی قبل ازدواج روانشناسی عشق و هوس روانشناسی ازدواج روابط دوست دختر و دوست پسر راه های جذب دختر دکتر روانشناس خوب چگونه زنان را جذب خود کنیم جملات زیبا عاشقانه جملات روانشناسی عاشقانه جذب دختر با حرف زدن اخبار ازدواج آموزش ازدواج موفق

زمانی که پسری وارد زندگی دختری می شود بعد از مدتی آشنایی و یافتن تفاهم ها به فکر تشکیل زندگی میفتند چه بسا اینکه نمی دانند آیا طرف مقابلشان نیز مانند خود فکر میکند یا نه؟

کار و فکر و سخنشان فرد رویا هایشان است با همین تفکرات روز را شب و شب را روز می کنند. رویا بافی با مرد مورد علاقه، تبدیل به یک هدف و وابستگی به کسی که نمی داند بر زبان آوردن کلماتی که به ان علاقمند هستند چه برسرشان خواهند آورد.

پسرها با هزاران خصلت درون و برون گرای خود و با شیرین زبانی دختران را به طرف خود می کشانند و دخترها به علت علاقه به سخنان زیبا شیفته آن پسر می شوند.

دخترها به علت احساسی برخورد کردن به مسایل بعد از مدتی پسرا را مجاب به ازدواج می کنند چه بسا که پسر فقط آن را برای مدتی و آن هم به صورت دوستی انتخاب کرده است. حتی اگر دختر شرایط ازدواج از جمله زیبایی، شرایط خوب اقتصادی و.. را دارا باشد.

بسیاری از دخترها تصور می کنند اگر دشواری های یک رابطه را تحمل کنند و به قول خودشان این مرد ازدواج گریز را عاشق و وابسته کنند به مقصودشان می رسند. چنین مردی یا قصد ازدواج ندارد یا قصد ازدواج با شما را ندارد ، پس بیهوده منتظر ننشینید.

علت های بسیاری وجود دارد که پسرها تمایل به ازدواج ندارند از جمله این دلایل ترس از ازدواج، به کمال نرسیدن خود، درگیری های مالی و اقتصادی، نداشتن اعتماد به نفس، وابستگی شدید به خانواده به خصوص مادر، گذشته ناموفق، نداشتن پشتیبان و … است.

سمیرا اسماعیلی روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مشکلات ازدواج جوانان و عدم تمایل پسران به ازدواج اظهار داشت: دلایل مختلفی برای عدم تمایل پسران به ازدواج وجود دارد از جمله اینکه باید دید ایا این شخص قبلا ازدواج کرده بود یا نه ؟

وی ادامه داد: پسر برای ازدواج معیارهایی دارد اما به علت خجالتی بودن نمی تواند درخواست خود را مطرح کند .

اسماعیلی با بیان اینکه بعضی اقایان با وانمود کردن قصد ازدواج با طرف مقابل ارتباط برقرار می کند گفت: برخی آقایان برای خود و ازدواج ویژگی هایی دارند اما به علت تنوع طلب بودن و خصلت خوش گذارانی دختران را با سخنانی مانند من شما را برای آینده در نظر دارم و یا شما تنها شخص زندگی من و مناسب ترین شخص برای ازدواج هستید گمراه می کنند با اینکه دختر شاید تمام شرایط ازدواج را داشته مانند تحصیلات بالا، زیبایی و شایط مالی خوب خانواده اما پسر فقط می خواهد خود از لحاظ روحی و عاطفی تامین شود و به نوعی وقت خود را بگذارند.

وی افزود: خانم ها به علت برخی ویژگی های احساسی و عاطفی زود وابسته می شوند که با این وابستگی دختر به اصطلاح کور و کر می شود.

این روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه برخی از دختران با گول زدن خود رابطه را ادامه می دهند اظهار کرد: برخی دوستی ها با این عنوان که دوستان اجتماعی هستند، اغاز می شوند اما به مرور زمان بخصوص در خانم ها این ادامه رابطه تبدیل به وابستگی می شود .

وی با تاکید بر اینکه برخی اقایان متاهل برای کمبود محبت و رابطه عاطفی به سمت ایجاد رابطه دیگری می روند گفت: در بسیاری از مواقع خانم در اعتراض به اینکه بعد ایجاد رابطه متوجه متاهل بودن اقا شده اند اما به علت وابستگی شدید نمی دانند چه کنند و مرد با دلیل اینکه با همسرش رابطه عاطفی خوبی نداشته ونتوانسته ایم نیازهای خود را برطرف کنیم مجبور به ایجاد رابطه با کس دیگری کرده است که این از نظر عرف و شان جامعه دور از انتظار است.

اسماعیلی با بیان اینکه خانم ها بعد از ازدواج خود را فراموش می کنند تصریح کرد: بانوان بعد از متاهل شدن به خود و زیبایی خود توجه کمتری می کنند و فکر می کنند که باید فقط در خدمت خانه و فرزندان خود باشند که همین بی توجهی به خود باعث دل زدگی مرد نسبت به خانه و زن می شود در صورتی که خانم حتی اگر ۵۰ ساله هم شود باید آراسته و شاداب باشد.

وی با بیان اینکه برخی خانواده ها با ازدواج دختر و پسر مخالفت می کنند افزود: زمانی که دو طرف یعنی پسر ودختر همدیگر را برای ازدواج می خواهند اما خانواده ها مخالف هستند این را باید سنجید که دلایل مخافت خانواده ها چیست چرا که خانواده بعد از چند سال تجربه می دانند که برای ازدواج چه مواردی را باید لحاظ کنند .

روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه گفت: جوانان به علت عشق و عاشقی نمی دانند چه می خواهند . در خیلی از مواقع خانواده ها این ازدواج را رد می کنند و دلایل زیادی برای مخالفت دارند مانند سن، سطح فرهنگی و اقتصادی خانواده، که زوجین قطعا با در نظر نگرفتن این موارد در اینده به مشکل خواهند خورد .

اسماعیلی در پایان اظهار کرد: همه این موارد و مورد های زیاد با مشاوره و مشورت با خانواده حل می شود اما علاوه بر دوست داشتن باید این را هم در نظر گرفت که زندگی پستی و بلندی های بسیاری دارد که با درک طرفین این پستی ها و بلندی ها به راحتی برطرف می شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. پیرپسر31ساله از شهرری می گوید

  تقصیر پدرومادرم است که جلوی ازدواجم سنگ میاندازند،وگرنه تاالان ازدواج کرده بودم

  1. محمد رضا می گوید

   با سلام داداش اصلاً نمیخواد به حرف اینا گوش کنی هر وقت احساس کردی وقتشه ازدواج …اخبار حوادث بخون خیلی کمک کننده ست خخ

 2. ناشناس می گوید

  دوست عزیز اگه سنتونو درست نوشته باشید،نباید تو این سن این حرفو بزنید،یه روزی متوجه می شید که پدر و مادر دو گوهر نایابن که دیگه هیچ کسی نمیتونه جایگزینشون شه اتفاقاً اگر ازدواج هم کنی بهتر می فهمی که مفهوم پدر و مادر چیه و عشق واقعی چیه،دو گوهری که شما رو بیش از هر کسی بدون هیچ چشم داشتی تو دنیا میخوان و دلسوزن و مطمئناً دلیل موجهی داشتن اگر شما اسمش رو سنگ اندازی میدونید،حتماً خیر و صلاح شما رو میخواستن و بنظرم اصلاً ۳۱ سال پیر پسر بحساب نمیاد،قدر پدر و مادرتون رو بدونید به این فکر کنید که خیلیها هستن که دلشون میخواد تو شرایط شما باشن من آدمهایی رو می شناسم که بخاطر یه انتخاب نادرست زیر ۳۰ سال تاوان سنگینی دادن و حتی پدر و مادرشون رو مقصر میدونن مثلاً تو همسایگی ما یه آقا پسری با هزار بدبختی و وام ساختمون خرید و بعلت خائن از آب در اومدن همسرش یه شبه ساختمون رفت و هنوز هم با خواهرش که باعث آشناییش با همسرش بود قهره خدا رو شکر کن جای همچین آدمایی نیستی و در انتخاب همسر خیلی دقت کنید ان شاء الله عاقبت همه جوونا بخیر شه آرزوی خوشبختی برای شما دارم

 3. ناشناس می گوید

  آفرین کاملاً موافقم،والا تو این دوره و زمونه همچین چیز گرانبهایی رو از دست ندادی شما الان یه نگاه به دور و برتون بندازید ببینید چه خبره!حداقل یک سوم ازدواجها طلاقه،تعدادی طلاق نگرفتن و ثبت نشده ولی جدا از هم دارن زندگی میکنن،یه سری زندگی میکنن ولی بهش نمیشه گفت زندگی واسه آبرو داری و …دیگه دارن ادامه میدن،یه سری ادای عاشقها رو در میارن یعنی مثلاً عاشق پول طرف یا مدرک تحصیلی یا زیبایی یا …شدن که منهای اون عشقی نمیمونه،فکر میکنید تهش چند درصد میمونه که واقعاً بخاطر خود خود طرف زندگی میکنن؟حالا فکر می کنید با این شانسها که ما داریم تو اون قسمت قرار می گیریم؟من که بعید میدونم حالا شما که پسرید و حق انتخاب دارید تو این سن احساس پیری می کنید،دخترا چی بگن؟؟؟من که به این نتیجه رسیدم حتی اگه خوشبخت ترین آدم روی کره زمین هم باشی دنیا به اندازه یه دونه ارزن هم ارزش نداره