پسرانی که آرایش زنانه می‌کنند + عکس

16

هفت درصد از کسانی که از لوازم آرایشی استفاده میکنند پسران و مردان هستند و این در حالی است که حتی بعضی از لوازم آرایشی مانند کرم، ژل مو و اسپریهای خوش بو کننده جزو لوازم آرایشی به حساب نمیآیند و منظور ریمل، کرم پودر و … است.

 لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم آرایشی پسرانه قیمت لوازم آرایشی پسران دو جنسه پسر زیبا پسر خوشگل آرایش مردان آرایش پسران
همچنین مهدی آقاپور؛ پژوهشگر فرهنگی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نیز ضمن تأکید بر ناهنجار بودن پدیده استفاده از لوازم آرایشی در بین پسران و مردان اظهار میکند: استفاده از لوازم آرایشی بین پسران جوان و نوجوان در بین سنین ۱۵ تا ۲۵ سال بیشتر است.
لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم آرایشی پسرانه قیمت لوازم آرایشی پسران دو جنسه پسر زیبا پسر خوشگل آرایش مردان آرایش پسران
مقام‮ ‬معظم‮ ‬رهبری‮ ‬اخیراً‮ ‬در‮ ‬پاسخ‮ ‬به‮ ‬استفتایی‮ ‬در‮ ‬مورد‮ ابرو برداشتن و آرایش مردان‮ ‬فرمودند‮: در صورتى که ابرو برداشتن یا آرایش کردن مردان تشبّه مرد به زن محسوب شود و یا مفسده انگیز باشد و یا ترویج فرهنگ مبتذل غرب به حساب آید، جایز نیست. اما به راستی چرا پسران ایرانی آرایش میکنند؟‮ ‬

لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم آرایشی پسرانه قیمت لوازم آرایشی پسران دو جنسه پسر زیبا پسر خوشگل آرایش مردان آرایش پسران

دکتر جلیلی رواشناس در پاسخ به این سؤال که: آیا به نحوی در پسرانی که آرایش میکنند گرایش و خوی دخترانه وجود ندارد گفت : ممکن است وجود داشته باشد و یا نباشد، اکنون آنقدر آرایش مردان فراگیر است که اگر بگوییم احساسات دخترانه در این افراد هست آن وقت هویت جنسی در جامعه از بین میرود. من فکر نمیکنم در همه این افراد تمایلات دخترانه وجود دارد.

وی افزود: این یک نوع عصیان بر علیه مکانیزم هایی است که میگوید این کار را بکن و آن کار نکن است. این گونه امر و نهی ها واکنش ایجاد میکند و اغلب واکنشها بیمار گونه است، باید از امر و نهی های بیهوده جلوگیری کرد و کارهای هدایتی را نیز انجام داد. سؤالی که مسئولان باید پاسخ دهند این است که چرا در سی و چند سال اخیر جامعه ما از نظر اخلاقی روز به روز در حال سقوط است؟

لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم آرایشی پسرانه قیمت لوازم آرایشی پسران دو جنسه پسر زیبا پسر خوشگل آرایش مردان آرایش پسران

دکتر اصغر کیهان نیا، مشاور خانواده و متخصص رفتاردرمانی میگوید: یکی از دلایل آرایش مردان که پنهان است و کسی زیاد به آن توجه نمی کند اعتراض است، اعتراض به مقرارات و سختگیری های خانه، مدرسه، دانشگاه، محیط و مسئولین است. جوان ها وقتی نسبت به چیزی اعتراض دارند آنچه را که مسئولین می گویند درست برعکس آن را اجرا می کنند.

دکتر کیهان نیا ادامه داد: علت دیگر افزایش زیبایی است، برخی از مردان فکر می کنند هر چقدر زیباتر باشند و آرایش کنند بهتر می توانند جنس مخالف را جذب کنند. در صورتی ۲۰ درصد از اینگونه افراد با آرایش می توانند جنس مخالف را جذب کنند، ۸۰ درصد دختران از اینگونه پسران متنفرند. دختران اعتقاد دارند که مرد نباید آرایش کند و زیر ابرو بردارد، مرد باید اقتدار و کلام قوی داشته باشد.

کیهان نیا با انتقاد از فرهنگ سازی غلط تلویزیون گفت: مثلاً من کارگری را می شناسم که زیر ابروهای خود را بر می دارد و آرایش می کند، وقتی که یک کارگر این کار را می کند اوج فرهنگ سازی غلط را می توان مشاهده کرد. قبح آرایش مردان در جامعه ما ریخته شده است، وقتی که تلویزیون برنامه ای می گذارد که در آن مجری و یا هنرپیشه زیر ابرو های خود را برداشته و آرایش کرده چه انتظاری می توان از افراد جامعه داشت. نباید به اینگونه افراد میدان داد، وقتی که تلویزیون یک هنرپیشه را با این وضع نشان می دهد باید منتظر بماند که افراد جامعه از ظاهر این فرد الگو بگیرند و آرایش کنند.

آمار استفاده ۷ درصدی از لوازم آرایش توسط مردان در ایران نشان از اقبال پسران و مردان جوان ایرانی به استفاده از لوازم آرایشی دارد که تا قبل از این به عنوان لوازم آرایش زنانه شناخته می‌شدند. انواع کرم، رنگ‌های مخصوص گریم، انواع ژل، آدامس و چسب مو، اسپری‌های خوشبو‌کننده، ریمل، سایه چشم و… که تا پیش از این به عنوان لوازم آرایش زنانه شناخته می‌شدند این روزها در سالن‌های آرایش مردانه به وفور یافت می‌شوند و میزان استفاده از آنها کم‌کم به قدری زیاد شده است که بیم آن می‌رود گوی سبقت را در استفاده از این لوازم آرایش از سالن‌های آرایش زنانه بربایند.

لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم آرایشی پسرانه قیمت لوازم آرایشی پسران دو جنسه پسر زیبا پسر خوشگل آرایش مردان آرایش پسران
استفاده از لوازم آرایش توسط مردان و پسران جوان در حالی در کشورمان اتفاق می‌افتدکه بر اساس آمارها سن استفاده از لوازم آرایش نسبت به دو دهه گذشته در کشورمان۱۰سال کاهش یافته و به گفته کارشناسان نوجوانان ۱۷ ساله نیز که تا دهه‌های گذشته در استفاده از لوازم آرایش محتاط‌تر عمل می‌کردند این روزها گوی سبقت را از مادران خود ربوده‌اند. این در حالی است که ایران در مصرف لوازم آرایشی دارای رتبه دوم در آسیا و رتبه هفتم در جهان است و اگر وضع به همین منوال پیش برود احتمال اول شدن در دنیا را در مصرف لوازم آرایش نباید نادیده بگیریم.
لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم آرایشی پسرانه قیمت لوازم آرایشی پسران دو جنسه پسر زیبا پسر خوشگل آرایش مردان آرایش پسران

اگر چه در قدیم اصطلاحی رایج بود با این مضمون که «مرد است و ابرویش» اما این اصطلاح این روزها جایگاهی نزد پسران ندارد و آنچه در آرایشگاه‌های زنانه به برداشتن ابرو معروف است در سالن‌های آرایش مردانه به آن «کار ابرو» اطلاق می‌شود. اقدامی که در سالن‌های آرایش مردانه صندلی مخصوص به خود را دارد و پیرایشگران مجربی که گفته می‌شود دوره مخصوص این کار را دیده‌اند «کار ابرو» را برای مشتریان جوان و بعضا دامادها با هزینه ۱۵ تا ۳۰ هزار تومانی انجام می‌دهند. در کنار اینها کارهایی از قبیل مش و رنگن یا رنگ‌های مد سال که یخی و تیتانیومی است نیز مشتری‌های فراوانی دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 16 )
 1. شیرین می گوید

  کی با اینها ازداج میکنه اه برو بابا خدا شفاشون بده بیماری هورمونی دارن بدختا

 2. سحر می گوید

  اینجور که معلومه ما باید بریم خواستگاری اینا!!!!!!!!!!

 3. سعید می گوید

  عجب آدم های هستن به خدا دیگه برا خودنمای چکارهای نمی کنند.
  اگه برند تیمارستان خودشونو تحویل بدن بهتره آدم اینقدر بدبخت.

 4. asal می گوید

  اولیه چقد چندشه
  خاک توسرت خجالت نمیکشی

  بدبختا چقد حسرت میخورن دخترارو میبینن

 5. حنانه می گوید

  اینا دخترن یا پسر فکر میکنن خوشگل میشن با این کاراشون

 6. مهدی می گوید

  نمیشه خرده گرفت به اینا زیاد بعضیها مشکلات هومونی دارند . متاسفانه همیشه مترود جامعه ن ولی باید با روان درمانی و اعمال جراحی تا حدودی تکلیف این بیچاره ها روش بشه

 7. سامان می گوید

  اینقدر تک بعدی به مسائل نگاه نکنید. درسته که کارشون صحیح نیست ولی کاملا تقصیر خودشون نیست. بعضیاشون مشکل کروموزومی و مادرزادی دارن بعضیاشونم مشکلات هورمونی. اگه نمیتونید مشکلاتشون رو حل کنید، حداقل سعی کنید کمکشون کنیدتا حدی از این شرایط رها بشن. اگر این کار رو هم نمیکنید حداقل از جامعه تردشون نکنید. خود شما کم مقصر نیستید…

  1. فرهاد می گوید

   جواب کارشناسی شده ای بود!

 8. آقای جوان(زیبای خفته!) می گوید

  سلام. من یک آقام و توی انظار عمومی آرایش زنانه میکنم.[موارد آرایشیم شامل : کلاه گیس – ابرو گرفتن – پن تن سفید کننده – رژ لب – رژگونه – خط چشم خیلی بلند و طولانی – سایه چشم و غیره… هست.] خانمها همیشه محو جسمم میشن و در اولین نگاه عاشقم میشن.

  به نظرم اگر از اول تاریخ(خلقت) جهان – آقایون هم مثل خانم ها آرایش زنانه میکردن – الان مساله ی آرایش مردها – یک پدیده ی نامتعارف و زننده نبود. و حتی شاید هم — اکنون در جهان – این قضیه جاافتاده و شایع و عرف بود! اما چون سنت آقا بودن در دنیا و ایران همراه با عدم آرایش بود – همونطور که گفتم ـ این موضوع رو بد میدونن!
  میدونیم که حتی آقایون هم در جهان- بخاطر(فیلم – جشن و مراسمات وغیره…) آرایش یا گریم میکنن.

  به راستی اگر آرایش کردن آقایون بد هست؟ یعنی آرایش بانوان بد نیست؟! – **** –
  اما به لحاظ اسلامی – دستور دین اینه که شخص در اماکن عمومی و خیابان و کوچه نباید خودشو برا نامحرم پیرایش کنه و بالعکس – باید آرایش خودشو تو خونه یا حریم خصوصی – فقط به محرم یا همسر نشون بدن!

 9. Tt می گوید

  اگ یگم برین تحقیق کنین بد نیست هر پسری ک ارایش میکنم دلیل نمیش ک دوجنسه باشه
  امکان داره ترنس باشه
  ترنس ینی روحش با جسمش تضاد داره و باید عمل کنه
  هر پسریو میبینین دخترونس میگین دوجنسه یا دختریو میبینین تیپ پسرونه داره میگین دوجنسس دلیلی نداره ب دوجنسه بودن اونها فق بلدین مسخره کنین انسانیتتون کجا رفته سرتون ت زندگی خودتون باشه اونها ب اندازه کافی تو جامعه مورد تحقیر قرار گرفتند ….

 10. میلاد می گوید

  همه اینا رو بکشید خلاص

 11. پیتون می گوید

  مگر ماپسرا احساس نداریم آرزو نداریم قلب نداریم دل نداریم خوب ماهم میخوایم آرایش کنیم خوشگل بشیم ماگر الان پسرا توی دنیا ارایش نمی کنن هان مگر ما نباید ناز کنیم مریلین منسون هم ارایش میکنه

 12. پیتون بوا می گوید

  خیلیم دلت بخواد عزیزم مگر ما چمونه برورو نداریم که داریم زیبا نیستیم که هستیم تودل برو نیستیم که هستیم پس دیگه از شوهر ایندت چی میخوایی ارایش که میکنه رژ که میزنه ورزش رزمی که میره مژه میندازه از زیورآلات استواده میکنه همیشه پریمر رژ رنگ مو و تراشیدن موهای بدنشم که فراموش نیکنه خوب این یک شوهر رویایی تو محصوب میشه عزیز دلم

 13. مهدی می گوید

  خز و خیللل

 14. بوا می گوید

  دمت گرم آقای پیتون عشق فدات شم آهه ‌

 15. آرس آپولو می گوید

  سلام بنده آرس آپولو هستم از نظر بنده باید پسرا هم آرایش کنن وهم از لوازم ارایشی استفاده بکنن وهم به سلامتی خودشون اهمیت بدن و با نظر جناب پیتون کاملا موافقم همین از نظر بهداشتی هم باید همین مسئله باشد چه بهتر است که پسرا مانند دخترا از پدهای بهداشتی و همچنین شیو بدن رو انجام بدن بهتر است ببخشید اگر نظرم دوبار تکرار شده فقط تحصیح شده