آنفولانزای نیویورکی چیست!

0

با نگاهی به پیرامون خود ، براحتی در اکثر نزدیکان خود علایم ابتلا به ویروس «آنفولانزای نیویورکی» را مشاهده می کنید.

آنفولانزای نیویورکی چیست؟

آمریکا پس از بررسی در خصوص جنگ نظامی با ایران نیز به این نتیجه رسید که توان مقابله با ایران را ندارد، چرا که حتی در صورت پیروزی آمریکا و شکست ایران، آمریکا پس از جنگ نظامی نیازمند نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیروی نظامی برای سرکوب اعتراضات در ایران هستند. لذا در نهایت به این نتیجه رسیدند که آنان توانایی اشغال نظامی ایران را ندارند.

 

آنفولانزای نیویورکی ششمین تئوری از تئوری های آمریکا علیه ایران از سال ۱۳۸۶ پس از مطرح شدن ایران ٬ عراق کره شمالی به عنوان محور شرارت می باشد . زیرا پنج تئوری سابق یعنی تئوری های هویج و چماق ، پلیس خوب پلیس بد، مکانیسم ماشه ، شک و بهت و بالاخره تئوری قورباغه به نتیجه مورد نظر نرسید.

 

از دکترین آنفولانزای نیویورکی به عنوان آخرین تیر ترکش آمریکا یاد می شود. کمیسیون مالی کنگره آمریکا با دعوت از مسئول بخشِ ایرانِ وزارتِ امورِ خارجه آمریکا (معاون وزیر امور خارجه ) آقای نیکلاس بِرنز  از وی سئوال نمودند رفتار آینده آمریکا در برابر ایران چگونه خواهد بود؟

وی با اذعان به این که اتحاد و انسجام و در صحنه بودن مردم ایران خنثی کننده تئوری های سابق ایالات متحده بوده تئوری جدید ایالات متحده را حمله به این مسئله دانست و تاکید کرد این دکترین حاصل کاشته های ما در چند سال اخیر در ایران بوده و می بایست هم اکنون از این امکان که در ایران فراهم آورده ایم استفاده نمائیم. لذا پاشیدن بذر نفرت در قلب مردم ایران توسط نیکلاس برنز، نام آنفولانزای نیویورکی به خود گرفت.

سال ۱۳۸۶ که دومین قطعنامه امریکا در سازمان ملل تصویب شد، آنان به دنبال تحقق یک نوع آنفلوانزای نیویورکی در ایران بودند که نفرت از اسلام (شماتت اسلام)، نفرت از ایرانیت (شماتت ایرانیت)، نفرت از نظام جمهوری اسلامی (شماتت نظام)،نفرت از رهبران (شماتت رهبران) و نفرت از همدیگر(شماتت از همدیگر) را دنبال می‌کردند.

 

آنفولانزای نیویورکی، چه می کند؟

آنفولانزای نیویورکی یک ویروس پنج لایه ای است:

۱– نفرت از مردم : نفرت مردم نسبت به قومیت ها یی که در کنارشان هزاران سال زیسته اند، مانند قومیت های ترک ،‌ لر ،‌ عرب ، گیل ، فارس و … است. که این بذر به راحتی با جوک ها و لطیفه ها کاشته می شود.

 

۲-  نفرت علیه مسئولین: که در این حالت با پرداختن به یک پرونده فساد مالی یک شخصیت سیاسی (که از این دست پرونده ها در کشورهای دیگر و خود امریکا جزو قضایای معمولیست) ،‌ به قدری یأس و نا امیدی در میان  مردم ایجاد می کنند که همگان بر این باور شوند که تمام مسئولین(دقت کن! تمام مسئولین) کشور دزد و ناشی اند!واین تصور غلط را بوجود می آورند، درحالی که حقیقت غیر از این است…

 

۳-نفرت علیه نظام : در این لایه تلاش بر این است که مردم نسبط به نظام بی اعتماد شوند،به هر طریق و شکلی

مانند مقایسه های منفی بی خود سایر کشورها با ایران. جالب اینکه وقتی همین مقایسه ها، به نفع ایران تمام می شد همین مقایسه گر ها میگفتند ایران را با بقیه مقایسه نکنید!

 

۴-  نفرت از ایرانی بودن: با ساختن فیلم ۳۰۰ توسط کمپانی صهیونیستی برادران وارنر و یا فیلم “آرگو” به این موضوع  پرداختند که ایرانیان مردمانی جنگ طلب و برهم زننده آرامش جهانی اند تا ایرانی از ایرانی بودن خویش احساس شرمندگی کند.

 

۵-  نفرت علیه اسلام : نفرت علیه ایدئولوژی اساسی جمهوری اسلامی ایران که پنج سال است توسط غرب با جدیت در ایران و جهان دنبال می شود. به عنوان نمونه می توان به کاریکاتورهایی که در روزنامه های دانمارکی و نیویورکی از چهره پیامبر جلیل القدر اسلام (ص) به نمایش گذاشتند اشاره کرد . از موارد دیگر می توان به ساخت فیلمهای ضد اسلامی مانند فرار از فتنه ، ایجاد چهره هایی مانند القائده، ایجاد کمپین هایی در غرب موسوم به کمپین های امضاء ( پایگاهای اینترنتی آن فراوان است)  که در آن متنی با چنین مفهوم نوشته شده: …که ای مردم جهان ما را به عنوان کسی که مسلمان است و از کشورهای پاکستان و عربستان و ایران و افغانستان و عراق و… آمده است نشناسید و ندانید بلکه ما را انسان بدانید و بشناسید … و مردمان کشور های اسلامی به آنجا رفته و  زیر این طوق بندگی را امضاء می کنند. و این یک طرح بسیار خطرناک و آسیب پذیر است.

نفوذی های اسرائیل در ایران نفوذ آمریکا شعار مرگ بر آمریکا سیاست آمریکا در قبال ایران دشمنان ایران دشمنان اسلام دشمن کیست دخالت آمریکا در ایران دانستنی های سیاسی چهره واقعی آمریکا چرا مرگ بر آمریکا جنگ نرم چیست جنگ ایران و آمریکا جنایات آمریکا بودجه ضد ایرانی برقراری رابطه با آمریکا اخبار جدید ایران و آمریکا اخبار آمریکا ابزارهای جنگ نرم

این استراتژی در موسسه آمریکن اینترپرایز (AmericanEnterprise Institute) توسط نو محافظه کاران در ایالات متحده طراحی و تدوین شده است. آن ها بر این باورند که اگر این ویروس پنج لایه در میان ایرانیان ایجاد شود انسجام و درهم تنیدگی آنان از هم خواهد پاشید. برای انجام و شروع این استراتژی آقای نیکلاس برنز درخواست بودجه ۱۲۵میلیون دلاری را از کمسیون خزانه داری کنگره آمریکا درخواست کرده بود که با موافت نمایندگان در اختیار وی و مراجع ذیربط قرار گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ