گرانقیمت ترین خودرو “سوپر اسپرت” جهان وارد تهران شد + عکس

2

گرانقیمت‌ترین خودروی جهان محسوب می‌شود و ارزشی بیش از ۲ میلیون دلار دارد. این خودرو با موتور ۱۶ سیلندر W شکل و حجم موتور ۸ لیتری توربوشارژ و ۱۰۰۱ اسب بخار قدرت، برای ۲ سال رکورد سرعت را ۴۰۸ کیلومتر در اختیار داشت و به دلیل تعداد سیلندر و سرعت بالایش، ورودش به ایران ممنوع است.

به گزارش ساتین : اخیرا اتومبیلی وارد خیابان‌های پایتخت شده که نه محصولی از کمپانی پورشه است و نه مرسدس بنز. این اتومبیل ایتالیایی است و البته مهم‌ترین مسئله قیمتش است که بیش از حد معمول فراتر از قیمت پورشه و یا مرسدس بنز است. اما حدستان درباره قیمت این اتومبیل چیست؟ ۵۰۰ میلیون؟ یک میلیارد تومان؟ دو میلیارد تومان؟ پاسخ ساده است. بسیار بالاتر از این حرف‌ها؛ ۶ میلیارد تومان ناقابل. بله، این عین حقیقت است.

 مشخصات بوگاتی ویرون قیمت بوگاتی ویرون فروش ر خرید بوگاتی ویرون بوگاتی ویرون در ایران بوگاتی ویرون تهران بوگاتی ویرون
 خودروی بوگاتی مدل ویرون که اخیرا وارد کشور شده است، چنین عددی قیمت گذاری شده است. ۶ میلیارد تومان یا به عبارتی عددی معادل درآمد سالانه ۳۷۵ خانواده ایرانی طبقه متوسط. به عبارتی خودرویی که یک فرد در یک روز با ۶ میلیارد تومان خریداری می‌کند به اندازه درآمد کل سال ۳۷۵ خانواده ایرانی است. اما داستان بوگاتی و سردرآوردنش از مملکت ما از کجا آغاز شد؟ اولین بار نیمه‌های زمستان ۹۲ یعنی حدود کمتر از یک ماه پیش یک مورد از همین بوگاتی ها از طریق گمرک بندر انزلی وارد کشور شد.
 یک بوگاتی ویرون زرشکی رنگ که قرار بود از طریق کریدور ایران از مبداء به مقصد روسیه ارسال شود. روایت یکی از افرادی که اولین بار در انزلی بوگاتی فوق را دید، این بود: “تا زمانی که روکش پارچه‌ای روی ماشین بود همه فکر می‌کردیم در نهایت خودوریی کمی لوکس‌تر از پورشه پاناروما باشد اما زمانی که روکش برداشته شد به جرات می‌توانم بگویم هیچ کس چیزی که می‌دید را باور نمی‌کرد.
مشخصات بوگاتی ویرون قیمت بوگاتی ویرون فروش ر خرید بوگاتی ویرون بوگاتی ویرون در ایران بوگاتی ویرون تهران بوگاتی ویرون
پیش خودمان می‌گفیتم مگر می‌شود چنین اتومبیلی وارد بازار ایران شود؟” این آغاز داستان گره خوردن بوگاتی و ایران بود تا اینکه این ماشین در شهر تهران نیز دیده شد. یکی از خبرگزاری‌ها اولین بار با انتشار این مطلب مدعی شد که راننده بوگاتی دیده‌شده در تهران یکی از آقازاده‌های تهرانی بوده است.
 “در خبرها آمده است خودروی «بوگاتی ویرون» از گرانقیمت‌ترین خودروهای جهان با ارزشی حدود ۶ میلیارد تومان اخیرا با رانندگی یکی از آقازاده‌ها در حالی در تهران مشاهده شده که پلاک ۶۶ د ۶۶۶ ایران ۶۶ روی آن نصب بوده است.” آقای راننده علاقه‌مند به عدد ۶ حتی تمی خاص نیز برای ماشینش در نظر گرفته بود که می‌توان آن را “شیطان طور” قلمداد کرد. با توجه به صدور پلاک این خودرو که صدور قانونی آن، تقریبا غیرممکن است، هزینه صدور پلاک و مجوز ورود خودرو به کشور، با توجه به ممنوعیت قانونی استفاده از آن در ایران، از سوی مالک خودرو بیش از یک میلیارد تومان عنوان شده است. بوگاتی “ویرون” گرانقیمت‌ترین خودروی جهان محسوب می‌شود و ارزشی بیش از ۲ میلیون دلار دارد. این خودرو با موتور ۱۶ سیلندر W شکل و حجم موتور ۸ لیتری توربوشارژ و ۱۰۰۱ اسب بخار قدرت، برای ۲ سال رکورد سرعت را ۴۰۸ کیلومتر در اختیار داشت و به دلیل تعداد سیلندر و سرعت بالایش، ورودش به ایران ممنوع است.
مشخصات بوگاتی ویرون قیمت بوگاتی ویرون فروش ر خرید بوگاتی ویرون بوگاتی ویرون در ایران بوگاتی ویرون تهران بوگاتی ویرون
 جالب است که سرعت این خودرو که بیش از سرعت بالگردهای موجود در ایران است، به حدی است که هیچ دوربین کنترل ترافیکی در کشور قادر به ثبت آن نیست. اما آنطور که از شواهد مشخص است همین حالا با وجود این ممنوعیت‌ها چند مورد بوگاتی‌سوار در تهران وجود دارد. البته هنوز اثری از این خودرو در نمایشگاه‌های اتومبیل شهر نیست. هر چند به نظر می رسد آدم های زیادی در شهر هستند که مشکلی برای خرید آن نداشته باشند. تحقیقات میدانی ما این موضوع را اثبات کرده است. صاحب یکی از نمایشگاه‌های اتومبیل لوکس شهر واقع در خیابان مطهری پرده از واقعیت جالبی برداشته است. زمانی که از او سوال کردیم اگر بوگاتی وارد نمایشگاه شما شود، اساسا مشتری برایش وجود دارد، او پاسخ داد: “در همین دو روز اخیر تعداد زیادی تماس درباره تمایل افرادی برای خرید این خودرو با قیمت ۶ میلیارد تومان و حتی بالاتر داشتم.
یکی از این مشتری‌ها حتی به من گفته بود حاضر است اگر همین فردا بوگاتی پلاک تهران زیر پایش باشد، حتی تا ۷ میلیارد تومان نیز هزینه کند.” اما همین حالا اگر بخواهیم قیمت بوگاتی ویرون را حساب و کتاب کنیم، با توجه به اینکه قیمت این خودرو با احتساب قیمت دلار حدود دو میلیارد و ششصد میلیون تومان است و ۹۰ درصد عوارض آن نیز حدود دو میلیارد و سیصد میلیون تومان می‌شود، قیمت تمام‌شده این خودرو در ایران بیش از ۵ میلیارد تومان خواهد بود و نکته بسیار کلیدی این است که در شهر تهران تعداد قابل توجهی آدم وجود دارد که قدرت خرید این خودرو را دارند. بر پایه برخی شواهد، تعداد مشتریان بوگاتی در تهران چیزی معادل مشتریان این اتومبیل در پاریس، مسکو، برلین و لندن هستند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
  1. سهراب قرائی می گوید

    واقعا نمیدونم چرا بعضیا این کار ها رو میکنن ؟ فکر میکنند خیلی باکلاس هستند ؟ یا فرهنگ غنی دارند؟ اصلا این طور نیست من خودم وقتی همچین آدمایی رو میبینم خدا رو شکر میکنم که خدا به من اونقدر اصل و نسب داده که نخوام پولم رو به رخ کسی بکشم تمام کارایی که اینطور آدم ها میکنن برای جامعه رشد منفی داره و اینها سربار جامعه هستن از طرز لباس پوشیدنشون میشه فهمید واقعا کی هستند کسی که پولش سالم و بدون مشکل باشه هیچ وقت اینطوری نمیره ماشین به این قیمت بخره وقتی پول درمیارید و زحمت میکشید میفهمین حرف منو هیچ وقت نباید کاری کرد که مردم آه بکشن اینا فکر نکنند خیلی با فرهنگن اینا بی فرهنکگ ترین مردم ایران هستند چون هیچی ندارن میخوان با پول خودشون رو بالا نشون بدن

    هیچ وقت به این چیزا حسرت نخورید

  2. ali می گوید

    کمتر دروغ بگید ۸/۵ میلیارد فقط قیمت اون فراری ۴۵۸ ایتالیاست تا الان هم بوگاتی وارد ایران نشده