برنامه بازیهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

0

پنج دیدار از هفته هفدهم لیگ برتر روز یکشنبه برگزار می‌شود. در این هفته ذوب آهن و سایپا به دلیل حضور در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به میدان نمی‌روند و بازی استقلال و ذوب آهن و سایپا با پیکان در زمان دیگری برگزار خواهد شد.

نگاهی به دیدارهای این هفته می اندازیم:

فولاد خوزستان – پرسپولیس؛ نبرد امپراتور و پرفسور 

پرسپولیس که در اولین هفته دور برگشت به صدر جدول مسابقات برگشته است یک بازی سخت را در اهواز پیش رو دارد. فولاد اگرچه در رده هفتم جدول است اما با حضور افشین قطبی تبدیل به تیمی قدرتمند و با روحیه برتری جویی تبدیل شده است. قطبی یکی از مربیان محبوب هواداران پرسپولیس است او یک مقام قهرمانی دراماتیک را برای این تیم به ارمغان آورد ولی این مرتبه او با قلب شیر باید مقابل پرسپولیس قرار بگیرد. پرسپولیس با برانکو تیمی منسجم شده که حتی به فینال آسیا هم رسیده است. حضور بازیکنان جدید در پرسپولیس این تیم را قدرتمندتر از نیم فصل اول کرده است. دوئل تاکتیکی افشین قطبی و برانکو دیدنی است. دو تیم قرمز پوش تهران و خوزستان می توانند جذاب ترین مسابقه هفته را رقم بزنند بخصوص اینکه هر دو تیم برای برد به میدان می روند. پرسپولیس برای حفظ صدرنشینی باید پیروز شود و فولاد هم برای رسیدن به رتبه ششم جدول تلاش می کند.

فولاد هفته گذشته مقابل پارس جنوبی به نتیجه مساوی رسید. دیدار دو تیم در تهران با نتیجه ۳ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید. افشین قطبی که به امپراطور در فوتبال ایران مشهور شده می خواهد اولین باخت را به پرسپولیس تحمیل کند ولی پرفسور برانکو می خواهد دهمین برد تیمش را جشن بگیرد.

ماشین سازی تبریز- صنعت نفت آبادان؛ هدف اول نباختن!

نبرد تیم های نهم و یازدهم جدول هم یک مسابقه حساس است. ماشین سازی ۱۷ امتیازی به لطف تفاضل گل بهتر دو پله بالاتر از نفت آبادان در جدول ایستاده است. برنده این مسابقه شانس صعود به رده ششم جدول را دارد. بازی رفت دو تیم در آبادان یک بر یک مساوی شد. هر دو تیم محتاطانه در این هفته بازی خواهند کرد و دوست ندارند بازنده شوند. ماشین سازی هفته پیش تیم استقلال خوزستان را شکست داد و صنعت نفت هم از تیم قدرتمند سپاهان یک امتیاز گرفت.

پدیده شهرخودرو – استقلال خوزستان؛ بازی راحت شاگردان یحیی

پدیده بعد از باخت به پرسپولیس در این هفته مسابقه ای آسان را پیش رو دارد. استقلال خوزستان آخرین تیم جدول است که ضعیف ترین خط حمله لیگ را با ۱۰ گل زده در اختیار دارد. شاگردان گل محمدی می توانند سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کنند. مگر اینکه واقعا آبی پوشان اهوازی دچار تحولی اساسی شده باشند که بعید است با این حال در فوتبال هرچیزی امکان دارد! پدیده بازی رفت را هم ۲ بر یک برده بود.

نساجی مازندران – تراکتورسازی تبریز؛ تقابل قدیمی های پرهوادار

تقابل دوتیم پرهوادار و قدیمی فوتبال ایران جذابیت زیادی خواهد داشت. تراکتورسازی هفته قبل مقابل نفت مسجدسلیمان نشان داد که شیوه فوتبالش با لیکنز مربی بلژیکی تغییر کرده است و فوتبالی مدرن را به نمایش می گذارد. تراکتورسازی از نظر بازیکن هم بسیار غنی است اما نساجی مازندران حواشی زیادی داشت و بعد از جدایی نکونام اکنون مجید جلالی هدایت این تیم را برعهده گرفته است. جلالی در تبریز هم مربیگری کرده و مقابل تیم سابقش قرار می گیرد.تراکتورسازی در صورت بردشانس صعود به رده سوم جدول را هم دارد. نساجی مازندران اما برای ماندن در میانه بالایی جدول تلاش می کند.

بازی رفت دوتیم بدون جلالی و لیکنز با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

سپاهان – سپیدرود رشت؛ برد پرگل تیم قلعه نویی؟

سپاهان که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است این هفته مقابل تیم قرمزپوش رشت قرار می گیرد. زرد پوشان اصفهانی برای قهرمانی می جنگند و سپیدرود برای بقا در لیگ برتر این مسابقه یک نبرد نابرابر است بین تیم هایی که از نظر کیفیت بازیکن قابل قیاس نیستند.  بازی رفت دو تیم در رشت ۶ بریک به سود سپاهان به پایان رسید و به همین دلیل سپیدرود اکنون ضعیف ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و در رده پانزدهم جدول ایستاده است اما سپاهان با با ۲۸ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. شاگردان قلعه نویی به دنبال بازگشت به صدر جدول هستند و علی کریمی در اندیشه گرفتن حداقل امتیاز از تیم قدرتمند سپاهان است.

اسامی داوران و برنامه مسابقات هفته هفدهم:

یکشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۵:۰۰

ماشین سازی تبریز – صنعت نفت آبادان(ورزشگاه بنیان دیزل تبریز)

داور:حسن اکرمی

کمک ها:هادی طوسی و عسگر محمدی

کمک داوران اضافی:محمدباقر پورباقر و مجید محمدی،

داور چهارم:تورج عیوض محمدی

ناظر:حاتم بک پور

پدیده مشهد – استقلال خوزستان(ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد مقدس)

داور:اشکان خورشیدی

کمک ها: علی میرزابیگی و محمد راهی

کمک داوران اضافی:علی بای و کیوان علی محمدی

داور چهارم: فرهاد فرهادپور

ناظر: عبود سنگاشکن

یکشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۷:۰۰

نساجی مازندران – تراکتورسازی تبریز(ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر)

داور: سیدمهدی سیدعلی

کمک ها: آرمان اسعدی و حسن انتظاری

کمک داوران اضافی: امیر عرب براقی وحسین زیاری

داور چهارم: یوسف مغروری

ناظر: حسین عسکری

فولاد خوزستان – پرسپولیس تهران(ورزشگاه غدیر اهواز)

داور:رضا کرمانشاهی

کمک ها: محمدرضا منصوری و حمید سبحانی

کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان و رضا تارخ

داور چهارم: فرزاد بهرامی

ناظر: علیرضا یزدانی

یکشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۷:۱۵

فولاد مبارکه سپاهان – سپیدرود رشت(ورزشگاه نقش جهان اصفهان)

داور: سیدمهدی مرجان زاده

کمک ها: علی اکبر عظیم پور و محمد هاشمی نسب

کمک داوران اضافی: روح اله شریفی و حسین زمانی

داور چهارم: فرهاد مروجی

ناظر: حیدر شکور

سه شنبه ۲۳ بهمن ساعت ۱۷:۱۵

نفت مسجد سلیمان – پارس جنوبی جم(ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان)

داور: سیدرضا مهدوی

کمک ها: امیررضا آشورماهانی و احد سلطانی

کمک داوران اضافی: شاهو اصلانی و احمد محمدی

داور چهارم: حمید نادری بلداجی

ناظر: بهرام مهرپیما

یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷
استقلال ذوب آهن ۱۸:۳۰
نامعلوم
سایپا پیکان

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ