چگونه زانو درد را با تغییر رژیم غذایی درمان کنیم؟

0

درد زانو می‌تواند ناشی از آرتروز، آسیب‌دیدگی یا هر دلیل دیگری باشد اما با انجام اقداماتی می‌توانید آن را درمان یا از آسیب بیشتر به مفاصل جلوگیری کنید.

براساس گزارش «مدیکال‌دیلی»، در اینجا با برخی از این اقدامات آشنا می‌شوید.

قبل از ورزش‌ خود را گرم نگه دارید

گفته شده قبل از انجام ورزش‌ باید خود را با تمرین‌هایی گرم کنید زیرا مغز تحرکات ما را تشخیص داده و دمای بدن را به تدریج افزایش می‌دهد تا قلب به طور موثرتری خون را به ماهیچه‌ها پمپاژ کند، در نتیجه درد کاهش می‌یابد.

وزن خود را کم کنید

پاها بیشتر وزن بدن را تحمل می‌کنند و داشتن اضافه وزن به معنای وارد شدن فشار بیشتر به پاها و به خصوص زانوها است که در نهایت به درد زانو منجر می‌شود.

رژیم غذایی خود را تغییر دهید

هیچ غذایی وجود ندارد که به طور مستقیم درد زانو را درمان کند اما حذف و اضافه کردن برخی‌ غذاها به رژیم غذایی می‌تواند به تقویت و جلوگیری از التهاب کمک کند و علائم درد را کاهش دهد.

طبق اعلام بنیاد آرتروز، شما باید اسید چرب امگا۳ را در شکل‌های مختلف ماهی، تن یا دانه‌های سویا مصرف کنید.

انجام ورزش‌های ساده

برای کاهش درد مفاصل، داشتن فعالیت بسیار مهم است. بنابراین قدم زدن و دوچرخه سواری در این دوران راه‌حل بسیار مناسبی است.

پیاده روی یک ورزش خوب برای درد زانو است. اگر شما مبتلا به استئوآرتریت هستید، بهتر است قبل از انجام دادن ورزش، با پزشک خود مشورت کنید.

پوشیدن کفش مناسب

اگر شما دائما از درد زانو رنج می‌برید نگاهی به کفش‌های خود بیندازید. شما باید برای کاهش درد زانوهای خود کفش‌های راحت بپوشید و از کفش‌هایی با پاشنه‌های بلند بپرهیزید زیرا این پاشنه‌ها به زانوهای شما آسیب می‌رسانند.

منبع: فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ