سکوت امید نمازی پس از برکناری از ذوب آهن شکست

0

شب گذشته امید نمازی، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن از سمت خود با توافقی دو جانبه کنار رفت تا علیرضا منصوریان جایگزین او شود.

نمازی درباره کنار رفتنش و اینکه روز گذشته ابتدا سایت باشگاه خبر برکناری نمازی را منتشر کرد اما بلافاصله این خبر از سایت برداشته شد، اظهار کرد: این موضوع را باید از باشگاه بپرسید. من می‌خواستم به تمرین بروم اما کسی با من صحبتی نکره بود. من صحبتی با آقای شهنازی و آذری داشتم و قرار بود آنها بین خودشان تصمیم بگیرند که من در تیم بمانم یا نه اما تا آن موقع کسی به من چیزی نگفته بود و من هم در حال رفتن به تمرین بودم. اینکه چرا این خبر روی سایت گذاشته و سپس برداشته شده است باید خود باشگاه جوابش را بدهد.

او در مورد جلسه دیشب هم بیان کرد: در جلسه دیشب ما، در مورد مسائل اقتصادی و نحوه جدا شدن من از باشگاه بحث کردیم. اینکه می گویند قصد شکایت از باشگاه را دارم اشتباه است. من با یک توافق دو جانبه از باشگاه جدا شدم و مشکلی از این بابت ندارم.

نمازی در مورد اینکه تا اینجا آذری از او حمایت می کرده اما هیات مدیره با ماندن او مخالف بوده است، هم بیان کرد: من تشخیص می دهم که آذری می خواست این پروژه ای که ما شروع کرده بودیم به مقصد برسد و همه تلاشش را کرد. متاسفانه از بالاتر از آذری و از درون هیات مدیره فشار هایی وجود داشت. آنها کاندیداهای خودشان را داشتند و فکر نمی کردند که ما بتوانیم نتایج را جبران کنیم. آذری هم تا یک جایی می توانست مقاومت کند و به اصطلاح موضع خودش هم در خطر بود. به همین دلیل صحبت کردیم و توافقی جدا شدیم.

او ادامه داد: من احساس می کنم هم از درون کارخانه و هم از درون هیات مدیره فشارهایی به آذری وارد می کردند. شاید برداشت من هم اشتباه باشد اما احساس من این است. هر پروژه جدیدی زمان می خواهد تا به اهداف برنامه ریزی شده برسد. متاسفانه در فوتبال ایران این صبر و حوصله کم است و همه به دنبال نتیجه فوری هستند.

سرمربی سابق ذوب آهن با بیان اینکه نمی خواهد چیزی را از دوش خودش بردارد، گفت: بالاخره من یک مربی حرفه ای هستم و نتایج یک تیم به سرمربی بر می گردد. این مسوولیت کاملا روی شانه های من است.ما هم مثل بقیه اشتباهاتی در کارمان داشتیم ولی به دنبال رفع این مشکلات و اشتباهات بودیم. من مطمئن هستم که این کاری را که شروع کرده بودیم به مقصد می رساندیم و نتیجه هم به دنبالش می آمد. فوتبالی که ما بازی کردیم بدون هیچ تعصبی می توانم بگویم یکی از بهترین فوتبال های این فصل لیگ برتر ایران بود. متاسفانه بدشانسی زیاد آوردیم. داوری هم در بعضی بازی ها به ضرر ما بود. خودمان هم در کارمان بی دقتی و اشتباه داشتیم. تمام این ها باعث شد ما در مدت نتایج دلخواهمان را نگیریم.

نمازی در مورد اشتباهات خودش هم اینطور بیان کرد: من در مورد ۲،۳ بازیکن خاص اشتباهاتی داشتم و نباید در تیم از آنها استفاده می کردم. در انتخاب دستیار هم اشتباه کردم. دنبال این بودم که تغییراتی در تیم بدهم. خود باشگاه هم این را می داند ولی به نیم فصل نرسیدیم. نتوانستم این تغییرات را ایجاد کنم. این اشتباهات باعث شد تا کار به اینجا برسد. هیات مدیره و کارخانه هم بالاخره دنبال نتیجه گرفتن هستند. آنها تصمیم گرفتند که فشار بگذارند و این فشار باعث شد تا بر جدایی توافق کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که چرا همین اعضای هیات مدیره فصل قبل با حضور امیر قلعه نویی و با توجه به نتایج نه چندان قابل قبولش به او فرصت دادند اما این اجازه را به نمازی ندادند، اظهار کرد: اگر صحبت از بی‌انصافی باشد به نظرم این حرکت خیلی بی انصافی بود. ما فصل را خوب شروع کردیم اما مصدومیت هایی برای بازیکنان به وجود آمد. در هشت بازی اول فصل بازیکنان ما چهار کارت قرمز گرفتند. اگر این ها را مرور کنید سه تا از این کارت قرمز ها با بی عدالتی به بازیکنان ما داده شد. شما ببینید داوری هایی که شد یا پنالتی هایی که برای ما نگرفتند چقدر بی عدالتی بود. چند بازیکن از جمع ما جدا شدند و برای جایگزین های آنها هم مشکلاتی به وجود آمد. یک نفر در بازی دوم فکش شکست. مجتبی حقدوست کار سربازی اش درست نشد. حسن زاده با مصدومیت آمد و مصدومیتش برطرف نشد. مشکلات زیادی داشتیم. در زمانی هم من احساس می‌کردم که ما باید از لحاظ تهاجمی تقویت شویم. نمی خواهم خیلی به این مسائل بپردازم. اتفاقاتی رخ داد که به اینجا برسیم.

نمازی با بیان اینکه به کار خودش اعتقاد دارد، گفت: من بیست سال است که مربیگری می کنم و اولین بار است که از مجموعه ای اینگونه جدا می شوم. همیشه هم در کارم موفق بوده ام. مطمئن هستم که در آینده هم موفق خواهم بود فقط باید در بعضی انتخابهایم دقت کنم تا این مسائل تکرار نشود، مخصوصا اگر در ایران بخواهم کار کنم.

سرمربی سابق ذوب آهن در مورد اینکه آیا مساله ای در این مدت او را در باشگاه ذوب آهن اذیت کرده بود هم توضیح داد: بله مسائلی وجود داشته است اما من نمی خواهم راجع به آنها صحبت کنم. من کارم در ذوب آهن تمام شده است. امیدوارم که به اهدافشان برسند. من سابقه خوبی دارم و کار برایم کم نیست و به زودی در جای دیگری مشغول می شوم. در هر صورت دوست ندارم به این مسائل دامن بزنم. من با آرامش جدا شدم و می‌خواهم با آرامش هم ادامه بدهم.

او در مورد برنامه اش در آینده و اینکه پیشنهادی از لیگ برتر ایران دارد یا خیر، گفت: بله من یک پیشنهاد از لیگ برتر دارم اما فعلا رویش حساب نمی کنم چون تصمیم دارم مدتی بیرون و در کنار همسر و فرزندانم باشم. در چند ماه آینده تصمیم خوبی برای خودم می گیرم.

منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ