تفریحی که خطر سکته قلبی را کاهش می‌دهد!

0

مطالعه بیش از ۱۶۰۰ فنلاندی در طول ۱۵ سال نشان داد افراد مسنی که حداقل هفته‌ای چهار بار به سونامی‌روند در مقایسه با افرادی که تنها هفته‌ای یکبار به سونا می‌رفتند حدود ۶۰ درصد کمتر دچار سکته شدند.

فنلاند مهد حمام سونا است که شامل نشستن در یک اتاق مملو از گرما خشک با دمای بالا ۱۶۰ درجه فارنهایت است. به گفته محققان، حمام سونا ریشه در فرهنگ فنلاند دارد و اکثر افراد حداقل هفته‌ای یکبار به سونا می‌روند.

فواید سونا خشک و بخار فنلاند چگونه کشوریست تازه های پزشکی پیشگیری سکته مغزی پیشگیری از سکته پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی بیماری های قلبی عروقی

خواص سونای خشک برای قلب

«ستور کاناتسور»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریستول انگلستان، در این باره می‌گوید: «هنوز مشخص نیست که ایا این نتایج قابل تعمیم به سایر انواع گرمادرمانی، نظیر اتاق‌های بخار، که در سایر کشور‌ها رایج‌تر هستند، خواهد بود.».

اما یافته‌های جدید نشان می‌دهد که سونا‌های سنتی برای سلامت قلب و عروق افراد مفید هستند.

مطالعات قبلی نشان داده اند افرادی که غالبا به سونا می‌روند با نرخ پایین‌تر ابتلا به بیماری قلبی و زوال عقل روبرو هستند. همچنین نتایج دیگری نشان می‌دهد که جلسات سونا موجب کاهش فشارخون شده و عروق خونی را کمتر سخت کرده و جریان خون را بهتر می‌کند. این نتایج می‌تواند توضیح دهنده پایین آمدن ریسک سکته در این مطالعه باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ