دانستنی هایی درباره جراحی زیبایی پلک

0

این روزها عمل‌های زیادی برای زیباتر کردن چشم‌ها نیز انجام می‌شود، حتی فرد می‌تواند رنگ چشم‌های خود را نیز تغییر دهد. با اینکه به نظر می‌رسد این عمل‌ها ریسک بالایی دارند، ولی انجام می‌شوند.

در این میان، اصلاح افتادگی و چین و چروک‌ پلک‌ها جزو رایج‌ترین جراحی زیبایی‌های چشمی است که علاقه‌مندان زیادی دارد و در عین حال سوال‌های متعددی نیز از سوی متقاضیان این اعمال مطرح می‌شود. بر همین اساس در گفت‌وگو با دکتر گیتا غیاثی – متخصص چشم پزشکی، پاسخ به سوالات متداول در این رابطه را به گفت‌وگو نشستیم که در پی می‌خوانید:

دکتر گیتا غیاثی – فوق تخصص چشم‌پزشکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اصلاح افتادگی پلک عموما با جراحی انجام می‌شود، درباره‌ روند این جراحی‌ها، گفت: مدت زمان این عمل به نوع افتادگی پلک و علت آن بستگی دارد. در مجموع به طور معمول این اعمال حداقل یک تا دوساعت زمان می‌برد.

این متخصص درباره هزینه‌های این عمل نیز گفت: عمل افتادگی پلک یا جنبه درمانی دارد یا برای زیبایی و جوان‌سازی است که در این صورت با هزینه‌ای بیشتر انجام می‌شود. هزینه‌های جراحی درمانی تحت پوشش بیمه‌های پایه و بیمه‌های تکمیلی است. این هزینه‌ها طبق تعرفه و کدهای وزارت بهداشت برای بیمارستان‌ها مشخص می‌شود. در عین حال بیمه‌ها اغلب هزینه جراحی زیبایی  را پرداخت نمی‌کنند، ولی مقدار هزینه این نوع عملها نیز معمولا طبق تعرفه وزارت بهداشت برای مراکز خصوصی مشخص شده است. اما در هر دو نوع عمل، هزینه بعد از جراحی و نوع کاری که برای بیمار انجام شده، مشخص می‌شود.

غیاثی درباره بهبود جای عمل نیز گفت: با اینکه از روش‌هایی که کمترین آثار بخیه را برجای می‌گذارند، استفاده می‌کنیم، اما خصوصیات فردی و ژنتیکی فرد و حتی بیماری‌های زمینه‌ای او در این رابطه تاثیرگذار است. در روند طبیعی با گذشت پنج – شش ماه از زمان جراحی، رد پای عمل قابل رویت نیست.

این متخصص چشم‌پزشکی در توضیح مراقبت‌های بعد از عمل نیز ضمن اشاره به رعایت بهداشت، افزود: فرد پس از جراحی بهتر است از عینک آفتابی استفاده کند و نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار گیرد. ضمنا تا دو هفته از انجام فعالیت و ورزش‌های سنگین خودداری کند. با رعایت نکات لازم، فرد میتواند بعد از دو – سه روز به زندگی عادی خود بازگردد.

وی افزود: این نوع جراحی نیز دارای خطراتی است که باید توسط جراح به بیمار گفته و توضیحات کامل در این خصوص داده شود. همچنین باید این موضوع را در نظر داشت که همه را نمی‌توان با یک الگو عمل کرد. خطرات جراحی با انتخاب درست بیمار و روش صحیح جراحی و توقعات منطقی بیمار قابل کنترل است.

غیاثی با بیان اینکه هر فرد نمی‌تواند کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک باشد، افزود: افتادگی پلک نوعی بیماری است که باچروکیدگی اطراف چشم تفاوت دارد. افتادگی پلک ممکن است از کودکی با فرد همراه باشد و در سنین مختلف به جراحی‌های گوناگون نیاز داشته باشد، اما جراحی چروکیدگی اگر میدان بینایی را مختل نکند، جنبه جراحی زیبایی را دارد و بنابراین ضرورتی برای انجام عمل وجود ندارد و تنها به درخواست خود فرد انجام می‌شود.

این متخصص چشم پزشکی افزود: افرادی که دارای بیماری‌های خاص چشم  و یا بیماری‌های زمینه‌ای جدی  هستند و یا داروهای ضد  انعقادی برای بیماری قلبی و عروقی مصرف می‌کنند که قطع آن به مدت کوتاه هم امکان پذیر نیست و همچنین افرادی که تاتوهای مکرر و نا به جا در اطراف چشم و ابرو انجام داده‌اند، انجام این عمل‌ها می‌تواند  برایشان خطرناک باشد.

هزینه جراحی زیبایی هزینه جراحی پلک هزینه جراحی افتادگی پلک متخصص چشم پزشکی متخصص جراحی زیبایی سلامت چشم‌ زیبایی صورت خانمها زیبایی خانم‌ها زیبایی چشم دنیای مد و زیبایی جراحی زیبایی بهترین کلینیک زیبایی بهترین کلینیک پوست و زیبایی در تهران بهترین چشم پزشک تهران بهترین جراح پلک انواع جراحی زیبایی اطراف چشم‌ها

هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه جراحی پلک متغیر است و عامل‌های متعددی بر هزینه نهایی عمل تاثیر می‌گذارد. هزینه رفع پف پلک نزد تمام متخصصین یکسان نیست و همچنین ممکن است هزینه عمل دو بیمار در یک کلینیک با هم تفاوت داشته باشد. در ادامه به بررسی عامل‌هایی می‌پردازیم که هزینه نهایی عمل تابعی از آنها است.

موقعیت کلینیک

هزینه جراحی پلک در کلینیک‌های مختلف یکسان نیست. هزینه زندگی در هر ناحیه جغرافیایی متفاوت است، این تفاوت هزینه بر تعرفه متوسط تمام فراورده‌ها و خدمات، از جمله خدمات جراحی پلاستیک در یک ناحیه خاص تاثیر می‌گذارد.

هزینه جراح

جراح پلاستیک ماهر، مجرب و کاربلد که مراجعین بیشتری دارد، بالطبع هزینه بالاتری نیز دریافت می‌کند و به این ترتیب هزینه جراحی پلک بالاتر می‌رود.

نوع جراحی

هزینه جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین معمولاً بیشتر از هزینه جراحی پلک بالا است. چنانچه هر دو عمل همزمان انجام شود، برای بیمار مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود. اگر عمل جراحی زیبایی پلک در کنار دیگر عمل‌های جراحی پلاستیک مانند لیفت صورت انجام شود، عمل باز هم اقتصادی‌تر خواهد شد.

هزینه‌های اتاق عمل

هزینه مربوط به اتاق عمل و تجهیزات جراحی در هزینه جراحی پلاستیک پلک لحاظ می‌شود. مسلماً هزینه درمان در یک کلینیک مدرن مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته، منابع به روز، کارکنان مجرب و خدمات و وسایل رفاهی گوناگون با هزینه عمل در یک کلینیک متوسط یکسان نیست.

گستردگی جراحی

پیچیدگی عمل و مدت زمانی که جراح برای انجام آن برآورد می‌کند بر قیمت عمل بلفاروپلاستی تاثیر می‌گذارد. گاهی جراح باید علاوه بر زیبا کردن پلک ناهنجاری‌های عملکردی را نیز اصلاح ‌کند. جراحی زیبایی پلک در بعضی موارد در کنار عمل‌های دیگری مانند لیفت ابرو و پیشانی انجام می‌شود.

هزینه‌های جانبی

هنگام تخمین قیمت کلی جراحی پلاستیک باید هزینه‌های جانبی مانند هزینه آزمایش، داروهای تجویز شده و ویزیت‌های پس از عمل را نیز در نظر گرفت. بیمار پس از برآورد صحیح هزینه عمل می‌تواند آگاهانه و متناسب با بودجه خود برای انجام عمل تصمیم بگیرد.

با توجه به نوع جراحی ومدت زمان آن هزینه های جراحی متفاوت است. برای جراحی پلک هزینه ۲ پلک بیمار ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ