بیوگرافی بزرگمهر دادگر، مالک شرکت لبنی هراز، زاگو و آلیما

5

بزرگمهر دادگر متولد چهاردهم تیرماه ۱۳۴۱ هجری شمسی در شهرستان آمل (استان مازندران)  ، بنیانگذار شرکت فرآورده‌های لبنی دوشه آمل (با برند هراز) ، شرکت لارین لبن پارس  ( با برند آلیما –هکلند سابق )، شرکت  لبن زاگوآمل (با برند زاگو)  ، شرکت دوشه پلاست آمل و شرکت داریو لبن یزد می باشد. بی‌شک ایشان یکی از کارآفرینان برتر درعرصه تولید صنعت غذایی کشور و منطقه محسوب می‌شوند .

گذراندن دوره  تحصیلات عالی در رشته صنایع غذایی در دانشگاه شهید بهشتی تهران و تدریس در دانشگاه های کشور در زمینه تخصصی لبنیات به همراه ۳۰ سال تجربه  سطوح مدیریتی ارشد او را به یکی از معدود کارآفرینان متخصص در حوزه صنایع غذایی کشور  به خصوص لبنیات تبدیل نموده که سبب شده بسیاری از فعالان این زمینه او را پدر صنعت لبنیات ایران  بدانند.

مالک شرکت لبنیات هراز کارخانه های لبنی ایران کارآفرینان موفق ایرانی فهرست میلیاردرهای ایرانی فتانه آبادیان کیست صنعت لبنیات در ایران صادرکنندگان ایرانی صادرات لبنیات شرکت لبنیات زاگو شرکت لبنیات آلیما زندگینامه کارآفرینان راز موفقیت خانواده بزرگمهر دادگر تاریخچه شرکت های ایرانی بیوگرافی میلیاردرهای ایران بیوگرافی ثروتمندان ایران بیوگرافی بزرگمهر دادگر اسامی ثروتمندان ایران اخبار مازندران اخبار کارآفرینی اخبار صنایع غذایی اخبار آمل

مدیریت ایشان در مجموعه های تولیدی شاخصی نظیر شرکت لبنی دوشه آمل و لارین لبن پارس و لبنی زاگو آمل و. .به عنوان یکی از مزایای  مهم محسوب می شود چرا که تحت همین مدیریت و رهبری تحول آفرین ،این شرکتها و به خصوص شرکت  لبنی دوشه آمل  توانسته در کمتر از یک دهه فعالیت خود  رشد خیره کننده‌ای در بین رقبا داشته  باشد و به عنوان یکی از صادرکنندگان مطرح محصولات لبنی به کشورهای منطقه، اروپا و امریکا قلمداد ‌شود. شاید همین رشد سریع ، سبب شده که بسیاری از شرکت‌های موفق لبنیات دنیا مانند یونیلیور، کمپینا، هکلند و غیره ابراز تمایل به همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک با آن نمایند.

بسیاری از محصولات تولید شده در شرکت دوشه آمل با برند هراز، نوآوری خاص و منحصربه‌فرد محسوب می‌شود که در ابداع، تحقیق و تولید آن‌ها، مهندس دادگر نقش مهمی ایفا نموده است.

بنیان‌گذار شرکت دوشه آمل (هراز) معتقد است در آینده‌ای نزدیک این شرکت باید جزء ده برند برتر کشورهای منطقه قرار گیرد و اولین انتخاب مصرف‌کنندگان باشد.

کارآفرین برتر طی سال‌ها ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱، پیشکسوت نمونه صنعت لبنیات، عضو هیأت رئیسه کشتی استان مازندران، رئیس هیئت مدیره بنیاد کودک استان مازندران، موسس مدرسه توانبخشی معلولین امیررضا دادگر و قهرمان مسابقات کشتی دانشجویان کشور، تنها بخشی از افتخارات کسب شوده توسط ایشان می باشد.

مالک شرکت لبنیات هراز کارخانه های لبنی ایران کارآفرینان موفق ایرانی فهرست میلیاردرهای ایرانی فتانه آبادیان کیست صنعت لبنیات در ایران صادرکنندگان ایرانی صادرات لبنیات شرکت لبنیات زاگو شرکت لبنیات آلیما زندگینامه کارآفرینان راز موفقیت خانواده بزرگمهر دادگر تاریخچه شرکت های ایرانی بیوگرافی میلیاردرهای ایران بیوگرافی ثروتمندان ایران بیوگرافی بزرگمهر دادگر اسامی ثروتمندان ایران اخبار مازندران اخبار کارآفرینی اخبار صنایع غذایی اخبار آمل

چشم انداز شما در خصوص آینده صنعت لبنیات کشور به خصوص برندهای تحت مدیریت شما چیست ؟

با توجه به اهمیت حضور محصولات لبنی در سبد تغذیه خانوار، و کمتر بودن میانگین مصرف لبنیات در ایران نسبت به استاندارد جهانی و جمعیت  جوان کشور ، نیاز بالایی  به مصرف لبنیات سالم فارغ از برند تجاری در کشور وجود دارد که طبیعتا باید آینده رو به رشدی برای آن متصور شد ولی برای تحقق آن می بایست  اقدامات زیربنایی مناسب تری صورت پذیرد از جمله می توان  به فرهنگ سازی عمومی و بهبود فضای کسب و کار و به روز رسانی استانداردهای حال حاضر و ..اشاره نمود.

سلامت ، نوآوری ، تنوع ، کیفیت و رعایت حقوق مصرف کنندگان همیشه ارکان سیاست های کسب و کار برای بنده بوده و بدیهی است  آینده با توکل به خداوند متعال وتلفیق پیش بینی های دقیق از وضعیت بازار و خدمت رسانی به جامعه به عنوان عنصر اصلی  بسیار روشن خواهد بود.

مسئولیت های اجتماعی نظیر کسب عنوان صنعت سبز کشور برای دومین سال متوالی وکسب تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان و حامی بنیاد کودک و حمایت از ورزشکاران و هنرمندان بخش کوچکی از  خدمات ما به حساب می آید.

در این راستا  توسعه برندهای تحت مدیریت  با خلق برندهای تازه در برنامه کار می باشد  که هدف آن اولا توجه و تمرکز به گروه محصولات خاص به لحاظ کیفیت و سلامت و ایجاد شرکت های متخصص در آن گروه بوده و  ثانیا  تولید محصولات متنوع ، برای حق انتخاب مصرف کنندگان با سلایق و خواسته های مختلف نیز محقق می گردد.

به طور مثال  معرفی انواع ماست های طعم دار در بیش از ۱۲ طعم نوآورانه (نظیر ماست لبو ، ماست کدو، ماست چیلی، سالاد ماست، ماست بادمجان و ماست سویا، ماست دلال، ماست اسفناج، ماست کرفس، ماست زیتون، ماست ذرت و قارچ و.. )  برای اولین بار  در ایران و معرفی گروه دوغ های طعم دار با طعم هایی که سابقه تولید آن وجود نداشت (دوغ چیلی – دوغ لیموناد – دوغ ترش با طعم گلپر و دوغ با طعم سنتی و..) در شرکت لبنی دوشه آمل با برند هراز صورت پذیرفت  و انواع پنیر با کیفیت بسیار بالا و هم تراز با کیفیت جهانی با برند آلیما به بازار عرضه میگردد و در شرکت لبن زاگو تحت برند زاگو قصد تولید انواع نوشیدنیهای سلامت محور و خاص داریم.

با توجه به موفقیت و محبوبیت شرکت دوشه آمل (هراز) در صنعت لبنی ، علت راه اندازی شرکت لارین لبن پارس (آلیما) چیست ؟

با توجه به ارتباط خوب بنده با پیشگامان صنایع لبنی در دنیا به خصوص تولید کنندگان اروپا یی و کشورآلمان وبا هدف جذب سرمایه گذار خارجی و انتقال تکنولوژی روز اروپا به ایران و تمایل شرکت آلمانی Hochland (که خود از بزرگترین تولیدکنندگان پنیر در اروپا می باشد و در هفت کشور شعبه دارد) به مشارکت در سال ۱۳۸۷  اقدام به تاسیس کارخانه تولید پنیر با برند هکلند در شهرستان محمودآباد استان مازندارن نمودم.

بعد از آن با تغییر نام از هکلند به آلیما درسال ۱۳۹۳ با هدف دسترسی سریع و آسان مردم ایران به همان کیفیت پنیر های اروپایی با قیمت مناسب مصرف کنندگان ایرانی و تنوع بخشی به سبد کالا این برند تقویت شده و بخش قابل توجهی هم از تولیدات شرکت لارین لبن پارس (پنیر های آلیما) صادر هم می شود.

ضمن اینکه ما در آلیما اختصاصا به تولید پنیر می پردازیم و تمام توان و تمرکز روی این گروه محصول بوده و همین مزیت باعث تولید محصولات با سطح کیفی فوق العاده بالا نیز شده است.

نقش خانواده را در موفقیت خودتان در صنعت غذا تا چه حد ارزیابی می فرمایید ؟

صرفه نظر از وراثت و ویژگی های ژنتیکی که یک انسان از والدین به ارث می برد، خانواده به عنوان اصلی ترین بنیان عاطفی  و تربیتی نقش بزرگی درجایگاه کنونی بنده داشته است. قبل از ازدواج نقش کلیدی مادرم به عنوان وزنه معنوی و عاطفی و  مرحوم پدرم به عنوان اهرم تربیتی و مدیریتی و پشتوانه حمایتی ، و بعد از ازدواج نقش موثر همسرم سرکار خانم دکتر فتانه آبادیان (که البته  هم رشته دانشگاهی من در دوران کارشناسی صنایع غذایی در دانشگاه شهید بهشتی تهران بودند) در تحصیل وکار به عنوان پایه مشاوره فکری و بازوی قوی اجرایی (ایشان به عنوان نایب ریس هیت مدیره هراز و مدیر R&D هراز قبول مسئولیت نموده است) بی بدیل می باشد.

مالک شرکت لبنیات هراز کارخانه های لبنی ایران کارآفرینان موفق ایرانی فهرست میلیاردرهای ایرانی فتانه آبادیان کیست صنعت لبنیات در ایران صادرکنندگان ایرانی صادرات لبنیات شرکت لبنیات زاگو شرکت لبنیات آلیما زندگینامه کارآفرینان راز موفقیت خانواده بزرگمهر دادگر تاریخچه شرکت های ایرانی بیوگرافی میلیاردرهای ایران بیوگرافی ثروتمندان ایران بیوگرافی بزرگمهر دادگر اسامی ثروتمندان ایران اخبار مازندران اخبار کارآفرینی اخبار صنایع غذایی اخبار آمل

به جهت مشغله بالای کاری و تخصیص  مدت زمان طولانی در روزبه کار و مسافرت های طولانی کاری حفظ  آرامش در فضای خانه  و حضور همسرم همیشه اطمینان خاطری برای بنده بوده اند.

بعد از تولد فرزندانم نیز این بنیان مستحکم تر شده و در واقع آغازی برای این بوده که امروز همه همکاران ۱۷۸۰ نفری هراز را خانواده خود بدانم و همه همکاران جوان را مانند فرزندان خود دوست داشته باشم و نسبت به  آنها احساس مسئولیت نمایم.

شما توجه زیادی به ورزش خصوصا حامی ورزشکاران ملی در استان مازندران هستید ، ضمن اینکه عضو هیئت کشتی مازندران که قطب اصلی کشتی ایران نیز می باشد هستید . علت علاقه به ورزش و تاثیر آن در زندگی و کار خود را بفرمایید:

سابقه پیوند من به امر ورزش شاید ریشه خانوادگی داشته باشد.مرحوم پدرم علاقه زیادی به ورزش کشتی داشتند و فعالیت هایی در این خصوص البته نه به صورت حرفه ای انجام میداد .بنده هم در دوران نوجوانی و جوانی با ورزشکاران و کشتی گیران ارتباط نزدیک داشتم و به این ورزش علاقه مند شدم و با ممارست و تمرین زیاد به عناوینی کشوری نیز دست یافتم.شخصا نقش ورزش را در تقویت قدرت ذهن و جسم زیاد می بینم و بر این باورم که ورزش برای من علاوه بر تقویت جسم باعث تقویت روحیه و اعتماد به نفس من شده و درحقیقت در سایه ورزش بوده که توانستم طعم شکست و پیروزی را تواما بچشم و راه درست زندگی کردن را بیاموزم و تجربیات آن را در زندگی به کار گیرم.

ورزش با تقویت قوای جسمی در اوج دوران جوانی باعث شد بتوانم مدت زمان بسیار زیادی را صرف کار کردن در حوزه تولید نمایم و تصمیم گیری و تصمیم سازی های موثر و تحلیل های خود را مدیون ورزش می دانم.

در تعاملات انسانی تعادل روحی و روانی و توجه ویژه به اخلاق و سعی در حفظ روحیه پهلوانی و به کار گیری آموزه های منش پهلوانی کشتی را سعی نمودم مد نظر قراردهم.

میزان صادرات شرکتهای هراز و آلیما در سال جاری تا چه حد بود ؟

در بحث صادرات توان بسیار بالا و ظرفیت بالقوه زیادی در شرکت وجود دارد که بخشی از آن به دلیل تکمیل بودن ظرفیت تولید خطوط و بخشی هم به دلیل تغییر سیاست های خارجی محقق نشده است ولی در مجموع حجم قابل قبولی از محصولات  سالانه صادر می شوند و چندین سال متوالی صادر کننده نمونه نیز می باشیم که کشورهای هدف و کشورهای خواهان محصولات ما ۷ کشور (عراق – قطر – بحرین – کانادا – ترکمنستان – آذربایجان – افغانستان و.. ) می باشد.

انتظار شما از دولتمردان برای کارآفرینان و بخش خصوصی چیست ؟

انتظار بنده به عنوان یکی از متخصصان و کارآفرینان در صنعت غذا حمایت های همه جانبه دولت در توسعه اشتغال پایدار و بهبود شاخص های اقتصادی و اجتماعی می باشد.

چرا که تولید کننده در واقع در فضای اشتغال و اقتصاد فعالیت می کند و تولید کننده مواد غذایی با سلامت هم پیوند ناگسستنی دارد. زمانی که رفاه آحاد جامعه به ظهور و حفظ و رشد سازمانهایی نظیر هراز و آلیما وزاگو و…گره می خورد انتظار می رود دولت تلاش همه جانبه ای در حمایت از موتورهای کارآفرینی و اشتغال داشته باشد.حمایت هایی که می تواند در پرتو فراهم نمودن فضای امن کسب و کار و سرمایه گذاری،تسهیل به دستیابی به منابع مالی و اعتباری کارآفرینان، آگاهی در خصوص موانع واردات فن آوری و مواد اولیه و صادرات محصول و رفع آن و در واقع اشراف به صنعت محقق می شود.

واقعیت این است که کشورمان در جایگاه مناسبی در سطح دنیا به لحاظ  شاخص های کسب و کار و شفافیت فضای تجاری در بین کشورهای دنیا نمی باشد و رتبه ۱۴۳ از بین ۱۶۲ کشور در دنیا جایگاه مطلوبی نیست که تغییر این فضا رویکردی مدون و برنامه ریزی دقیق میخواهد.

مالک شرکت لبنیات هراز کارخانه های لبنی ایران کارآفرینان موفق ایرانی فهرست میلیاردرهای ایرانی فتانه آبادیان کیست صنعت لبنیات در ایران صادرکنندگان ایرانی صادرات لبنیات شرکت لبنیات زاگو شرکت لبنیات آلیما زندگینامه کارآفرینان راز موفقیت خانواده بزرگمهر دادگر تاریخچه شرکت های ایرانی بیوگرافی میلیاردرهای ایران بیوگرافی ثروتمندان ایران بیوگرافی بزرگمهر دادگر اسامی ثروتمندان ایران اخبار مازندران اخبار کارآفرینی اخبار صنایع غذایی اخبار آمل

با توجه به موفقیت برندهای هراز و آلیما، آیا شما در نظر دارید علاوه بر تولید محصولات لبنی ، در آینده سایر محصولات صنایع غذایی با برندهای جدید را نیز تولید کنید ؟

با توجه به وظیفه ای که روی دوش خود در ارتقائ حق انتخاب مصرف کنندگان برای استفاده از محصولات سلامتی بخش وخوش طعم در گروه محصولات مختلف می بینم وسابقه خوب و تخصص واحد های هراز و آلیما و زاگو و…در توسعه پورتفوی شرکت به عنوان یک مزیت رقابتی ملی و جهانی با بکارگیری متخصصان حرفه ای در حوزه های تحقیق و توسعه و تولید و مارکتینگ و.. تولید محصولات جدید همیشه جزو لاینفک فرهنگ سازمان ما شده است و در واقع با تکیه بر این قابلیت برنامه جامعی برای توسعه سبد محصولات  به شیوه ای نوآورانه و سلامتی محور با برندهای جذاب در آتیه خواهیم داشت.

توسعه کارخانه هراز و  آلیما و ساخت کارخانه زاگو و داریولبن یزد، همه و همه  بخشی از اهداف کلان سازمان در جهت تلاش در این راستا می باشد.

و کلام آخر …

به عنوان یک ایرانی چه در زمانی که در دانشگاه درس می خواندم،و چه در مقام یک مدرس در دانشگاه و چه در لباس یک صنعتگر و کار آفرین همیشه قلبم برای کشورم و مردمان این سرزمین می تپد.

وقتی می بینم زمینه فعالیت و کسب روزی حلال را برای همکارانی که  مسئولیت یک خانواده را به دوش می کشد یا جوانانی که با آرزوهای زیاد از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند و بسیاری از هموطنانم را در جای جای ایران فراهم نموده ام،خستگی کار و تلاش شبانه روزی ۳۵ ساله برایم شیرین می شود و احساس میکنم خانواده ای نه به وسعت ۱۷۸۰ نفر بلکه به اندازه این سرزمین و قلب مردمانش دارم.

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 5 )
 1. راه زندگی می گوید

  خوشبختانه بنده خودم در منزل شیر بادام،شیر بادام هندی،شیر بادام زمینی،شیر فندق،شیر گردو،شیر پسته،شیر هسته زرد آلو،شیر نارگیل با استفاده از پودر نارگیل خیس شده درست میکنم بسیار خوشمزه است و گاهی هم شیر سویا میخرم،پنیر سویا ،سسهای گیاهی ماست و … دیگه گیاهی هم الحمدلله وجود داره و میشه با خیال آسوده مصرف کرد،با حذف کلیه مواد مضر مثل انواع سس مایونز،سس گوجه و انواع سسهای متنوع موجود،نوشابه و دلستر و پفک و چیپس و کیک و بیسکویت و انواع آبمیوه های مصنوعی بستنی و لبنیات حیوانی،تخم مرغ … دیگه نگران هزینه اش هم نباشید،اینکه هیچ حیوانی بعد از دو سالگی عادت بخوردن شیر گونه دیگری نداره این رفتار از انسان جای بسی تامل داره که بخاطرش حاضره دست به هر کار بیرحمانه ای بزنه متاسفانه همه از حقایق گاوداریها باخبرن و با توکل بر خدا دیر یا زود همه روش صحیح رو در پیش بگیرن ان شاء الله

 2. ناشناس می گوید

  شیر کنجد،شیر تخم کدو،شیر شاهدانه،شیر جو دو سر،شیر جو،شیر دانه آفتابگردان،شیر برنج هم میشه تهیه کرد.

 3. سینا می گوید

  یادتون رفته که آقای سلیمانی صاحب شرکت کاله(سولیکو)هزینه درس خواندن شما را پرداخت و شما را به درههای متعدد کلاسهای آموزشی به آلمان و هلند و دانمارک می فرستاد
  معرفت چیزی نیت که بشه با سرنگ تزریق کرد یا با کتاب خ ماندن آموخت معرفت باید د فطرت و ذات انسان وجود داشته وریشه دوانده باشد از سر سفره پدر و مادر معرفت اموخت

 4. عظیم رحیمی می گوید

  طراحی ورزشگاه ۱۲ هکتاری جدید
  که درنوع خود کم نظیراست دارای پیست قایقرانی به عرض ۲۵ متربه عمق ۲ متر و یک دورآن ۵۰۰ متراست،ورزش های کانوپلو، که بایک چاه عمیق پرمیشود،سه تا پیست دوچرخه سواری،کودکان،بانوان وآقایان که یک ساعت دوچرخه سواری ویک ساعت اسکیت انجام می شود،یک پیست ماسه ای کف پادرمانی که یک دور آن ۴۰۰ متراست ،دوتا استخرسرپوشیده بانوان وآقایان ودوتا سالن ورزشی، برای ورزشهای مختلف ،این ورزشگاه مثل یک دیس یا بشقاب بزرگ است ،پیست قایقرانی باسالن استخرها ۵ متراختلاف ارتفاع دارد وبا یک نورافکن بزرگ کناراستخروسالن ها نسب شده ،کل ورزشگاه را روشن میگند ،با۱۲ سرویس بهداشتی درشش محل، دارای پاکینگ ۱۰۸۰ ماشین سواری وجایگاه برای نشستن ۵۴۰۰ نفر، برای هرماشین ورودی دریافت میشود.پارکینگ کارکنان بیرون ورزشگاه است. ومغازه های مختلف دربیرون ورزشگاه و پنج سالن غذاخوری درداخل، وانجام جشن وعروسی روی قایق بزرگ ،به ثبت رساندم، برآورد هزینه شده به مبلغ ۰۰۰/۱۳۴/۴۸ میلیارد تومان (چهل وهشت میلیارد و یک صدو سی و چهار میلیون تومان) این طرح جهت ساخت به ارگان های مختلف و افراد حقیقی وحقوقی واگذارمیشود.
  با تشکرعظیم رحیمی کارشناس ورزشی
  شماره موبایل ۰۹۹۰۵۶۳۲۶۵۵ و۰۲۶۳۶۶۱۰۵۰۵
  ببخشید نتوانستم عکس ماکت هارا برایتان بفرستم اگر مایل بودید یک شماره واتساب بفرستید تا ارسال کنم

 5. م. س می گوید

  با سلام و خسته نباشید باید عرض کنم که من فقط از ماست و پنیر هراز استفاده کردم و از کیفیت خیلی پایینش اصلا خوشم نیومد!