خصوصیات اخلاقی و رفتاری متولدین ماه‌های تابستان چیست؟

1

اشتباه نکنید صحبت از طالع بینی نیست، بلکه تحقیقات علمی هستند که نشان می‌دهند فصل یا ماهی که در آن متولد می‌شویم بر روی ویژگی‌های شخصیتی و وضعیت سلامتی ما تأثیر می‌گذارد. عواملی مانند مواد غذایی مصرفی مادرتان زمانی که شما را باردار بوده (برای مثال، هندوانه در تابستان یا انار در پاییز) و محیط زندگی او در طی این مدت، می‌تواند تأثیر گذار باشد. با این وجود، ویژگی‌های مشترکی هم در میان متولدین یک فصل وجود دارد که دانشمندان هنوز نتوانسته اند توضیحی برای آن‌ها پیدا کنند. اما می‌خواهیم ببینیم علم چه نظری درباره‌ی متولدین تابستان دارد.

متولدین کدام ماه جذابترند متولدین کدام ماه باهوش ترند متخصص روانشناسی شخصیت متولدین تابستان شخصیت شناسی روانشناسی مردان روانشناسی شخصیت خصوصیات اخلاقی متولدین هر ماه

۱- احتمالا درشت هیکل و قد بلند هستید

درمورد نقش ژنتیک در ویژگی‌های ظاهری ما تردیدی وجود ندارد، اما تحقیقی نشان داده است نوزادانی که در ماه‌های تابستان متولد می‌شوند احتمال آنکه وزن آن‌ها در زمان تولد بیشتر از نوزادان بقیه‌ی فصول سال باشد بالاتر است. شاید تصور کنید این ویژگی کار به دنیا آوردن بچه را دشوار می‌کند، اما در هر صورت بهتر از آن است که بچه لاغر و ضعیف به دنیا بیاید. به علاوه تحقیق ذکر شده بیان می‌کند احتمال بلند قد بودن متولدین تابستان بیشتر است.

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا این مسأله ناشی نور آفتاب زیادی است که در تابستان وجود دارد یا خیر، اما تحقیقات نشان داده است که نوزادان متولد ماه‌های ژوئن و ژوئیه (اواسط خرداد تا اواسط مرداد) بیشترین متوسط قد را دارند.

۲- ساعت بدن تان دقیق‌تر کار می‌کند

احتمالا شما از آن دسته افرادی هستید که هر روز بدون کوک کردن ساعت، در زمان مشخصی بیدار می‌شوند. این همان چیزی است که به آن ساعت بدن یا ساعت بیولوژیکی گفته می‌شود. پژوهشی نشان می‌دهد احتمالا ساعت بدن متولدین تابستان در مقایسه با سایرین بهتر کار می‌کند.

با آزمایش بر روی موش‌ها بررسی شد نوری که موش‌ها در تابستان یا زمستان با آن رشد پیدا کردند تا چه اندازه بر عملکرد بهتر ساعت بدن آن‌ها تأثیر دارد. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد موش‌هایی که در نور تابستان متولد شدند و پرورش پیدا کردند ساعت بدن آن‌ها بهتر کار می‌کرد و در مقایسه با موش‌های متولد زمستان از الگو‌های رفتاری منظم تری برخوردار بدند. در مجموع، فصلی که در آن متولد می‌شویم روی مغز ما تأثیر گذار است.

۳- احتمال بروز افسردگی فصلی در شما کمتر است

محیط زمستانی نه تنها بر روی ساعت بدن تان تأثیر می‌گذارد بلکه شما را در برابر اختلالات عصب شناختی و روانشناختی آسیب پذیرتر می‌کند. اختلال عاطفی فصلی یا همان افسردگی فصلی نوعی اختلال است که بر اثر تغییرات آب و هوایی و کم شدن نور روز، منجر به افسردگی (و حتی گاهی افسردگی شدید) می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد احتمال بروز افسردگی فصلی در متولدین تابستان کمتر از متولدین زمستان است. تئوری مطرح شده در این مورد بیان می‌کند که نوع و میزان نور خورشید در تابستان به گونه‌ای است که باعث می‌شود متولدین این فصل تغییرات محیط شان را بهتر از متولدین زمستان مدیریت کنند.

۴- بیشتر از سایرین دچار نوسانات خلقی می‌شوید

اگرچه هنوز توضیح دقیقی درباره‌ی این مسأله ارائه نشده، اما تحقیقی نشان می‌دهد احتمال بروز نوسانات خلقی در متولدین تابستان بیشتر از سایرین است. طبق این پژوهش، فصلی که در آن متولد می‌شویم روی ساختار عصبی بدن از جمله سطح دوپامین و سروتونین تأثیر می‌گذارد. این دو ماده‌ی شیمیایی در مغز به تعیین میزان شادی و غم کمک می‌کنند.

این تحقیق نشان می‌دهد احتمالا بروز نوسانات خلقی در متولدین تابستان بیشتر است، یعنی تولد در تابستان با ویژگی‌ای همراه است که روی سطح دوپامین و سروتونین در مغز تأثیر می‌گذارد. البته این مسأله به معنای آن نیست که احتمال ابتلا به اختلالات روانی مثل دوقطبی یا اسکیزوفرنی در متولدین تابستان بیشتر است، اما ممکن است این افراد صبح‌ها کمی بداخلاق باشند.

۵- مثبت اندیش هستید

تحقیق فوق الذکر یافته‌ی دیگری هم داشت: متولدین تابستان در مجموع مثبت اندیش‌تر از سایرین هستند و گاهی این مثبت اندیشی شکل افراطی دارد. این مسأله هم وجه مثبت دارد و هم وجه منفی. مثبت اندیشی احساس شادی بیشتری به ما می‌بخشد، اما افراط در آن ممکن است باعث غفلت از خطرات و مشکلات مسیر پیش رو یا کوچک شمردن آن‌ها شود.

۶- احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت در شما بیشتر است

خطر ابتلا به بیماری‌های مهمی مثل دیابت و بیماری قلبی در متولدین تابستان بیشتر است. اما این فصل تابستان نیست که باعث می‌شود از سلامت کامل برخوردار نباشید. در حقیقت این مسأله مربوط به دریافت مواد مغذی مناسبی است که در سلامتی تأثیر گذار هستند. اگر نوزادی در مراحل اولیه‌ی رشد خود به مواد مغذی مناسب و غذا‌های سالم دسترسی داشته باشد (در زمانی از سال که اصطلاحا به آن فصل برداشت می‌گویند)، احتمال بیشتری وجود دارد که تبدیل به فرد سالمی شود. نوزادانی که در ماه‌های کم محصول سال به دنیا می‌آیند، احتمال آنکه در آینده به بیماری قلبی و دیابت دچار شوند بیشتر است.

۷- احتمال آنکه تبدیل به شخص مشهوری شوید کمتر است

طی تحقیق دانشگاه کنتیکت امریکا بر روی ۳۰۰ چهره‌ی مشهور در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست، سینما، موسیقی، ورزش و … مشاهده شد چهره‌های مشهور بیشتر متولد ماه‌های ژانویه و فوریه (اواسط دی تا اواسط اسفند) هستند، نه ماه‌های تابستان.

منبع:روزیاتو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. ه می گوید

    مردادی ها که اسکیزوفرنی و اختلالات توهمی دارند