آخرین اخبار از زلزله تازه آباد کرمانشاه +کشته ها و مصدومان زمین لرزه

0

جزییات زمین لرزه امروز کرمانشاه

براساس اطلاعات مرکز لرزه‌نگاری کشور، در ساعت ۲ و ۴۳ دقیقه، زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۹ ریشتر در تازه‌آباد از توابع استان کرمانشاه اتفاق افتاد.

این زلزله در استان‌های همجوار کردستان و ایلام نیز احساس شده است.

به گفته هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه، گروه‌های ارزیاب به مناطق اعزام شده‌اند.

طبق آخرین اخبار؛ این زلزله خساراتی را در جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر از خود برجای گذاشته است و برخی از مسیرهای منتهی به کانون زلزله  بر اثر ریزش کوه مسدود شده‌اند.

اورژانس جوانرود اعلام کرده که اکثر مصدومین زلزله بر اثر ترس دچار افت فشار و مصدومیت سطحی شده‌اند.

ساعت ۵:۱۹ صبح

۶۵ مصدوم و یک کشته

هوشنگ بازوند (استاندار کرمانشاه) با اشاره به آخرین آمار مصدومان زلزله تا ساعت ۴:۴۵  بامداد گفت: ۶۵ نفر تاکنون بر اثر این حادثه مصدوم شده‌اند که به ترتیب در جوانرود ۱۲ نفر، روانسر ۲۰ نفر، کوزران ۴ نفر، ثلاث ۲۲ نفر و سرپل ذهاب ۷ نفر بوده‌اند.

استاندار کرمانشاه با تایید مرگ یک نفر در این حادثه تصریح کرد: متاسفانه ۱ نفر تاکنون در اثر زلزله جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: برق در برخی نقاط استان قطع است، هم اینک جلسه اضطراری در استانداری کرمانشاه شروع شده است، کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان آماده هستند.

استاندار کرمانشاه گفت: باتوجه به شرایط استان و وضعیت زلزله، ادارات و دستگاه‌های دولتی بدون تاخیر و راس ساعت مقرر جهت ارائه خدمت شروع به کار خواهند کرد.

ساعت ۶:۵۳ صبح

افزایش مصدومان زلزله نیمه شب گذشته به ۱۴۵ نفر/ریزش کوه در محور جوانرود به ثلاث

مرتضی سلیمی (رئیس سازمان امداد و نجات) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به آخرین جزییات زلزله ۵/۹ ریشتری نیمه شب گذشته در کرمانشاه گفت: ٨ تیم ارزیاب شامل ١۶ پرسنل و ٨ نفر نجاتگر که جمعا ٢۴ نفر می‌شوند، به منطقه اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۱۴۵ نفر تاکنون مصدوم شده‌اند، ادامه داد: تعداد مصدومان در ثلاث باباجانی٨٩ نفر، در جوانرود ۳۶ نفر و سرپل ذهاب ۲۰ نفر گزارش شده است همچنین یک نفر فوتی در روستای چم‌زرش جان خود را از دست داده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: کوه در محور جوانرود به ثلاث -گردنه سیاه طاهر نیز بر اثر این زمین لرزه ریزش کرده است.

ساعت ۷:۵۲ صبح

وضعیت در مناطق زلزله زده عادی است/آب و برق وصل شده

بهنام سعیدی در گفتگو با ایلنا، درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گفت: خوشبختانه آب و برق برخی مناطق مانند دالاهو که از نیمه شب گذشته به دلیل وقوع زلزله قطع شده بود، در حال حاضر وصل شده است.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه ۱۴۲، مصدوم و یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: وضعیت در منطقه به حالت عادی بازگشته و بیشتر مصدومان از مراکز درمانی مرخص شده‌اند. زلزله نیمه شب گذشته باعث ترس و وحشت مردم شده بود اما در حال حاضر شرایط کاملا عادی است.

سعیدی با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند، خاطرنشان کرد: زلزله نیمه شب گذشته در استان‌های کردستان و ایلام نیز احساس شده بود اما خوشبختانه گزارشی مبنی بر خسارت در این منطقه اعلام نشده است.

ساعت ۸ صبح

دو کشته و ۱۵۶ مصدوم بر اثر زلزله در کرمانشاه

مجتبی خالدی در گفتگو با ایلنا، با اعلام خبر افزایش مصدومان زلزله نیمه شب گذشته در کرمانشاه گفت: سه مصدوم نیز از کامیاران استان کردستان به تعداد مصدومین اضافه شده است و مجموع مصدومان به تعداد ۱۵۶ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: تاکنون دو نفر نیز بر اثر این زمین لرزه جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: بالگردهای اورژانس کشور در آسمان استان کرمانشاه جهت ارزیابی دقیق‌تر مناطق زلزله‌زده به پرواز درآمده‌اند.

ساعت ۸:۳۰ صبح

افزایش مصدومان زلزله کرمانشاه به ۲۴۱ نفر

مجتبی خالدی در گفتگو با ایلنا، با اعلام افزایش مصدومان حادثه زلزله نیمه شب گذشته گفت: آمار مصدومان زلزله نیمه شب گذشته در استان کرمانشاه تا ساعت ۸ صبح به ۲۴۱ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: تاکنون نیز دو نفر بر اثر این زمین‌لرزه جان خود را از دست داده‌اند.

ساعت ۸:۳۷ صبح

اعزام ۲۱ تیم عملیاتی به مناطق زلزله‌زده/گردنه سیاه‌طاهر بازگشایی شده است

مرتضی سلیمی (رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به زلزله ۵/۹ ریشتر در منطقه تازه‌آباد در استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۲۱ تیم عملیاتی نیز در منطقه حضور دارند و تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازنگردد، این تیم‌ها در منطقه خواهند ماند.

وی از آماده‌سازی اسکان اضطراری برای زلزله‌زدگان خبر داد و تصریح کرد: بر اثر این زمین لرزه کوه در محور جوانرود به ثلاث -گردنه سیاه طاهر نیز بر اثر این زمین لرزه ریزش کرده بود که خوشبختانه با تلاش عوامل راهداری این مسیر نیز بازگشایی شده است.

ساعت ۹:۱۶ صبح

تردد در محورهای مواصلاتی منطقه زلزله‌زده کرمانشاه عادی است

سردار محمدحسین حمیدی (رییس پلیس راه کشور) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به زلزله ۵/۹ ریشتری نیمه شب گذشته در استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه بر اثر این زمین‌لرزه هیچ مشکل مواصلاتی در منطقه ایجاد نشده است.

وی با اشاره به ریزش کوه در محور جوانرود به ثلاث -گردنه سیاه طاهر نیز بر اثر این زمین لرزه خاطرنشان کرد: با تلاش عوامل راهداری این مسیر نیز باز شده و در حال حاضر تردد در این منطقه به صورت عادی است.

ساعت ۱۰:‌۱۵ صبح
هیچ مشکلی در منطقه زلزله‌زده وجود ندارد

رضا محمودیان (مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه) درباره آخرین جزییات زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه گفت: تاکنون طبق آمار اورژانس کشور ۲۴۱ نفر مصدوم و دو نفر نیز بر اثر این زمین‌لرزه جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: ۶ نفر از مصدومان در مرکز درمانی بستری و دیگر مصدومان نیز به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اعلام عادی شدن وضعیت منطقه زلزله‌زده گفت: شب گذشته مردم به دلیل ترس از زلزله در خیابان‌ها خوابیدند، اما در حال حاضر هیچ مشکلی در منطقه وجود ندارد و وضعیت کاملا عادی است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ