شروع توزیع شکر ۳۰۰۰ تومانی بین قنادی‌های تهران

0

رئیس اتحادیه قنادان تهران از آغاز توزیع شکر دولتی با قیمت ۳۰۰۰ تومان بین قنادی‌های تهران خبر داد و گفت: ما به همکارانمان توصیه کردیم تا برای شب عید به هیچ وجه افزایش قیمت نداشته باشیم.

علی بهره‌مند در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به توزیع شکر دولتی با قیمت ۳۰۰۰ تومان به قنادی‌ها و شیرینی‌پزی‌های پایتخت، اظهار کرد: با توجه به تغییرات قیمت شکر در بازار آزاد، از روز شنبه، اتحادیه قنادان، اقدام به توزیع شکر با قیمت مصوب ۳۰۰۰ تومانی میان قنادان کرده است.

رئیس اتحادیه صنفی قنادان تهران گفت: هم اکنون ۲۰۰۰ تن شکر دولتی از سوی مسئولان ذی‌ربط در اختیار ما قرار گرفته و این شکر به صورت روزانه بین واحدهای صنفی قنادی‌های تهران توزیع می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با وجود توزیع شکر دولتی، افزایش قیمت شیرینی در تهران منطقی است یا خیر خاطرنشان کرد: البته شکر تنها جزئی از مواد اولیه طبخ شیرینی است، ولی با توجه به رکود بازار و وضعیت اقتصادی مردم، به همکارانمان توصیه کردیم تا برای شب عید به هیچ وجه افزایش قیمت نداشته باشیم.

نوسان قیمت شکر در هفته‌های اخیر و همچنین کمبود آن در بازار باعث بر هم خوردن تعادل قیمتی آن شده و به گفته برخی از مسئولان، شاهد افزایش ۷۰ درصدی قیمت آن هستیم؛ این در حالی است که قیمت شکر از ۳۰۰۰ تومان به نزدیک ۷۰۰۰ تومان در برخی خرده‌فروشی‌ها هم رسیده است ولی با این وجود معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به اندازه کافی در فروشگاه های کشور شکر وجود دارد گفت: قیمت بسته های ۹۰۰ گرمی شکر ۴ هزار و بسته های ۱ کیلویی آن ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است و مردم قیمت های بالاتر از این مبالغ را به عنوان گران فروشی به ۱۲۴ اطلاع دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ