جزییات کاهش زیان در گروه “خودرو و ساخت قطعات”

0

شرکت ایران خودرو دیزل با ۱۶۰ میلیارد تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۳ مبلغ ۹۹۲ ریال زیان خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی قبل (۱۳۷۶ ریال زیان) کاهش ۲۸ درصدی داشته است.

“خاور” که برای خرید مواد اولیه وارداتی ۴۲ درصدی و فروش صاداراتی محصولات ۷ درصدی نرخ دلار را ۲۸۰۰ تومان در نظر گرفته علت بهبود وضعیت سودآوری را افزایش تعداد و تغییرات ترکیب فروش اعلام کرده است.

شرکت فنر سازی زر با سرمایه ای بالغ بر ۸ میلیارد تومان به ازای هر سهم در سال مالی۹۳ مبلغ ۱۶۷ ریال زیان پیش بینی کرده که نسبت به سال مالی قبل (مبلغ ۳۱۴ ریال زیان) ۴۷ درصد کاهش زیان داشته است.

“خزر” علت کاهش زیان در سال ۹۳ نسبت به سال قبل را افزایش تناژ فروش و همچنین نرخ محصولات اعلام کرده و نرخ هر دلار برای خرید مواد اولیه ۲۳ درصدی و فروش محصولات ۲۲ درصدی را ۳ هزار تومان در نظر گرفته است.

شرکت سایپا دیزل با ۲۱۰ میلیارد تومان برای هر سهم در سال ۹۳ مبلغ ۴۳۶ ریال زیان بودجه کرده که در مقایسه با زیان ۱۶۷۳ ریالی سال مالی قبل ۷۴ درصد کاهش داشته است.

“خکاوه” دلیل کاهش زیان را تولید و فروش محصولات ولوو به دلیل برداشتن تحریم ها عنوان کرده و این در حالیست که نرخ یورو برای خرید مواد اولیه ۹۸ درصدی را ۳۶ هزار و ۳۴۵ ریال در نظر گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ