آیا “محمود صادقی” ادعاهای خود ثابت می کند یا استعفا می دهد؟

1

عضو هیئت‌رئیسه مجلس معتقد است که اگر نماینده تهران نتواند ادعاهای خود را ثابت کند باید از نمایندگی استعفا بدهد.

اسدالله عباسی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ادعای محمود صادقی نماینده تهران درباره اینکه مجلس از بارگذاری اطلاعات نمایندگان در سامانه حقوق و دستمزد خودداری می‌کند، گفت: این موضوع درست نیست.

وی با بیان اینکه هر از چندگاهی آقای صادقی مطالبی را در رسانه‌ها بیان می‌کند که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود، ادامه داد: البته شاید نمایندگان در مواردی انتقاد داشته باشند و به طور نمونه امروز به اعتقاد بنده برخی نمایندگان به جای اینکه وکیل المله باشند وکیل الدوله شده اند، اما اینکه همه توان مجلس را به شکل مبهم زیر سوال ببریم این کار درستی نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تاکید بر اینکه آقای صادقی باید اسامی افرادی که مانع از اقدامی در مجلس می‌شوند را به صورت شفاف بیان کند، افزود: در هیئت‌رئیسه و بدنه مجلس ناظرانی وجود دارند که به هر تخلفی رسیدگی می‌کنند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اعلام اینکه حقوق نمایندگان شفاف است و این آمادگی وجود دارد که حقوق و دستمزد نمایندگان در سایتی که به همین منظور تعبیه می‌شود بارگذاری شود، اضافه کرد: آقای صادقی که داعیه دار بحث شفافیت است، اولین نفری باشد که میزان حقوقی که از مجلس و دانشگاه دریافت می‌کند را اعلام کند.

عباسی با تاکید براینکه آقای صادقی نباید با افکار عمومی بازی کند، عنوان کرد: نباید فردی داعیه‌دار مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد و هر آنچه دلش می‌خواهد بدون داشتن مدرک و مستندات آنها را در رسانه‌ها مطرح کند و باعث تشویش اذهان عمومی شود و عده‌ای هم برای وی کف و سوت بزند.

وی با بیان اینکه در کشور قانون داریم و اگر نماینده‌ای تخلف کرده باید طبق قانون باید با وی برخورد شود، گفت: آقای صادقی باید ادعاهای که اخیراً درباره دریافت رشوه از سوی برخی از نمایندگان در جریان تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را مطرح کرده ثابت کند که اگر این کار را نکند باید از مجلس استعفا بدهد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: بنده به آقای صادقی توصیه می‌کنم دست از حاشیه‌سازی بردارد و افکار عمومی را بیشتر از این با اظهاراتی که درباره آنها سند مدرک ندارد، مشوش نکند.

**
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ادعای محمود صادقی نماینده تهران مبنی بر رشوه گرفتن تعدادی از نمایندگان برای انصراف از تفحص از شهرداری تهران،گفت: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از سوی هم‌تیمی‌های آقای صادقی کلید خورد. در صورتی که ادعا وی صحت داشته باشد در واقع با این اظهارات مشت هم تیمی‌های خود را باز کرده است.

وی با بیان اینکه در صورت صحت خبر، آقای صادقی ماهیت لیست امید را برای با ما روشن می‌کند، افزود: آقای صادقی با این اظهارات جعبه سیاه را باز کرده و می‌گوید که هم تیمی‌های وی که با لیست آنها به مجلس آمده، چه وضعیتی داشتند. ایشان باید پاسخ دهند که چرا چنین افرادی در لیست امید قرار دارند.

عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه اگر وی سندی دال بر ادعا‌های خود دارد به هیئت نظارت ارائه دهد اظهار داشت:  طبق معمول وی مدرکی را ارائه نمی‌دهد و یک مطلبی را می‌گوید و بعد آن را تکذیب می‌کند.

روز گذشته در میزگردی که  با حضور احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت و محمود صادقی نماینده تهران با موضوع بررسی فساد معضل فراجناحی برگزار شد، صادقی مدعی شده است در جریان درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری تهران برخی نمایندگان اقداماتی را انجام دادند به طور مثال به یک نماینده مجلس ۱۰ میلیارد هولوگرام تغییر کاربری داده شد و برخی نیز گفتند که کارت هدیه ۵ میلیونی به برخی نمایندگان داده شده است، البته در مورد تغییر کاربری بنده سند دارم، ولی برای کارت هدیه ۵ میلیونی سندی وجود ندارد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. محمد علی یونس زاده می گوید

    سلام
    یکی از ابزارهای زنده ماندن اسم سیاس در جهان سیاست اظهارات ان سیاس هست
    واقای محمود صادقی مدتی هست که اسمش در جامعه فراموش شده واز این طرق نامش در ذهن جامعه میمونه پس این ترفند هر سیاسی بازیست که هرزگاهی با اظهارات خود اسمش در ذهن جامعه همچنان زنده بماند