با این خوراکی سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید

0

محمد باقر مینایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره آناناس گفت: این میوه در مناطق گرم و مرطوب رشد می‌کند. در ایران به دلیل نامناسب بودن شرایط آب هوایی برای رشد این میوه، تولید آن میسر نیست؛ به همین دلیل در دسترس همگان نیست.آب آناناس سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

او ادامه داد: خواص درمانی میوه در هر منطقه برای مردم همان منطقه،  صد در صد است اما هر چقدر از آن منطقه دور می‌شود تاثیرش کمتر می‌شود.

او گفت: این میوه نزدیک به ۸۵ درصد ترکیباتش را آب تشکیل داده است؛ بنابراین نسبت به سایر میوه‌ها آب بیشتری دارد.

این پژوهشگر طب سنتی بیان کرد: آب آناناس ادرارآور است همچنین قابلیت خون سازی در بدن دارد و باعث بهبود جریان خون می شود.
آشنایی با خواص آناناس
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه آناناس به دستگاه گوارش و هضم غذا کمک بسزایی می‌کند، افزود: این میوه بومی نواحی گرمسیری و مرطوب، اشتها آور است و می‌تواند به عنوان یک ملین استفاده شود؛ افراد می‌توانند این میوه را قبل و یا بعد غذا میل کنند.

او تصریح کرد: آناناس در تعادل ثبات قند خون دخیل است همچنین میکروب‌های چرک‌زا را ازبین می‌برد و بیماری‌هایی که به واسطه این نوع میکروب‌ها بر بدن عارض می‌شوند را می‌تواند، مهار کند.

مینایی گفت: افرادی که بر اثر عواملی محیطی مانند  آلودگی هوا  و یا با رعایت نکرن بهداشت شخصی خود دچار بیماری می شوند، می توانند اثرات مخرب آن را با مصرف آب آناناس کاهش دهند. افراد با مصرف میوه و آب آناناس می‌توانند به بهبود درد خود کمک کنند.
فواید میوه آناناس
مینایی توصیه کرد: افرادی که برای تسکین درد این میوه را مصرف می‌کنند، می‌توانند آب آناناس را گرفته و با غرغره کردن آن در حلق، از فوایدش بهره ببرند.

او تصریح کرد: روغن آناناس معروف به روغن ملطف گلو، حنجره و حلق است و به درمان و بهبود گلو درد کمک می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ