ارزان ترین اتومبیل های جهان از نظر حق بیمه + قیمت

0

شاید برای ما ایرانی ها این پرسش که “گران ترین و ارزان ترین اتومبیل های تولیدی برای خرید بیمه کدامند” چندان جذاب و مناسب نیست؛ چرا که نوع و چگونگی بیمه اتومبیل در ایران با اکثر کشورهای جهان بسیار متفاوت است.

 در خارج از مرزهای ایران، اکثر تولیدکنندگان اتومبیل سعی می کنند خودروی را به بازار معرفی کنند که هم مقرون به صرفه باشد و هم هزینه های جانبی آن مانند خرید بیمه نامه بار اضافی را به مشتریان تحمیل نکند.

هفته نامه “فوربس” با انتشار گزارشی نام ارزان ترین اتومبیل های کنونی در بازار را با توجه به حق بیمه نامه منتشر کرده است اما پیش از خواندن این گزارش نگاهی به بیمه اتومبیل در دیگر کشورهای جهان خواهیم انداخت.

 به عنوان مثال، در آمریکا طیف بسیار وسیعی از اتومبیل وجود دارد، اما اتومبیل ‌های تویوتا و هوندا از محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند. از جمله دلایل اصلی این مسئله می ‌توان به قیمت نسبتا پایین، دوام زیاد، قیمت کم قطعات یدکی و کمی مصرف بنزین البته نه در تمام مدل‌ ها اشاره کرد. در این کشور پس از خرید اتومبیل نوبت به دریافت بیمه می ‌رسد. در این کشور برای وجه بیمه مدل، سال ماشین، کیلومتر ماشین، اینکه چقدر در روز از ماشین استفاده می ‌شود، کدپستی محل سکونت، فاصله محل کار با منزل، تحصیلات و سمت شغلی اهمیت دارد.

 هزینه بیمه‌ های ایالات متحده آمریکا از ماهی ۱۰۰ دلار تا ۵۰۰ دلار در ماه بسته به سوابق رانندگی در این کشور متغیر است. حقیقت آن است که شهروندان آمریکایی نه تنها حق بیمه کمی را پرداخت نمی‌ کنند بلکه هزینه‌ ها برای خرید بیمه در ایالت‌ های این کشور بسیار با یکدیگر متفاوت است.

 در اروپا نیز زنان به طور سنتی حق بیمه کمتری نسبت به مردان پرداخت می‌ کردند اما با تغییر قوانین، اتحادیه اروپا به شرکت ‌های بیمه اجازه نمی‌ دهد که تفاوتی در این زمینه قائل شوند. این افزایش حق بیمه شامل بانوان بین ۱۷ تا ۳۰ سال می‌ شود و زنان اروپایی مسن ‌تر حق بیمه کمتری را پرداخت خواهند کرد. اما به طور کل باید گفت که چگونگی بیمه اتومبیل در تمامی کشورهای قاره سبز یکسان نیست. به عنوان مثال، در آلمان بیمه شخص ثالث اتومبیل اجباری است به طوری که برای به ثبت رساندن وسیله نقلیه ارائه مدرکی دال بر بیمه بودن آن ضروری است.

 بیمه خرابی اتومبیل در آلمان و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از طریق شرکت‌های بیمه اتومبیل و نیز انجمن ‌های اتومبیلرانی آلمان و همچنین برخی تولید‌کنندگان اتومبیل ارائه می‌ شود.

در استرالیا بیمه شخص ثالث جانی و حوادث سرنشین به عنوان بیمه شخص ثالث اجباری نامیده می ‌شود. بیمه بدنه خودرو در استرالیا دارای فرانشیز است. میزان فرانشیز این بیمه در استرالیا معمولا ۶۰۰ دلار است که هر کسی می‌ تواند پایین‌ تر از ۶۰۰ دلار را نیز انتخاب کند اما حق بیمه بیشتری باید بدهد.

بیمه اتومبیل و وسایل نقلیه در مالزی اما شامل بیمه کامل و جامع، بیمه شخص ثالث و بیمه آتش‌ سوزی و دزدی است. همچنین در کشور مالزی، مبلغ پرداختی برای بیمه به قیمت و ظرفیت موتور ماشین بستگی دارد. نکته جالب اینجاست که در مالزی چنانچه از یک اتومبیل چند نفر استفاده می‌‌کنند، باید نام همه راننده‌ ها در بیمه درج شود.

گران ترین و ارزان ترین ها

اما در گزارش فوربس به نقل از “مارک مک ارولی” معاونت اجرای بخش بیمه تجاری “ترانس یونین” آمده است که سالانه بیش از یک میلیارد دلار صرف تبلیغات مختلف برای فروش بیمه نامه می شود و در این تبلیغات بیمه گران سعی می کنند افراد را به سمت خود جذب کنند و محصولات بیشتری را بفروشند. اکثر آنان از مشتریان می خواهند که با تغییر بیمه نامه های کنونی خود، به حلقه مشتریان آنان بپیوندند.

 اما حقیقت آن است که ۳۰ درصد از بیمه گذاران هر ساله به دنبال بیمه نامه های بهتر می گردند تا معامله مناسب تری را به نفع خود رقم بزنند. طبق گزارش ترانس یونین، این مسئله بر رقابت ها افزوده است. البته باید گفت که تغییر بیمه نامه تنها راه کاهش هزینه ها نیست و خرید اتومبیلی که بیمه ای ارزان قیمت تر به آن تعلق می گیرد، در این فرآیند در جایگاه نخست قرار می گیرد.

 در شرایط برابر باید گفت که اتومبیل های پرهزینه معمولا حق بیمه ای گران تر دارند. از سوی دیگر، شرکت های بیمه برای تعیین نرخ های خود تاریخچه اتومبیل ها را بررسی می کنند و برای خودروهای که در تصادفات، آسیب های کمتری می بینند و تلفات انسانی کمتری برجای می گذارند، بیمه نامه ای با شرایط بهتر و به تبع آن مقرون به صرفه تر ارائه می دهند. همچنین اتومبیل های که نمی توان آنان را به سادگی دزدید نیز در این فهرست در جایگاه بهتری جای می گیرند.

طبق گزارش فوربس، جیپ  “SUVs ” ( قیمت ۲۳ هزار دلار) یکی از ارزان ترین خودروهای جهان برای بیمه کردن است و در این فهرست در میان ۱۰ اتومبیل برتر جای گرفته است. در میان انواع جیپ ها، “جیپ رانگلر” به ویژه نوع دو درب ورزشی آن از نظر بیمه، از همه ارزان تر است؛ به طور سالانه باید یک هزار و ۸۰ دلار بابت نرخ بیمه این اتومبیل پرداخت کرد.
هفته نامه فوربس مشخصات جیپ رانگلر قیمت جیپ رانگلر دانلود هفته نامه فوربس حق بیمه سایر کشورها حق بیمه‌ در خارج بیمه ترانس یونین ارزان ترین اتومبیل

برای دیگر مدل های جیپ مانند “پت ریوت”، “کامپس”، “گراند چروکی” در سال ۲۰۱۴ باید به ترتیب یک هزار و ۱۰۴ دلار، یک هزار و ۱۴۰ دلار و یک هزار و ۱۷۱ دلار پرداخت کرد.

 از دیگر اتومبیل های پرهزینه می توان به تولیدات شرکت تویوتا اشاره کرد. به عنوان مثال راننده “هوندا “CR-V باید سالانه و به طور میانگین یک هزار و ۱۱۵ دلار برای بیمه اتومبیل خود پرداخت کند. این رقم برای “سوبارو آوت بک”، “دودج جورنى” و “فورد اسکیپ” نیز به ترتیب یک هزار و ۱۴۴ دلار، یک هزار و ۱۴۹ دلار و یک هزار و ۱۷۰ دلار است.

 از سوی دیگر، گران ترین اتومبیل جهان از نظر بیمه در سال ۲۰۱۴ یکی از سریع ترین و پرهزینه ترین اتومبیل های جهان است؛ البته این مسئله شگفتی کارشناسان را به دنبال نداشته است. “نیسان “GT-R که با نام مستعار “گودزیلا” به عنوان قاتلی غول پیکر در میان خودروهای اسپرت شناخته می شود، به طور میانگین در سال سه هزار و ۱۶۹ دلار هزینه ای بیمه ای دارد.

هفته نامه فوربس مشخصات جیپ رانگلر قیمت جیپ رانگلر دانلود هفته نامه فوربس حق بیمه سایر کشورها حق بیمه‌ در خارج بیمه ترانس یونین ارزان ترین اتومبیل

 میانگین ها برای بیمه در اروپا و آمریکا به طور عمومی بر اساس عملکرد یک مرد ۴۰ ساله است که روزانه ۴۰ مایل را در مسیر رفت و برگشت به محل کار خود می پیماید. ۱۰۰ هزار دلار بیمه جهت تعهد جراحت یک فرد، ۳۰۰ هزار دلار برای تمام جراحات و ۵۰ هزار دلار برای صدمات وسیله در هنگام تصادف است.

این نرخ موتورسوار بیمه نشده را هم پوشش می دهد. نرخ های میانگین فقط جهت مقایسه هستند و نرخ های واقعی به عوامل انفرادی راننده بستگی دارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ