بهترین پاک کننده های کبد از سموم را بشناسید

0

عرقیات پاک کننده کبد ، بهترین قرص پاک کننده کبد ، پاک کننده قوی کبد ، داروی شستشوی کبد ، بهترین گیاه پاک کننده کبد ، پاکسازی کبد از سموم

کبد به عنوان بزرگترین و مهم ترین غده ی موجود در بدن، وظیفه ی دفع سموم را به عهده دارد. پس دفع این سموم از کبد و پاک شدن آن امری بسیار مهم است. زیرا در صورت عدم دفع، این سموم دوباره وارد چرخه ی خون می گردد و ایجاد بیماری می کند. در این مقاله بهترین پاک کننده ی کبد را به شما معرفی می کنیم.

پاک کننده های کبد:

چغندر و هویج
هویج حاوی گلوتاتیون است؛ پروتئینی که به سم زدایی از کبد کمک می‌کند. گلوتاتیون یک مولکول ساده است که به طور طبیعی در بدن ساخته می‌شود. از آنجا که بدن مداوم در معرض مواد شیمیایی محیطی قرار دارد، مهم است که مواد غذایی حاوی گلوتاتیون را روزانه مصرف کنید. هویج و چغندر هر و حاوی فلاونوئیدها و بتاکاروتن بسیار بالا هستند. خوردن هویج و چغندر به تحریک و بهبود کلی عملکرد کبد کمک می‌کند.

گریپ فروت
یکی دیگر از منابع گلوتاتیون است. این میوه همچنین غنی از ویتامین ث و آنتی اکسیدان ها است که تمیزکننده‌های قدرتمند کبد محسوب می‌شوند. علاوه بر این، گریپ فروت شامل ترکیباتی است که در ساخت آنزیم‌های موثر در سم زدایی کبد کمک کننده هستند.

سیر
حاوی ترکیبات متعددی است که آنزیم‌های کبدی را برای پاک کردن سموم بدن فعال می‌کند. دو ماده مغذی قدرتمند موجود در سیر آلیسین و سلنیوم هستند که در محافظت از کبد و سم زدایی از بدن نقش موثر دارند.

چای سبز
حاوی کاتچین است؛ آنتی اکسیدانی گیاهی که ثابت شده منجر به از بین بردن تجمع چربی در کبد می‌شود و از همه مهمتر، عملکرد کبد را تقویت می‌کند. چای سبز همچنین در حفاظت از کبد در برابر سموم موثر است.

گردو

گردو حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ و گلوتاتیون است که به پاک کردن کبد کمک می‌کند و به ویژه برای حذف آمونیاک از بدن موثر است. گردو به افزایش اکسیژن خون کمک می‌کند.

روغن زیتون و آب لیمو
مخلوط یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب لیمو با معده خالی قبل از صبحانه توصیه می‌شود. روغن زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و توانایی تنظیم کار سلول کبد برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن را دارد. تحقیقات جدید توسط دانشمندان هندی نشان داد که هسپریدین (بیوفلاونوئید موجود در لیمو) برای محافظت از کبد خوب است یعنی از ورود مواد سمی به کبد جلوگیری می‌کند

تخم گشنیز
دانه گشنیز را در آب خیس و روز بعد میل کنید. این کار باعث خنک شدن حرارت بدن و دفع سموم از کبد می شود.

معجون آب زغال اخته
ذغال اخته به عنوان ادرار آور شناخته می‌شود؛ عنصری که باعث تحریک ادرار می‌شود. عامل کلیدی هر پاک کننده‌ی کبدی آن است که کبد را از داخل به بیرون سم زدایی می‌کند. برای درست کردن نوشیدنی ذغال اخته جهت کمک به کاهش وزن، آب ذغال اخته را با آب و ادویه جات شفابخش بجوشانید. برای شروع، ۲۲۶ گرم آب ذغال اخته‌ی ارگانیک را با ۱.۵ کیلوگرم آب ترکیب کنید. بعد، نصف قاشق چایخوری دارچین، یک چهارم قاشق چایخوری زنجبیل، و یک چهارم قاشق چایخوری جوز هندی را در آن بجوشانید.

چای رازیانه

رازیانه، که با عنوان Foeniculum vulgare هم شناخته می‌شود، یک گیاه فوق کارآمد است که برای بهبود پاکسازی مستقیما بر سیستم گوارشی تاثیر می‌گذارد. این گیاه در همان خانواده‌ی هویج‌ها قرار می‌گیرد و یک ادرار آور است که جریان ادرار را افزایش می‌دهد و پاکسازی خون را بهبود می‌بخشد. به همین دلیل، این ماده یک پاک کننده کبد بسیار قوی است که حاوی ویتامین‌های A، B، C، D و مواد معدنی شفابخش مختلفی است. از آنجا که این گیاه حاوی استروژن است که برای کمک به گوارش و سم زدایی مانع اسپاسم عضلانی می‌شود، در نتیجه پاکسازی گوارشی را تحریک می‌کند.
از طریق کاهش و تعدیل سطح اسید معده، این ماده به دفع سمومی که به افزایش وزن منجر می‌شوند کمک می‌کند.

ژل آلوئه ورا
گیاه آلوئه ورا به خاطر مزایای سلامتی فراوان آن که وضع سلامتی را بهبود می‌بخشد بسیار مورد توجه است. این یک گیاه ساقه کوتاه است که برگ‌هایی دارد که حاوی ژلی مملو از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و آنتی اکسیدان‌ها است. وقتی آلوئه ورا با آب ترکیب می‌شود، آن را می‌توان به عنوان نوشیدنی سم زدا برای بهبود پاکسازی سلولی مصرف کرد. این ماده یک اثر ملین ملایم دارد و می‌تواند کبد را از سمومی که ناسالم هستند پاک کند.

این گیاه تا حدودی مملو از آمینو اسیدها و اسیدهای چرب است که مولکول‌‌های چربی را در بدن تجزیه می‌کنند.

بهترین نوشیدنی پاک کننده کبد
برای پاک کردن کبد هر روز این معجون را بخورید. روزانه نصف لیوان آب سیب را با نصف لیوان آب کرفس و یک لیمو ترش را باهم مخلوط کرده و میل نمایید.

منبع: الو دکتر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ