یارانه نقدی همه اقشار جامعه قطع می‌شود / توزیع فرم ثبت نام یارانه نقدی به صورت اینترنتی

3
دلخوش با تاکید بر اینکه از اول سال آینده پرداخت یارانه به همه اقشار جامعه قطع می‌شود، تصریح کرد: در بحث پرداخت یارانه به مشمولان اموال منقول و غیرمنقول و دارایی مسکن، ماشین و دیگر مباحث در نظر گرفته خواهد شد که البته چگونگی آن نهایی نشده و ستاد هدفمندی مشغول کار کارشناسی روی این موضوع است.
مشاور معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور با بیان اینکه توزیع فرم خود اظهاری برای دریافت یارانه، به صورت اینترنتی تا ۱۰ روزه آینده شروع می‌شود، گفت: افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی از اول فروردین ۹۳ بستگی به دستور رئیس‌جمهور دارد.

کاظم دلخوش اباتری در باره چگونگی اجرای مرحله بعدی هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: در سال ۸۹ قانون‌گذار و دولت به خوبی اجرای این قانون را شروع کردند، اما در انتها با مشکل مواجه شد و اگر به خوبی اجرا شود، به نفع ملت و حاکمیت از وی ادامه دارد.

یارانه نقدی باید به سمتی برود که هدفمند شود و در سیاست‌ها و قوانین نیز تاکید شده و در بحث کالاهای اساسی که یارانه می‌گیرند و ساماندهی و جلوگیری از قاچاق آنها باید برنامه‌ریزی مدون صورت بگیرد.

مشاور معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه قرار بود، بعد از ۵ سال اجرای هدفمندی یارانه‌ها نظام جامع تامین اجتماعی پیاده شود و نیز از پرداخت یارانه نقدی جلوگیری شود، تصریح کرد: در حال حاضر کارگروه‌های مختلفی برای اجرای این قانون به تصویب رسیده و مشغول کار کارشناسی هستند.

به گفته مشاور نوبخت وزرات اقتصاد بر اساس مصوبه مجلس مسئولیت یارانه افراد متقاضی و نیازمند را بر عهده دارد و قطع یارانه اجباری نیست و در مرحله اول افرادی که فرم‌های خوداظهاری را پر کنند، یارانه خواهند گرفت و همچنین قطعا در این مرحله بسیاری از افراد ثبت نام نخواهند کرد.

دلخوش با تاکید بر اینکه از اول سال آینده پرداخت یارانه به همه اقشار جامعه قطع می‌شود، تصریح کرد: در بحث پرداخت یارانه به مشمولان اموال منقول و غیرمنقول و دارایی مسکن، ماشین و دیگر مباحث در نظر گرفته خواهد شد که البته چگونگی آن نهایی نشده و ستاد هدفمندی مشغول کار کارشناسی روی این موضوع است.

مشاور نوبخت با اشاره به اینکه پس از این موضوع چگونگی آزاد سازی حامل‌های انرژی مد نظر است بیان داشت دولت به گونه‌ای قدم برمی‌دارد که جامع دچار تورم نشود و شیب عامل‌ها در مجموع تند نخواهد بود.

دلخوش در پاسخ به این سوال که آیا تهیه فرم‌های خوداظهاری نهایی شده است و اینکه به صورت کاغذی یا الکترونیکی خواهد بود، گفت: قطعا ظرف ده روز آینده توزیع فرم‌های خوداظهاری شروع می‌شود و بصورت اینترنتی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد، دولت در بحث فرم‌های خوداظهاری از اطلاعات مربوط به سال ۸۷ و اجرای مرحله اول استفاده خواهد کرد، بیان داشت: هنوز بحث فرم‌های آمار نهایی نشده و قطعا دقت بیشتری به عمل خواهد آمد، تا دولت شناخت بیشتری نسبت به آمار و ارقام داشته باشد.

وی تاکید کرد: فعلا هیچ تاریخی برای آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده اعلام نشده و این موضوع بر عهده رئیس جمهور است که سناریوهای مختلف در دست بررسی بوده و نهایی نشده است.

دلخوش با اشاره به اینکه اکنون ۷۵ میلیون ایرانی یارانه می‌گیرند تصریح کرد: اگر بخشی از افراد جامعه به صورت داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند فشار روی دولت کمتر خواهد بود و همچنین دولت برای کالاهای اساسی کشش‌پذیر و کشش ناپذیر برنامه‌ریزی خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 3 )
 1. ابولقاسم محبي می گوید

  من بازنشسته هستم یارانه من قطع شده درخواست وصل مجدد یارانه میباشم

 2. ایمان نیشابوری می گوید

  من ۴ساله که شغلی ندارم و۶ماه که دانشجوی دانشگاه آزادشدم درمقطع کارشناسی ارشدبه امیدزندگی بهتروپیدا کردن یک شغل ،همسرم خانه دار بوده ویک فرزنددارم ومستاجر هستم وهم اکنون ازطریق مسافرکشی باماشین شخصی زندگی خونوادم رو میگذرونم.باگرفتن یارانه حداقل قبوض رو پرداخت میکردم.چرایارانه ی من رو حذف کردین؟

  1. مهدی بهادر فرادنیه می گوید

   من دانشجو و مستاجر و خانمم هم خانه دار نزدیک یکسال هست یارانه ما قطع شده .اعتراض زدیم نوشته بودن شما صاحب یک مسکن هستید .اخه ما اگه مسکن داشتیم که مستاجر نبودیم چرا تحقیق نکرده یارانه یارانه مردم کم درامد رو قطع میکنید