پسر جوان ، مادرش را که از حج برگشته بود به آتش کشید + عکس

0

پسر جوان که پس از بازگشت مادرش از سفر حج او را با ریختن بنزین به آتش کشیده بود، به اتهام قتل دستگیر و روانه زندان شد.

  ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه بامداد ۱۹ دی ماه امسال وقوع یک فقره آتش سوزی در یکی از میادین منطقه نارمک به کلانتری۱۴۷ گلبرگ اعلام شد .
فیلم قتل عکس قتل عکس قاتل حوادث واقعی اخبار قتل اخبار حوادث

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسیهای اولیه مشخص شد فردی به نام مجتبی ۲۷ساله به علت اختلافات خانوادگی با ریختن بنزین بر روی فرشها اقدام به آتش زدن منزل کرده که طی آن مادر متهم دچار سوختگی شدید شده و به بیمارستان منتقل شده بود .

یکی از برادران متهم که او نیز در سانحه آتش سوزی دچار سوختگی از ناحیه دست شده بود ، در اظهاراتش به مأموران گفت: شب حادثه ، مادرم به همراه ناپدری ام از سفر زیارتی مکه به تهران بازگشته بودند که پس از مراجعت از فرودگاه ، در داخل منزل نشسته بودیم که برادرم مجتبی وارد منزل شد و یک ظرف پر از بنزین را روی فرش ها و مادرم ریخت و با فندک خانه را آتش زده و از محل متواری شد.

با گذشت ۱۳ روز از زمان حادثه و با وجود انجام اقدامات درمانی ، این زن به علت شدت جراحت های وارده فوت کرد .

با تشکل پرونده مقدماتی با موضوع «حریق عمدی منجر به قتل» و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم، تحقیقات از تمامی شاهدان صحنه آتش سوزی و اعضای خانواده مقتول در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت .

با جمع بندی اظهارات اعضای خانواده، آنها به کارآگاهان عنوان داشتند : ساعت یک بامداد ۱۹ دی ماه مادرمان به همراه همسرش از سفر مکه به تهران آمد. تمام اعضای خانواده برای پیشواز به فرودگاه رفته و مجتبی نیز آمده بود اما در زمان خوش آمدگویی ، مجتبی جلو نیامد و پس از آن دیگر او را ندیدیم . تمامی اعضای خانواده به همراه مادرمان و همسرش به خانه بازگشتند . هنوز چند دقیقه ای از ورود ما به خانه نگذشته بود که مادر به داخل آشپزخانه رفت تا چای درست کند . در همین زمان مجتبی زنگ خانه را زد و بالا آمد . مادر از مجتبی پرسد که چرا بوی بنزین می دهی ؟ که پاسخ داد : پمپ بنزین بودم …. در یک لحظه مجتبی از در خانه بیرون رفت و زمانیکه برگشت ، یک گالن بنزین به همراه خود داشت و فریاد زد : همه جا را آتش می زنم! اعضای خانواده خواستند مانع شوند ولی حریف او نشدند . وقتی مادر قصد داشت تا مانع شود ، مجتبی گفت : اول خودت را آتش می زنم و مقداری از بنزین داخل گالن را به سوی مادرمان پاشید و فندک را زد . همه جا آتش گرفت و ما توانستیم با کمک همسایه ها آتش را خاموش کرده و مادرمان را به بیمارستان منتقل کنیم اما پس از گذشت ۱۳ روز وی در بیمارستان فوت کرد .

با توجه به اظهارات تمام اعضای خانواده ، مجتبی ۲۹ اسفند در منطقه یوسف آباد دستگیر و به اداره دهم منتقل شد .

مجتبی در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب حریق عمدی شده و در اظهاراتش مدعی شد : بنده از اعضای خانواد ام با سند و مدارک پول طلب داشتم و شب حادثه آنها قصد داشتند تا به زور این اسناد و مدارک را از من بگیرند و بنده به هیچ عنوان اقدام به آتش زدن خانه با بنزین نکردم .

با وجود اظهارات اولیه مجتبی مبنی بر بیگناهی ، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت : شب حادثه با دیدن یکی از برادرانم که با او اختلاف شدید داشته و کینه اش را از سال ها پیش به دل دارم ، ناگهان کنترل عصبی خود را از دست داده و در یک لحظه اقدام به آتش زدن خانه و مادرم کردم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف اولیه متهم به ارتکاب جنایت ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تکمیلی و مشخص شدن انگیزه واقعی جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .(مهر)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ