جزئیات مرگ دختر جوان بوشهری به دلیل عمل زیبایی بینی +عکس

0

ششم بهمن ماه سال جاری دختر جوان بوشهری در حین عمل جراحی بینی جان خود را از دست داد و با شکایت خانواده وی پرونده قضایی دختر ۲۲ساله در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

شیث امینی مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر در ارتباط با جزئیات پرونده مرگ دختر ۲۲ ساله بوشهری اظهار داشت: پرونده این فرد در پزشک قانونی مورد بررسی قرار گرفته و کالبدگشایی و نمونه‌برداری از جسد آن انجام شده است همچنین پرونده بیمارستانی این فرد مورد مطالعه قرار گرفته است.

وی افزود: علت فوت پس از بررسی پرونده به صورت کامل و مشخص شدن نتیجه آزمایشات اعلام می‌شود و کمیسیون پزشکی به سوالات مطرح شده پاسخ خواهد داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر با اشاره به اینکه ان‌شاءالله نتیجه قطعی پرونده این فرد تا ۱۵ اسفند به صورت قطعی مشخص می‌شود، گفت: ما به موضوع شایعات در این زمینه دامن نمی‌زنیم و باید پرونده به صورت کامل بررسی شود البته منکر قصور نیستیم و همه جای دنیا این مسئله ممکن است به وقوع بپیوندد، ولی مردم مطمئن باشند که پزشک قانونی رعایت عدالت را مدنظر قرار می‌دهد.

وی در یک برنامه تلویزیونی بیان داشت: قصور پزشکی شامل قسمت بی‌احتیاطی، بی‌مبالاتی، عدم رعایت نظامات دولتی و عدم مهارت و تبحر است که این پرونده به صورت کامل در اولویت بررسی قرار می‌گیرد.

امینی با اشاره به اینکه هر عملی احتمال عوارض دارد، گفت: اینکه گفته می‌شود کسی که فرد را جراحی کرده پزشک نبوده را بررسی می‌کنیم، ولی در حال حاضر مهر پزشک در پرونده بیمارستانی این فرد وجود دارد و هر چند ممکن است که بستگان اظهارنظر‌های مختلفی داشته باشند، ولی از منابع مختلف ما تحقیقات لازم را انجام می‌دهیم.

***

هزینه جراحی زیبایی قیمت عمل زیبایی بینی قصور پزشکی خطای پزشکی حوادث بوشهر جراحی زیبایی دماغ جراحی زیبایی بینی اشتباهات پزشکی در ایران اخبار وزارت بهداشت اخبار پزشکی اخبار بوشهر

عکس سوده کریمی

خانواده سوده کریمی، سهل انگاری رخ داده توسط فردی که بدون داشتن تخصص اقدام به عمل کرده و صرفا تکنسین اتاق عمل بوده را دلیل مرگ دخترشان می دانند و به طرح شکایت قضایی اقدام کرده اند.

«سوزان کریمی» خواهر مرحوم که وی نیز همزمان عمل جراحی بینی داشته، ولی بعد از حادثه تلخ پیش آمده برای خواهرش، عمل وی لغو گردیده، درخصوص اتفاق پیش آمده می گوید: اواخر آبان ماه امسال من و خواهرم جهت عمل زیبایی بینی به مطب دکتر «م» در بوشهر مراجعه نموده و پس از گرفتن نوبت از منشی، نزد آقای «ش» که در همین مطب بود معرفی شدیم. ایشان پس از معاینه من و خواهرم، دستور گرفتن عکس از بینی دادند و ما هم بعد از تهیه عکس، حدود یک ماه بعد (اوایل دی ماه) مجدداً به مطب مراجعه نموده و با آقای «ش» ملاقات کردیم. وی پس از مشاهده عکس، به ما نوبت عمل داد و گفت شانزده میلیون تومان به شماره کارت (…) بنام فرد دیگری که «ا» نام داشت به عنوان هزینه عمل دو نفر واریز نمائید که طی روزهای ۲۴ و ۲۵ دی ماه این هزینه پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه صبح یکشنبه هفتم بهمن ماه جهت انجام در بیمارستان خاتم الانبیا نیروی هوایی تعیین گردید، ادامه داد: اینجانب به اتفاق خواهر مرحومم در معیت مادر و خاله ام به بیمارستان مراجعه نموده و پذیرش شدیم. در همین اثناء یکی از پرستاران بخش زنان ما را سرزنش کرد و گفت اگر از من می شنوید اینجا عمل نکنید، چون آقای «ش» شما را عمل می کند نه آقای «م» که مدارک به نام وی تکمیل شده است. در همین فاصله نام من و خواهرم خوانده شد و به داخل بخش رفتیم.

وی با اشاره به اینکه خواهرش زودتر وارد اتاق عمل شد، گفت: حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح بود و من هم در بخش زنان منتظر ماندم که پس از اتمام عمل خواهرم، به اطاق عمل انتقال یابم. اما چندین ساعت گذشت و خبری از خروج خواهرم از اتاق عمل نشد تا اینکه حوالی ساعت ۱۲:۴۰ به من خبر دادند که دستگاه خراب شده و فعلا لباس هایت را بپوش تا بعداً به شما اطلاع دهیم. دیگر هیچ اطلاعی نداریم که در اطاق عمل چه کاری انجام داده اند.

وی افزود: حوالی ساعت ۱۳:۳۰ دو مأمور لباس شخصی با بیسیم به داخل پذیرش بیمارستان حضور یافته و با پرسنل بیمارستان صحبت کردند، سپس آنها همراهان بیمار را بیرون کردند. در ادامه یک پرستار به یکی از بستگان که بعداً به بیمارستان آمده بود، اطلاع داد خواهرم فوت شده است.

سوده کریمی با اشاره به ابهاماتی که درخصوص مرگ خواهرش وجود دارد، نظیر انجام عمل توسط فردی که از اعتبار پزشک دیگری استفاده می کند، گفت: در این خصوص شکوائیه ای به دادگستری بوشهر ارائه شده و امیدواریم بطور جدی رسیدگی شود تا این سهل انگاری ها در قبال سلامت و جان مردم توسط برخی پزشکان تکرار نشود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ