واکنش جواد ظریف به تحریم شدن از سوی آمریکا

0

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه بامداد به اقدام آمریکا در قرار دادن نام او در فهرست افراد تحریم‌شده واکنش نشان داد و گفت: این تحریم هیچ اثری روی او ندارد.

وی در توییتر نوشت: «ایالات متحده می‌گوید مرا به عنوان “سخنگوی اصلی ایران در سرتاسر جهان” تحریم کرده است. واقعیت انقدر دردناک است؟ این تحریم بر من یا خانواده من هیچ اثری ندارد، چراکه من خارج از ایران، هیچ دارایی یا منافعی ندارم. متشکرم که مرا چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان می‌پندارید.»

گفتنی است وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران)، نام «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست افراد تحریم‌شده قرار داد.

بر این اساس، قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی‌های احتمالی آن‌ها در آمریکا را مسدود کرده و اتباع آمریکا را از داد و ستد مالی با آن‌ها منع می‌کند.

این اقدام، اندکی پس از آن صورت می‌گیرد که ظریف در سفر به آمریکا، با تعداد زیادی از رسانه‌های آمریکایی مصاحبه کرد. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا پیش از این، به صراحت از مصاحبه‌های ظریف ابراز خشم کرده است.

 

 

واکنش سیاسیون واکنش ایران به تحریمهای جدید آمریکا توییتر جواد ظریف تحریم های جدید ترامپ علیه ایران تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بیوگرافی جواد ظریف اینستاگرام محمد جواد ظریف اسامی افراد تحریم شده جدید توسط آمریکا آخرین وضعیت تحریم ها علیه ایران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ