خدمت سربازی برای دختران مغربی اجباری شد +عکس

0

دولت مغرب پس از موافقت شاه این کشور اعلام کرد که تمامی دختران و پسران جوان بین ۱۹ تا ۲۵ سال این کشور باید به خدمت سربازی بروند.

همه جوانان ۱۹ تا ۲۵ ساله به جز کسانی که مشغول تحصیل اند یا توانایی جسمی ندارند، باید به خدمت سربازی بروند.

مقام های مغربی مدت زمان خدمت سربازی را ۱۲ ماه اعلام کرده اند. زنان متاهل یا افرادی که مشکل جسمی داشته باشند از خدمت سربازی معاف هستند.

بحث اجباری شدن خدمت سربازی که از چندی پیش مطرح شده بود، با واکنش های متفاوتی از سوی جوانان این کشور مواجه شده است .بسیاری از آن ها می گویند در حالی که شغل دولتی پیدا نمی شود، رفتن به سربازی بی فایده است.

مراکش سربازی زنان و دختران زن مغربی دختر مغربی دختر مراکشی دختر سرباز خدمت سربازی پادشاه مغرب اخبار مغرب اخبار سربازی اخبار بین المللی امروز

در سال ۱۹۶۶ برای نخستین بار در مغرب ، خدمت سربازی اجباری اعلام شد و آن زمان کسانی که می خواستند کارمند موسسات دولتی شوند، باید قبل از آن به خدمت سربازی می رفتند .مدت سربازی آن زمان ۱۸ ماه بود اما بعدها مدت آن کاهش یافت.

در دهه هشتاد و نود قرن گذشته، علاوه بر متقاضیان کار در ادارات دولتی ، کسانی که ترک تحصیل می کردند نیز می بایست به خدمت سربازی می رفتند آن زمان مدت خدمت به ۱۲ ماه کاهش یافته بود.

خدمت سربازی در مغرب در سال ۲۰۰۷(۱۳۸۶) لغو شده بود.

مراکش سربازی زنان و دختران زن مغربی دختر مغربی دختر مراکشی دختر سرباز خدمت سربازی پادشاه مغرب اخبار مغرب اخبار سربازی اخبار بین المللی امروز

برخی رسانه ها از احتمال آمادگی مغرب برای مقابله با جبهه پولیساریو خبر داده اند. چندی پیش و پس از آنکه رباط نیروهای جبهه پولیساریو را به تحرک نظامی در مرزها متهم کرد، اخباری مبنی بر بازگردانده شدن جنگنده های مغربی از جنگ یمن منتشر شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ