سمیرا سمیعی کیست ؟ / زنی که دوباره در فوتبال ایران غوغا به پا کرد + عکس و زندگینامه

10

دختر پروفسور سمیعی دوباره فوتبال ایران را تحت تاثیر نام خودش قرار داده اما این بار در کنار نام لوتار ماتئوس.

سمیرا سمیعی، دختر پروفسور سمیعی، . او که ساکن آلمان است و جزو معدود ایجنت‌های زن این کشور، برنامه حضور ماتئوس در ایران را هماهنگ کرده. او سفیر بنیاد خیریه پرمرتساکر، مدافع تیم ملی آلمان است که کارش کمک به کودکان نیازمند است و البته آماده‌سازی امکانات برای حضور آنها در فوتبال.

همسر لوتار ماتئوس همسر سمیرا سمیعی شوهر سمیرا سمیعی دختر مجید سمیعی خاواده سمیرا سمیعی خانواده مجید سمیعی پدر سمیرا سمیعی بیوگرافی مجید سمیعی بیوگرافی لوتار ماتئوس بیوگرافی سمیرا سمیعی

سمیعی در خانواده ثروتمندی در ایران متولد شده اما سبکی از زندگی را انتخاب کرده تا تلاش کند و استرس داشته باشد. در آلمان، حدود ۱۴۰ بازیکن حرفه‌ای فوتبال که سامی آلاگویی، مهاجم هرتابرلین یکی از معروف‌ترین آنها است تحت قرارداد این ایجنت ایرانی قرار دارند. سمیعی سال‌ها مشاور آندریاس برمه، دفاع چپ سابق تیم ملی آلمان – و سیریاکواسفورزا – کاپیتان سابق تیم ملی سوییس – بوده و روابط نزدیکی با لوتار ماتئوس دارد.

سمیعی اینها را در مصاحبه‌ای عنوان کرده و به نظر می‌رسد همین رابطه فوتبالی با ماتئوس باعث شده تا پای لوتار توسط این خانم ایرانی به ایران باز شود. سمیرا سمیعی در مصاحبه‌ای گفته: «علی دایی را مدت‌ها است که می‌شناسم. حسین کلانی را هم از دوران کودکی. او دوست صمیمی پدرم بوده و به همین خاطر حکم عمو را برایم دارد.»

همسر لوتار ماتئوس همسر سمیرا سمیعی شوهر سمیرا سمیعی دختر مجید سمیعی خاواده سمیرا سمیعی خانواده مجید سمیعی پدر سمیرا سمیعی بیوگرافی مجید سمیعی بیوگرافی لوتار ماتئوس بیوگرافی سمیرا سمیعی

پدر سمیرا سمیعی (حسین سمیعی)، یکی از بزرگترین جراحان چشم در جهان و ایران است. سمیعی گفته که پدرش حتی با دیگو مارادونا رابطه نزدیکی داشته و همین ارتباط باعث شده تا او در زمینه بازاریابی و همکاری فوتبالی با کشورهای عربی و آمریکای لاتین موفق باشد. نکته جالب درباره صفحه کمپانی سمیرا سمیعی، حضور علی دایی و عکس او به عنوان اولین مربی‌‌ است که با این شرکت همکاری دارد. هومبرتوکوئلهو و چند بازیکن و مربی دیگر، افرادی هستند که نام و عکسشان در صفحه کمپانی دیده می‌شود.

لوتار ماتئوس را هم قرار است این کمپانی به ایران بیاورد. پشت پرده‌اش را کسی نمی‌داند. از ارتباط سمیعی و ماتئوس هم کسی چیزی نمی‌داند اما سوال اینجا است که ماتئوس چطور یک باره سر از فوتبال ایران درآورده و قرار است برای چند روز یا شاید چند ماه و چند سال اینجا فعالیت کند؟

آیا اتفاقی می‌افتد یا قرار است اتفاقی رخ دهد؟ کار، کار بزرگی است. یک کار شاید تکرار نشدنی اما چطور و به چه قیمتی‌، کسی نمی‌داند! باید منتظر ماند و دید ماتئوس چه می‌گوید. آیا او در ایران می‌ماند یا مشاوران ایرانی‌اش، برنامه‌های دیگری پیش‌رویش قرار می‌دهند؟

همسر لوتار ماتئوس همسر سمیرا سمیعی شوهر سمیرا سمیعی دختر مجید سمیعی خاواده سمیرا سمیعی خانواده مجید سمیعی پدر سمیرا سمیعی بیوگرافی مجید سمیعی بیوگرافی لوتار ماتئوس بیوگرافی سمیرا سمیعی

به جواب این ابهام‌ها، تنها دو، سه روز دیگر می‌توان رسید.

دعوت دایی و کیا از ماتئوس
علی دایی، حدفاصل سال‌های ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ به مدت یک سال بازیکن بایرن مونیخ بود و با این تیم به قهرمانی بوندس‌لیگا هم رسید. دایی ۲۳ بازی برای بایرن انجام داد و ۶ گل به ثمر رساند. همان فصل، بایرن به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید اما در آن بازی تاریخی و فقط در ۳ دقیقه مغلوب منچستریونایتد شد تا جام را از دست بدهد. زمان حضور دایی در بایرن، ماتئوس کاپیتان این تیم بود. به همین خاطر و به خاطر رفاقتی که دایی با ماتئوس دارد، سرمربی پرسپولیس او را به یک ناهار دعوت کرده تا اینگونه از کاپیتان سابقش میهمان‌نوازی کند. حتی شنیده می‌شود مهدی مهدوی‌کیا هم قرار است دیداری با ماتئوس داشته باشد. این دو در فوتبال آلمان بارها روبروی هم قرار گرفته‌اند و البته چندین و چند عکس یادگاری هم با یکدیگر دارند.

همسر لوتار ماتئوس همسر سمیرا سمیعی شوهر سمیرا سمیعی دختر مجید سمیعی خاواده سمیرا سمیعی خانواده مجید سمیعی پدر سمیرا سمیعی بیوگرافی مجید سمیعی بیوگرافی لوتار ماتئوس بیوگرافی سمیرا سمیعی

 یکی از خبرگزاری های معتبر در اردیبهشت سال ۱۳۸۵ مطلبی با عنوان “مهدوی کیا در دام” منتشر کرد. لب مطلب حکایت از ماجرایی عجیب در زندگی ستاره پرفروغ فوتبال ایران مهدی مهدوی کیا داشت.
 حدود هشت سال پیش و در آستانه جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان یک زن ایرانی مقیم آلمان با نام سمیرا سمیعی با این ادعا که همسر دوم مهدی مهدوی کیاست غوغایی را در رسانه های ایرانی به پا کرد.

البته این ماجرا خیلی زود فروکش کرد اما با گذشت هشت سال از این اتفاق در حالی که مهدوی کیا زندگی بی حاشیه و آرامی را در کنار همسر و دختر ۱۴ ساله خود می گذراند حالا سمیرا سمیعی به عنوان مدیر برنامه های لوتار ماتئوس به ایران آمده است.

خبر ازدواج با همسر دوم و حاشیه های ناشی از آن تا مدت ها مهدی مهدوی کیا را رها نکرد و رسانه ها تا مدت ها به ابعاد مختلف این ماجرا می پرداختند.

همسر لوتار ماتئوس همسر سمیرا سمیعی شوهر سمیرا سمیعی دختر مجید سمیعی خاواده سمیرا سمیعی خانواده مجید سمیعی پدر سمیرا سمیعی بیوگرافی مجید سمیعی بیوگرافی لوتار ماتئوس بیوگرافی سمیرا سمیعی

سمیرا سمیعی، دختر پروفسور سمیعی (یکی از بزرگترین جراحان مغز و اعصاب در جهان و ایران) در آلمان به عنوان مدیر برنامه های مهدوی کیا مشغول به کار بوده که پس از مدتی در حالی که همسر مهدوی کیا در ایران بوده، خبر ازدواج این دو منتشر می شود.

وی که تنها مدیر برنامه زن در آلمان محسوب می شود (فوتبال آلمان ۱۴۰ مدیر برنامه دارد)، با تهیه کننده برنامه ورزش از نگاه دو که بیمار پدرش بوده است آشنا می شود و درخواست وی مبنی بر دعوت از لوتار ماتئوس را می پذیرد.

سمیعی هم اکنون مدیر برنامه‌های چند ستاره بزرگ در آلمان از جمله ماتیوس، برمه، پرمرته ساکر و … به شمار می رود. وی در ایران هم مدیر برنامه های سوشا مکانی است.

بر همین اساس می توان حدس زد که چرا مهدوی کیا در ضیافت ناهار لوتار ماتئوس که با حضور دایی و سایر فوتبالی ها برگزار شد شرکت نکرد.

حالا سمیعی در گفتگو با روزنامه نود، که به همراه عکس بزرگی از وی روی صفحه نخست این روزنامه منتشر شده، گفته که ماجرای من و مهدوی کیا هشت سال پیش تمام شد.

وی همچنین درباره زندگی در آلمان گفت: «کاملا از زندگی جدیدم راضی هستم. من با همسر آلمانی‌ام و پسرم خوشبختم. همسرم در کنار فعالیت‌های امور کارخانه‌اش، اسپانسر باشگاه بایرن مونیخ و آگزبورگ است و به اعتبار اوست که ما هنگام بازی‌های خانگی بایرن، در لژ مخصوص در ورزشگاه آلیانس آره‌نا حضور می‌یابیم. بله، من از زندگی‌ام لذت می‌برم و همین حالا هم دلم برای او و پسرم لک زده است.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 10 )
 1. مریم می گوید

  ایشان دختر حسین سمیعی است نه مجید سمعی مجید جان

 2. امید می گوید

  دختر پروفسور سمیعی نیست ، ایشان تکذیب کرده اند

 3. مائده می گوید

  ای بابا سمیرا سمیعی دختر مجید سمیعی نیست . چرا وقتی اطلاعات ندارید فقط کپی پیست می کنید . یکم تحقیق کنید.

 4. ناشناس می گوید

  اولش گفته دختر حسین سمیعی جراح چشم و بعدش گفته دختر پروفسور سمیعی جراح مغز و اعصاب است.ولی تا اونجایی که من آشنایی دارم دختر مجید سمیعی است

 5. احمد می گوید

  این به مامانش رفته اصلا شبیه مجید نیست

 6. علی می گوید

  پروفسور سمیعمی فقط دو فرزند دارد و این خانم فرزند ایشان نیست.http://www.professormadjidsamii.com/fa/biography.html

 7. شهرام می گوید

  پدرش از بداخلاق ترین و پول دوست ترین چشم پزشکان هستند من مدتی بیمار شان بودم . هم منشی اش هم حسین سمیعی اصلا نه احترام نه وجدان کاری داشتند. همیشه هم گران ترین ویزیت و کم ترین وقت را برای بیمار میگذاشتند.

 8. فرهاد می گوید

  پدرش خیلی دکتر بیوجدان و بد اخلاقی است ! خودش هم که زندگی مهدویکیا رو خراب کرد !!

 9. بهروز می گوید

  قرار دادن این مطالب غلط تاسف بار است و مردم را از سایتتان متنفر می کند

 10. دختری با حجاب روسری می گوید

  راستی چقدر سایتِ شما عجیب وغریبه . یه وقتایی عکس هنرپیشه های ایرانی رو میزارین که چه عکسایی انداختن و از نوعِ پوششون انتقاد میکنین و هزار عیب وایراد از آرایش غلیظ خانومای هنرپیشه در سایتتون، مینویسین و یه زمانایی مثل این مطلبتون، عکس دختر دکتر سمیعی رو بدون پوشش درستی که مطابق با دین وفرهنگ ماست، توی سایتتون به نمایش میزارین، اون انتقادهای داغتون از پوشش
  هنرپیشه هایی که به هرحال پوشش مانتو برتن دارن و یه روسری رو سر انداختن و باورکنیم یا این بی پروایی تون رو در پخش عکسای دختر دکتر سمیعی و امثال این خانوم
  رو ؟ یعنی چون این خانوم، دختر دکتر سمیعیه و توی آلمان زندگی کرده، انتشار عکساش از نظر شما هیچ ایرادی نداره؟!!!! معیارِ شما برای انتقاد و سرزنش و یا تحسین و تایید مردم دقیقاً چیه؟ حتی اگه واقعاً براتون مهم بود که شخصی و خانوم هنرپیشه ای لباس وآرایش زننده داشته، به خودتون اجازه نمیدادین عکسِ اون خانوم و بینِ ملت پخش کنین و در رفتارِ به قولِ خودتون زننده ی اون خانوم شما هم شریک بشین. بمانَد که چقدر با انتشار عکس خانومای هنرپیشه و آبرویی که از اینا میبرین و باتوجه به اینهمه تضادی که در متنهاتون دیده میشه، دِین به گردنتونه. نمیشه این خانومِ سمیعی به فرض هنرپیشه ی ایرانی باشه و آرایش و پوششش اونهم با مانتو وروسری به شدت موردِ انتقاد شما واقع بشه ولی زمانیکه دختر دکتر سمیعی باشه، به شدت ازش استقبال گرمی بشه تا جاییکه یادتون میره اون خانومای هنرپیشه به هرحال در عکساشون خیلی پوشیده تر از این خانوم بودن ولی از طرف شما پوششهاشون زننده ومغایر با ارزشها لقب گرفت. به هرحال خودِ واقعیتون باشین، مورد پذیرش تر ومنطقی تره تا اینکه انقدر دوچهره ومتضاد عمل کنین.