زمان پایان «برنامه دورهمی» اعلام شد /حرف های جنجالی مهران مدیری در برنامه هفت

3

گفتگوی رضا رشیدپور با مهران مدیری در برنامه هفت، یک حاشیه جالب داشت. وقتی رشیدپور از مدیری پرسید چرا تنها از دولت انتقاد می کنید و با نهادهای دیگر مانند قوه قضاییه کاری ندارید، مهران مدیری پاسخ داد: مگر می شود از قوه قضاییه انتقاد کرد؟ اما دقایقی بعد هم رشیدپور و هم مهران مدیری از قوه قضاییه بابت سعه صدر و انتقاد پذیری تشکر کردند!

رضا رشیدپور در برنامه هفت از مهران مدیری پرسید چرا در برنامه دورهمی تنها از دولت انتقاد می کنید و با نهادهای دیگر مانند قوه قضاییه کاری ندارید؟! مهران مدیری پاسخ عجیبی داد: مگر می شود از قوه قضاییه انتقاد کرد؟

این جمله مهران مدیری اما دقایقی بعد توسط رشیدپور و خود مهران مدیری پاسخ داده شد! بعد از یک میان برنامه کوتاه، رضا رشیدپور مجری برنامه هفت، بر این تاکید کرد که؛ من در برنامه حالا خورشید از قوه قضاییه انتقاد کرده ام و این قوه انتقاد پذیر بوده است. رشیدپور در ادامه از سعه صدر و انتقاد پذیری قوه قضاییه تشکر کرد و گفتگو را با مهران مدیری پی گرفت.
این پایان ماجرا نبود. در بخش پایانی گفتگو، رشیدپور از مهران مدیری خواست که اگر ناگفته ای دارد، بگوید! مدیری هم از این فرصت استفاده کرد و یادآوری کرد که در برنامه دورهمی از قوه قضاییه نیز انتقاد کرده است و این قوه سعه صدر نشان داده و انتقاد پذیر بوده است. مهران مدیری هم از این انتقاد پذیری تشکر کرد و گفتگو یافت.

در برنامه هفت مهران مدیری چه گذشت؟

باشگاه خبرنگاران برنامه هفت با حضور مهرانه مدیری را اینگونه شرح داد: مجری برنامه دورهمی در پاسخ به سوال رشیدپور درباره دلیل عدم حضورش در برنامه هفت به عنوان مجری گفت: بعد از اینکه اعلام شد قرار است مجری هفت باشم، هجمه بسیاری از سوی رسانه ها به وجود آمد که چرا مهران مدیری. اجازه بدهید که بگویم قبل از این قضاوت ها و پیش داوری ها و انتقادها، من تصمیم گرفتم که اجرای هفت را قبول نکنم. در واقع احساس می کردم که نمی رسم چون ضبط برنامه دورهمی را داشتم.

وی افزود: اما به نظرم رسانه ها هم باید کمی صبورتر باشند، چون نقد باید بر این مبنا باشد که چیزی را دید و بعد نظر داد. به هر حال الان خوشحالم که مجری هفت نیستم، چون می دانم که سخت است و همین الان هم خیلی از هجمه های رسانه ای سمت شماست آقای رشیدپور.

مدیری درباره دلیل انتقادات زیادش از دولت و مسئولان در برنامه دورهمی گفت: خیلی ها به من انتقاد می کنند که چرا از دولت انقدر انتقاد میکنم. من وظیفه خودم میدونم که مشکلات را بگویم. برخی نهادها هستند که می شود از آنها انتقاد کرد و برخی نهادها نه. خیلی ها میگویند چرا همه هجمه ها سمت این دولت است؟ چرا از دولت قبل انتقاد نداشتی؟ واقعیت این است که من در دولت قبل اصلا برنامه ای نداشتم و تلویزیون نبودم.

وی اظهار داشت: واقعیت این است که من کارگر زاده ام و افتخار میکنم که جنس درد را می شناسم و از درد مردم می گویم.

مدیری درباره میزان دستمزدش از برنامه دورهمی گفت:  به هیچ وجه رقم درآمدم را نمی گویم، اما درآمد میلیاردی هم ندارم؛ برخی مبالغه می کنند. شما فکر میکنید برای هر برنامه دورهمی چقدر بگیرم ۸۰۰ میلیون تومان؟ اما واقعیت این است که درآمد ماهیانه من به طور قطع از این هم کمتر است.

مدیری در پایان با اشاره به ادامه ضبط و تولید دورهمی گفت: دورهمی قطعا تا عید ۹۷ به پایان می رسد.

مجری برنامه هفت لو رفته مهران مدیری زمان پخش برنامه هفت دورهمی مهران مدیری درآمد مهران مدیری ثروت مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بیوگرافی رضا رشیدپور اینستاگرام رضا رشیدپور

روایت خبرگزاری فارس از برنامه هفت با حضور مهران مدیری

خبرگزاری فارس در گزارش خود از برنامه هفت نوشت:

دومین قسمت از ویژه برنامه سینمایی «هفت» به مناسبت برگزاری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شب گذشته ۱۴ بهمن با اجرای رضا رشیدپور روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

رضا رشیدپور در ابتدای برنامه با بیان نقد و نظرات به اجرای او اظهار داشت: درباره اجرای من در نخستین قسمت «هفت» نظرات مختلفی بیان شد. اما اینکه برخی گفتند مجری برنامه بی سواد است نقد نیست، واقعیت است. شما از واقعیت ها عبور کنید و به نقدها بپردازید.

وی افزود: من معتقدم جشنواره فیلم فجر ویترین سینمای ایران است و ده شب جشنواره فجر جای سیاه نمایی برای فیلم ها و بیان ایرادات و اشکالات فیلم های حاضر در جشنواره نیست. رویه نقد و بررسی موشکافانه فیلم ها در برنامه های هفتگی است و روحیه من تخریب شخصیت هنرمندان به بهانه تولید آثارشان نیست. به منتقدان می‌گویم این ده شب را با یک مجری بی سواد بر من ببخشید. دنبال جنجال سازی در این ده شب نیستیم و هرگونه نگاه سیاسی از این برنامه دور خواهد بود.

در ادامه مهران مدیری میهمان رضا رشیدپور شد و درخصوص اخبار و شایعات اجرایش در برنامه سینمایی «هفت» بیان داشت: از مدت ها قبل نزدیک به ۲-۳ ماه پیش مدیران شبکه سه با من تماس گرفتند و این پیشنهاد را بر من دادند. و من هم به لحاظ فرصت کمی که دارم و هم تخصصی که که این برنامه نیاز دارد قبول این اجرا برایم سخت بود. اما این مسئله مدام به گفتگوهای بعد موکول شد تا اینکه این اواخر در یک تماس تلفنی که با مدیران شبکه داشتم در قطع و وصل تلفن من گفتم «امکان حضور ندارم» و آن طرف اشتباه شنیده شد و فکر کردند من موافقت کردم.

مدیری ادامه داد: سپس مصاحبه شد و گفتند مدیری اجرای «هفت» را قبول کرد. و چون من یکبار تکذیبیه داده بودم نمی شد نقل قول مدیر شبکه را تکذیب کنم. و بعد هجمه بسیاری به وجود آمد که چرا مهران مدیری؟! رسانه‌ها به نقدهای عجیبی درخصوص انتخاب من برای «هفت» پرداختند و جنجال زیادی به پا شد. حتی در گفت‌وگو با دیگران به ارزیابی انتخاب من پرداختند!

مدیری با گلایه از پیش قضاوت رسانه ها بیان داشت: من قبل از این قضاوت‌ها و پیش داوری‌ها و انتقادها، تصمیم گرفتم اجرای «هفت» را قبول نکنم. در واقع احساس می‌کردم که نمی‌رسم چون برنامه «دورهمی» را داشتم. اما بنظرم رسانه ها باید کمی صبوری کنند و اساسا یک قسمت ببینند و بعد قضاوت کنند! چون نقد باید بر این مبنا باشد که چیزی را دید و بعد نظر داد.

وی ادامه داد: به هر حال الان خوشحالم که مجری «هفت» نیستم. چون می‌دانم که سخت است و همین الان هجمه‌های رسانه‌ای بسیاری سمت شماست.

در ادامه مدیری درخصوص بازشدن فضای تلویزیون برای طرح برخی مسائل گفت: پیش از این اینگونه نبود. اما رویکرد رسانه ملی اخیرا بازتر شده و به بعضی ها این امکان را دادند. منظورم این نیست که تنها به من این اجازه داده شد وارد خطوط قرمز شوم؛ نه. بعضی مثل من به خود اجازه می دهند نقد کنند.

او درخصوص اینکه چرا نوک پیکان اغلب حملاتش به سمت دولت است گفت: اینکه چرا بیشتر دولت را نقد می کنم، برای اینکه دولت محیط وسیع تری را شامل می شود. وقتی ما با بحران های روبرو می شویم به دولت مربوط می شود. چون این دایره وظایفش وسیع تر است.

مدیری ادامه داد: واقعیتش این است که فارغ از دولت ها این نقدها را دلسوزانه مطرح می کنیم و این اصلا مختص یک دولت نیست. من در دولت قبل اصلا برنامه‌ای نداشتم و تلویزیون نبودم. لذا خنده دار است گمان کنیم مسائلی که من مطرح می کنم سفارشی است! من کارگر زاده‌ام و افتخار می‌کنم که جنس درد را می‌شناسم و از درد مردم می‌گویم.

مدیری درباره برنامه «دورهمی» نیز عنوان کرد: این برنامه نوروز ۹۷ تمام می شود. چراکه ما تقریبا با همه خانواده سینما و ورزش و… صحبت کردیم و به موضوعات زیادی پرداختیم و فکر می کنم مسئله ای نمانده که طرح نشده باشد.

وی درباره دستمزد خود در این برنامه در مقابل اصرارهای رضا رشیدپور به شوخی اظهار داشت: ۸۰۰ میلیون تومان! اما فارغ از اینها درآمدهای تلویزیون خیلی کمتر از ماهی ۸۰۰ میلیون تومان است و ابدا درآمد میلیاردی ندارم؛ مبالغه می‌کنند. شک نکنید که درآمد ماهیانه من به طور قطع از این اعداد کمتر است.

مدیری در بخش انتهای صحبت هایش درخصوص اکران نخستین فیلم سینمایی اش «ساعت ۵ عصر» و پیش بینی اش از میزان از استقبال مخاطبان گفت: در شش فیلم اول پرفروش امسال کمدی مبتذل داریم و وقتی دیدم فیلمم با فیلم‌هایی در رقابت است که کمدی‌های مبتذلی هستند که برای خنداندن مردم دست به هر کاری می زنند فهمیدم که «ساعت ۵عصر» به اندازه آنها نمی فروشد.

«هفت» در ادامه میزبان هادی محمدیان و حامد جعفری، از عوامل انیمیشن سینمایی «فیلشاه» بود. محمدیان، کارگردان تنها انیمیشن حاضر در بخش مسابقه جشنواره فجر درخصوص این انیمیشن گفت: «فیلشاه» انیمیشنی با ۲۵۵۶ پلان است که طی دو سال توسط بیش از ۲۲۰ نفر از متخصصین حوزه انیمیشن و سینمای کشور در گروه «هنر پویا» تولید شده است.
وی ادامه داد: ما یک برنامه ریزی داریم که بر اساس آن تصمیم گرفتیم در یک دوره ۱۰ ساله هر سال یک انیمیشن سینمایی تولید کنیم و در این افق حرکت کنیم به همین منظور کارگاه فیلمنامه نویسی و شورایی در گروه هنر پویا تشکیل دادیم. این موضوع یعنی تولید یک انیمیشن در یک سال، بعد از موفقیت «شاهزاده روم» و اتفاقاتی که در اکران برای آن رخ داد، قوت گرفت بر همین اساس ما ایده های مختلفی را بررسی کردیم و در نهایت به ایده «فیلشاه» رسیدیم.

در ادامه حامد جعفری، تهیه کننده «فیلشاه» بیان داشت:«فیلشاه» محصول «گروه هنرپویا» می‌باشد که اولین اثر این گروه انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» بود که در بخش جنبی سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرد و مورد تقدیر ویژه قرار گرفت. ما در گروه هنرپویا در حال گام  برداشتن به سمت تبدیل شدن به یک کمپانی هستیم و هدفمان این است که بتوانیم برای هرسال یک انیمیشن سینمایی باکیفیت تولید کنیم.

این تهیه کننده بیان داشت: در «فیلشاه» با عوامل کاملا حرفه ای و سینمایی در بخش هایی نظیر موسیقی، تدوین، صداگذاری و … کار شده است. موسیقی «فیلشاه» به صورت ارکسترال و با همکاری حدود ۶۰ نوازنده در مدت ۶ ماه ضبط شده است. بیش از ۹۰ درصد این انیمیشن دارای موسیقی است که با توجه به مخاطبان کودک و نوجوان نوشته و اجرا شده است و امیدواریم خوششان بیاید.

در انتها هادی محمدیان بیان با گلایه از وضعیت اکران نوروزی بیان داشت: ما متقاضی اکران نوروزی هستیم ولی امروز فیلم‌هایی خارج از صف می‌آیند و از ما جلو می‌زنند و اکران می‌گیرند. پروانه نمایش «فیلشاه» مدت ها پیش صادر شده ولی فیلم‌هایی که هنوز از لابراتوار بیرون نیامده‌اند، تقاضای اکران می‌کنند و قراردادهایشان هم بسته می‌شود. ما می‌گوییم یک فیلم کودک برای اکران نوروزی بگذارید ولی لابی هایی وجود دارد که دست ما نیست.

گفتگو با پژمان بازغی، بازیگر فیلم سینمایی «هایلایت» و میز نقد فیلم های روز دوم سینمای رسانه های جشنواره فیلم فجر با حضور غلامعباس فاضلی و آنتونیا شرکا از دیگر بخش های «هفت» دیشب بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 3 )
  1. هاله می گوید

    ایکاش یکی پیدا میشد یه طنز بسازه و کارهای این هنرمندان رو نقد کنه، بنده به جرئت میتونم بگم روی فرهنگ مردم تاثیر سوء گذاشته و در آینده بازخورد خوبی نخواهد داشت.

  2. مردم همیشه سرکار می گوید

    منم از آقای مدیری سوالی دارم چرا یه لقمه رو میچرخونید بذارید تو دهن؟بجای دورهمی با خواننده و بازیگر خود رهبر رئیس جمهور وزیر و سایر مسئولین رو بردار بیار همین انتقادات رو بپرس مردم جواب بگیرن تا آخر عمرت میخوای فقط سوال طرح کنی،سوالو که بقال محله هم بلده جواب داداش اگه مردمو سر کار …خدا رو شکر شما از این درد نجات پیدا کردی ….ما که …

  3. ناشناس می گوید

    آره واقعاً منم هیچ وقت نفهمیدم تو زندگی اینا دنبال چی میگردن؟بعضیهاشون مثل سالار عقیلی همش در حال دور زدنه با اون زن قشنگش،از دورهمی میره خندوانه از خندوانه میره صبحانه از اونجا میره عصرانه از عصرانه میره شبانه و از شبانه هم که شبه واسه خوابیدن میرن خونه دوباره فردا همینه،فرض کنیم خدا صد سال عمر به آدم بده صد تا آلبوم بدی بیرون که چی مثلاً؟بزن و بکوب چی؟؟آخرش همین؟تو زندگی دنبال چی هستن خدا عالمه!!!!الگو یعنی این؟؟؟!!!